AVCI, YENİLEN 2 GOLÜ DERİNLEMESİNE…

Trabzonspor dün gece Gaziantep karşısında deyim yerindeyse ipten döndü. 

2-0’dan skoru lehine çeviren Trabzonspor geçen sezon bunu çok yaptı. 

Ama maçın bitmesine dakikalar kara ucu ucuna dün geceki maç gibi bir maçı koparmadı. 

Avcı, takımın yediği golleri, genellikle hücumdayken geçişlerde yediği için buna karşı önlemler alıyordu. 

Dün gece ise, rakip takım geçiş atağında iki golü de bulmadı. 

Topu önde karşılayan, savunma alanında bulunan Trabzonspor basit goller yedi. 

Ve Avcı maçtan sonra yenilen bu iki gol ile ilgili olarak özel çalışma yapılması kararına vardı.

MAÇTAN SONRA NE YAPTI?

Trabzonspor ve kendi artık günleri de şaşırdık diyen Avcı, takıma 4 gün izin verdi. 

4 gün boyunca, takımdaki herkese profesyonel çalışanlara da iyi dinlenin rahat uyuyun talimatı veren Avcı, maçtan sonra ne yaptı?

Avcı maç sonrası takım ile tesislere gitti. 

Kaldığı evine geçti ve gece vakti, evinin önündeki yürüyüş yolunda bir buçuk saate yakın yürüdü ve maç öncesi ile sonrası stresini yürüyerek attı.

GALİP GELEN TAKIMDA BİR KİŞİ Mİ?

TFF’nin yeni kurallarına göre, maçan sonra teknik adamların maç sonu açıklama yapması şart. 

Bu bir kural. Böyle bir kural olmasa, hiçbir teknik adam maç sonrası konuşmak istemez ama kurala uyuyorlar. Maçtan sonra futbolcuların maç ile ilgili yorumlarını almak ise bayağı zor. 

Burada TFF’nin koyduğu bir kural yok. Soyunma odasında stat dışına çıkan koridordan geçen futbolcu isterse basına açıklama yapıyor. Dün gece, zor bir maçı döndürmesini başaran futbolculardan en az üç beşinin konuşması beklenirken, Siopis ve O’nun zorlaması  ile Larsen maç sonrası konuştu. 

İki futbolcu konuşarak dün geceki süreç tamamlandı. Oysa, Trabzonspor medya departmanı maçtan sonra futbolcunun değerlendirme yapmasını organize etmeli. Görevleri bu.. 

Futbolcu istemiyor mazeretine sığınılmamalı. UEFA maçlarında niye teknik adamla futbolcu medya karşısına çıkıyor. UEFA’nın kuralı hayata geçiyor. 

Lig maçında da geçmeli. Dün geceki maçtan sonra oyunun yıldızı niteliğindeki futbolcuları medya departmanı basının huzuruna çıkarmalı. Takım galip gelmiş, taraftara mesaj verilmeli. 

Eğer medya departmanının böyle bir görevi yoksa, niye böyle bir departman var.. Bu konuda yönetimin daha hassas olmasını ve maç sonrası koridorlardaki bu eksikliğe el atması gerektiğine inanıyoruz. 

Medya departmanı işini yapmalı diye düşünüyoruz. Futbolcuyu zorla mı konuşturacağız deniyorsa niye Avrupa kupalarından önce teknik adamın yanında futbolcu oluyor.. 

Gerekirse lig maçlarında hele dün geceki kritik galibiyetten sonra futbolcu konuşmalı. Bu sağlanmalı.

TRABZONSPOR İKİ GAZETECİYE…

Trabzonspor medya departmanını güçlendirmek için alımlarını sürdüreceğe benziyor. 

Nurgül Günaydın’dan sonra Murat Taşkın’ın da Trabzonspor’da göreve başlamasından sonra şimdi kulüp iki gazeteciye de teklif getirdi. Bunlardan biri Haluk Ayyıldız. 

Gazeteciliğe yerel medyada başlayan sonra Trabzon Hürriyet bürosunda mesleğini sürdüren Ayyıldız daha sonra serbest gazeteci olarak Bordo-Mavili takımı takip etti. 

Ayyıldız kendisine Trabzonspor’dan teklif geldiğini doğruladı. 

Karar aşamasında olduğunu belirtti. Trabzonspor’un teklif getirmeye hazırlandığı bir başka gazeteci ise Gürkan Ata… Ata da Trabzon yerel medyasında uzun yıllar görev yaptı ardından Gençlik Spor il Müdürlüğünün medya sorumluluğunu yürüttü, emekli oldu. 

Ata, kendisine Trabzonspor’dan teklif gelmediğini söyledi ama medya kulislerinde Trabzonspor’dan teklif geldiği yönünde bilgi var.

SİYASET DOKTORLARIN MÜCADELESİNE DÖNÜŞECEK

Trabzon’da 2023 genel seçimlerinde millet ve cumhur ittifakında özellikle cumhur ittifakında yeni yüz milletvekilleri arayışında doktorların mücadelesine sahne olacak gibi.

Cumhur ittifakının en büyük partisi Ak Parti Trabzon’da kulislerde milletvekili adaylığına adı geçen doktorlar şunlar; Hakan Usta (Sağlık il Müdürü), Fevzi Yavuzyılmaz (Bursa Sağlık il Müdürü), Celal Tekinbaş (Farabi Başhekimi), Dr. Erdem Şen (Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetler başkanı), Dr. Ahmet Çubukçu (MP Yıldızlı Başhekimi), Prof. Dr. Sevgi Bahadır (Emekli). İttifakın MHP kanadında da Kanuni Araştırma Hastanesinin Başhekimi Süleyman Türedi’nin adı ciddi şekilde anılmaya başladı. 

Prof. Dr. Mithat Kerim Aslan’ın da adı geçiyor.

Millet İttifakının doktor adayları arasında ise şimdilik kulislere düşen bir isim yok. 

Ancak, Millet ittifakına yakın doktor isimler adlarının şimdiden kulislere düşerek yıpranmasın istemiyor olabilirler. Fakat yine de bir isim verelim.. Dr. Olgun Akyüz..

YÜREĞİMİZDEKİ YERİNDE…

Dün TBBM’sindeki tören Kocatepe Camiindeki cenaze namazından sonra, Haluk Pekşen, Cebeci Mezarlığında toprağa verildi. 

Artık, Pekşen, sevenlerinin kalbinde yaşayacak. Dün Ankara’a Pekşen sevenleri tarafından uğurlandı. 

Adına yaraşır resmi tören ile halk töreni yapıldı. Pekşen Ailesi, cenazeye katılanlara teşekkür etti. Trabzon’dan kalabalık bir partili ile Pekşen’i sevenlerde son görevine yaptı. 

Trabzon siyasetinde iz bırakan Haluk Pekşen’in çok erken aramızdan ayrılması herkesi üzdü.. Siyasi rakiplerini bile.. 

TBMM’deki törende, döneminde birlikte milletvekilliği yaptığı Ak Parti ve MHP’li eski vekiller de vardı. 

CHP Genel Başkanı ve CHP’nin üst yönetimi törende yerini aldı. Pekşen ailesinin başı sağ  olsun… 

Haluk Pekşen’in mekanı da cennet olsun..