BAŞKAN VEKİLİ KİM OLACAK?

31 Mart yerel seçimlerine geri sayım devam ediyor.

Tüm başkan adayları seçmenlerinin bulunduğu bölgede adım adım adım geziyor oy topluyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için sandıktan ne çıkacak bilinmez fakat AK Parti' in Başkan adayı Ahmet Metin Genç seçimi kazanırsa kadroların nasıl şekilleneceği de merak ediliyor.

Genel Sekreter Gürkan Üçüncü görevine kısa bir süre önce atanmıştı. Devam edip etmeyeceği belirsiz, seçim sonrası başkan ve parti istişaresinden sonra karar verilmesi bekleniyor.

Fakat Başkan Murat Zorluoğlu'nun yakın çalışma arkadaşı olan Başkan Vekili Atilla Ataman kesin değişecek diyebiliriz.  

1k

Başkanvekili Atilla Ataman meclis üyesi listesine girmedi. Başkan Murat Zorluoğlu devam etse de yine müsaade isteyeceği ve görevine devam etmeyeceği biliniyordu. 

Başkan adayı Ahmet Metin Genç'in kazanması halinde başkan vekilinin kim olacağı da merak ediliyor. 

Ortahisar Belediyesi kontenjan meclis üyesi Mustafa Yaylalı'nın başkan vekili olacağı konuşuluyor. Yine Ortahisar meclis üyesi olarak 1. sırada bulunan Faruk Kanca da abi rolünde başkan vekili olabileceği konuşuluyor.

Başkan Genç Ortahisar Belediyesi'nde A takımında bulunan ekipten Coşkun Şahin de meclis üyesi listesinde... 

Meclis başkan vekilliği Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi‘ye söz verildi şeklinde söylentiler var fakat Selahattin Çebi meclis üyesi adayı olmadığı için böyle bir şey söz konusu değil...

Değişim yaşanması beklenen diğer makamları da buradan yorumlayacağız. Önce sandık sonuçları sonra bu detaylar merak ediliyor...

AK PARTİ KORİDORLARI...

Ak Parti'ye büyük emek vermiş isimlerden birisi de muhakkak geçmiş dönem il başkan yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş'tır. Halil

İbrahim Demirtaş geçtiğimiz günlerde AK Partili dostlarını restoranın da ağırladı. Zaten Demirtaş'ın restoranı siyasi analizlerin olduğu, şehrin kulislerinin konuşulduğu, her kesimden ismin geldiği bir restoran haline dönüştü...

Geçtiğimiz günlerde de yaşanan AK Partili dostların buluşması şehirde büyük yankı uyandırdı diyebiliriz....

Eski dostlar buluşması her ne kadar eski il başkanı Haydar Revi çalışması gibi görünse de buluşmaların ondan bağımsız bir organizasyon diyebiliriz. 

Hatta şunu da iletelim parti dışından da aktif siyasette olmayan bir çok AK Partili arayıp bu oluşuma destek verebileceğini söylüyor.

ak parti koridorları

Tabii ki bu oluşum yerel seçim sonrası yaklaşan AK Parti Trabzon il Başkanlığı genel kurul sürecine bir tehdit mi görülüyor bilmiyoruz fakat bu buluşmalar AK Parti il binası koridorlarında çokça konuşulan bir konu olduğunda iletelim. Eski dostları bir araya getiren Halil

İbrahim Demirtaş hem güzel bir buluşmaya imza attı hem de arkadaşlarından takdir topladı.

“BU İŞİ SADECE SEN ÇÖZERSİN  BAŞKAN”

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın’ın mahalle ziyaretlerinde büyük destek gördüğüne şahitlik ediyoruz.

Aydın’ın Yalıncak Mahallesi’ndeki Halk Buluşması’da da salonun dolup taştığını gözlemledik. Bilindiği üzere Yalıncak Mahallesi sakinleri yıllardır “18. Madde” diye bilinen, imar planına uygun düzgün imar parseli oluşturmak için arazi ve arsaların düzenlemeye tabi tutulması konusunda serzenişlerde bulunuyordu.

3k

Bu konuda bir düzenleme için yıllardır çaba sarf ettiklerini, ancak bir sonuca ulaşamadıklarından dert yanan mahalleli Halk Buluşması’nda konuşarak, “Bu işi çözseniz çözseniz siz çözersiniz Ergin Başkanım. İşin ehli ve teknik bir isim olarak size güveniyoruz ve destekliyoruz. 31 Mart’ta sandıktan çıktıktan sonra bizim halimizden ancak siz anlarsınız.” görüşünde bulundu.

Başkan Adayı Aydın da kanunu madde madde, mahalleliye anlatarak olaya hâkimiyetini gösterdi.

Toplantı sonunda Aydın, mahallelinin serzenişini dindirirken, sorunları ortak akılla çözmek için hep birlikte yönetim anlayışı sergileyeceğini belirtti.

KUL AİLESİNDEN GÜÇLÜ DESTEK 

AK Parti Arsin Belediye Başkan Adayı İbrahim Küçük, seçim çalışmaları kapsamında her gün gerçekleştirdiği hane ziyaretleri kapsamında dün akşam eski Fındıklı Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Metin Kul'u evinde ziyaret etti.

Kalabalık aile fotoğrafıyla da belgelenen bu ziyaret, Küçük'ün hem destek arayışı hem de aile desteğini gösteren bir hamle olarak yorumlandı.

kul ailesi

Ziyaret sırasında samimi ve neşeli bir ortamda geçen sohbet saatler boyunca devam etti.

Küçük'ün Kul ailesini dinlemesi, görüş ve önerilerini alması ve çözüm odaklı fikirler noktasında istişare yapması dikkat çekti.

Bu ziyaret, Küçük'ün ailelere verdiği önemi ve Arsin'in kalkınması için her türlü desteğe açık olduğunu göstermesi açısından da önemliydi.

KOLEJ AN MESELESİ

Trabzonspor tarihinde en çok vaat edilen ama bir türlü yapımı gerçekleşmeye Trabzonspor Koleji ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Erdoğdu Kışlası bölgesinde yer tahsisi için son görüşmeleri yapan Trabzonspor Kulübü ciddi bir hazırlığın içerisinde.

Başkan Ertuğrul Doğan’ın bizzat takip ettiği ve büyük mesai harcadığı proje ile alakalı lansman töreninin her an yapılabileceği yönetim kurulu tarafından tarafımıza iletiliyor.

0x0-trabzdonsporun-logosu-guncellendi-1670419107878

Söz konusu projeye tahsisi ile alakalı konular çözüme kavuştuğu an Trabzonspor Kulübü dosyasını yaptığı lansman töreni için tüm basın kuruluşlarına davet gönderecek.

Trabzonspor Koleji projesi ile alakalı günümüz teknolojisine dayanarak çizimlerin oluşturulduğu lansman töreni Trabzonspor tarihi için büyük önem taşıyor.

Söz konusu okul Trabzonspor Vakfı’na bağlı olarak hizmet verecek ve şehrin en büyük sorunlarından birisi olan yabancı dil sorununu çözecek.

TÜM OYUNCULAR TEK TEK PAYLAŞTI

Trabzonspor Kulübü, Çarşamba günü oynayacağı RAMS Başakşehir maçı için ne kadar ciddi bir havada olduğunu dün yaptığı organizasyonla gösterdi.

Bordo mavili kulüp, Trabzonspor için sezonun en kritik maçı olarak nitelendirilen RAMS Başakşehir maçı için bir görsel hazırlayarak HEDEF KUPA ifadelere yer verdi.

Sıkıntılı ve zor geçen bir dönemi kupa ile taçlandırmak ve tribünleri doldurmak isteyen Trabzonspor’un bu paylaşımı kulüp içerisinde profesyonel kadroda bulunan tüm futbolcular ve Abdullah Avcı tarafından paylaşıldı.

Politik Güğüm - 7 Nisan 2024 Politik Güğüm - 7 Nisan 2024

En son şampiyonluk döneminde böylesine organizasyonlara imza atan Trabzonspor, kupayı ne kadar önemsediğini bir kez daha göstererek taraftarlarına ‘Tribünlere gelin’ çağrısı yaptı.

98e88d1699e74bfd97678ded73f5ed70

Bilindiği üzere Trabzonspor maçlarını geçmiş yıllara nazaran çok daha az seyirci ile oynuyor ve taraftar desteğinden mahrum kalıyor.

Bu durumu pozitife çevirmek isteyen Trabzonspor’un bu talebine bakalım taraftarlar nasıl yanıt verecek?

Şu an itibarıyla biletlerin yüzde 80 oranında satıldığı bilgisi mevcut.

Kulübün ayrıca şehirde bulunan okullara da bilet desteği verdiği gelen bilgiler arasında.

DEVASA LOGO STADYUMA YAPILACAK

Trabzonspor’un sezon başında 1.5 milyar TL’lik stadyum sponsorluk anlaşması yaptığı Papara firması stadyumun herhangi bir noktasında yer almıyor.

Aradan aylar geçmesine rağmen söz konusu sponsor Trabzonspor Kulübü’nün stadyumuna eklenemedi.

Bu durum için yazışmaların tamamlandığı ve gerekli onayların çıktığı öğrenildi.

1987500-41745487-2560-1440

Edindiğimiz bilgilere göre stadyuma bakanların her noktadan görebileceği bir şekilde 20 metrelik dev bir PAPARA logosu stadyumun içi veya dışına yapılacak.

Konu ile ilgili yoğun bir çalışma başlatıldığı öğrenilirken sponsor firmanın da mağduriyet yaşadığı ve konunun bir an önce çözülmesini beklediği ifade ediliyor.