OF ARTIK İL OLMALI

81 olan il sayısının 100’e çıkarılacağına dair beklentinin Trabzon özelinde en çok heyecan yaratan ilçesi, kuşkusuz Of oldu.

Of’da artık gündemdeki en önemli madde bu.

İlçemiz il olacak mı?

Ak Parti Of ilçe başkanı Ahmet Çapoğlu ile konuştuk.

Çapoğlu, Of’un il olması konusunda, haklı bir beklentisi olduğunu belirterek siyasi unvanı ile değil, Of’lu biri olarak ilçenin il olması hususunda büyük bir beklentisi olduğunu belirterek, olayın gündeme geldiği günden bu yana sokakta, Of’un il olması için büyük bir istek arzu olduğunu tespit ettiğini belirterek “ Of, il olma konusu gecikmiş bir durumdur. Ben olayın gündeme geldiğinden bu yana sokağın nabzını tutuyorum. Herkes Of il olmalı diyor. Ben de diyorum. İlçe başkanı olarak da diyorum, vatandaş Ahmet Çapoğlu olarak da diyorum..Of’un sokaklarında artık bu konu tartışılıyor. Türkiye’deki bütün Of’lular da aynı görüşte. Of il olmalı..”

43a4d540-4eb2-4776-ab0c-34b0c50d0e63

Politik Güğüm - 16 Ağustos 2022 Politik Güğüm - 16 Ağustos 2022

Çapoğlu, kendiliğinden gelişen birliktelikte, Of’un il olması için ilçede büyük bir istek arzu olduğunu ifade etti.

İlçe de şu görüş da ağırlıklı bir durum ortaya seriyor.

Trabzon’dan bir ilçe il olacaksa, bu en çok her konumu ile Of’a yakışır.

OF MUHALEFETİ NE DİYOR?

Of’un il olma talebine, ülkenin ana muhalefet partisinin ilçe başkanı acaba ne diyor? 

CHP Of ilçe başkanlığını uzun süreden bu yana yürüten, Fahri Kaptanoğlu, olaya biraz temkinli yaklaşanlardan.

Kaptanoğlu, genel merkezlerinin konu ile ilgili görüşünün henüz netleşmediğini belirterek CHP ilçe başkanı sıfatı ile bir değerlendirme yapmayacağını söyledi.

Ancak o da vatandaş, Fahri Kaptanoğlu olarak, Of’un geçmişten bu yana il olma isteği arzusu, talebi olduğunu hatırlatarak bu talep ve arzu doğrultusunda kendisinin de olaya destek verdiğini vereceğini belirtti.

Kaptanoğlu, rahmetli belediye başkanı Süleyman Sarıalioğlu’nun Of’un il olması için çok çapa sarf ettiğini hatırlatarak ömrünün buna yetmediğini de söyledi.

c2dd59c5-49c9-44ef-ab6c-dad878f0bcff

Fahri Kaptanoğlu tam bir ana muhalefetin Of’da sesi olarak olaya şöyle yaklaştı..”Of’un derdi il olmak mı? Ülkede yığınla sorun var. Milletin ekonomik sıkıntısı da il olunca  devlet bütçesine mali yük binecek. Türkiye’nin derdi ilçelerin il yapılması değil ki işsizlik almış başını gitmiş. Pahalılık insanların belini bükmüş, Of’un da. Sorun bunların çözüme kavuşmasıdır” dedi

Ancak, o da siyasi kimliğinden sıyrılarak vatandaş Fahri Kaptanoğlu olarak şu değerlendirmeyi yaptı..”

Her Oflu , Of’ta yaşayan herkes Of’un il olmasını ister. Ben de isterim. Zaten Of Türkiye’nin bir çok yerinde il olarak biliniyor” şeklinde konuştuktan sonra başından geçen şu olayı anlattı..” Batı illerinden birinde partimizin bir etkinliğine katıldım. Orada Of il başkanı da aramızda diyerek anons edildim..”

VEFA TURLARI

Trabzon Ak Parti’nin ikinci adamı Ömer Topaloğlu, bireysel olarak partide geçmişte görev yapan isimleri vefa turları düzenliyor.

Günün belli saatlerinde parti çalışmalarının haricinde partide teşkilatta her kademede görev yapmış insanları iş yerlerine giderek ziyaret eden Topaloğlu’nun bu hamlesi,teşkilat bünyesinde olumlu karşılandı.

Topaloğlu, sık sık bu ziyaretlerini gerçekleştireceğini belirterek yönetimlerinin geçmiş yöneticiler ile diyaloğunu sıkı şekilde korumayı hedeflediğini de belirtti.

Bu ziyaretlerinin iadeyi ziyaretlerle karşılığını da alan Topaloğlu’nın, izlediği yolun ne denli gerçekçi olduğunu da ortaya koyuyor.

b53cd010-7815-4ffd-b5c0-ccc3340a5246

Hayrat ilçe başkanlığını aralıksız 3 dönem yapan son yerel seçimlerde de Hayrat’ta belediye başkan adayı olan Salih Öztel’i iş yerinde ziyaret eden Topaloğlu’na Öztel iadeyi ziyarette bulunarak, geçmiş ile şimdiki teşkilat bağı da kuruluyor, sağlamlaştırılıyor.

Topaloğlu bu buluşmaların yararlı olduğunu da belirtti.

VE İYİ PARTİ TRABZON'DA HEDEFİNİ KOYDU

Trabzon’da yapılan son seçim anketinde iyi parti siyasi gözlemcilere göre yüzde 20 civarında oy aldığı gerçeğinden hareketle şehirde ikinci parti olmaya doğru gidiyor.

Oy oranı ile CHP’yi yakalayan iyi parti’nin Trabzon özelinde ikinci parti olması kimseye sürpriz gelmesin.

CHP’nin yerinde saydığı Trabzon’da iyi partinin giderek ilgi ve alaka görmesi, oylarını çoğaltması, iyi parti Trabzon teşkilatının hedefini değiştirdi.

Trabzon’da ikinci parti olmak.

1a97282f-939a-49ea-8454-7b0f3e140931

İl Başkanı Azmi Kuvvetli’nin sağlam, istikrarlı ve uyumlu bir strateji geliştirmesi, sokağa inmesi, milletvekili Hüseyin Örs ile uyumlu çalışması iyi partinin lehine gelişiyor.

Bu arada değişik partilere dağılan ülkücüler de il yönetiminin kucaklaması ile iyi partiye eğilimleri artıyor.

Partinin ikinci adamı Oktay Çavuşoğlu’nun da özverili çalışması, partiye ivme kazandırmış durumda.

Partinin kadın kolları da şehrin gündemini tuttuğu gibi alan çalışması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

İZMARİT DİKMEYİN TUTMUYOR!

Ve sonunda yayalaştırılan Maraş Caddesinde korkulan oldu.

Sokağın hakim yerlerine yerleştirilen banklar, çok yerinde ve doğru bir uygulama.

Ancak ne yazık ki, bankların hemen yanına başına sonuna ilave edilen yeşillik için bırakılan saksı kısmı, bir anda izmarit doldu.

Öyleki, saksı izmaritten görülmüyor.

Garip ve ilginçtin izmaritler sanki bitki gibi saksı toprağına dikiliyor. Ve bu durum sokağın o güzelim görüntüsü ile çelişiyor.

Karadeniz nüktesi, esprisi de hemen bu aşamada devreye girdi. Sokağın sakinleri esnafı, saksıların başına şu uyarıyı yazdı..” Buraya izmarit dikmeyin.. Biz diktik, yetişmedi..”

d30eba54-f5ec-4dc5-ab1d-fb3a69b3a325

Bir Trabzon inci fikir esprisi ile bu uyarı bakalım, izmarit yeşertmeye(!) çalışacakları önleyebilecek mi?

Bu arada Büyükşehir izmaritlerle ilgili bir uyarı yapacağı anada, vatandaşın bu uyarıyı yaptığını görünce, resmi twitter hesabından Trabzonlulara teşekkür etti.

KÜLTÜR TURİZM'DE BAŞA DÖNÜLDÜ

Trabzon Kültür ve Turizm il Müdürlüğünde Sümela’da klip çekimi ile yaşanan kriz ile vekaleti elinden alınan Müdür Mustafa Asan’ın geride bıraktığımız günlerde kullandığı izni bitti ve vekaleten müdürlük koltuğuna yeniden oturdu.

Yani Sümela krizi esnasında yaşanan bütün gelişmeler Trabzon’a kar kaldı.

Asan izinli olduğu sürece vekaletini bir çalışma arkadaşına bırakmıştı, izni bitti, görevine başladı.

Bu arda edindiğimiz bilgiye göre Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu da bakanlığa diplomatik bir dille uyarıda bulunarak, müdürlüğe artık bir atamanın yapılmasını istedi.

Ekran Resmi 2022-06-28 08.07.32

Bakanlığın, Trabzon il müdürlüğüne atama yapması ile ilgili hiç de istekli, arzulu olmadığı gözlemleniyor. Ve süreç uzadıkça, kurum çalışanlarının turizm mevsiminde performansları düşüyor. Bunu bakanlık nasıl tespit edemez.