TAKA’DA KONSORSİYUM BU FOTOĞRAFTA MI?

Bir merak bir merak sorma gitsin.

Taka Gazetesi’nin satışından sonra yeni sahibi olarak Dr. Seyit Hisoğlu olarak gözüküyor ama geri  planda bir konsorsiyum olduğunun söylemesinden sonra meraklar bu tarafa doğru çevrildi.

Hisoğlu, ne konsorsiyum hakkında net bilgi veriyor ne de sayısı hakkında.

Hatta, bu oluşumun Trabzon ve Trabzon dışı ayağı var mı onu da demiyor.

Durumu daha bir ilginç hale sokuyor.

Önceki gün, bize göre bu konsorsiyum hakkında gazetenin yeni sahiplerince de sorumluluğunu yürütmesi için öneri getirilen Yusuf Turgut’un yazdığı yazısının bir bölümünde, bir toplu fotoğraf kullandı..

Yazısında ‘EDİNBURG’DAN ARSİN’E..’ ara başlığı ile bir arkadaş buluşmasını kaleme aldı.

WhatsApp Image 2022-11-26 at 08.01.57

Bu bölümde kullandığı fotoğraf için medya kulislerinde, Taka’nın geri plandaki konsorsiyumunda en az üç kişi var deniliyor.

YUSUF TURGUT’un yazısını okumak için tıklayın

ZORLUOĞLU O KONUYA AÇIKLIK GETİRDİ

Trabzon’da uzun yıllardır defalarca gündeme gelen Maraş Caddesi, nihayetinde trafiğe kapanmış ve yapılan düzenlemenin ardından yayaların hizmetine sunulmuştu.

Cadde açıldıktan sonra zemine serilen madde tartışılmış ve sonrasında hasar gören bazı yerler yeniden yapılmıştı.

Cadde trafiğe kapanmadan önce kaldırımlarda engellilerin yönlerini bulabilmeleri için engelli yolları vardı.

Yapılan çalışmadan sonra engellilere yönelik bir düzenleme yapılmadı.

Biz de Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na caddede bu konuda düzenleme olup olmayacağını sorduk.

Kaldırımlarda uzun engelli yaya yollarının yönetmelikten kaldırıldığını ifade eden Zorluoğlu, engellilerin çarpabilecek oldukları engellerin etrafına düzenleme yapılacağını belirtti.

Ekran Resmi 2022-11-26 08.04.00

Yani artık caddelerde uzun engelli yolları bulunmayacak. Ancak engellilerin bir engelle çarpışmamaları için o engelleri çeviren bir düzenleme yapılacak.

Bu uygulama hali hazırda Trabzon’da kullanımda.

Zorluoğlu, Maraş Caddesi için de bu düzenlemede sona geldiklerini ve yakın süreçte çalışmalara başlanacağını söyledi.

18 İLÇE BAŞKANINI TOPLADI

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk dün akşam 18 ilçenin muhtar dernekleri başkanıyla bir araya geldi.

Merak ettik. Bayram değil seyran değil ne bu hareket diye meğer tüm muhtarların gönüllü olması adına güzel bir adımın başlangıcıymış…

WhatsApp Image 2022-11-26 at 08.02.17

Toplantı ile ilgili Trabzon’da Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk şu açıklamayı yaptı:

‘’İlimize bağlı 18 İlçenin Muhtar Dernekleri Başkanları ile Trabzon AFAD çalışanları  arasında gerçekleştirilen toplantıda İçişleri Bakanlığı'nın ‘’Muhtarlar Destek AFAD Gönüllüsü Oluyor Projesi’’ kapsamında değerlendirme ve ilimizde yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu’’

TRABZON’DA İTTİFAKI GÜÇLENDİREN İSİM

Büyük Birlik Partisi’nin Ortahisar 2. Olağan Kongresi 27 Kasım 2022 Pazar günü saat 12.00’da Trabzon Büyükşehir Belediyesi çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Atama ile göreve gelen Büyük Birlik Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Ahmet Buzbağ genel kurulda yeniden başkanlığa adaylığını açıkladı.

Trabzon’da sevilen, özellikle parti politikalarını yayma konusunda ön plana çıkan, parti faaliyetlerini takip ederek partisini her platformda öne çıkarma noktasında önemli gayretler gösteren Ahmet Buzbağ, bunun yanında Cumhur İttifakı’nda bulunan belediyelerin oluşumlarında da Büyük Birlik Partisi’nin ismini hep ön planda tutan ve hiç eksik etmeyen bir isim…

Ekran Resmi 2022-11-26 08.03.13

Hem AK Parti Ortahisar ilçe başkanı hem de MHP Ortahisar ilçe başkanıyla geçmişe yönelik sıkı bağları olduğunu ifade eden Buzbağ, '‘Şehrin ve ülkenin sorunlarıyla dertlenen kişileriz. Bu manada ittifakımıza güç katmak ve aynı zamanda doğrulara katkı verip yanlışları ise noktasında uyarmak en önemli görevlerimizden biridir. Genel kurulumuzdan sonra Büyük Birlik Partisi’nin daha aktif bir şekilde halkımız sahada görecektir. Allah nasip ederse başkan ben olursam, bu seçimdir belli olmaz, benimle birlikte başka isimlerde aday olarak çıkabilir ancak kiminle ne olursa olsun biz Büyük Birlik Partisi bayrağını en yüksek seviyeye ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Genel kurulumuza da tüm Trabzon’u davet ediyorum’’ dedi.

‘AK PARTİ BİR TÜRLÜ BENİ KABULLENMEDİ’

Çok büyük bir sürpriz ile BBP Trabzon il başkanlığına atanan Mehmet Aydın, ‘Reise bağlıyız, Cumhur İttifakı için bütün sorumluluklarını yerine getireceğiz’ dedi.

Neden Ak Parti’den istifa edip, BBP geçtiğini ise şöyle açıkladı:

”Çünkü, Ak Parti Trabzon teşkilatı ve teşkilata yön veren sözü dinlenenler bir türlü beni benimsemedi “

Ak Parti’deyken Avrupa Konseyi yerel ve Bölgesel yönetimler kongre üyeliği yapan Aydın’ı Ak Parti yeniden buraya aday olarak önermedi.

Köprübaşı ilçe başkanlığı için görev alabileceğine söyledi, kabul görmedi. Belediye meclis üyeliği aday adayı oldu, aday gösterilmedi.

Ekran Resmi 2022-11-26 08.03.35

Bu durum Aydın’ı bir hayli üzdü. Bu gelişmenin kişisel bir tavır olduğuna inandı. Ve Cumhur ittifakından da kopmamak kendi deyimi ile Reise destek olmak için de BBP partisi il başkanlığı teklifini kabul etti.

Aydın Ak Parti’ye HAS Parti’den katılmıştı.. Bu arada bir siyasi kulis bilgisine göre, Aydın’ı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye Trabzon Dernekleri Başkanı Sürmeneli hemşerisi İsmail Şatıroğlu’nun önerdiği öğrenildi..

YİNE AYNI SORUN, YİNE AYNI SIKINTI

Dün, CHP’nin il başkanlığındaki basın toplantısına gittik. Davet basın toplantısı olarak yapıldı.

Parti il binasındaki salon gazetecilerden önce partililer ile doldurulmuştu. Basına ayrılan bölüm yine yeterli değildi.

Bir çok gazeteci ayakta kaldı. Canlı yayın yapacak kameralar salona yerleşemedi.

Bazı kadın gazetecilerimiz ayakta elleri titreyerek, cep telefonu ile canlı yayın yapabildi.

Ayaktaki gazetecilere arkada oturan partililer ha bire sözlü olarak taciz etti..

‘Oturun, kenara çekilin’ diye…

CHP bundan öncede Özgür Özel’in basın toplantısında da böyle organizasyon bozukluğu yapmıştı.

Hatta bazı gazeteciler salonda yer bulamadığı için toplantı başlamadan partiyi terk etti.

Dün de öyle oldu. Ahmet Kaya basın açıklamasını yaparken, gazeteciler adeta üst üst sırt sırtaydı..

Fotoğrafa dikkatlice bakın, bir kameraman arkadaşımız, tripot denilen aksesuarına salonda yer bulamadı, video kaydını işte zorlana zorlana böyle yaptı.

CHP’nin basın toplantıları, gazetecilere deyim yerindeyse, eziyet oluyor.

Ekran Resmi 2022-11-26 08.04.14