ÇAM AİLESİNİN SİTEMİ 

Eğer bugün Yomra Trabzon’un an prestijli ilçesi olmuşsa bunda şüphesiz bölgeye AVM, hastane, adliye sarayı, yıldızlı oteller, DTM gibi çok önemli yatırımların yapılmasına vesile olan Kaşüstü eski belediye başkanı Mustafa Çam’ın imzası vardır.

Katkısı dersek az olur bizzat gecesini gündüzüne katarak bugün Kaşüstü’nün bir çekim merkezi olmasını Yomra ilçesinin önüne geçmesini sağlamıştır. 

Çam 4 yıl önce talihsiz bir kaza geçirdi ve yatağa mahkum.

Ailesi 4 yıldır onu yeniden eski günlerine kavuşturmak adına büyük gayret ve fedakarlık örneği gösteriyor. 

Dün Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile Kaşüstü alt geçidine Mustafa Çam isminin verilmesini önerdi. 

Önerdi önermesine ama ailesinin ve yakınlarının sitemi de beraberinde geldi. Çünkü 4 yıldır çok zorluklar çektiler, tedavi için gerekli olan hastanede yer bulamadılar yurt dışından ilaç temininde sıkıntılar yaşandı.

Trabzon’daki hastanelerin bazılarında sıkıntılar oldu ama ilk dönem Çam’ı arayıp soranlar bir anda unuttular. 

İşte bu yüzden ailesi Sürmen’in önerisine cevaben ‘Keşke yıllardır tedavi gören babamızı bi arayıp sorsaydınız, o yaşıyor ve mücadelesini devam ediyor’ diye sitem ettiler. 

Haklılık payları da çok yüksek, çünkü çektikleri zorlukların birçoğuna yakinen şahidiz. 

Dileriz Mustafa Çam tez zamanda aramıza döner.

İYİ PARTİLİ BAŞKANDAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Kardeş ve komşu illerimiz Rize ve Artvin’de meydana gelen sel afeti sonrası neredeyse kabinedeki bakanların yarısının akın ettiği iki şehrimizi dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon üzerinden gelerek ziyaret etti. 

Devlet milletinin yanında olduğunu gösterdi. İki şehirde de en fazla iş makinesinin Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu kamuoyuna önceki gece 61saat duyurmuştu. 

Dün Yomra’nın İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ta bölgeye gitti ve sahada her tarafta Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin araçlarını görünce gurur duydu ve duygularını rakip partinin belediye başkanı olmasına rağmen hiç çekinmeden paylaşarak nadiren rastladığımız siyasetin güzel yönünü herkese göstermiş oldu. 

Bıyık paylaşımında Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve iş makinelerini paylaşarak; Arhavi'deki afet bölgesini gezerken, sahadaki makine ve personelin çoğunluğunun Trabzon Belediyesi’ne ait olduğunu görmekten duyduğum memnuniyeti paylaşmak istedim. 

Trabzon, bölgenin öncü ve kucaklayıcı şehridir. Bunu bir kez daha ortaya koyan Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ederim’ ifadelerini kullandı. 

Hizmet İş Sendikası Başkanı İsmail Hakkı Kaplan ve Genel Sekreter Yardımcısı Gürcan Başar ile çalışanlarla birlikte fotoğraf çektiren Bıyık bu davranışı ile takdir topladı.

ERDOĞAN’IN HAVAALANINDAKİ TALİMATI

Dün, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan sel bölgesine geldi. 

Ani olarak verilen karar sonrası, Trabzon havalimanına inen Erdoğan’ı partili milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye başkanı karşıladı.

Burada partililer ile ayak üstü sohbet eten Erdoğan, edinilen bilgilere göre milletvekili ve büyükşehir belediye başkanı Murat Zorluoğlu’na beni takip etmeyin benimle birlikte Rize ve Arhavi’ye gelmeyin, Trabzon’da halkın arasına katılın bayramlaşın dediğini öğrendik.. 

Ve dün Trabzon milletvekilleri büyükşehir belediye başkanı, Erdoğan Rize’ye hareket ettiğinden hemen sonra Meydan bölgesine gelerek halkla birlikte oldu. 

Bu ani gelişen program medyaya da haber verilmedi. 

Oysa, böyle programlarda medyaya haber verilirdi.. Cumhurbaşkanının milletvekilleri belediye başkanları il başkanları il yöneticileri ilçe başkanlarına verdiği talimat ile halkın içinde olacak kapı kapı dolaşacak, herkesle kucaklaşacak ve dertleşeceksiniz demişti. 

Dün bu talimatı, böylelikler yerine getirildi.

ERDOĞAN’IN VÜCUT TEMASI

Cumhurbaşkanının dün Trabzon havalimanında karşılanması ile ilgili detay bilgilere vermeye devam edelim..

Güvenlik ve pandemi nedeni ile Cumhurbaşkanı uçaktan indiğinde karşılayan milletvekilleri ile teşkilat yetkililerinin hepsi maskeliydi. 

Cumhurbaşkanı da maskeli hoş buldum dedi.. 

Tokalaşma ve el sıkma olmadı. Bildik pandemi selamlaması oldu.

Ancak, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ı karşılayanlar arasında Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman da vardı. 

Bilindiği gibi Ataman’ın eşi, Diyarbakırlı ve Diyarbakır’da partinin önemli mevkilerinde görevli.. 

Erdoğan Ataman’ı görünce yanına yanaştı. Bildik pandemi selamını verdi ve elini omzuna koydu, Ataman eli omzunda bir müddet sohbet etti.

Bu yakın temas vücut dile havaalanında günün konusu oldu..

MUSTAFA AKÇAY’DAN SON HABER

Uzun bir süre korona nedeni ile yoğun bakımda kalan, entübe edilen futbol dünyasının saygın teknik adamlarından Trabzonlu hemşerimiz Mustafa Akçay’ın tedavisi evinde devam ediyor. 

Giderek iyileşen Mustafa Akçay’ın bu durumu sevenlerini de sevindirmiş durumda. 

Doktarları, Akçay’ın kurban bayramı süresince tedbir olarak hastaneye yatmasını önerdi. 

Zira giden gelen olur diye. Ama Akçay ailesi, gerekli hassasiyeti gösterecekleri yönünde söz verince, Akçay evinde tedavisine devam etti.. 

Ve ev adeta karantinaya alındı.

Bu arada kanser hastalığı ile müthiş bir mücadele eden gazeteci arkadaşımız Cevat Ocak da  yoğun bakımda. 

Birkaç gün önce Ocak, entübeden çıkartıldı. Herkes bu gelişmeden son derece mutlu oldu. 

Ancak doktorlar akciğerde beklenen tepki gelmeyince yeniden entübe edildi.. 

Cevat arkadaşımıza da geçmiş olsun diyor.. Dualarımızı esirgemiyoruz

KTÜ’LÜ PROFESÖRÜN HAKLI İSYANI

KTÜ Tıp Fakültesi profesörlerinden Erol Erduran isyan etti.

Erdoğan dün Trabzon sokaklarını indi. 

Burada gördüğü manzara karşısında dili tutuldu ve  şehirde 25 Ağustos’dan sonra pandeminin pik yapacağını iddia ederek bakın neler dedi..

“An itibari ile Maras Caddesi-Trabzon.

 İğne atacak yer yok. Gezinenlerin yarısından çoğu maskesiz. Maskelilerin de neredeyse yarısı maskeleri kolunda yada çene altında. 

3. pik Ağustos 25’inden itibaren her an kapıda. 

Nasıl olsa doktorlar, hemşireler hazır ol da bekliyor. 

Neymiş, görevlerini yapıyorlarmış. Tefekkürde bile elinden gelen her şeyi yaparsın gerisini Allah a bırakırsın. 

Kimse elinden geleni yapmasın, sonra doktorlar tedavi edecekler, olumsuz bir durum olunca da sağlık çalışanlarına saldıracaksın, döveceksin, öldüreceksin. Yok böyle bir şey...: