ÖNCE DEDE SONRA…

Önceki gün Trabzon Valilik makamının çok özel bir misafiri vardı

Vali İsmail Ustaoğlu’nun makamında, istediği özgürlüğü ile kah koltukta oturdu kah yerde halıların üstündü. 

Masaları karıştırdı, yetmedi yanında getirdiği oyuncakları ile oynadı.

Bu misafir Ustaoğlu’nun torunu İsmail Aras’tı.

İsmail Aras bir müddettir dedesinin yanında.

Ve önceki gün, makama geldi. Bütün kapılar anında ona açıldı. 

Dedesi ile makamında bir güzel vakit geçirdi.

İnsan vali olabilir ama önce, insandır.

Vali olabilir ama önce dededir.

Ve bütün dedeler için torunlar özel bir yere sahiptir

Ekran Resmi 2023-01-28 07.53.56

İsmail Aras’ta öyle.

Politik Güğüm - 14 Mart 2023 Politik Güğüm - 14 Mart 2023

Dedesinin makamı onun oyun alanıydı..

Öte yandan Valimiz menisküs ameliyatı oldu. Geçmiş olsun diyoruz..

SOYLU’NUN SESİ DUYULUNCA… 

Ak Parti Trabzon’da ilçe danışma kurulu toplantılarına başladı. 

Ortahisar danışma toplantısında ilçe başkanı Selahattin Çebi, hiç kimsenin beklemediği bir anda, cebinden telefonunu çıkardı. Tuşlara bastı. Ve partililerine dedi ki, ‘Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, bizlere hitap edecek’

Soylu telefonun mikrofonundan partililere seslendi. Yarım saatten fazla konuşan Soylu, güncel siyasi gündemden bahsetti. 

Trabzon’un kendisi için önemini vurguladı ve 14 Mayıs seçimlerinde bir kez daha R. Tayyip Erdoğan’la birlikte tarih yazacaklarını belirtti.

OF’TAN İMAMOĞLU’NA OF MESAJI

Bir önceki dönem Of Ak Parti ilçe başkanı Hakan Terzioğlu, partisinin Of ilçe danışma toplantısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na mesaj gönderdi.

İmamoğlu’nun İstanbul’daki Of Hayrat Derneği'nin, dernek seçimlerine katılmasından yaptığı konuşmayı değerlendirirken, ‘Oflulardan ne İmamoğlu’na ne de Millet ittifakına oy yok’ dedi.

WhatsApp Image 2023-01-28 at 05.25.47

Terzioğlu şöyle dedi..

“Ak Parti olarak Of’umuza çok güzel hizmetler yaptık. Of ilçemiz de her zaman bizlerin yanında yer alarak % 86 gibi bir oyla Ak Partimize büyük destek verdi. Allah onlardan razı olsun. İnşallah bu destek artarak devam edecek. Geçen hafta İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Of Hayrat Derneği'ni ziyaret ederek oy istemesine anlam veremedim. Oflulardan 6'lı Masa'ya asla destek olmayacaktir. Çünkü HDP ve onun yandaşları ile hareket eden bir kişinin yeri orası değil bölücülerin yanıdır. Hangi yüzle gelip destek istedi, anlamış değilim. Trabzon olarak, Of olarak bu seçimlerde yine çok çalışacağız. Cumhurbaşkanımıza büyük destek ve yardımcı olacağız. Onun, bunun ne dediğine bakmadan birlik beraberlik içinde ilçemizin ve ilimizin emrinde çalışarak Cumhuriyetimizin 100. yılında yeni başarılar sağlayacağız ve sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtireceğiz. İHA’lar SİHA’lar bizim iktidarımıza nasip oldu. İnşallah tam donanımlı olarak Kızılelma insansız muharebe uçağı bizim iktidarımızda  ülkemizin semalarında uçacaktır.”

CHP İL BAŞKANINA ACİL KODLU MESAJ 

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı genel  kanaate göre Kemal Kılıçdaroğlu oluyor. 

CHP genel merkezine gruplar halinde partililer çıkartma yaparak, Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adaylığında desteklerini açıklıyor.

Son olarak Büyükşehir Belediye Başkanları partiyi ziyarete etti bu doğrultuda açıklamalarını kamuoyuna yaptı.

nurcan-asci-demiroz (1)

 Şimdi de sıra 81 ilin il başkanlarında ki Trabzon il başkanı acil konu ile Ankara’ya çağrıldı.

İl Başkanına acil kodu ile Ankara’ya çağrılmasını sonduk.

’81 il başkanı Pazartesi Ankara’da olacağız, Kemal Bey’in Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek verdiğimizi açıklayacağız’ dedi.

PAKİSTAN HEYETİNDEYDİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Pakistan’a bir çıkartma yaptı. Bu çok özel heyette, çok özel dost kardeş ülkeye yapılan ziyarette, DKİP olarak Ahmet Hamdi Gürdoğan da yer aldı. 

WhatsApp Image 2023-01-28 at 05.25.57

Gürdoğan’dan Pakistan izlenimlerini sorduk ve şöyle anlattı;

“Endüstri Bakanı Sn. Ikramullah ve Ticareti Geliştirme Otoritesi Yöneticisi Sn. Mutiwala ile gerçekleştirdiğimiz verimli istişareler sonucunda özellikle inşaat malzemeleri ve müteahhitlik hizmetleri sektöründe önemli işbirliği fırsatları olduğunu değerlendirdik. Pakistan’da Türk inşaat malzemeleri üreticileri tarafından kurulacak bir yapı market zincirinin her iki tarafa da önemli katkı sağlayabileceğini ve ayrıca Türk müteahhitlik hizmetlerine Pakistan’da önemli oranda ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik. Türkiye’den karayolu ile sadece 13 günde ürün teslimatı yapılabilen kardeş ülkemiz Pakistan ihracatımız için 230 milyon dolaylarındaki nüfusuyla önemli bir pazar ve mevcut ihracat rakamlarımız ülkenin barındırdığı potansiyele oranla oldukça yetersiz. Bu nedenle organize edilecek bir Türk İhraç Ürünleri Fuarı da Pakistan’a olan ihracatımıza önemli katkı sağlayacaktır diye düşünüyoruz…”

TİM’in öncülüğünde Pakistan’a giden TİM heyetinde, Gürdoğan ile birlikte Trabzonlu iş adamları da vardı.

EGEMEN KORKMAZ HEYECANI

Trabzonspor’un bir dönem formasını sırtlayan ve başarılı bir dönem geçiren. 

Kendisini adeta Trabzonlu gibi gören yaşayan, şampiyonluk sezonunda da yardımcı teknik adamlık yapan Egemen Korkmaz’ın geçen hafta Trabzon’a gelmesi bir anda taraftarı heyecanlandırmış, ‘Yoksa Trabzonspor’daki bir önceki görevine mi dönüyor?’ yorumlarını beraberinde getirmişti.

aa_27861247_1

Evet, Egemen Korkmaz Trabzon’a geldi.. Ama, Trabzonspor’a geri dönmek için değil. Korkmaz, Trabzon’daki futbolculuk yaşamı süresince, şehirde bazı gayri mülkler edindi. 

Korkmaz, gayri mülklerini kiracıları ile görüşmek için Trabzon’a geldiğini hatırlatalım.