TAKA GAZETESİ SATILDI

Trabzon yazılı yerel medyasının marka isimlerinden Taka Gazetesi, el değiştirdi. Ahmet Sancak tarafından kurulan ardından kardeşi Zeki Sancak’a devri yapılan Taka Gazetesi, Trabzon’da etkili bir yayın organıydı. 

Bünyesinde Yusuf Turgut ve Zihni Ağırman gibi tecrübeli gazetecileri bünyesinde bulunduran Taka Gazetesi, şehirde haberleri ile gündem oluşturuyordu. Günümüz ekonomik şartlarında yazılı medyanın değişik giderleri nedeni ile ciddi mali sıkıntıları olduğu gerçek. 

Taka Gazetesi, Sancak ailesi tarafından kurulduğu günden bu yana destekleniyordu.

Dün, Trabzon medyasına düşen bir bomba haber herkesi şaşırttı.

Taka Gazetesi satıldı.

 Özel Arsev Sağlık Hizmetleri Kuruluşu sahibi Dr Seyit Hisoğlu, tarafından satın alındı.  Hisoğlu, gazeteyi satın aldığını 61saat’a doğruladı. 2 milyonun üzerinde bir rakam ile satışın gerçekleştiği öğrenildi. Hisoğlu, bir konsorsiyum tarafından gazetenin  satın alındığını belirtti. 

Hisoğlu, Trabzon’da sevilen bir sima ve her partiden milletvekili adaylığı teklifi alıyor. 

Hisoğlu, bir önemli vurgulama da yaptı.. Gazete yönetiminde bir değişiklik yapılmayacağı belirtti.. Yusuf Turgut ve Zihni Ağırman ile gazete ekibi görevine devam edecek

ÖMER HACISALİHOĞLU İSTİFA EDECEK Mİ?

CHP genel merkezi normal ya da erken genel seçimlerden önce, partide teşkilatlarda görev yapanların milletvekili adaylığı düşünüyorlarsa, 26 Aralık’a kadar örgütteki görevinden istifa etmesi istedi. Bu genelge Trabzon il başkanlığına da geldi.

Adı, CHP’den milletvekili adaylığı düşünen Ömer Hacısalihoğlu il başkanlığı görevinden istifa edecek mi..? Hacısalihoğlu’na yakın isimler, edeceğini söyledi. 

Yerine sırtını dönebileceği bir arkadaşını bulacak ve istifa edecek. Ömer Hacısalihoğlu’nu aradık. Bazı temasları olacağını söyledi. 

Hem örgütte, hem de genel merkezde yapacağı temaslar sonrası, kararını vereceğini belirtti.

Öyle görünüyor ki, Ömer Hacısalihoğlu, istifa edecek milletvekili aday adayı olacak..

AK PARTİ KURULUŞ AYARLARI VE TRABZON…

Bütün ülke genelinde olduğu gibi Trabzon Ak Parti’de de partinin teşkilatın ve dinamiklerin kuruluş ayarlarına dönmesi ile ilgili bir taban dip dalgası var. 

Bu dalga Trabzon özelinde de hissediliyor. 

Ve bu dalganın işaret ettiği isim ise İbrahim Keskin.. Keskin de tabandan gelen bu dip dalgasına karşılık kendine bir pozisyon hazırlıyor.

 O da milletvekili adaylığı.. Keskin, artık potansiyel bir milletvekili olarak kolları sıvadı. 

Bizim edindiğimiz bilgilere göre de, partililerden, gençlerden ve kadınlardan bir ekip bile kurdu..

MEĞER AĞAOĞLU…

Trabzon Medyasının geçen ay Türkiye gezisi yaptığında Ankara’da hemşerimiz bakan Adil Karaismailoğlu bir araya gelmişti. 

Bu buluşmada Trabzon’un bir ara gündemine oturan havaalanının büyümesi ve Başkan Ağaoğlu’nun divan kurulundaki resti de gündeme gelmişti. 

Bakan Karaismailoğlu o akşam konu ile ilgili yaptığı açıklamalar krizi dondurdu. 

Zaten Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarını da biz sitemizde yayınlamıştık. 

Ancak özel sohbette, Ahmet Ağaoğlu ile kendisinin telefonda konuştuğunu da dile getirdi.

İki üst düzey ismin yaptığı konuşmalar sonrasında da kriz şimdilik çözülmüş oldu. 

Politik Güğüm - 31 Ocak 2023 Politik Güğüm - 31 Ocak 2023

Bakalım Havalimanı ile ilgili Bakanlık yetkilileri ve Trabzonspor nasıl bir orta yol bulacak?

TGC TARİHİNDE BİR İLK

Bizim bildiğimiz kadarı ile Trabzon Gazeteciler cemiyetine toplumun her kesiminden insanlar, STK’lar, şampiyon sporcular ve takımlar ziyaret ederler.. 

Bu güne kadar ilk kez bir kadın voleybol takımı cemiyeti ziyaret etti. Mücadele ettiği grupta puan farkı ile lider olan Bordo- Mavi GSK, başkan ve yöneticileri ile bir grup sporcusu cemiyeti ziyaret etti. 

Hem eğitimli, hem kültürlü hem centilmen bir kadrosu olan takımın oyuncuları, voleybolun Trabzon’da taban bulması için medya ilgisine ihtiyaçları olduğunu söyledi.. 

Cemiyette o an o buluşmada bulunan gazeteciler de özellikle kadın voleyboluna gerekli ilgiyi göstereceklerini belirttiler. 

Aralarında yüksek lisans yapan, üniversite okuyan, doktora aşamasında olan kadın voleybolcular başarı geldikçe ilginin de artacağı inancında..

AÇIK ÇEK VERİLEN HOCALARIMIZ

Trabzon KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde ülke genelinde marka olan hocalarımız var. 

Ve bu hocalarımıza Trabzon içinden de dışından özel sağlık kuruluşları açık çek vererek bizimle çalışın diyorlar. 

Ama onlar ne TIP’tan ne de Farabi’den ayrılıyorlar. Farabi’de uzum zamandan bu yana, böbrek nakli yapılıyordu. 

Prof. Dr. Serdar Türkyılmaz bir önceki üniversite yönetimince anlamsız şekilde bezdirildi ve ayrıldı.

Şimdi koca Farabi’de böbrek nakli yapılamıyor. TIP’ta ve Farabi’de şimdi değerli hocalarımıza da kanca takılmış durumda. 

Özel sağlık kuruluşları bize gelen diyor ama bu marka olmuş hocalarımız, Tıp’tan ve Farabi’den bir yere gitmiyor.

Prof. Dr. Mehmet Sönme, Prof. Dr. Mustafa Gökçe, Prof. Dr. Tevfik Özlü, Prof. Dr. Serdar Topaloğlu ve Prof. Dr. Embiya Dilaver.. Alanlarında ülkede de bir numara.

Üniversite yönetimi bu hocalarımızı el üstünde tutmalı. Önerilerini dinlemeli. Sahip çıkmalı..