O ŞEMSİYELİ ADAM!

İç işleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun Araklı’da hemşerileri ile buluştuğu alanda  kullandığı şemsiye ile bir anda gündem olan adam.. Daha doğrusu, Soylu hayranı, Ak Partili  Mahmut Erbay, önceki gün Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi tarafından makamında kabul edildi.. Makama gelen Erbay’ı, misafir eden Çebi, Mahmut Amca diye seslendiği dostu ile yakından ilgilendi, kullandığı gökkuşağı renkli şemsiyesi ile ilgili olarak da, korumaların, neden ve niçin şemsiyeyi değiştirdiğine hala anlam veremediğini de belirtti. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, o anda şemsiye değiştirildiği anlarda Mahmut Erbay’ın kırılan onuru nedeni ile de özür diledi.

Makamında kucakladı ve gönlünü aldı. Çebi, bize şu açıklamayı yaptı…”İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun Araklı ilçemize yapmış olduğu ziyaret esnasında çeşitli mecralarda spekülatif bir şekilde gündeme getirilen hemşerimiz Sn. Mahmut Erbay amcamız bizleri ziyaret etti. Kendisi Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun her zaman yanındadır. O günde Sayın Bakanımıza destek amacıyla yoğun yağmura rağmen alanda bulunmuştur. Mahmut amcamız hepimizin yakından tanıdığı iyi bir şahsiyettir. Allah hayırlı, bereketli ve sağlıklı ömürler nasip eylesin..”

WhatsApp Image 2022-09-27 at 07.54.18 (1)

NEREDEN BULDU, NE YAPTI?

Tabi, merak ettik Mahmut Erbay amcamız, o gökkuşağı renkli şemsiyeyi nereden buldu? Bir kere hatırlatalım, Mahmut Amca, koyu bir Ak Partili. Kurulduğu günden bu yana genel ve yerel seçimlerde Ak Parti’ye oy vermiş, O gün, Soylu’nun Araklıya geleceğini öğrenince alana gitmeye karar verir.

Bir anda alanda yağmur başlayınca, bir esnaf arkadaşından şemsiye ister, gökkuşağı renkli şemsiyeyi ödünç alır.

Şemsiye, bir promosyon hediyesidir. Yani, gökkuşağı renkleri ile kendini tanıtan bir firmanın promosyonu. Renklerle anlamlandırılan olayla hiç ilgisi yok. Hem, hem Mahmut Amcamızın hem de O’na şemsiyeyi veren dostunun LGBT'nin renkleri ile ilgili tek bir satır bilgisi bile yoktur.

O renklerin LGBT renkleri olduğunu da bilmez. Ak Parti, Erdoğan ve Soylu sevgisi ile alana gider.

Bize göre biraz abartılı anlamla olaya müdahale eden güvenlik, korumaların deyim yerinde ise kurbanı olur. O anı Mahmut amcamız anlatırken, korumaların niye kendisine ikazda bulunduğunu niye şemsiyesini kapattırdıklarını hala bilmiyor.

Hala, o Ak Parti sevdası, Soylu sevgili ile şöyle diyor..”Orada ki, şemsiyelerin tümü siyahtı. Benimki alacalı bulacalı renkli olunca kapattırdılar” dedi..

Mahmut Amca, korumaların verdiği şemsiyeyi, o günün anısına ömür boyu saklayacağını, gökkuşağı renkli şemsiyeyi de aldığı yere teslim ettiğini de söylemeyi unutmadı. Bu arada, Belediye Başkanı Recep Çebi’nin Mahmut Amcayı bulması, makamında misafir etmesi, kırılan gönlünü onarması işte belediye başkanlığı bu demektir de dedirtti. Helal Recep Başkan. Çok iyi iş yaptın..

WhatsApp Image 2022-09-27 at 07.53.26

BAKANDAN EKMEK ARASI HAMSİ!

Önceki gün istanbul’da geniş ve çokça katılımlı bir hamsi festivali düzünlünde. Küçükçekmeci Trabzonlular derneği tarafından düzenlenen hamsi festivalinde, pişen hamsilerin başında önceki bakanlarımızdan Erdoğan Bayraktar da vardı. Bayraktar ekmek içi hamsileri etkinliğe katılanlara dağıttı. Bayaraktar’ın yanında önceki genel müdürlerimizden hemşerimiz Mehmet Atalay da vardı. Bize gelen bilgilere göre 3 ton hamsi tüketildi. Bakan Bayraktar’a olan ilgi ise dikkat çekti. Erdoğan Bayraktar ekmek içine hamsileri koyarken, davetlileri teslim ederken çok mutlu göründü..

WhatsApp Image 2022-09-27 at 07.00.36

UÇAN BANKLAR VE TEPKİLER

Dün bu köşede, şehir merkezinde ara sokaklarda, çay ocaklarının bulunduğu yerlerde Belediyenin, hem ortahisar hem de Büyükşehir’in koyduğu bankların bir anda buharlaştığını yazdık. Bu yazımız üzerine çok telefon mesaj aldı. Çok önemli bir konuya parmak bastığımızı söylerdiler. Vatandaş, mustarip olduğunu belirtti. Hatta, Maraş’a bakan ara sokaklarda, şöyle bir kanaat hakimmiş.. Banklar fazlası ile Maraş’a konuldu orada otursunlar.. Bunu söyleyenleri tahmin etmişsinizdir. Sanki sokağın sahibi, bu insanlar. Kimin nerede oturacağına siz mi karar vereceksiniz.. Buradan merkezdeki iki belediyeye sesleniyoruz.. Hemen bir an önce bu ara sokaklara banklarınızı koyun. Vatandaşı mağrur etmeyin. Koyulan bankların birkaç günde buhar olmasını da güvenlik kameraları ile belirlersiniz. Devlet malına zarar ve resmen hırsızlıktan soruşturma da açarsınız…

Ekran Resmi 2022-09-26 07.57.32

Politik Güğüm - 1 Aralık 2022 Politik Güğüm - 1 Aralık 2022

Ekran Resmi 2022-09-26 07.57.26

YOKSA MURAT ZORLUOĞLU...

Bir büyükşehir belediye başkanı, hele o Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ise sık sık Ankara’ya başkente çıkartma yapması son derece doğal. Ama gel gör illa bu ziyaretlere bir yakıştırma yapılacak ya..Hemen Ak Parti kulislerinde Zorluoğlu’nun sıklaşan Ankara ziyaretleri için, 2023 seçimlerinde milletvekili adaylığını düşündüğü için böyle ziyaretlerde bulunuyor söylentisi kulaktan kulağa yayılıyor. Oysa hiç alakası yok. Trabzon böyle siyasi dedikoduları sever ya.. Şu anki hükümet sistemi yani Türk usulü Başkanlık sisteminde büyükşehir belediye başkanlığı yeri geliyor, bakanlıktan da önemli. Nerde kaldı milletvekilliği. Bugün bir çok milletvekili bu unvanı ile en yakın yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmak için lobi yaparken Zorluoğlu’nun tersini yapması, siyasi gerçeklerle çelişiyor.Böyle biline..

Tweets with replies by Murat Zorluoğlu (@baskanzorluoglu) / Twitter

UEFA RÖPORTAJA GELDİ

Trabzonspor geçtiğimiz gün basına açık bir antrenman gerçekleşti.

Antrenmanın özel bir misafiri vardı. UEFA'dan gelen yetkililer antrenmanda yer aldı. Trabzonspor'u takip eden basın mensuplarını görüntüleyen UEFA gazetecileri daha sonra ekstra haklarını kullandı.

Önce Marek Hamsik daha sonra da Abdülkadir ile röportaj yaptılar.

Antrenmanın da onlar için açıldığı söyleniyor. Trabzonspor sadece 1 röportaj ve 1 antrenmanla ile ligde basınla ve taraftarla ilişkisi en zayıf takım olarak öne çıktı. Basın mensuplarının ise açık antrenmanda oldukça formsuz oldukları gözlerden kaçmadı. 

Ekran Resmi 2022-09-27 08.05.33Ekran Resmi 2022-09-27 08.05.40