RİZE’YE FEDA OLSUN DA AMA...

Trabzon son dönemlerde vaad edilen bir çok şeyi ya alamadı, ya elinden kaçırdı ya yarım kaldı. 
Kanuni bulvarı tamam, Güney Çevre Yoluna başladık, şehir hastanesi tüm hızıyla devam ediyor. Tabi ki bunlar önemli yatırımlan fakat. 

Yatırım adası artık gündemde bile değil...

Kimse dile getirmiyor. 

Dünya Ticaret Merkezi mahkeme süreci 5 yıl daha sürer deniliyor.

Raylı sistem yine yeniden seçim vaadi. Başlaması 3 yılı bulur...

Politik Güğüm - 5 Nisan Cuma Politik Güğüm - 5 Nisan Cuma

Yeni havalimanının nereye yapılacağı belli değil, nasıl yapılacağı da, nereye konuşlanacağı da... Yani onun da başlaması için bir 3 senesi var. 

Şimdi ki son kayıp ise Sürmene’ye yapılacağı müjdelenen Deniz Üs Komutanlığının da Rize’nin İyidere ilçesine kaydırıldığı... 

Ve hatta ödeneğinin de çıkarıldığı. 

Sürmene'ye yapılma işinin yattığı iddia ediliyor. Komşu Rize tabi ki kalkınsın gözümüz yok ama Trabzon’un istediği ve şehre müjdelenen yatırımların sürekli elimizden kaçması siyasi boşluk, takipsizlik ve kabiliyetsizliktir. 

Trabzon Millıtvekillerinin de konudan haberdar oldukları söyleniyor. Trabzon bir kayıp daha mı verdi? Trabzon’un 6 milletvekilinden de ses yok. Bir yalanlama yok. İnşallah biz yanılırız. Bakalım bu konuda ilk ses kimden çıkacak. 

Ekran-Resmi-2024-02-25-07.58.41

AYRILAN ALAN YETMEYİNCE… 

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, Aday ve Proje Tanıtım Toplantısını dün yaptı. 

Radisson Blue Otel’de yapılan toplantıya partililerin ilgisi bir hayli fazla oldu. 

Şöyle ki toplantı için aslında 2 salon tutulmuştu. 

Bu iki salon aradaki bölmeler çıkarılınca tek bir salona dönüşüyor.  

İlk etapta ne olur ne olmaz diye 2 salonu birleştiren ana bölmeler ayrılmamıştı. 

Ancak, ayrılan alan yetmedi ve bu nedenle aradaki bölmeler çıkartılarak 2 salon birleştirildi ve partililer rahatlıkla toplantıyı takip edebildi. 

Toplantıya CHP’nin Trabzon’da ki ana kurmayları da katıldığını belirtelim. 

Eski İl Başkanları Cafer Hazaroğlu, Ömer Hacısalihoğlu, Nurcan Aşçı Demiröz ve Güzide Uzun ve Trabzon eski Belediye Başkanı ve eski Milletvekili Volkan Canalioğlu da toplantıya katıldı. 

Türkiye İttifakının vurgu yapıldığı toplantıya, Millet İttifakından katılan isimler ise Saadet Partisi GİK Yedek Üyesi Cevat Kurt ve Millet İttifakı’nın 2019 yerel seçimlerinde ortak adayı Atakan Aksoy oldu… 

Toplantıda, üst düzeyde oluşmayan ittifakın, yerel seçimlerde halk nezdinde oluşmasının önemine özellikle vurgu yapıldığını da ifade edelim… 

hasan-suha-sarallv

PARTİLİLER KISA SÜREDE EŞLİK ETTİ

Proje ve aday tanıtım toplantısında, öne çıkan başlıklar ise Saral’ın projeleri oldu… 
Toplantıda Saral’ın propaganda şarkısı da bir hayli beğenildi.. 

“Haydi Vira” sözleri ile başlayan, Saral’ın konuşmalarından kesitlerin yer aldığı kemençe ile başlayan ve profesyonel ellerden çıktığı anlaşılan propaganda şarkısı “Hasan Süha Saral ile yürüyeceğiz” ifadeleriyle bitiyor. 

Sözleriyle akılda kalıcı olan propaganda şarkısı, kısa sürede salonu etkisi altına aldı ve katılımcılar da mırıldanmaya başladı.. Salonda Saral’ın en çok alkış alan projelerinden bazıları ise; 

Güney Çevre Yolu, Raylı Sistem, Fındık Emanet, Tarım Projeleri, Teleferik, Çay Değer Zinciri, Çatı Planlama, Limanın taşınması, Trabzon Tanzim Satış diye sıralanabilir.. 
Mesela Fındık Emanet projesi ile Trabzon Büyükşehir vatandaştan fındığı TMO’nun fiyatından 3 aylığına alacak. 3 ay sonra vatandaş, aldığı paranın karşılığında Trabzon Büyükşehir’den fındığını geri alıp güncel fiyattan istediği kişiye satabilir… Eğer almazsa bu kez büyükşehir kendi tesislerini kurup fındığı işleyerek satışını yapacak… 

Bir diğer çatı düzenleme projesi ise Trabzon’un Boztepe’den bakışta görünümünü düzeltmeyi amaçlıyor. Yani şu anda Maraş Caddesi, Atatürk Alanında yapılan Sokak Sağlıklaştırma Projesinin bir nevi çatılara uygulanmış hali olacak. Böylelikle Trabzon, Boztepe’den bakıldığında virane bir şehir görünümünden uzaklaşmış olacak. 
Bu projeler arasında üstte saydığımız gibi daha önce dile getirilmemiş olan bir çok fikir de mevcut. 
Kim kazanır, kim kazanmaz bilinmez ancak bunlar Trabzonlunun faydasına olabilecek işler… 

1e131277acd64997857a8098118b1825

SİBEL SUİÇMEZ’İN 2014 GAFI! 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral’ın dün aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, tarihleri karıştırarak ilginç bir gafa imza attı.  

Suiçmez’in karıştırdığı seçimler ise 2004 ve 2014 Yerel Seçimleri… 

Aday ve proje tanıtım toplantısına katılan Trabzon Belediyesi eski Başkanı ve eski Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu’nun umutsuzluk anında çıkarak belediyeyi aldığını dile getirmek isteyen Suiçmez, “Burada önceki dönem milletvekillerimiz, ama ondan da önemlisi 2014 yılında hiç kimsenin ummadığı bir anda Trabzon Belediye Başkanlığını alan sayın Volkan Canalioğlu aramızda” dedi. 

Ancak bu noktada şu hatırlatmayı yapmakta fayda var. 

Evet Trabzon’un Volkan abisi, Volkan Canalioğlu’nu 2014 seçimlerine girmişti. Ancak o dönem Trabzon ilk defa Büyükşehir olduğu için oylar il genelinde kullanılmış ve Canalioğlu o dönem seçimi kaybetmişti. 

Canalioğlu’nun Trabzon Belediye Başkanlığını kazandığı seçim ise Suiçmez’in aday olup da dönemin Fazilet Partisi adayı Asım Aykan’a kaybederek 3. olduğu 1999 seçimlerinden sonra yapılan 2004 seçimleri… 

Partililer de bu sırada kendi aralarında,  “2014 değil, 2004” demeleri de dikkat çekti.

whatsapp-image-2024-02-24-at-135005

KAHRAMAN’IN LİSTESİ KESİNLEŞTİ

2 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Divan Kurulu Başkanlık seçimleri öncesi Trabzonspor’da adayların listeleri de hemen hemen kesinleşti.
3 aday önceki gün Divan Kurulu’na giderek listelerini teslim etti. Seçimin kritik isimlerinden Emin Kahraman’ın da listesi kesinleşti. Listede güçlü isimler yer alıyor. 

İŞTE KAHRAMAN’IN LİSTESİ
Halit Muzaffer Ermiş
Köksal Güney
Murat Gündoğan
Mehmet Köroğlu
Coşkun Anahar
Metin Çavdaroğlu
Osman Nuri Özyazıcı
Hamit Şimşek

emin-kahraman-da-resmi-adayligini-acikladi-9975

KARAÇENGEL’İN SAKLI DESTEKÇİLERİ

Çarşıbaşı’nda yerel seçim heyecanı tüm hızıyla yaşanmaya devam ediyor. 
Cumhur İttifakı olarak MHP Çarşıbaşı için Ahmet Keleş’i aday gösterdi.
Bunun üzerine uzun bir süredir AK Parti saflarında yer alan AK Parti’nin eski ilçe başkanlarından Zekeriya Karaçangel dün ilçenin meydanında bağımsız belediye başkan adaylığını büyük bir coşkuyla açıkladı.
Yaşlısından gencine, kadınından erkeğine bir çok vatandaş Karaçengel’i desteklemek için alana geldi. 
Yüzlerce kişinin katıldığı aday adaylığı töreninde Karaçengel, ‘İlçemize hizmet etme sevdasıyla bugün hep beraber sonunun zafer olacağına inandığımız kutlu yola çıkıyoruz’ diyerek seçim startını verdi.
Alana gelen vatandaşlarla tek tek ilgilenen Karaçengel’i tören alanı dışında takip eden gözler dikkatlerden kaçmadı. 
İlçe halkının birbirlerini yakından tanımasından dolayı bazı partili olduğu öğrenilen vatandaşlar Karaçengel’i dikkatle takip etti. 
Bazıları törende görüntü ve fotoğraf çektirmekten çekinirken Karaçengel’i desteklerini ifade etmeleri dikkat çekti.
Karaçangel’in adaylığı ilçede AK Parti ve MHP seçmeni gibi kararsız vatandaşlar için bir alternatif olduğu törende gözler önüne serildi. 
Karaçengel son olarak, ’31 Mart Yerel Seçim sonuçlarını yine burada bu meydana kutlamak üzere şimdilik hoşçakalın’ diyerek Berat Kandili nedeniyle vatandaşlara kandil simidi dağıttı.
Karaçengel’in adaylığı ilçede heyecanla karşılandı. Karaçengel ilçenin çatı adayı gibi. Bakalım süreç aynı heyecan ve azimle devam edecek mi?

WhatsApp Image 2024-02-25 at 00.53.16