Trabzon'un perde arkasında yaşananlarını sizler için derledik.

AK PARTİ TOPLANTI HALİNDEYKEN…

AK Parti Trabzon’da ana kademe ve belediye başkanları ile tüm ilçelerin yönetim kurullarını bir araya getirdiği toplantıda seçim güvenliği ve sandıktan Ak Parti’ye çıkan oyların korunup korunmasında izlenecek yol ve yöntemlerle ilgili bir toplantı yaptı.

Toplantının basına kapalı olması buluşmayı gizemli hale getirdi.

İstanbul’da son yerel seçimlerde oyların güvenliği konusunda yaptığı açıklamaları ile bir anda öne çıkan ve ünlenen Ali İhsan Yavuz toplantıya başkanlık yaptı.

Hani şu meşhur sözün sahibi olan Yavuz..

AK Parti Trabzon İl İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Ne demişti, ‘Hiçbir şey olmasa bile bir şeyler olmuştur’

Ha işte bu sözün sahibi Trabzonlu hemşerimiz partililere bir oyun bile çok değerli olacağı seçim güvenliği ile ilgili bilgiler verirken, Ak Parti genel merkezi Trabzon’da anket yapıyordu.

Hem telefonla hem de yüz yüze anket…

Belediye hizmetleri memnuniyet derecesi ile ilgiliydi.

Genel Merkez bu tür anketleri yerel dinamiklerinden habersiz bir anda yapıyor.

Trabzon’da toplantı halindeyken yapılması da buna örnek.

Toplantıda son seçimlerde AK Parti’ye atılan oyun ıslak tutanaklarda nasıl başka partilere yazıldığı örnekler halinde yansıya da yansıtılarak gösterildi..

Politik Güğüm 18 Haziran 2022 Politik Güğüm 18 Haziran 2022

Yavuz, son yerel seçimlerde Trabzon’da AK Parti’ye atılan oyların hiç birinde sapma olmadığı hepsinin AK Parti’nin hanesine yazıldığını belirterek teşkilatı da tebrik etti, kutladı.

SEZGİN MUMCU’NUN MUHALEFETE ÇAĞRISI VAR

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, ‘Hedefimiz 6 milletvekili ‘dedi ya, Trabzon’un siyasi gündemi bu açıklama ile belirlendi ve hala da bu açıklama konuşuluyor.

Ak Parti’de başkan hedefi yüksek tuttu tartışması yaparken Mumcu, hedefinin arkasında.

Her yerde her sohbette ve her ortamda 6 milletvekilliği hedefini seslendiriyor ve teşkilatı diri tutuyor.

Mumcu, muhalefetin bu hedefini ciddiye almamasından hiç de etkilenmiş değil.

AK Parti Trabzon İl İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Muhalefete şu ilginç soruyu soruyor:

“Madem bizim Ak Parti’nin 6 milletvekili hedefini hayatın gerçekleri ile bağdaşmadığını söylüyorsunuz.. O zaman sizde niye ilk sıra milletvekilliği yarışı var. Herkes ilk sırada birinci sırada yer almak için uğraşıyor. Madem birden fazla milletvekili çıkaracaksınız öyle inanıyorsunuz niye herkes birinci sıraya gelmek için uğraşıyor. Lobi yapıyor.. Diğer sırlar için uğraşan mücadele eden var mı?”

Bu tespiti ile Mumcu, hakikatten haklı.

Millet İttifakı cephesinin bütün partilerinde milletvekili birinci sırası için yarış var.

Diğer sıraları kimse kendine hak olarak görmüyor. Seçilebilecek garantiyi de..

MÜDÜR ATAMAK İÇİN ATAMA YAPMAYIN

Trabzon'da yıllardır tartışılan fakat bir türlü atanamayan şehrin en önemli kurum Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile ilgili son günlerde çeşitli haberler duyuyoruz.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu'nun üzerinde de bu yönde yoğun bir baskı var.

2 senedir bir koltuğa müdür atanamadığı için haliyle basın olarak da baskı yapanlar arasında bizlerde varız.

Fakat şunu da belirtelim. Sırf bu baskılar nedeniyle 'İşte müdür istiyordunuz atadık' demek için müdür ataması yapılmamalı.

Madem bu kadar bekledik bu işi iyi yapan bir ismi atamalıyız.

Trabzon (Trapezus) | Türklerin Anadolu'da Fethettiği Son Başkent | Mevsim.ORG

Madem bu kadar bekledik sırf Trabzonlu olsun diye bastırmamalıyız.

Sırf Trabzonlu diye kendi kurumunda başarı gösterememiş bir ismin Trabzon'a gelmesine müsaade etmemeliyiz.

Trabzon'a atanacak Turizm ve Kültür İl Müdürü’nün turizmi iyi bilen biri olması şarttır.

‘Memleketçilik yapacağız' diye alakasız işin mutfağını bilmeyen turizmle alakası olmayan birini asla bu şehirde turizmin başına getirmemeliyiz.

Sırf Trabzonlu olacak diye yıllardır vekaleten yürütülen il müdürlüğü koltuğunu yine vekaleten gelecek bir isimle doldurmamalıyız, asaleten işin ehli bir ismi bu makama atamalıyız.

Son alınan ilke kararı ile Trabzonlu birinin Trabzon doğumlu bir bürokratın müdürlüğe atanmaması yolunda siyasiler ve bakanlık hemfikir olmuş. Bu da sevindirici bir gelişme.

Trabzon'un milletvekillerine, il başkanlarına siyasetçilerine ve Ankara'daki diğer isimlerine bu uyarılarımızı yapalım da, yarın 'İstediniz iki yıldır atanamıyor dediniz, müdür atadık şimdi liyakatten bahsediyorsunuz' diye mazeretlerle kimse karşımıza çıkmasın.

Trabzon özel bir şehirdir buraya gelecek isimlerde mesleğinde alanında başarılı isimler olmalıdır.

SİVRİ TOPUKLU AYAKKABI YASAK MI?

Trabzon'da Büyükşehir Belediyesi'nin vizyon projelerinden biri olan Maraş caddesi yayalaştırma ve çevre düzenlemesi projesinde tartışılan zeminin bozulmaması korunması adına, dökme agrega yapılan yeni alanlara bebek arabası, sivri topuklu ayakkabı ve bisikletli sürücülerin girmemesi konusunda uyarı yapıldığı bilgisi bize ulaştı.

Konuyu yetkililere sorduk, yeni dökme yapılan alanlar için bu yasağın geçerli olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandılar:

Kullandığımız malzemenin uzun ömürlü olması için dayanıklı olması için bazı tedbirler almamız gerekiyor. Güzel bir yapı ortaya çıkardık. Bunun uzun yıllar dayanması için vatandaşlarımızdan bazı fedakarlıklar istiyoruz. Sokağa girmelerinin yasak olduğu yönündeki iddialar gerçek dışıdır. Zaten orta alandaki kesme parke taşı kullanmalarında sorun yok. Sadece yeni dökülmüş dökme agrega/reçineli alanları korumamız kısa süreli çok sivri ince topuklu ayakkabılarla, iz çıkaracak lastikli bebek arabası, bisiklet ve benzeri araçlarla girilmemesine dikkat etmeliyiz.

Ayrıca esnafımızdan da çöp suyu, çay kahve, sakız sigara, temizlik maddeleri içeren kimyasalar suları bu zemine dökmeleleri atmamaları akıtmalaları konusu çok önemli' ifadelerini kullandılar. Ama sokağın korunmasında yeni dökülen agrega/reçineli zeminin sıcak olduğu anlarda yine de ayaklarını sürten, sigara izmariti atanlara rastlamak mümkün.. Herkes oto kontrolle bu zemini korumalı.

VALİ DEDİYSE YAPAR!

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu şehirde katıldığı programlarda vatandaşlarla diyaloglara girer, dertlerini dinler, gerekli yerlerde de notlarını aldırır.

Dün de Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde bir programa katılan Vali Ustaoğlu’nu program çıkışında yürüme engelli bir vatandaş karşıladı.

Vali Ustaoğlu da bu sese kulak vererek genci dinlemeye koyuldu.

Engelli genç, medikal bir cihazın tedariki konusunda validen ricada bulundu.

Vali Ustaoğlu da yardımcı olacağını söyledi ancak gencin bu talebi bazı yerlerden geri dönmüş olacak ki talebini yineleyerek gerçekten yapacak mısınız dedi…

Tam bu esnada Vali Ustaoğlu gence yönelik, ’Vali dediyse yapar’ söylemiyle gerekli yardımın yapılacağı konusunda noktayı koymuş oldu. Ardından gencin bilgilerini de not ettirerek oradan ayrıldı.

Vali Ustaoğlu bu davranışıyla engelli bir gencin mutluluğuna katkıda bulundu. Biz de Ustaoğlu’na gösterdiği hassasiyeti için teşekkür ederiz. Engelli gencin ulaşım bilgilerini aldık. Şimdi gelişmeyi bekliyoruz..

İSMAİL TÜRÜT’ÜN GÖMLEĞİ!

Ünlü Karadenizli sanatçı İsmail Türüt, Trabzonspor’un şampiyonluk türküsünü yaptı.

Kendine has ve sözleri ile Türüt’ün şampiyonluk türküsü bayağı beğenildi.

Türüt, türküsünün klipinde de Bordo Mavi renkleri ile özel bir gömlek diktirdi.

Bu gömlek türkünün sözleri kadar ilgi gördü.

Klip için diktirilen özel gömlek sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Şimdi taraftarlar Türüt’ün o gömleğini sosyal medya üzerinden bir hayranına vermesi için kampanya başlattı.

Bir çekiliş ile Türüt, kendine özel gömleğini bakalım taraftarın ricası doğrultusunda verecek mi?