TRABZON ANKETİNDE SÜRPRİZ İSİM

Ak Parti genel merkezi bir yandan saha çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da telefon anketleri ile halkın nabzını tutuyor.

Son olarak yapılan sesli, canlı telefon anketinde mevcut milletvekilleri ile bir kaç farklı isim Trabzon halkına soruldu.

Anketin sonuçlarını bilmek mümkün değil fakat aranan birkaç vatandaş ile konuştuk.

Kendilerine 4 mevcut milletvekilinden memnun olup olmadıkları sorulmuş. Bizde ne cevap verdiklerini merak ettik.

DfkiH0qXcAEqeVQ

Meğer herkes içini dökmüş mevcutlardan şikâyetlerini bir bir sıralamış bayağı uzun uzun görüşmeler olmuş.

Vatandaşın şikayetleri hiç kesilmemiş.

Mevcut Milletvekillerinin haricinde de isimler sorulmuş.

Ahmet Metin Genç, Vehbi Koç, Cahit Turan, Abdulkadir Uraloğlu ve Meryem Sürmen isimleri ankette vatandaşa sorulan isimlermiş.

Bu isimler arasında kimi dediler diye merak ettiğimiz ankete katılan iki kişi Ahmet Metin Genç derken bir tanesi ise 'Hiçbiri dedim, buraya Berat Albayrak gibi Ahmet Ağaoğlu gibi bir isim koymazsalar Ak Partili olarak seçimde 2 milletvekilini zor çıkarırsınız, flaş bir isim lazım' dedim.

MAÇKA'DA AFET ALANINA KONUT

Trabzon'un Maçka İlçesi ile ilgili devletin ilgili organlarına giden bir şikayet dilekçesi elimize ulaştı.

Ekran Resmi 2022-07-25 07.57.17İddia çok ilginç.

Şikayet dilekçesinin ekinde konut inşaatları ile ada pafta parsel fotoları da ekli.

İnşaat heyelan bölgesi civarında yapılıyor iddiasına ilaveten , sadece mesele bu da değilmiş.

İnşaatın yapıldığı alanda 1986-1987 yıllarında heyelan olmuş ve bu alanda 8 kişiye Pelitli Afet Evleri'nden birer daire verilerek arazilere inşaat yapılması süresiz olarak yasaklanmış.

İddiaya göre devletten birer ev alan bu kişilerin arazisine birileri tarafından yeniden inşaat yapılmaya başlanmış, inşaat ile ilgili belediye birimlerinin de haberi var imiş.

Başka bir iddia da arazi sahiplerinin  bu arazide tarım ve hayvancılık yapmak için arazilerine tarım ve hayvancılık kredisi istediği fakat bölgenin afet bölgesi olduğu için ilgili kurumların krediye onay vermediği söyleniyor.

Adres Maçka Güzelyayla Mahallesi Küme Evler. İnşaatlar burada bitmek üzere, bize gelen bilgilere göre inşaatların ruhsatları yok. Belediye afet bölgesinde olduğu için ruhsat vermemiş.

Konuyu Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan'a sorduk. Afet bölgesindeki bir yapıya kesinlikle ruhsat vermiş olmalarının mümkün olmadığını, ruhsat almışlarsa da arazinin afet bölgesi olmaktan çıkarılmış olabileceğini, konuyu detaylı bir şekilde araştıracağını söyledi.

Şikayet dilekçesinde aynı aileden 7,  farklı aileden 1 kişinin devletten arazileri afet alanı ilan edildiği için afet evi aldığı bilgisine yer verilmiş.

Şimdi bu mahallede afet alanı ilan edildiği söylenen 114-15 ve 114/14 nolu parsellerin gerçekten afet alanı olup olmadığını, afet alanı ise buralardaki inşaata kimlerin göz yumduğunu afet alanı değilse ne zaman afet alanından çıkarıldığının açıklanmasını bekliyoruz.

Konu dediğimiz gibi Çevre ve Şenircilik Bakanı Murat Kurum dahil Trabzon valiliği ve birçok kuruma şikayet konusu olarak iletilmiş.

MARAŞ NEDEN BÖYLE OLDU?

Trabzon'da trafiğe kapanan Maraş Caddesi'nin yeni hali ve zemin uygulaması uzun süre tartışılmıştı.

Tamamlanmasının ardından çok bir zaman geçmeden zeminin karardığı ve söküldüğü eleştirileri de yapıldı.

Trabzon Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Oktay Söğüt de Maraş Caddesi'nin zemini ile ilgili açıklama yaparak, "Cadde boncuk - boncuk sökülüyor" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüştük.

Trabzon Maraş Caddesinde zemin bozuluyor mu?

Bahse konu olan alanın meydan tarafındaki tam köşe alanı olduğunu ve bilgileri dahilinde olan bir yer olduğunu ilettiler.

Köşedeki dövizcilerin olduğu binada enerji sorunu olduğundan dolayı burada yeni bir tadilat yapıldığı ve buna benzer noktalar olduğu belirtildi. Kısa zamanda yıkama ve imalat ve cilasının yeniden yapılacağını bildirdiler. Ekipler hava durumuna göre kısa sürede alanda çalışmaları tamamlayacaklarını da ifade ettiler.

Evet büyükşehir belediyesi yetkilileri bu ifadeleri kullandı fakat sadece o alan değil karşı kaldırımda da aynı şekilde deforme olduğu belirtildi. Orada da aynı tadilat mı uygulandı bilemiyoruz.

AHMET SARI SİYASETE DÖNECEK Mİ?

Bir dönem Ak Parti’nin güçlü isimlerinden yine bir dönem STK’larda etkin görevleri olan, yine bir dönem TTSO’da güçlü lobisi olan Cephanelik Restoran ve otelinin sahibi Ahmet Sarı, siyasete geri dönecek mi?

Trabzon’un gündeminden elini eteğini çeken Sarı, Cephanelik’te işine bakıyor.

Ekmek parasının peşine koşuyor. Ama siyaset de ilgi alanı içinde.

ahmet_sari360ead5fc80e7e56e3by

Sarı’ya yakın kaynaklar bize ilginç bir bilgi verdi. Seçim sathına girildiğinde Sarı siyasete geri dönecek ve Trabzon’un gündemine sarsacak bilgileri ile  kendinden çok bahsettirecek.

Bize bu bilgiyi veren kaynaklar Sarı’nın belgeli siyaset yapacağını da söyledi.

Sarı’nın siyasete geri dönecek oluşu, Trabzon’u bize göre renklendirecek.

FARABİ’DE YAPRAK DÖKÜMÜ!

KTÜ Farabi Hastanesi’nde dalında ünlü bazı tıp doktorlarının yaş haddinden emekli olmaları, yaprak dökümü olarak adlandırılıyor.

Alanında uzman isimlerin özel sözleşme ile Tıp Fakültesinde eğitim ve öğretime katkı vermeleri yönünde KTÜ yönetiminin çok istekli olmaması, Farabi’de bazı alanlarda ciddi sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor.

1287458

Bu alanların biri de genel cerrahide yaşanıyor. Prof Dr Serdar Türkyılmaz’ın özel bir hastaneye gitmesine mani olamayan KTÜ yönetimi, Farabi’de böbrek nakillerinin yapılamaması gibi bir sonucu ortaya çıkardı.

Ardık Farabi’de böbrek nakli yapılamıyor. Nakiller Ordu ve Samsun’a yönlendiriliyor. Oysa hem İbrahim Özen’in hem de Süleyman Baykal’ın rektörlüğünde böbrek nakilleri oluyordu. Şu anda bildiğimiz kadarı ile Farabi’de sadece ilik nakli yapılabiliyor.

TORİNO MAÇINDA HERKESİN…

Trabzonspor’un Torino hazırlık maçının en ilginç anı pozisyonu, taç kullanırken gol yenilmesi oldu.

Ve herkesin merakını ve dikkatin çekti.. Bir çok spor yazarı maç sonrası yorumlarında bu ilginç taç pozisyonundan yenilen golü gündemine aldı ve taç idmanları yapan Trabzonspor’un taçtan gol atma çalışması yaparken taç kullandığında gol yemesi, gündeme oturdu.

62daa62f4e3fe10e781c1feb

Özel taç antrenörü ile Torino maçı önceci çalışan Trabzonspor, taç idmanlarını da taraftara ve medyaya kapatmıştı.

Torino hazırlık maçında Trabzonspor taç kullandığında gelişen atakla kalesinde gol görmesi, taç idmanlarının takıma nasıl katkı yapacağını düşüdürmeye başladı.

Sadece taç atmayla değil taç anında pozisyon almayla da çalışacak olan Trabzonspor'un sene içinde nasıl bir kimliğe bürüneceği merak konusu oldu.