ZORLUOĞLU'NUN KARARLARI!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu göreve ilk geldiği günden itibaren aldığı radikal kararlarla sıkça adından söz ettiriyor.

Kimsenin cesaret edemediği altyapıya başlayan Başkan Zorluoğlu daha sonra Maraş Caddesi’nin araç trafiğine kapatılmasına karar verdi.

Bu kararlar doğrultusunda her ne kadar eleştiri alsa da işin sonuna yaklaşıldığında aslında ne kadar doğru bir karar aldığı ortaya çıktı.

Başkan Zorluoğlu son olarak kentin tarihi, sanatı ve kültürü ile ilgili dev bir organizasyona imza attı.

3 gün boyunca 24 oturumdan oluşan sempozyumun sonunda kentin hafızasını kitap haline dönüştürecek.

Bu tarz etkinliklere hasret kalan Trabzon’da önümüzdeki günlerde bazı sürprizlerin daha olacağı öğrenildi.

GENÇ KESİN İLK 3’TE, YA DA…

Yaklaşan genel seçimlerde Trabzon listesi seçim sonuçlarına direk etki edecek…

Ak Parti’nin listesi muhalefetin de dört gözle takip edip pozisyon almasına sebep olacak.

Şöyle ki doğu - batı dengesi, istenmeyen isimler muhalefet tarafından da sahanın gündem maddesi olacak.

Ak Parti’de ne hikmetse oy deposu doğu ilçeleri olmasına rağmen vekil ağırlığı batı ilçelerinden.

Bu dengede yerel yöneticilerin de mutlaka etkisi olacak.

Bakıldığında belediye başkanlığından istifa eder denilen çok sayıda isim var vekillik için...

Bu isimlerin başında milletvekili listesine tepkileri en aza indirecek olan isim muhalefetin de sevgisini kazanan Ahmet Metin Genç öne çıkıyor. Eğer aday olursa ilk 3’te olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu faktörü de önemli. Zorluoğlu vekilliğe niyetlenirse veya genel merkezden çok baskı gelirse, Genç bu durumda rotayı büyükşehir belediye başkanlığına çevirebilir.


 
KONAKLAR’IN ŞİKAYETİ…

Trabzon’un geleceği turizmdedir. Bu cümleyi her kesimden duyarsınız. Şehrin yöneticilerinden, STK’larından, iş adamlarından, esnaflarından… Bunu yaparken turizm noktasında çok da hassas davranmıyoruz gibi geliyor.

Konaklar Mahallesi’nden bir esnaf bölgedeki şikayetlerini iletti, bizler de ilgililere aktaralım;

“Konaklar Mahallesi yazın turizm kışın ise öğrencinin yoğun olduğu bir bölgedir. Nüfusu ve popülerliği her geçen gün artan bir mahalledir. Yıllardır beklenen yol bölünme olayından dolayı teşekkür ederiz. Çok güzel oldu emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Fakat bölgenin ışıklandırılması çok yeteriz ve kötü bir durumda. Gazipaşa veya Cumhuriyet caddelerindeki gibi bir ışıklandırma olursa burası çok daha güzel bir duruma gelecektir.

Yine ara yolların hepsi perişan vaziyette. Arabayla geçmekte zorluk yaşanan yollar var. Toz toprak birbirine karışmış durumda. Altyapı çalışmaları 3-4 ay önce bitmiş olmasına rağmen yollarda bir iyileştirme yok.

Turizm ile alakalı beklentimiz bu kadar yüksekken turistlerin en yoğun olduğu havalimanına en yakın bu noktaya özel bir hassasiyet gereklidir diye düşünüyoruz. Yetkilileri dükkanlarımıza davet ediyoruz bizi burada bir dinlesinler beraber bu caddelerde gezelim…”


 
TURİZM KENTİYİZ AMA…

Tüm Türkiye’nin gözü özellikle ekonomine de bel bağlanan bir olay var. Turizm.

Sezonun iyi geçmesi adına her tarafta yoğun bir gayret var. Trabzon bu manada Trabzonspor kutlamaları ile birkaç adım öne geçti. İyi reklam yaptık.

Fakat gelin görün ki koca şehrin Turizm il müdürlüğü koltuğuna iki senedir asaleten bir atama yapılamıyor. Müdürlük görevini vekaleten yürüten Mustafa Asan’ın gayretine ve çalışmalarına diyeceğimiz yok. Fakat bu şehrin Ak Partili 4 milletvekili çok sayıda bakanı var.

Ama kimsenin ağzını bıçak açmıyor. İl başkanı Mumcu göreve geldiğinde sorunlu birçok müdürlük atamasını halletmişti.

Fakat belli ki turizmdeki krizi aşmaya onun da gücü yetmiyor. Birisi de çıkıp arkadaşlar neden niçin Trabzon’un turizm il müdürü atanamıyor deme cesaretini gösteremiyor.

Muhalefet partisi milletvekilleri de birkaç kez dile getirdikleri bu konuyu sonuca kavuşturamadılar.

Bakalım bu en önemli turizm sezonu arifesinde asaleten atama yapılabilecek mi? Bekleyen bir kaç il müdürlüğü koltuğu daha var vekaleten bakılan.

Dileriz şube müdürü müdür yardımcısı atamalarına bile müdahil olan milletvekilleri bu konu hakkında bir açıklama yapar.

DOKASGED BAŞKANINI SEÇTİ

Doğu Karadeniz Kalkınma ve Strateji Geliştirme Derneği (DOKASGED) seçimli olağan kurulunu gerçekleştirdi.

Derneğin yönetim kurulu başkanlığını 3 yıl süreyle Erhan Eroğlu üstlenecek.

Derneğin sosyal medya hesaplarında yönetim organlarının oluştuğu bir doküman paylaşıldı.

Kadrodaki isimlere baktığımızda birbirinden değerli birçok insanın olduğunu görüyoruz.
Meslektaşlarımızdan Furkan Yiğit ile Ali Yahya Öztürk’ün de listede görev alması önemli.

Başkan Eroğlu’nun hibe projeleri uzmanı olması derneğin yakın zaman içerisinde nitelikli faaliyetler yapacağını doğruluyor.

Bizler de 61saat ailesi olarak dernek yöneticilerimize başarılar diliyor. Her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Erhan Eroğlu’nun kısa özgeçmişi şu şekilde: “1987 Yomra doğumlu, 4 yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu, sonrasında Halkla İlişkiler ve Tanıtım okudu ve öğrenim hayatına devam etti Adalet bölümünden mezun oldu. Mevcut durumda da KTÜ’de Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanında tezli yüksek lisans yapıyor.”

Tez konusunun genç işsizliği üzerine olduğunu biliyoruz. Eroğlu aynı zamanda TESOB eğitim müdürü, iş ve meslek danışmanı ve birçok STK’nın yöneticisi konumunda.

Kısacası ilerleyen süreçte Eroğlu’nun adını Trabzon’da hem siyasette hem de sosyal hayatta çokça duyacağız.

ERDEMOĞLU HOLDİNG DE O FİRMAYI TERCİH ETTİ

Trabzon'da geçtiğimiz dönemlerin en büyük sıkıntılarından biri de merdivenaltı müteahhitlik firmalarının, kamu kurumları ile yerel yönetimlerden aldıkları ihaleli işleri tamamlayamadan, şehirde büyük bir mağduriyet yaşatıp, kaçıp gitmeleri oluyordu. İşler de sürekli yarım kalıyordu.

Önceki dönemlerde Trabzon Belediyesi tarihi taş binası ve Trabzon Otogar Binası'nın ilk ihalesi sonrası ilk ihaleyi alan firmanın, çok sayıda Trabzonlu esnafı tokatlayıp kaçması, Araklı Hükümet Konağı inşaatını alan firmanın yaşattığı mağduriyet, hem hizmet anlamında hem de ekonomik anlamda şehri zora sokmuştu…

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı ikinci otogar ihalesini alan Trabzon firması Fen Mühendislik ile ilgili de 'Bu kur artışı ile işi yapamaz, başlayamaz bile' denmişti. Fakat firma şu anda, otogar binasının çelik imalatlarında sona gelirken, işin yapımında önemli bir mesafe kat etmiş durumda.

Yani hızlı bir şekilde bu işini devam ettirirken aynı firma, sonra Kahramanmaraş Caddesi yayalaştırma projesi ihalesine girerek bu ihaleyi de aldı.

Esnaf, firmanın çalışmasına ve hızına tam not verdi, belediye yetkilileri de her fırsatta memnuniyetlerini dile getirdi. Görünen o ki, daha başlayalı 2 ay gibi kısa bir süre olmuşken, altyapı ve betonarme imalatları tamamlayan firma, belirlenen tarihten daha önce K. Maraş Caddesini de tamamlayacak.

Fen Mühendislik son olarak Akçaabat İlçesi'nde yeni bir iş aldı.
Ülkemizde sanayi ve ticaret alanında birçok başarılı işlere imza atmış Erdemoğlu Holding, Eğitime katkı amaçlı yaptırdığı Akçaabat Spor Lisesi İnşaatının yapımı için Trabzon'da yine  Trabzon'un marka projelerini yapan firmaya güvendi ve Fen Mühendislikle el sıkıştı.

Trabzon'da aldığı her işin hakkını sonuna kadar vermeye çalışan Fen Mühendislik Şirket Yetkilileri Yüksel Ayaz ve Murat Uğur Sağlam, sorumluluklarının büyük olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandılar:

"Trabzon'daki projelerimizin inşaatı devam ediyor, Türkiye'nin bir çok ilinde önemli projelere imza atıyoruz, bugüne kadar zarar edecek dahi olsak taahhüt ettiğimiz hiçbir işi yarıda bırakmadık, Allah'ın izniyle de bırakmayacağız.

Büyükşehir Belediyemizin şehre kazandırdığı marka projelerin yapımını üstlenmek bizim için büyük onur. Şimdi de Trabzon'un en büyük ikinci ilçesinde, Akçaabat Spor Lisesi'nin inşaatını yaptıran Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İbrahim Erdemoğlu ile el sıkıştık.
Allah'ın izniyle belirtilen sürede bu inşaatı da tamamlayıp, 2023-2024 eğitim-öğretim dönemine yetiştirerek, yüzümüzün akı ile işlerimizi sonlandıracağız.

Politik Güğüm - 27 Haziran 2022 Politik Güğüm - 27 Haziran 2022

Deneyimli kadromuz ve kurumsal yapımızla beraber planlı, dürüst ve şeffaf şekilde çalışarak, altından kalkamayacağınız hiçbir iş yoktur.

Şehrimize kazandırılan projelere bizlerde sevgimizi, bu şehre olan aidiyet duygumuzu katarak her şeyin en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Bizlere güvenen herkese teşekkür ediyoruz' ifadelerini kullandılar.