AK PARTİ’DE TEMAYÜL YAPILDI… 

Trabzon Ak Parti’de hareketli ve ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

6 ilçe başkanının istifası sonrası boşalan koltuklara hızlıca atama yapmak için dün 4 ilçede temayül yapıldı. 

Maçka, Düzköy, Akçaabat , Beşikdüzü  ilçelerinin temayülüne Trabzon il Koordinatörü Kadem Mete ve İl Başkanı Sezgin Mumcu katıldı.

Temayülde ana kademe gençlik ve kadın kolları, mahalle başkanları, meclis üyeleri, ilçe başkanı olmasını istedikleri 3 kişinin ismini yazdılar. 

Bugün de Arsin ve Araklı ilçeleri için temayül gerçekleştirilecek. 

Bu arada 3 dönemi dolmayan yeniden aday olmak için çalışma yapan belediye başkanlarının ilçelerinde ilçe başkanlarının istifa etmeleri krize neden oldu. 

Benzer durumun yaşanması muhtemel olan Sürmene ilçesinde de ilginç gelişmeler oluyor.

Sürmene İlçe başkanının da istifa edeceği konuşulurken tabanda ve ilçede gereken desteği hissetmediği için istifadan vazgeçtiği konuşuluyor. 

Bazı belediye başkanlarına ‘çizildiniz’ yönünde dolaylı yoldan haber gönderildiğide gündemde. 

Çarşıbaşı ilçesi için Ak Parti’nin kendi adayını çıkaracağı söylentileri konuşulurken il başkan yardımcısı

Numan Yardım’ın da Çarşıbaşı için il başkanından müsade istediği gelen bilgiler arasında.

BAYRAKTAR AİLESİNİN ÖZEL GÜNÜ

Eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın sahibi olduğu Bayraktar İnşaat, kuruluşunun 50. yılını İstanbul Sheraton Grand İstanbul Otel'de düzenlenen bir kokteyl ile kutladı.

Kokteyl programına çok sayıda spor, siyaset, bürokrat ve iş dünyasından isimler katıldı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı programda her şey dakik ve programa uygun olarak ilerledi.

Bu da katılımcılara Bayraktar ailesinin en kadar hassas olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Erdoğan Bayraktar konuşmasında, anne babasından, okul hayatından, iş hayatından ve devletteki görevlerinden anılarını paylaştı. Zaman zaman duygulu anlar yaşayan Bayraktar, tüm ailesinin ve arkadaşlarının olduğu salonda, "Burada samimiyet var dostluklar var. Bu bizim için çok mutlu ve anlamlı bir buluşma oldu" ifadelerini kullandı.

Bayraktar ayrıca "Makam, mevki sahibi iken çok yakınımda olmak isteyen kişilerden birçoğunun, makamdan düşünce arkamdan konuştuklarını gördüm" ifadelerini de kullanarak samimiyetsiz kişilere de net mesajını verdi. 

Etkinliğe Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin eski Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da katıldı. Başkan Gümrükçüoğlu'nu Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Muhammet Bayraktar kapıda karşıladı ve oturacağı sandalyesine kadar eşlik etti.

Yine Trabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da yemeğe katılarak Bayraktar ailesini tebrik etti. 

EN PAHALI BALIK HAMSİ

Trabzon'da sıfırdan başarıyı elde edenlerden bir tanesi de şüphesiz ki Bordo Mavi Balık markasını yaratan  Erşan Yılmaz'dır.

Moloz bölgesinde balık satarak işe başlayan Erşan Yılmaz zaman içerisinde yöresel pişirme stili ile Türkiye’de üne kavuştu. Siyasetçisinden, spor adamına her kesimden kişiyi restoranında ağırlıyor.

Erşan Yılmaz uzun süredir hazırlık yaptığı yurt dışı planlarını hayata geçirdi.

Dubai'nin en özel bölgesinde ortaklıkla birlikte 100 milyonluk bir yatırım ile balık restoranını hizmete açtı.

Mutfakta çalışan ve balık pişirme eğitimini bizzat kendi veren Erşan Yılmaz, restorandaki en pahalı satılacak olan balığın "hamsi" olacağını söyledi.

Trabzon'dan taze olarak Dubai'ye hamsi getiren Erşan Yılmaz, "Trabzon'un simgesi haline gelen hamsi bizim için çok değerli bir üründür. Bunun için bu ürünümüzü kilometrelerce uzaklıktaki restoranımız da müşterilerimize en özel ürününüz olarak sunacağız" ifadelerini kullandı. 

Trabzon'un evladı olan Erşan Yılmaz'a yeni restoranında hayırlı kazançlar diliyoruz. 

MECLİSE 15 YIL SONRA VEDA EDİYOR

Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediye Meclisi denildiğinde, CHP'den ilk akla gelen isimlerden biri olan Turgay Şahin, 15 yıllık aktif meclis üyeliği görevine bu dönemin sona ermesiyle nokta koyacak. 

15 yıldır meclis üyesi olduğunu ifade eden Şahin tekrar aday olma gibi bir düşüncesi olmadığını belirtti.

Politik Güğüm (28 Kasım 2023) Politik Güğüm (28 Kasım 2023)

Artık belediye meclislerinde yeni ve genç yüzlere ihtiyaç olduğunu kaydeden Şahin, her zaman partinin emrinde olduğunu da sözlerine ekledi. 

Turgay Şahin'in meclis üyeliği görevine devam etmeyeceğini açıklaması kamuoyunda ve partililer nezdinde üzüntüyle karşılandı.

Zira Şahin bilgi birikimiyle, yöneticilik tecrübesiyle belediye meclislerinde CHP grubuna önderlik ediyor, yol gösteriyordu. 

AK Parti idaresindeki belediye yönetimine her konuda en ciddi eleştirileri getiren Şahin'in yokluğunun önümüzdeki yerel seçimlerden sonra mecliste hissedileceği muhakkak.. 

Bakalım CHP İl örgütü bu boşluğu hangi isim ya da isimlerle dolduracak?

AVCI KONUŞTU, AVRUPA’YA YAYILDILAR

Trabzonspor’da 1 ayı aşkın süredir görevde bulunan Abdullah Avcı 3 maçta topladığı  7 puanla ölmüş bitmiş denilen takımı bir adnda potaya soktu.

Fikstür avantajı da bulunan ve büyük maçlarını oynamış olan Trabzonspor devre arasına kadar süreci hatasız tamamamak ve devrede kadroyu güçlendirmek istiyor.

Yeni dönemde transferde 2 kişiyle değilde farklı saç ayaklarıyla karar alacak olan Avcı ilk hamlesini scout ekibiyle görüşerek yaptı. 

Burada görev yapan isimlerle geniş çaplı toplantı yapan Avcı’ya scout ekibi ellerindeki oyuncu verilerini kullanarak rapor sundu.

En az 10 oyuncunun belirlendiği toplantıda görevli isimler belirlenmiş futbolcuları izlemek için yurt dışına çıktı.

Bu bağlamda şu anlarda Hollanda, Almanya, Danimarka, Macaristan ve Polonya’da futbolcu izlemesi gerçekleşiyor.

Trabzonspor scout şefi Eren Mert’te Polonya’dan Macaristan’a geçti…

BAKASETAS DEVRE ARASINDA GİDEBİLİR

Trabzonspor’un sezon başında yeni sözleşme teklif ettiği Bakasetas aradan aylar geçmesine rağmen kulübe olumlu dönüş yapmadı.

Ligde devre arasına yaklaşılırken Trabzonspor Yunan orta saha için formüller düşünmeye başladı.

Trabzonspor’da devam etmeme ihtimali daha yüksek olan oyuncu için devre arasında gelebilecek teklifler değerlendirmeye alınacak.

Oyuncunun bedavada gitmesinden yana olmayan kulüp Avcı’nın da görüşünü alarak devrede satmaya çalışacak.

Kulüp böylelikle az da olsa oyuncudan gelir elde etmeyi hedefliyor.