MUHTEŞEM GANİTA!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Ganita-Faroz Sahil Düzenleme Projesi göz doldurmaya devam ediyor.

Türkiye Yüzyılı programları kapsamında düzenlenen ünlü sanatçı Resul Dindar konserine binlerce vatandaş katıldı.

Konserde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Öncelikle Trabzon’a bu projeyi kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ganita benim de çocukluğumun geçtiği bir yerdir. Buranın güzel olduğunu biliyorduk ama bu kadar güzel olduğunu bilmiyorduk. Burası muhteşem oldu. Trabzon halkı her şeyin en iyisine layık bir şehirdir. Yapacağımız daha çok proje var. İnşallah pazar günü akşamı bu hizmetlerin devamı için güzel sonuçlar alacağız ve Sayın Cumhurbaşkanımızı desteklemeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-05-25 at 07.02.29

Konsere katılan vatandaşlar ise, "Öncelikle Trabzon'a böyle güzel bir projeyi kazandıran Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür ediyoruz. Yıllarca denizin kenarında ama denizden uzak yaşadık. Şimdi ise bu güzelliklerin tam ortasındayız. Ailelerimizle ve misafirlerimizle rahatlıkla gezebileceğimiz, keyif yapacağımız bir alan oldu. Ganita-Faroz bu kadar güzel olduysa Başkan Zorluoğlu'nun Boztepe projesini tahmin bile edemiyoruz. Biz Başkan Zorluoğlu’na ve ekibine kolaylıklar diliyoruz" şeklinde konuştular.

WhatsApp Image 2023-05-25 at 07.02.37

BAKAN EŞİNİN SESSİZ TRABZON GEZİSİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy birkaç günden bu yana yakın dostu ve arkadaşları ile Trabzon’da.. Bayan Ersoy Doğu Karadeniz Gezisine çıktı. Ve kimseye de haber vermiyor.

WhatsApp Image 2023-05-25 at 07.02.58

Kadın arkadaşları ile kara yolunu kullanarak Doğu Karadeniz Gezisine çıkan Pervin Ersoy ekibini kullandığı aracın şoförü de kadın. Trabzon’un tarihi ve turistlik yerleri gezen kafile Alaca Han’ı gezdi. Rotahen diye bir gezi ekibi bulunan Ersoy’un kendi sosyal medyasından geziden çarpıcı fotoğraflar da paylaştı. Alaca Han’da el sanatları ile ilgili çalışmaları da yerinde gördü. Bu arada tabi, gazeteciler Pervin Ersoy’un Trabzon’a geldiğini öğrendi. Hemen muhabirlerini Alaca Han’a gönderdi ama, Ersoy kendisinin ve kafilesinin haber yapılmamasını istedi. Ancak, kafilenin gittiği yerde vatandaşların çektiği fotoğraflar sosyal medyalarda yayınlanınca Pervin Ersoy’un Trabzon’da olduğu kısa sürede anlaşıldı.. Bayan Ersoy’un dostları ve arkadaşları ile Doğu Karadeniz gezisini niye medyadan gizlediği de anlaşılamadı.

WhatsApp Image 2023-05-25 at 07.02.48

ADİL BAKAN'IN 28 MAYIS HEDEFİ

Türkiye 13’üncü cumhurbaşkanını seçmeye doğur geri sayıma başladı. Bugünle birlikte, 4 gün kaldı.. Cumartesi seçim yasakları başlıyor.

14 Mayıs’ta ki seçimlerde Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan % 65.32 oranında oy almıştı. Kemal Kılıçdaroğlu ile % 28.33 oyda kalmıştı.

Dün, arkadaşımız Ali Savaş, bakan Adil Karaismailoğlu’na şu soruyu sordu.

“Trabzon’da hedefiniz ne?”

Karaismailoğlu bu soruya şöyle cevap verdi..” % 70..” Bu kısa öz cevabını verirken de kendinden son derece emindi.. Peki, Erdoğan yüzde 5 civarındaki oyu kimden alacak.

Ak Parti’nin teşkilat koridorlarında da yüzde 70 ve üzeri seslendiriliyor.

Sandığa gitmeyenler, Sinan Ogan’a oy verenler Erdoğan’a döndü mü bu oran yakalanır deniyor. Oğan’ın 14 Mayıs’ta aldığı oy 31 bin 981… Ak Parti bu iki kitle üzerine yoğunlaşıyor. MHP ise oy kullanmayan partililerini sandık başına getirmede kararlı.

Bu arada, Adil Bakan da boş durmuyor.

Şehrin her kulvarda kanaat önderi olan isimlerle de bire bir görüşüyor ki, ikinci tur oylamada önce bu hamleleri yapıyor.

WhatsApp Image 2023-05-25 at 07.03.09

VEHBİ KOÇ MAZBATASINI ALMADAN...

Ak Parti’nin milletvekili Vehbi Koç, mazbatasını almadan mecliste birlikte çalışacağı danışman kadrosunu kurmaya başladı. TBMM’sinde bir vekilin 4 danışmanı var.. Biri sekreteri ki vekiller hele Koç gibi yeni ise ilk kez meclise gidecekse sekreterini meclis içinden tecrübeli isimden seçiyor. Bunlar da genellikle seçim kaybeden vekillerin sekreterleri oluyor.

Koç, Trabzon ayağında kendisine her türlü yardımcı olacak, basın danışmanlığını da yapacak ismi seçti. Bu isim Haydar Revi’nin il başkanlığında partinin basın ayağını sırtlayan Mustafa Surgur oldu. Sungur, Bahar Ayvazoğlu’nun vekillik döneminde danışmanlığını da yapıyordu.. Şimdi Koç’un ekibinde yer alacak..

FuApyEWXwBg6YPI

ŞEHİR HASTANESİ VE BİR GARİP UYGULAMA

Önceki gün Bakan Adil Karaismailoğlu’nun basın ekibi gazetecileri bir mesaj çekti.. Bakanın Şehir hastanesi inşaatında basın açıklaması yapacağına dair.

Tabi, gazeteciler bakanlık tarafından sağlanan araç ile toplu olarak basın toplantısının yapılacağı yere gitti

Kimi gazeteciler de kendi imkanları kendi araçları ile.

Şantiye alanına girişte, adeta sınır geçiyormuşlar gibi sorguya tutuldular.

-Niye geldiniz

-Gazeteci kimlik kartınızı gösterin

Gazeteciler de bakanın daveti üzerine geliyoruz demelerine rağmen giriş kapısında güvenlikte bekletildiler. Karşılıklı tartışmalar büyümeden kesildi. Ardından gazetecilere hakarete varan tartışma bakanın basın toplantısı yapılacağı yerde devam etti. Sağlık müdürlüğünden bir ekip, yağmura önlem için çadır getirdi. Gazeteciler bu ekibe, basın toplantısında teknik araç ve gereçlerinin zarar görmemesi için kendileri de çadır talebinde bulundu. Sağlık il müdürlüğü ekipleri kendi çadırınızı kendiniz getirseydiniz dedi. Bu tartışmaya kendini şantiye şefi sorumlusu diye tanıtan bir şahıs da katıldı. Gazetecileri içinde bulunduğu minibüsteki meslektaşlarımızın basın kartının sorulmasının doğru karar olduğun söyledi. Oysa o minibüs gazetecilere tahsis edilmişti. Burası özel yer, yol geçen hanı mı diyen şantiye şefine Cemiyet Başkanımız  Ersen Küçük gerekli cevabı verdi. Asıl ilginç cevap ise Sağlık İl Müdürü Hakan Usta’dan geldi. Gazeteciler Usta’ya bakan bizi buraya davet etti, içeri zor girdik deyince, eee öyle olacak diye cevap vermesi, herkesi şaşkına çevirdi.

Ardından Bakan Karaismailoğlu’nun kulağına bu tartışmalar gelince Cemiyet Başkanı ile özel bir görüşme yaptı.

64478fe086b24a6268f8ba45

BU KEZ TEŞEKKÜR ETTİ

Trabzon’da dezavantajlı bireylerin sesidir Memduh Bayraktar. Elektrikli ulaşım aracı ile kah orada kah burada şehrin her noktasında görebilirsiniz onu. Gezmekle kalmayıp engellilerin sorunlarını da sürekli olarak gündeme taşıyan belediyelere bu manada uyarı içerikli eleştirilerde bulunan bir isim. Bizleri de bu konularda sık sık bilgilendirir haber yapmamızı ister.

Fakat bu kez bizlere bir teşekkür için ulaşmış. 5 yıldır bulamadığı tekerliğini bulanlara teşekkür edeceğim hep eleştirmek olmaz dedi.

Bizde sözü onu bıraktık.

Beş yıldır bulamadığım engelli elektrikli aracımın arka tekerini Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Sosyal Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yapan Muharrem Cimşit beye söylemiştim. Sağ olsun kısa sürede yurtdışından tekerleğimizi temin ederek bize ulaştırdı.

Engellilerin sorunlarını bu şekilde dikkate alıp çözen tüm yetkililerimize Muharrem Cimşit başkanımıza ve  Murat Zorluoğlu başkanımıza çok teşekkür ediyorum.

Şehirdeki engelleri aşmak adına bizleri unutmasınlar diyorum.

Evet Bayraktar’ın teşekkürü bu şekilde.

WhatsApp Image 2023-05-25 at 07.03.22