O ELEŞTİRİ İÇİN DEDİ Kİ…

Trabzon Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Kadın Yaşam Merkezindeki yüzme havuzu, fitness salonlarının kullanılmasındaki ücret tarifesinin yüksek olduğuna dair eleştirilere Başkan Zorluoğlu cevap verdi.. Kısa ve öz cevap veren Zorluoğlu şunları söyledi; 

“Söz konusu ücretler piyasa ile değerlendirildiğinde benzerleri ile karşılaştırıldığında yarısı bile değil.”

Bu arada dünkü Politik Güğüm köşesinde yer alan merkezin açılışı esnasında Bakan Adil Karaismailoğlu’nun yanına gelen bir kadının merkezin adı ile ilgili serzenişte bulunduğunu belirtmiştik. 

Söz konusu yazıda bahsedilen kadının Gönül Çağdaş, bizi yani 61saat’i aradı ve şunları söyledi..

“Trabzon Kadın İstihdam ve Kadın Yaşam Merkezi açılışında Mehmet Cengiz ismini protesto eden ve Sayın Bakanla görüşen bendim...Kendisi o süre içinde nezaketle dinledi ve isimlere takılmamamızı söyledi ben de neden istemediğimizi anlattım hatta annesinin ismini vermesi yönünde öneri sundum.. 

Kahve içmek için kendilerinden davet aldım...Danışmanı yanıma geldi adımı soyadımı ve telefon numaramı notluğuna kaydetti. 

Samimiyetimin, 28 yıldır Trabzon sokaklarında alanlarında bir Trabzonlu’dan daha çok bu kentin ve kadın sorunlarına vakfetmiş biri olarak sorgulanması biraz üzdü...

Ama ben sizin duruşunuzu bilirim vardır bunun bir nedeni...

Not: Sayın Karaismailoğlu’nun danışmanı ile karşılaşırsanız aranmadığımızı lütfen kendisine bildirin. Zahmet olmazsa tabi. Teşekkürler.

KABUL EDELİM Kİ…

Ak Parti’nin ilk üç sırasındaki milletvekili adaylarından biri olan Yılmaz Büyükaydın, yaşamı boyunca Trabzon’da yaşamış. 

Trabzon’da siyaset yapmış. Trabzonspor yöneticiliği görevinde bulunmuş.. İlçe başkanlığı yapmış. TFF yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş bir sima. 

O nedenle, vekil adayları arasında toplum tarafından en çok tanınan bilinen ve de sevilen bir isim.. Milletvekili seçilmesi de hemen hemen kesin gibi bir şey.. 

Büyükaydın için vekil olduğunda, meclis açıldığında süreç içinde en çok yorulacak isimlerden biri olur deniyor. Çünkü, yukarıda saydığımız özelliklerinden dolayı en çok tanınan en çok bilinen en çok sevilen, kapısı da rahatlıkla çalınacak bir isim.. 

Büyükaydın önceki günü seçim çalışmalarına babası ile birlikte katıldı..Baba Büyükaydın oğluna dua etti destek verdi..

İMAMOĞLU TRABZON’U…

İBB Başkanı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Millet İttifakının en gözde ismi Trabzonlu hemşehrimiz Ekrem İmamoğlu, tam anlamı ile Trabzon’u yakın markaja aldı.. 

Seçimin son günlerine girildiğinde İmamoğlu’nun profesyonel ekibi ile İstanbul’daki Trabzonlu belediye başkanları şehrin sokaklarını arşınlıyor. 

Sabah kahvaltıları, akşam yemekleri ile kanaat önderleri ile buluşuyor.. Volkan Canalioğlu’nu sahaya sürüyor.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İBB STK’lar koordinatörü Hasan Akkuş, İBB Meclis üyesi Ahmet Şahin ve Büyükçekmece Belediye Meclis üyesi Hakan Çebi, İmamoğlu’nun eski Özel Kalem Müdürü Yavuz Saltık Trabzon’u arşınlıyor. 

Dün de şehre Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık geldi ve sokağa indi.. 

CHP’nin ikinci Ekrem İmamoğlu’su olarak nitelendirilen Çalık, Maçkalı..

EN ÇOK ÇALIŞANI DA…

Ayşe Sula Köseoğlu.. İki dönem Trabzon Ak Parti milletvekilliği yaptı.. 

Kimine göre başarılıydı. Kimine göre ise daha çok sosyal medya fenomeni oldu.

Öyle ya da böyle.

Köseoğlu, bu dönem de milletvekili adayı oldu ama listede yer almadı.

Ama şu ana kadar görüldü ki, Köseoğlu küser artık benim Ak Parti’de gelecekte de milletvekili olma hayalim artık gerçekleşmez diye alanlarda görünmez dendi..

Hiç öyle olmadı.

Köseoğlu seçilebilecek sıradan adaymış gibi her yerde. Herkesle, sokakta, seçmenle temasta.

Aday adayı olup, şu sıralar ortalıkta görünmeyenlere tam örnek bir siyasi kişilik.

Ayşe Abla, sorumluluğunu biliyor.

ALANDAKİ EN YAŞLI KADIN

Dün 1 Mayıs’tı.. Trabzon sokakları renkli ve hareketliydi. 

Binlerce kişi 1 Mayıs’ta taleplerini haykırdı. Toplumun her kesiminden insanlar alanlara aktı. 

Trabzon 1 Mayıs’ı hakkı ile kutladı. Herkes kenetlendi. Horonunu oynadı.. Türküsünü söyledi.. 

1 Mayıs kutlamalarının en renkli kişisi ise fotoğrafta gördüğünüz 90 yaşındaki Emine nine oldu. 

Emine nine, aldı eline pankartını issiz torunlarının mağduriyetini seslendirdi..  

1 Mayıs kortejinin en renkli kişisiydi..

TRABZON KADINI BAŞ TACI

İyi Parti ilk sıra milletvekili adayı Yavuz Aydın’ın bir özelliği var. Kiminle konuşsa, kiminle dertleşse, kiminle sohbet etse, karşısındakinin gözünün içine bakar. 

Hiç, gözünü başka bir yöne çevirmez.. Bu da Aydın’a güveni arttırıyor. İnsanları pür dikkat dinleyen, dinleyerek çözüm ürüten, üretemediği bir sorun olduğunda 15 Mayıs sabahı iktidar olduğumuzda bu sorununuzun peşini bırakmak diyen Yavuz Aydın, performansı ile başarılı bir siyasetçi.. 

Aydın, önceki gün bir ilçe gezisinde mahalli kıyafetleri ile sokak kenarında oturan iki Trabzonlu kadını gördü. Yolunu değiştirdi, önlerinde diz çöktü, gözlerinin içine baka baka siz bizim baş tacımızsınız dedi. 

Trabzonlu kadınlar bozuk köy yollarından dert yandı. 15 Mayıs’ta vekil olarak ilk işim derdinizi çözmek olacak dedi..