TRABZON AK PARTİ KULİSLERİ HAREKETLENDİ

Dün bu köşede 2023 Cumhurbaşkanlığı ve  Milletvekilliği seçimlerinde Trabzon’da ‘AK Parti’nin milletvekili adayları kim olabilir?’ diye partinin bir bilenine dayandırılarak verilen bilgi, AK Parti kulislerinde bomba etkisi yarattı.

Bir bilen 2023’de Trabzon’da AK Parti’nin milletvekili aday sıralaması ile ilgili kulis bilgisini şöyle vermişti:

Berat Albayrak, A.Metin Genç, Ahmet Ağaoğlu, Abdi Serdar Üstünsalih, Bahar Ayvazoğlu, Meryem Sürmen, Sefa Küçükali ya da Haydar Revi..

Bu liste Ak Parti’nin Trabzon kulislerinde dün sabah saatlerinden itibaren ciddi bir heyecan yarattı..

Kulislerden Vakıfbank Genel Müdürü Akçaabatlı Abdi Serdar Üstünsalih, ciddi bir destek görürken, A.Metin Genç adı parti tabanında tam bir karşılık buldu.

Trabzon listelerinde Ak Parti’nin kadın bir aday bulundurmakla ilgili kararından hareketle Bahar Ayvazoğlu ile Meryem Sürmen’in adlarına da olumlu yaklaşıldı.

Berat Albayrak’a ise parti kulislerinden tam destek geldiği gibi, Albayrak’ın siyasete dönecek milletvekili olacaksa bunun Trabzon adaylığı ile gerçekleşmesinin Trabzon’un büyük bir kazanımı olacağına dair kanaat oluştu.

AK Parti kulislerinde bu listenin Trabzon’da 5 milletvekilliğini de kazanabileceği yönünde kanaat belirdi.

A POLİTİK Z KUŞAĞI VE AĞAOĞLU…

AK Parti’nin 2023 seçimlerinde Trabzon listesinde Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun da yer alacağının kulislere düşmesinden sonra, bir çok kişi siyaset ve Trabzonspor ilişkilendirmesinden Trabzon’a özel geleneğin Faruk Özak, Atay Aktuğ ve M.Ali Yılmaz ile Eyüp Aşık’dan hareketle Ağaoğlu’nun da kendisine böyle bir teklif geldiğinde reddedemeyeceği görüşünde…

Ancak, Trabzonspor’un A Politik Z kuşağı taraftarları Ağaoğlu’nun adının siyasetle ilişkilendirilmesi ve AK Parti’den adaylığı ile ilgili kulis bilgilerine karşı ciddi bir tepki gösterdiğini de belirtelim.

Yalıkavak’ta Mosso ve Göçer sesi yankılandı Yalıkavak’ta Mosso ve Göçer sesi yankılandı

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Bakan Albayrak ile buluştu! Bakın ne konuştular!

A Politik Z kuşağı Trabzonspor taraftarları Ağaoğlu’nun siyasete girmesi halinde, bütün inandırıcılığını kaybedeceği görüşünde…

Dün bu doğrultuda haberlerin kulislere düşmesinden sonra, 61saat’i yoğun bir mesaj bombardımanına tutan A Politik Z kuşağı, Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu’na hiçbir siyasi partiden milletvekili adaylığının yakışmayacağı görüşündü.

A Politik Z kuşağının aksine AK Partililer ve partiye sempati duyanlar, Ağaoğlu’nun partilerinden milletvekili adayı olmasını ise çok olumlu bir gelişme olarak değerlendirdiler.

MEĞER ZORLUOĞLU TAVRINI KOYUNCA…

Trabzonspor’un Antalya maçında berabere kalmasından sonra şampiyonluğunu ilan etmesi ve maç bitiminden sonra taraftarın sahaya girmesi ile ilgili ilginç bir ayrıntının bilgisine ulaşıldı.

Maçtan önce devletin kurumları maçla ilgili güvenlik görüşmesi yaparken taraftarın sahaya girmemesi ile ilgili tedbirlerin alınması masaya yattı.

O toplantıda, taraftarın sahaya girmemesi ile ilgili nasıl bir önlem alınacağı tartışılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu konuşmaları yarıda keserek “ Kimse taraftarla polisi emniyeti karşı karşıya getirmesin. Bu taraftar sahaya girer, girecekte… iz burada sahaya girildiğinde nasıl futbolcuların ve sahadaki taraftarları hakemlerin güvenliğini alacağız bunu tartışmalıyız” dedi..

Ve sonra, sahadaki o ‘V’ harfine benzeyen güvenlik kulvarı oluşturuldu.

Zorluoğlu, tavrını koymasaydı, şampiyonluğun ilan edildiği maç esnasında hiç de hoş manzaralara tanıklık etmeyebilirdik…

ARTIK GÖZÜM ARKADA KALMADI!

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi önceki gün ilçesi ile Sürmene’nin bütün yerleşim alanlarına temiz ve sağlıklı su getirilmesini sağlayacak olan tesislerin açılmasından sonra deyim yerindeyse çocuklar gibi şendi…

Çebi, uzun yıllardan sonra kendi belediye başkanlığı döneminde tesisin hizmete girmesinden son derece mutlu oldu.

O nedenle de Çebi, geçmişten bugüne, tesislerle ilgili emeği geçen herkese teşekkür ederken, ‘Artık ne yalan söyleyeyim, gözüm arkada gitmeyecek ‘dedi.

Çebi, özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun arıtma tesislerini son teknoloji ile donatılması ve inşa edilmesindeki hassasiyetinden de bahsederken, tesisleri açtıktan sonra çevre il ve ilçelerden bir çok belediye uzmanının tesislerde inceleme yaparak, örnek alacaklarını da belirtti.

BİR BAŞKANIN HAKLI SİTEMİ

Dün bizleri telefonla arayan bir belediye başkanı haklı bir sitemi dile getirerek yetkilileri göreve davet etti.

Konu tabi ki Trabzon’un bitmeyen ve hiç e bitecek gibi durmayan trafik çilesi ile ilgili.

Akçaabat Trabzon istikameti Söğütlü geçişinin günün belli saatleri çekilmez bir hal aldığını bilmeyen yoktur.

Burada özellikle güvenlik şeridi ihlalleri nedeniyle yüzlerce sürücüye ceza kesilmekte.

Fakat gelin görün ki trafik çilesinden kurtulmak için anlık kural ihlali yapan sürücüler ceza yerken o şeridi otopark olarak kullanan, araçlarını o alana park edip giden veya o alanı tesisinin garajı gibi kullananlara herhangi bir ceza uygulanmamakta…

Yani park edip gitmek serbest, garaj olarak kullanmak serbest ama anlık kulanmak ceza…

Çok sayıda sürücünün bu durumdan muzdarip olduğunu  dile getiren belediye başkanı, yetkilileri bu konuda biraz daha hassas olmaya davet etti.

Evet hiçbir suçu savunmak ve hiçbir suça başka bir suçu emsal göstermek doğru değil  fakat anlık kullananın suçlu olduğu kadar güvenlik şeritlerini otopark olarak kulanmanın da suçlu olması yasak olması gerekmez mi?

TRABZON’UN İKİ DUAYENİ!

1980 öncesi Trabzon siyasetinin iki önemli ismi ve iki önemli dostu…

İki önemli yol arkadaşı CHP’nin 80 öncesi akil adamları Temel Kandaz ile efsane il başkanı olarak bilinen Ertuğrul Atakan’ın ölüm yıldönümleri…

Her ikisi de 1995 yılında yaşamlarını kaybetmişti.

Kandaz da Atakan da siyaseti toplum için Trabzon için yapan iki değerdi.

Dostlukları ve yol arkadaşlıkları da parmakla gösterilirdi.

1980 öncesi özellikle sağ sol çatışmalarının yoğun olduğu bir ortamda hem Atakan hem de Kandaz, ilkeli duruşları ve genceler sahip çıkmaları ile tanınıyor biliniyordu.

Her ikisine de Allah’tan rahmet diliyor. Mekanları cennet olsun diyoruz.