KADRO HAZIRLIĞI VE TRABZON

Trabzon’da belediye personellerin sözleşmeli memurluğa geçiş süreci devam ediyor.

Ortahisar Belediyesi ve bazı ilçe belediyeleri süreci tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi de son olarak geçtiğimiz hafta içi kadro kararını meclisinde oy birliğiyle almıştı. Ama henüz süreci başlatmadı.

Başkanlık düzeyinde bir toplantı ile bu hafta netleşmesi bekleniyor.

Trabzon’da gündem böyleyken sözleşmeli memura kadro verilme süreci Ankara’da da çok kritik bir virajda.

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik hazırlıklar sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı konuyla ilgili makamında kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de dün gazetecilere sürpriz bir açıklama yaptı.

384

Bakan Bilgin sözleşmeli personele kadro verilmesi noktasında net cümleler kurarak, “Kamuda çalışan sözleşmeli personele kadro verilmesi ile ilgili çalışmamız bitti diyebiliriz. Üzerinde son bir çalışma yapıp bakanlar kurulunda Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra tahmin ediyorum kısa süre içerisinde uygulamaya geçireceğiz” dedi.

Bakan Bilgin ilk kez bu kadar net konuştu. 1 Ekim tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması ile birlikte uzun süredir tartışılan önemli konular gündeme alınacak. Bakalım bu süreç nasıl işleyecek?

Kadro konusu meclise sunulmasının ardından kabul görmesiyle beraber kararın alındığı günden önce sözleşmeli memur kadrosunda olanları kapsayabilir. Bu sebeple belediyeler süreci kaçırmamak için çalışmalarını sürdürüyor.

EN GÜZEL TAHLİL!

Gaziantepspor’un bir futbol karşılaşması nasıl çirkinleştirilir, meşin yuvarlar nasıl oyundan uzak tutulurun en güzel örneğini verdiğini artık tüm spor kamuoyu kabullendi.

Ve bu durum, sosyal medyada alabildiğine alay konusu da oldu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da bu durumu az ve öz kısa bir cümle ile en anlamlı şekilde tanımladı.

Zorluoğlu, yüzü sahaya, sırtı objektife dönük şekilde fotoğrafına şu ibareyi yerleştirdi:

”Yatan değil atan..”

WhatsApp Image 2022-09-20 at 05.50.13

UÇAKTA NE OLDU?

İçinde Gaziantep FK'nın da olduğu Trabzon-İstanbul seferinde meydana gelen olay Türkiye’nin gündemine oturdu.

Uçakta Trabzonspor tarafları bir hayli fazlaydı.

Başkan Ağaoğlu ile futbolcu Yusuf Yazıcı da vardı. Sosyal medyada yayılan görüntü ile herkes bir yorum yaptı.

3521614_810x458

Olay anında uçakta olan ve sözlerine her zaman güvendiğimiz Trabzonspor Divan Kurulu üyesi Şükrü Kuleyin, yaşananları objektif şekilde bakın nasıl anlattı.

“Zaruri açıklama;

Dün gece maçtan sonra Gaziantep yöneticileri, teknik heyeti ve futbolcularla aynı uçakla İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlamadan önce küçük bir hadise yaşandı..

Öncelikle;

Bizler başkanımızla beraber onlara geçmiş olsun dileklerimizi sunduk..

Bu arada arka tarafta bir tartışma yaşandı..

Olay aynen şu şekilde gelişti.

Antep’in kalecisi sürekli hakemden ve taraftar baskısından şikayet edici konuşma yapınca bizim bir taraftar amma uzattın gibisinden sitem edince sözlü atışmalar yaşandı..

Bunun üzerine bir yolcu çocuğunun korktuğunu ileri sürerek panik yaptı ve uçağın içinde koşuşturup pilot kabinine tekme vurdu..

sukru_kuleyin_ben_ocudan_bucudan_oy_istemiyorum_h315537_ba77f

Bunun üzerine uçağa polis çağırıldı ve o kişi uçaktan indirildi..

Bizler başkanımız Ahmet Ağaoğlu yönetici arkadaşımız Şemsettin Hancı ve Antep’in hocası ve idarecileri ile basit bir tartışmayı büyümeden önledik..

Biraz rötarlı olarak karşılıklı dostane sohbetler ederek yolculuğumuzu bitirdik..

Sosyal medyada iki camiayı gerecek açıklamalardan lütfen kaçınalım..

Olay bundan ibarettir..

Sadece bir yolcunun panik ile heyecan yapmasından kaynaklanmıştır..

Kamuoyunun bilgisine..”

O GAZETECİ MEĞER…

A Haber’in Trabzon temsilcisi meslektaşımız Ahmet Çağlar Yıldırım meğer aynı zamanda da roman yazıyormuş.

Yıldırım’ın kaleme aldığı romanın ana teması, polisiye.

Uzun zaman polis adliye muhabirliği de yapan Ahmet kardeşimiz buradan edindiği izlenimleri roman haline getirdi. Kitap bitti.

960x540-giresunda-teror-operasyonu-1-sehit-1531128153793

Yayın evinde kontrolde. Kitabın adı ise henüz belli değil. Yıldırım süreç içine anılarını da kaleme alacak.

Polisiye roman yazma fikri, aksiyoner bir meslek hayatı olmasına bağladı.

Çok heyecanlı gördüğümüz Ahmet kardeşimizi tebrik ediyor, bir an önce kitabının piyasaya çıkmasını okurları ile buluşmasını biz de bekliyoruz..

TUĞÇE EBRAR'A NEFES OLALIM...

Politik Güğüm - 30 Eylül 2022 Politik Güğüm - 30 Eylül 2022

Güzeller güzeli bu prensesimizin ismi Tuğçe Ebrar Tazeoğlu...

Maalesef ki ismi bu olduğu için belirtiyoruz; " ÖLÜMCÜL MSA TİP 1 KAS HASTASI " ve de yüreği kocaman bu yavrunun 5 kez kalbi durdu. Üstüne üstlük bir de Covid atlattı ve 7 makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyor...

Gözlerinde ki ışıltıdan hayata ne kadar sımsıkı bağlanmak istediğini görebilirsiniz...

WhatsApp Image 2022-09-20 at 05.50.21

Adeta yaşamak istiyorum diyor...

Babası aileyi terk edip yüz üstü bırakmış ve bütün bakım vb. mücadelesini; annesi ve kardeşleri veriyor...

Evi abisi geçindiriyor ki; o da asgari ücretle...

Bugün bana, yarın sana şuuruyla; 20 - 40 demeden Tuğçe Ebrar Tazeoğlu iTAKA GAZETESİ olarak bir yardım kampanyası başlatıldı.

Bütün süreç yasaldır ve de valilik onaylıdır...

Aşağıda Tuğçe Ebrar Tazeoğlu bebeğimize az çok demeden yardımcı olabileceğiniz IBAN bilgilerini paylaşıyoruz...

Haydi Trabzon, evlâdına sahip çık....

TRABZON YOLCULARI MAHSUR KALDI

Turizim sezonu yoğun geçti, turizimden nasiplenen tesisler yoruldu bakıma hazırlanıyor meydan yavaş yavaş yerel turistlere kalıyor.

Uçuşlar rahatladı diyemiyoruz bilet bulmak yine zor fakat dün yakın bir dostumuz tehlikeli bir durumdan bizlere bahsetti.

Bizzat yaşadığı aksilikler zinciri bizleri de korkuttu. İlginç bir durum. Hafta içi hava yolu ile aktarmalı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne seyahat etmek istemiş.

Giderken Trabzon Havalimanı’nda uçak iki kez pist başında pist ortasında hızlanması gerekirken yavaşlayarak geri dönmüş.

trabzon_tasiyor_h170737_284c3

Kendi tabiriyle uçak hızlanırken motor bir anda yumulmuş. Sebebi bulunamayınca bütün yolcular tahliye edilmiş. Saatlerce havalimanındı beklenilmiş başka uçak gelmiş. Seyahat devam etmiş.

KKTC dönüşünde ise Pegasus uçağı 1 saat rotarlı kalkmış. Sebebini sorduklarında uçağın 1 saat geç gelmesi gerekçe gösterilmiş.

Fakat bu kez İstanbul SAW havalimanında kriz çıkmış. Çünkü Trabzon aktarması uçak 10 dakika önce aktarma yolcuları beklemeden havalanmış. Gece burada kalacaksınız denilmiş yolculara.

Yolcular ‘Biz KKTC’de bir saat gelecek uçağı bekledik buradaki uçak 10 dakika bizi bekleyemedi mi, siz bizim bileti anlaşılan başkasına sattınız’ denildi.

Acil Trabzon’da olması gereken dostumuz gece kalma teklifini kabul etmeyerek bu kez biletini Anadolu jet firmasından almış. Anadolujet uçağı sorunsuz kalkış yapmış.

Fakat bu kez Trabzon Havalimanı’na indiğinde bugüne kadar belki de kimsenin duymadığı bir sorun ile karşılaşılmış. Uçağın ne öne ne arka kapısı açılmış.

Yolcular içerde mahsur kalmış. Tahliye edilememişler. Uzun süren bekleyiş sonrası, uçağın sağ tarafında bulunan genelde dezavantajlı yolcular ve yiyeceklerin transfer edildiği kapıdan yolcular tahliye edilmiş.

Bu uçakta Trabzon havalimanında bakıma almış. Bir seyahat birden çok korkutucu olay. Acaba uçaklar yoruldu mu, veya yeni uçaklar hep dış hatlara mı veriliyor bize eskileri mi kalıyor.

Yoğun bir sezon geçti acaba bakımları tam bir şekilde yapılmadan mı uçuşa devam ediyorlar seyahat ediyorlar. Uçaklar çok mu eskidi yıprandı.

Tüm havayollarının genel bir Bakım yapması gerekiyor gibi görülüyor tabi bunu yetkililer bilir ama art arda yaşanan bu olaylar gösteriyor ki bir yerde sorun var.

Her Trabzon Uçuşunda sıkıntı çıkıyor acaba Trabzon’a bilerek kasıtlı eski uçaklar mı veriliyor diye insanın sorası geliyor.