TEMAYÜLÜN SONUCA ETKİLERİ

AK Parti'de bugün temayül günü... 

Parti için bir bayram, bir şenlik havası.

AK Parti temayüllerini büyük salonlarda yoğun katılımlarla gerçekleştirerek teşkilatlarını sürekli canlı tutmayı başarıyor.

Bu temayül sonuçları hiç açıklanmıyor. Bugün yapılacak olan da açıklanmayacak.

ak-parti-temayul-komisyon-baskani-trabzonda

Temayül sonuçları ne kadar geçerli, sonucu ne kadar etkiler derseniz, genel merkezden bir yöneticinin tabiri ile yüzde 10...

Temayül sonrası 'Orada bu çıktı, şurada o çıktı’ gibi güç gösterisi yapanlar da olacak mutlaka.

Fakat dediğimiz gibi bu sonuçlar hiç ama hiç açıklanmayacak. 

Genel merkezin önünde yüzde 10'luk bir etki olarak duracak…

MUMCU DİYOR Kİ, “DEVAM EDECEKLER”

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu için temayüller çok önemli. 

“Partinin her organizasyonunu önemserim ama temayül ayrıdır” diyen Mumcu, partinin gerçek sahipleri olan teşkilatların görüşlerine çok önem verdiğini ifade ediyor.

sezgin-mumcu-9-kasim-2021

İlçelerde bazı belediye başkanlarının Ankara'ya giderek yerlerinin garanti olup olmadığı yönünde görüş almaya çalıştığı yönünde gelişmeler üzerine Mumcu, “Ben şunu söyleyeyim, öyle ilçelerimizde hizmetine devam eden 3 dönem sıkıntısı olmayan, hakkında çeşitli dedikodular konuşulmayan, belediyeciliği yaparken kendini tartıştırmamış, özel işleri ile değil belediyedeki hizmetleri ile gündeme gelmiş başkanlarımızın endişe edecek bir durumları olmasın. Onlar görevine devam ederler. Tabi ki burada yapılacak anketler var. Anketlerde çıkacak isimler çok önemli. Anketlerde mevcut başkanların potansiyelleri, onlarla devam edilip edilmemesi yönünde halkın görüşleri sorulacak. İşte bu anketlerin sonuçları esas sonucu etkileyecek önemli faktördür. Ama öyle konuşulduğu gibi daha ilk döneminde olan hizmetinde aksatma yapmamış isimlerin değişeceği yönündeki konuşmalar dedikodudan öte değildir' dedi…

Politik Güğüm - 15 Şubat 2024 Politik Güğüm - 15 Şubat 2024

MAÇKA ADIGÜZEL’İ BEKLİYOR

Trabzon’da ilçe başkanı istifa eden Maçka’da İlçe başkanlığı için teşkilatın istediği 3 isim var. 

Ömer Faruk Adıgüzel, Selahattin Akın ve Turgay Çoban isimleri ile görüşme yapıldı. 

Bu isimlerden siyasete sokaklarda parti bayrağı asarak başlayan Adıgüzel, adım adım tırmandığı siyaset merdiveninde teşkilatı tarafından önemli bir göreve daha aday gösterilmenin heyecanını yaşıyor.

1812117153005

Gençlik kolları üyeliğinden gençlik kolları başkanlığına, oradan belediye meclis üyeliğine ve Maçka Belediye Başkan vekilliği görevlerine seçilen Adıgüzel gençliğinin verdiği enerjiyi ilçe başkanı olarak hizmet etme yolunda harcamak istiyor. 

Teşkilatında destek verdiği Adıgüzel Maçka ilçe başkanlığı için uygun hak eden isim olarak öne çıkıyor.

MHP BEŞİKDÜZÜ'NDE NELER OLUYOR?

MHP’nin Trabzon’da sahip olduğu iki belediyeye iki tane daha eklemek istemesi AK Parti kanadında çok makul karşılanmasa da MHP İl Başkanı Ömer Ayar’ın “Yomra ve Beşikdüzü’nde seçimi biz kazanırız” açıklaması şehirde büyük yankı uyandırdı.

Şalpazarı ve Çarşıbaşı’nda AK Partili isimler ‘Ak Parti kendi adayıyla seçime girmezse bağımsız gireriz’ açıklamaları yapıyor.

MHP kanadında bu durum da bayağı rahatsızlık yaratmış durumda. Bir önemli gelişme de Beşikdüzü’nde yaşanıyor.

e2e

Milliyetçi Hareket Partisi Beşikdüzü’nde önce İlçe Başkan Yardımcısı Uğur Taş, MHP’den istifa edip AK Parti’den Belediye Başkan adayı adayı oldu. 

Daha sonra 2 ay önce yapılan kongrede il delegesi olarak seçilen Canan Yazıcı da 'partide geleceğim yok' diyerek istifasını verip, AK Parti'den belediye meclis üyesi adayı oldu… 

İlerleyen günlerde yeni istifalarında geleceği iddiaları var..

PEPE VE ONUACHU DEVRE ARASINDA

Abdullah Avcı’nın gelişiyle birlikte yeni bir sayfa açan Trabzonspor’da kadro yapılanması erkenden başladı. 

Devrede 2-3 transfere kesin gözüyle bakılırken iki star oyuncu ile görüşme yapılacak.

tsyeni

Avcı’nın performanslarından memnun olduğu dev forvet Onuachu ve Nicolas Pepe’ye yeni bir sözleşme önerecek olan Trabzonspor herhangi bir sakatlık olmaması durumunda iki oyuncuyla bir yolculuk daha planlıyor.

Onuachu’yu 1 yıl kiralamak isteyen Pepe ile de 1 yıl daha devam etmek isteyen kulüp devrede bu formülü oyuncuların önüne koyacak.

 UĞURCAN BÖYLE MOTİVE ETTİ

Trabzonspor’da milli maçta sakatlanan Uğurcan, tedbir amaçlı Sivas’a götürülmeyecek. Antrenmanlara da katılmayan Çakır’ın  yerine kalede Muhammet Taha Tepe olacak.

Kaptan Uğurcan genç kaleciyle bir görüşme gerçekleştirdi. 

6377f0c445d2a008c88c4a20

Taha’nın stilini daha önce de çok beğendiğini ifade edem Çakır genç kaleciye  ‘Çık, sana güveniyorum elinden geleni yap. Senin için büyük bir şans‘ dedi.

Hafta boyu tüm antrenmanlarda yer alan Taha, Avcı'nın da beğenisini kazanmış durumda. Sivasspor maçı onun için yeni bir hikayenin başlangıcı olabilir