TRABZON, SİYASET VE ALGI

Şu sıralar spor ve siyaset kulvarından Trabzon değerlerinin tokuşturulması ile ilgili olarak bir algı operasyonunun düğmesine basıldı gibi.

Aman Trabzon uyanık ol diyoruz.

Rahmetli A.Suat Özyazıcı üzerinden değerlerimizin tartışılması için bir adım atıldı. Dendi ki, Akyazı stadının Şenol Güneş olan adını A.Suat Özyazıcı olarak değiştirelim. Böyle bir öneri getirildi. 

İstanbul medyası bunu çok gündeme getirdi. Trabzon’da da bu modaya uyanlar oldu. Bereket, Trabzon dinamikleri buna karşı durdu. Tartışmadı. Gündemine almadı. Ama hala cılız da olsa, seslendirenler var.

Politik Güğüm - 22 Mayıs 2023 Politik Güğüm - 22 Mayıs 2023

Sonra Hami Mandıralı Youtube üzerinden bir programa katıldı. Şenol Güneş’e eleştiri getirdi. Fatih Terim’i övdü. Değerlerimizi tokuşturmaya hevesli bazı kalemler Hami Mandıralı’nın bu sözünü aldı gündeme taşıdı. 

Güneş ile Hami’nin kavga etmesine zemin hazırladı. Güneş’i habire köşeye sıkıştırdı. 

Hami’nin sözleri hakkında ne diyorsunuz dediler. Bereket Güneş, hiç yorum yapmadı.

TAM BERAT ALBAYRAK SESLERİ YÜKSELMİŞKEN…

Şimdi de gündemde iki değerimiz var. Siyasete yeni giren Ünal Karaman ile bir siyasi değerimiz Berat Albayrak’ı Trabzonspor üzerinden karşı karşıya getirmeye başladılar. 

Tam da, Berat Albayrak adı, Trabzon’da yoğun bir şekilde seslendirilirken. 

Güya Ünal Karaman’a, Bakan Albayrak takımın oyunu hakkında “Bu nasıl futbol” demiş.. Ünal Karaman da soyunma odasında futbolcuların huzurunda “Ben size bu nasıl ekonomi diyor muyum?” demiş..

Trabzonspor üzerinden iki değerimiz tartıştırılıyor. Tokuşturuluyor.

Uyanık ol Trabzon.

Ünal Kahraman’ın ağzından kendisi böyle bir şey dedi mi.? Açıklama yaptı mı..? Üçüncü kişilerin algısı ile Trabzon üzerinde oyun var.

O nedenle siyasetin şu sıcak günlerinde, Trabzonspor üzerinden değerlerimizin tokuşturulmasına pirim vermeyelim.

AK PARTİ’DE LİSTE BELLİ OLDU

Ak Parti’nin Trabzon’da milletvekili aday sıralaması nasıl olacak. Kim liste birde kim liste ikide, kim liste üçte, kim dörtte beşte altıda.. Bir merak bir merak.

Biz bu merakı giderelim.

Ankara kulislerinde Trabzon ile ilgili liste strateji hemen hemen belli oldu.

İşte Ak Parti listesi

1’inci sıra; Bakan.

2’inci sıra; Ortahisar-Maçka

3’üncü sıra; Akçaabat-Düzköy

4’üncü Sıra; Büyükliman havzası.

5’inci sıra; Kadın kolları

6’ıncı sıra; Gençlik kolları..

Bu coğrafi sıralamanın karşısına tabanda tavanda, şehirde ve teşkilatın da tavrı ile isim oturtulacak.

AK Parti'nin Trabzon Mitingi - Son Dakika

MUMCU’NUN YÖNETİMİ

Ak Parti Bl Başkanı Sezgin Mumcu il yönetim kurulu listesini oluştururken biz yakından biliyoruz bayağı yakın markaja alınmış, yönetime girmek isteyenler her türlü lobilerini kullanmıştı. 

Mumcu da elinden geldiğince yönetimini objektif kriterlerle oluşturdu. Ama şu süreçte ekibindeki kilit isimler, milletvekili aday adaylığı için istifa edince, deyim yerindeyse, Mumcu’nun ağır topları yönetimi bıraktı. 

Bir daha geri dönüşleri yok. 

Bu arada istifa etmesi zorunlu olmayan Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen istifa etmedi. Gençlik kolları başkanı da aynı konumda olmasına rağmen istifa etti.

Siyasi ve Hukuki İşlerde Sorumlu İl Başkan Vekili Ömer Topaloğlu, Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Canan Bülbül, Bilgi ve İletişi Teknolojilerinden Sorumlu Seda Taflan ve İl Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Tiryaki görevlerinden istifa ettiler. Yerlerine; Renate Ay, Engin Kerimoğlu, Münir Sungur, Onur Cumur gelecek. 

Bu arada  Elif Yükünç’ün de asıl üyeliği söz konusu ama Yükünç Kadem Başkanı olması nedeni ile tercihini Kadem’den yana kullanır deniyor. 

İYİ PARTİ’DE ÜNAL KARAMAN DOPİNGİ

Ünal Karaman’ın İYİ Parti’den Konya Milletvekili aday adaylığına başvurması Trabzon İyi Parti’de de ciddi bir heyecan yarattı. 

İyi Parti, Trabzon’daki seçim çalışmalarına Ünal Karaman’a özel program düzenlemek için kolları sıvadı.. 

Karaman’ın, seçim çalışmaları yoğunlaştığında Trabzon’da da alanlara inmesi ile ilgili planlama yapılıyor. Özellikle Genel Başkan Meral Akşener’in Trabzon’da düzenleyeceği mitinge, Ünal Karaman’ın da katılması ardında da birkaç gün Trabzon’dan kalarak seçim çalışmalarına destek vermesi ile ilgili çalışmalara şimdiden başlandı. 

Trabzon İyi Parti’de deyim yerindeyse ciddi bir Ünal Karaman motivasyonu gözlemleniyor.

İyi Parti tabanında Ünal Karaman adı, Trabzon milletvekili aday adaylarından daha çok ses getirmiş durumda.

İYİ Parti milletvekili aday adayı olan Ünal Karaman'a rozet Meral Akşener  tarafından bizzat takdim edildi - Son Dakika

ARAKLI KİMİ İŞARET ETTİ?

Trabzon’da ilk kez bir ilçe top yekün seçimlerle ilgili bir ayaklanmaya tek vücut olmaya şahit oldu. Trabzon’un 3. büyük ilçesi olan Araklı’da muhtarlar ve STK’lar ile yerel yöneticiler ilk olarak kendilerini Dünya Şampiyonumuz Selçuk Çebi’nin Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı’nda Ak Parti Trabzon Milletvekili Aday adaylığı başvurusu ve basın açıklamasında kendini gösterdi. 

Şampiyonumuzu vekil olarak görmek istiyoruz dedi. 

Ardından yine 50 muhtar adına TGC’de basın toplantısı düzenleyerek şampiyon ilçemiz üst bürokrat kademesinden vekil talebinde bulundu ve sıralama tercihi olarak 1-2-3’ü gösterdi. 

Şampiyon ilçe Araklı belli ki bir şampiyonu vekil olarak görmek için işin ucunu bırakmayacak. 

Araklı’nın haklı duruşu Türkiye’nin de gündemine oturdu. Genel merkezde yankılanan bu toplantı sonrası Araklı platformunun otobüslerle genel merkeze çıkarma yapacağı da ifade edildi. 

Başkan Selçuk Çebi, görevinden istifa ederek Trabzon'da aday adaylığını  açıkladı - 61Medya Trabzon Haber

RAPOR SÜMEN ALTINDA

Trabzonspor U19 takımının Ümraniye maçında, kural hatası yapması üzerine hükmen mağlup olmasını 61saat olarak yakından takip ediyoruz.. Edeceğiz de.. 

Tahkime başvuran Trabzonspor’da konu ile ilgili olarak U19 takımının sinsile yolu ile profesyonel kadrosundan rapor istendi. Altyapıdan sorumlu teknik adam İhsan Derelioğlu, düzenlediği raporu ve takımın profesyonel ekibinden aldığı raporu yönetim kurulu üyesi Zeyyat Kafkas’a verdi. 

Kafkas, raporu aldı. Kafkas, raporun elinde olduğunu tahkim kararının beklendiğini ifade etti. 

Süreç içinde tahkimin gerekçeli kararına göre kim suçluysa elbette cezasını çekecek dedi.