KORKU VE PANİK

Dün akşam üzerine doğru, sahil alanına indik. Faroz’dan Beşirli dolgu alanının sonuna doğru yürüdük.. Karşılaştığımız ilginç bir olay karşısında şok olduk demeyelim ama insanımızın tedirginliğine dikkat çekelim.
Yalıncak Plajında elektrik direğine yaslandığı iddiası ile akıma kapılarak yaşamını yitiren Mustafa Uzun’un acısı hala şehirde gündemin ilk maddesi ya.. Sözünü ettiğimiz sahil boyunca ve içerdeki elektrik direklerine dokunmak gibi hamlesi olan çocuklara ailelerin uyarırken gördük.  Sanki şehirdeki bütün elektrik direkleri potansiyel akım kaçağı muamelesi görüyor. Aileler tedirgin. Korkuyor. Bir panik havası var. Aslında elektrik direklerine dokunmak yaslanmak zaten sakıncalı. Doğru bir tavır değil ama özelikle ailelerinin koruyucu özelliği nedeni ile çocuklarını aydınlatma direklerinden uzak durmalarını istemeleri hele dokunmalarına izin vermemeleri sahil bandında sıkça rastlanılan bir durum oldu. Bu konuda soruşturlanın tamamlanıp Yalıncak plajındaki talihsiz kazanın nedeninin resmi bir şekilde kamuoyuna açıklanması elzem oldu. 

Fotoğraf açıklaması yok.

ALİ BABACAN TRABZON'DA

Deva Partisi genel başkanı Ali Babacan bugünden itibaren bölgemizde siyasi çalışmalarda bulunacak. Babacan Perşembe günü Trabzon medyası ile bir araya gelecek. Partisinin Ortahisar İlçe başkanlığı binasını açacak olan Babacan bu açılıştan sonra Trabzon medyası ile bir araya gelip sohbet edecek. Babacan’ın medya iletişim danışmanları Babacan’a bu sohbette istenilen soruları sorulabileceğini de özellikle hatırlattı.

Babacan'dan Erdoğan'ın 'enflasyon' sözlerine tepki: Sizin hatalarınızın bedeli

KÖPRÜBAŞI'NA KİM ATANACAK

Ak Parti Köprübaşı ilçe başkanı Orhan Erdoğan’ın ilçeyi terk edip Bursa’ya yerleşeceğini belirterek görevinden affını istemesinden sonra, ilçede iktidar partisinin yeni ilçe başkanı kim olacak sorusu, bu hafta belli olur gibi.. 
Ancak Partinin teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Erkan Kanderim’in izinli olması, süreçin yavaş işlemesine neden olacak. 
Bu arada il sorumlusu Rize Milletvekili Muhammet Avcı da bugünden itibaren Trabzon’a gelip, Köprübaşı’na  gidip nabız tutacak.. Ak Parti’de genel kanı mevcut yönetimden bir ismi il başkanlığına getirmek sonra da genel kurul ile seçimle ilçe başkanı belirlemek. Bu arada partinin etkili isimlerinden teşkilatçı ve Köprübaşılı olan Uğur Aydın’ın da ilçe başkanlığına yapılacak atamada etkili bir isim olduğu da kulislerde konuşuluyor.

AK PARTİ'DEN İSTİFALARI DURDURMA HAMLESİ

BEŞİKDÜZÜ'NDE BİR GARİP BASKIN SEÇİM

Politik Güğüm - 7 Ağustos 2022 Politik Güğüm - 7 Ağustos 2022

Trabzon’un tek CHP’li belediye başkanlığının olduğu ilçe Beşikdüzü.. İlçe’deki CHP örgütü ise nedense fokur fokur. Öyle ki delegeleri imza topladı, mevcut ilçe başkanımız yetersiz dedi ve kongre istedi. Kongre günü de seçime gidelim dendi, seçime gidildi. Mevcut ilçe başkanına karşı hatırı sayılır kongre delegesine karşı  Ahmet Kıran güven tazeledi. Şimdi CHP tabanı ilçede birbirine soruyor.. Niye Ahmet Kıran’a karşı kongre yapılım dendi, niye Ahmet Kıran yeniden güven tazeledi.. Bu işe Beşikdüzü’nde bir anlam verilemedi.. İlçeyi iyi tanıyan bir CHP’li dostumuzun yorumu şöyle oldu.. CHP’de kuvvetler ve güçler savaşı ilçe’deki huzuru bozuyor..Herkes kendine çalışıyor. Kimin partili kimin dost kimin ekip arkadaşı belli değil dedi… işte kongre sonrası verilen birliktelik yemeğinden bir kare.

WhatsApp Image 2022-07-17 at 21.26.38

AVCI'NIN YILDIZLARI

Trabzonspor’un Slovenya kampı bitti. 20 Temmuz’da Avusturya kampı başlayacak. Bu tarihe kadar futbolcular izinli. Kimi futbolcular Türkiye’ye ailesinin yanına gelirken kimileri de Almanya, İngiltere ve İspanya’da iki günlük tatile çıktı.. Futbolcular Avusturya kampında bir araya gelecek.. Slovenya kampında yıldızı parlayan 5 futbolcu vardı. Performansları, çalışma istek ve arzuları ile idmanlarda perforsansları ile gözüne 5 futbolcu girdi.
Ahmetcan
Siopis

Kaleci Taha
Kerem Şen
Hamsik
Avcı’nın göz bebeği oldu.

Bu futbolcuların meslek disiplini de dikkat çekti.

Trabzonspor'un Slovenya kampında Kerem Şen ve Muhammet Taha parladı - Ajansspor.com

DAİRE BAŞKANI ÖYLESİNE DUYGULANDI Kİ!  
Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Orhan Çevik’in oğlunu evlendirdiği Ankara Vilayetler Evi’ndeki muhteşem düğüne Trabzon’dan çok sayıda isim akın etti. Siyasetçi STK temsilcisi yerel yönetici bürokrat memur işçi gazeteci ve daha birçok alandan onlarca isim Orhan müdürü bu en mutlu günlerinden birinde yalnız bırakmadılar. Çevik düğün sonrası birçok davetliyi tek tek aradı Teşekkür etti. Çok çok mutlu olduğunu kaydeden Çevik babacanlığının Trabzon’da görev süresi boyunca sadece müdür olarak değil sempatik ve ilgili samimi ve candan tavırları ile insanların kalbinde de yer  tutmuş olacak ki şehirden neredeyse yarım uçak insan bu düğüne gitti. 
Orhan Çevik Trabzon’dan böylesine bir ilginin  kendisini çok duygulandırdığını belirterek ‘Trabzon’dan çok sevdiğin dostlarım, kardeşlerim, abilerim, hanım efendiler beyfendiler,  zahmet verip bizleri gururlandırdı. Bazısı telefonla aradı gelemedi. Bazısı mesaj attı, bazısı çiçek gönderdi. 
Katılamayan çok arkadaşımız oldu çok isteyip bilet bulamayan onlarca kişi Trabzon’dan beni aradı. Hepsine canı gönülden yürekten sonsuz minnet ve şükranlarımı sunarım. Gerçekten Trabzon farkını yine gösterdi. Hepsiyle kucaklaşıp zaman ayırmaya çalıştık ama düğün telaşıda vardı tabi. Hepsi haklarını helal etsinler. Gelen gelemeyen hepsine teşekkür ediyorum. Bizleri ailelerimizi çok mutlu ettiler’ dedi. Bize’de bu mesajı Trabzon’a iletmek düştü.