KILIÇDAROĞLU, TRABZON’A…

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ile milletvekili Ahmet Kaya arasındaki soğuk rüzgarlar uzun zamandan bu yana düzelir, soğuk rüzgarlar yerini sıcak rüzgarlara bırakır sanıldı ama öyle olmadı.

Yine iki cephe arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Görünürde, her şey normalmiş gibi olsa da ikili partinin sokak ve alan çalışmalarında bile bir arada görülmemeye özen gösteriyor.

Derin bir CHP’li dostumuz, Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu soğukluktan haberi olduğunu belirterek ilginç bir iddiada bulundu:

”CHP Genel Merkezi sorunun ne olduğunu öğrenmek, genel merkeze rapor sunmak üzere iki parti meclisi üyesini Trabzon’a gönderecek..”

Bu iddianın biz de takipçisi olacağız.

MUMCU YENİ TAKTİK GELİŞTİRDİ

Politik Güğüm - 5 Ağustos 2022 Politik Güğüm - 5 Ağustos 2022

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu yeni bir siyasi taktik geliştirdi.

Mumcu, artık ildeki bütün ilçe teşkilatlarını bizzat ilçeye giderek, ilçe başkanı ile bir araya gelip yüz yüzü görüşecek.

İlkini Ortahisar ilçe başkanı ile yapan Mumcu beraberinde yönetiminin ikinci adamı Ömer Topaloğlu ile Selahattin Çebi’yi dinledi.

Taraflar, rutin görüşme dedikleri bu istişare görüşmelerinde derinlemesine mevzular da görüşülüyor.

Sezgin Mumcu, ikinci buluşmayı Yomra ilçe başkanı ile yaptı.

Mumcu bu buluşmalarda kendini ve ilçe başkanının bilmesi gereken sorunları masaya yatırıyor.

Çözüm için birlikte strateji geliştirilmesine zemin hazırlıyor.

UPUZUN ARADAN SONRA…

Trabzonspor yönetimi, upuzun aradan sonra dün bir yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, divan genel kurulu öncesi geldiği Trabzon’da yönetimini topladı.

Yönetim kurulu toplantısı süresince, idari binaya şampiyonluk kupası ile birlikte fotoğraf çektirmek isteyenlere alınmadı.

TFF yönetimimin icra kurulanda görev yapan Yalçın Orhan, yönetim kurulu toplantısında çok kısa süreli bulundu ve yönetimdeki arkadaşlarına veda etti.

Akyazı Stadı'ndan sorumlu yönetici Ali Haydar Gedikli de Akyazı’daki düzenlemeler ile ilgili detay bilgi verdi.

Hafta sonu, Teknik Direktör Abdullah Avcı da Trabzon’a gelecek ve Ağaoğlu ile Avcı baş başa bir görüşme yapacak.

EN BABA!

Trabzon ile Urfa arasındaki kardeşlik köprüsünü biliyorsunuz.

Trabzonspor ile Urfaspor da kardeş kulüp..

Urfa’da ciddi bir Trabzonspor taraftarı da vardı..

Urfalı olan Trabzonspor taraftarları sosyal medyadan da iki takım arasındaki kardeşlik duygularını pekiştiriyorlar.

Urfa’nın son dönem en ünlü, en başarılı ve en beğenilen yerel ses sanatçısı Aziz Yıldız, rahatsızlığından dolayı yaşamını yitirdi.

Urfa’da bu haber büyük bir üzüntü yarattı.

Aziz Yıldız çoğu zaman Trabzonspor forması ile sahneye çıkar, Trabzonspor için güzel ve samimi duyguları seslendirirdi.

Yıldırım’a Allah’tan rahmet diliyoruz..

BU SERGİ GÖRÜLÜR!

Trabzon Mimarlar Odası’nda maket uçak sergisi açıldı.

Hafta boyu açık olacak olan sergi görülmeye değer..

Oda yönetiminin destek verdiği sergide profesyonel ve amatör uçak maketçilerinin eserleri yer alıyor.

Sergiyi açan Vali İsmail Ustaoğlu, maket uçaklara hayran kaldı.

Maket uçaklarda uzaktan kumanda ile uçurulanlar da var.

NE YAZIK Kİ SAMSUN!

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) verilerine göre Türkiye’de toplam 531 adet mavi bayraklı plaj bulunuyor. Türkiye mavi bayraklı plaj sayısında İspanya ve Yunanistan’ın ardından 3. sırada yer alıyor. Temiz ve güvenilir plaj anlamına gelen mavi bayraklı plaj sayısında Karadeniz’de 1. sırada yer alan Samsun, 13 mavi bayraklı plajı ile yerli ve yabancı turistleri bu yaz sezonunda sahillerinde ağırlamayı bekliyor.

Henüz Trabzon’da kurullara uygun mavi bayraklı plaj yok.. Büyükşehir Belediyesi Yalıncak ile Sürmene’deki kadınlar plajının mavi bayrak müracaatını yaptı. Sürmene’de Çamburnu koyunda bundan 5 yıl önce mavi bayrak vardı ama istikrarlı olmadı.

531 mavi bayraklı plajı bulunan Türkiye’de en çok mavi bayraklı plaj 229 ile Antalya’da bulunuyor. Antalya’yı mavi bayraklı plaj sayısında 111 plaj ile Muğla, 66 plaj ile İzmir, 36 plaj ile Aydın, 31 plaj ile Balıkesir, 13 plaj ile de Samsun takip ediyor. Samsun Türkiye’de en çok mavi bayraklı plaja sahip olan 6. il olarak dikkat çekerken, Karadeniz’de ise 1. sıraya yerleşti. Mavi bayraklı plaj sayısında Samsun’u Çanakkale (12 plaj), Mersin (11 plaj), Kocaeli (7 plaj), Bartın (3 plaj), (Düzce 2 plaj) , İstanbul (2 plaj), Ordu (2 plaj), Sakarya (2 plaj), Kırklareli (2 plaj) Van (1 plaj) ve Bursa (1 plaj) takip etti.

Samsun’daki mavi bayraklı plajların 11’i Atakum, 2’si ise Terme ilçesinde yer alıyor. Samsun’daki mavi bayraklı plajlardan Palmiye Plajı, Golf Plajı, Omtel Plajı, Körfez Plajı, İnci Plajı, İncesi Plajı, Denizevleri Plajı, Dantel Plajı, Nazar Plajı, Denizkızı Plajı ve Gençlik Plajı Atakum ilçesinde; Miliç Plajı ile Karavan Kampı Plajı ise Terme ilçesinde bulunuyor.