ÇOK YORULACAK ÇOK!

Geride bıraktığımı genel seçimlerde Ak Parti’nin 5’inci sıra adayı Vehbi Koç, Ofludur. Ve Koç, önümüzdeki ilk genel seçimlerde de yine aday. Çünkü alana inmiş. Dün değil.. Uzun zamandan bu yana alanda. Ve hatta, bir milletvekili gibi, Trabzon’un meselelerini irdeliyor. Özel bir bürosu var seçmenlerin taleplerini bile dile getiriyor. Bir çok Üniversiteli öğrenciye burs bile buluyor, sağlıyor. Yani, alabildiğinde aktif bir siyaset yapıyor. Ve hatta, mevcut milletvekillerinden bile daha fazla ter akıtıyor desek yeridir.

Hal böyle iken, Koç’un bir genel seçimde çok terleyeceğini, belirtelim. Yani, vekillik yarışında, Of-Çaykara vadisinde bir hayli etkili rakipleri var.. O nedenle Koç, çok yorulacak, çok daha çalışması gerekiyor.

Image

AK PARTİ'DE OF-ÇAYKARA VADİSİ!

Of Çaykara vadisinde, Vehbi Koç’un çok ağır güçlü etkili rakipleri olacak. Hem Of’tan hem de Çaykara’dan şu anda önemli mevkilerde bürokrat olan isimler var.

Mesela, Çaykara’dan MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu. Büyükşehir Belediye Başkan Murat Zorluoğlu. TBMM genel sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu.

Of’da Koç’la birlikte milletvekili yarışında olabilecek isimler ise kulislerde seslendiriliyor;

Hakan Terzioğlu eski ilçe başkanı, Mevcut Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu, Cumhurbaşkanlı danışmanı Oktay Saral, Son yerel seçimlerde bağımsız aday olarak aldığı oy ile Ak Parti genel merkezinin ajandasında yer alan Güngör Saral,  TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Bir önceki dönemin Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Davut Çakır.

Politik Güğüm - 19 Kasım 2022 Politik Güğüm - 19 Kasım 2022

Of ve Çaykara’da adı vekil adaylığına geçen isimler şimdilik bunlar.. Seçim zamanı yaklaştıkça, yarış daha da kızışacak.

Millet İttifakının bu vadideki adayları ile ilgili olarak da siyasi kulislerde adı telaffuz edilenleri bir başka güne bırakıyoruz.

Resim

PARTİYE HEYECAN KATTI

Gelecek Partisinin Ortahisar ilçe başkanlığına bir kadın, Arzu Öktem atanmıştı. Öktem, göreve başladığı gibi kolları sıvadı. Partilerin Ortahisar ilçe başkanları güçlü isimlerden oluşuyor. Ak Parti’re Selahattin Çebi, CHP’de Fatih Suat Oyman… Öktem, bu kulvardı kısa zamanda kendini hissettirdi. Ve ilçe başkanlığına geldiğinden bu yana, üye kayıtlarında da başarı sağladı. Hatta öyle ki şehir dışından gelip, partiye üye olanlar var.. Girişkenliği, toplumsal ilişkileri, toplumun her kesimine rahatlıkla seslenebilen Öktem’in Millet ittifakının diğer partileri ile de ilişkileri çok sağlam.

Gelecek partisi, Ortahisar’da emin ellerde diyebiliriz..

WhatsApp Image 2022-11-22 at 05.23.35

SIR MÜZEYE İLK GİRENLER

Ortahisar Belediyesi, 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler gününde Trabzon Basın müzesini hizmete sokacak. A.Metin Genç bu konuda hakikatten taktir edilecek bir işe imza attı. Müzede düzenleme devam ediyor. Belediyeden Yusuf Keksin ve Şükrü Üçüncü müze için şehir dışına bile gittiler. Bilgi ve belge topladılar. Aynı zamanda meslektaş da olan Keskin ve Üçüncü, müzenin içini sır gibi saklıyor. Açılışa kadar da öyle olacak. Ancak, Cemiyet Başkanımız Ersen Küçük ile yönetim kurulu üyesi Selahattin Öcan müzenin içine girdi. Kendi bakış açıları ile müze içini gördü. Sergilenen müzelik eşyaları gördü. Son uyarı ve önerilerini yaptı. Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere, müze heyecan verici. 10 Ocak’ı dört gözle bekliyoruz.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 05.23.46

MÜTHİŞ ÖNERİ!

Varlıbaş AVM’nin yeni sahipleri, AVM ile ilgili stratejik hedefler belirlediği kulağımıza geldi. Hem Varlıbaş’ın hem de Formun AVM’lerde yapacağı yenilikler ile ilgili ketum bir tavırları var. Varlıbaş’ı tam bir marka yapmaya karar veren yeni sahipleri, kulağımıza gelenlere göre, Büyükşehir Belediyesine, bize yer gösterin size yeni belediye binası yapalım, karşılığında da bize belediye binasını verin.. İnşa edildiğinden bu yana Büyükşehir Belediyesi binasının yanlış yerde inşa edildiğine dair bir kanaat hakim..Bakalım belediye bu öneriye ne diyecek. Takipteyiz

Varlıbaş Avm | AVM GEZGİNİ - Alışveriş Merkezleri, Mağazalar, Cafe ve Restorantlar, Etkinlikler

ÜÇ SATIRLIK GÖRÜŞME Mİ?

Geride bıraktığımız gün, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, sessiz sedasız Gençlik ve Spor Bakanı Dr Mehmet Kasapoğlu ile Ankara’da makamında buluştu.. Buluşmadan, Trabzon ve Türkiye, Trabzonspor’un resmi sitesinden 4 satırlık bir yazı ile haberi oldu. Yazıda, sadece görüşmenin yapıldığı yer aldı.

Peki, Ağaoğlu, bakan ile ne görüştü?

Hal hatır mı sordular birbirine?

Elbette değil.

Görüşme masasında ciddi bir pazarlık vardı.

Akyazı spor kompleksinin ya 49 yıllığına Trabzonspor’a kiralanması. Ya da devri.

Cumhurbaşkanı ile görüşmesinde Ağaoğlu, Akyazı Stadı'ndaki talebini dile getirmişti. O da bakanı talimalandırdı. Ağaoğlu, Bakanlığa giderek stadyumu istedi. Bakan ne evet dedi ne hayır. Her iki tarafın uzmanlarının da bir araya gelerek, bir yol haritası çizilmesi istendi. Bu konuda, Trabzonspor cephesinden yönetim kurulu üyesi Ali Haydar Gedikli görevlendirildi.

Görüşmeden sızan bilgilere göre, sanki Akyazı’nın Trabzonspor’a 49 yıllığına kiralanması için önemli gelişmeler var. Ancak bakanlık 49 yıl da kiralansa Akyazı’daki bazı haklarından vazgeçmek istemiyor.

Başkan Ağaoğlu ise her yıl kiralaması yenilenen Akyazı’nın yaşam alanına dönüşmesi için, mutlaka uzun yıllara dair kiralanması gerektiğine inanıyor ki, doğrusu da bu...

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu'Ndan Bakan Kasapoğlu'Na Ziyaret | Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi