AK PARTİLİLERDEN CHP’NİN AFİŞİNE 

Trabzon'da seçim heyecanı seviyeli bir mücadeleye dönüştü

Seçim süreci sert eleştirilere rağmen sahada centilmenlik örneğine sahne oldu. Ak Parti Ortahisar Gençlik Kolları üyeleri, afişleme çalışması yaparken Yenicuma Mahallesi’nde CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral'ın kopmuş afişini görünce ilginç bir adım attı.

Kendi afişlerini astıktan sonra Saral'ın kopan afişini de düzelterek tekrar yerine asan Ak Partili gençler, takdir topladı. Bu centilmenlik hareketi, sahada seçimin seviyeli bir şekilde ilerlediğinin güzel bir örneği olarak yorumlandı.

Trabzon'da seçim heyecanı tüm hızıyla devam ederken, bu centilmenlik örneğinin tüm partiler tarafından örnek alınması dileği dile getiriliyor.

Seçim sürecinin tüm partiler tarafından aynı hassasiyetle ilerlemesi, demokrasimiz için de güzel bir örnek teşkil edecektir.

GEÇEN YILKİ HATAYA DÜŞÜLMEYECEK...

Trabzon Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, dün Kuzeyanadolu.net Yazı İşleri Müdürü ve 61saat.com Yayın Danışmanı Erhan Esaspehlivan’ı ziyaret etti. 

Ziyaretin konusu, geçen yıl Sümela Kültür Yolu adıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı festival oldu. 

Erdoğan, festivalin bu yıl Trabzon Kültür Yolu adıyla yapılacağını ifade ederken tarihlerin ise 20 ile 30 Haziran arası olduğunu belirtti. 

Aslında festival geçen yıl Trabzon’da çok fazla duyurulmaması nedeniyle vatandaşlar tarafından belli başlı etkinlikler dışında pek ilgi görmemişti. 

Ekran Resmi 2024-02-28 07.58.09

Bu yıl ise aynı hataya düşülmeyeceğini anlıyoruz. 

Çok sayıda ünlü sanatçının konser vereceği, tiyatro ekiplerinin sahne alacağı, alanında uzman isimlerin konuşmacı olacağı etkinliklerin duyuruları, yapılacak plan çerçevesinde tüm Trabzon’a iletilecek. 

Böylelikle hem vatandaşların hem de o dönem şehre gelecek olan turistlerin etkinliklere katılması sağlanacak. 

KAYA'NIN AKIL HOCASI KİM?

Ortahisar Belediye Başkan adayları ekipleriyle sahada. Ergin Aydın ve Ahmet Kaya seçimi kazanmak için adeta ayak basılmadık yer bırakmıyor.

Tabi Ortahisar Belediye Başkanı olarak 10 yıldır belediye başkanlığı görevini sürdüren Ahmet Metin Genç Ortahisar konusunda tecrübeli. Ergin Aydın'ın seçim stratejisine büyük katkısı var...

Ahmet Kaya'nın tecrübeli ismi eski Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu. Ahmet Kaya 2004 yılında AK Parti'nin en güçlü olduğu denilebilecek dönemde Volkan Canalioğlu bugünki Ortahisar sınırlarını kapsayan (Bazı mahalleler eksikti) Trabzon Belediye başkanlığı seçimini kazanmıştı.

Ekran Resmi 2024-02-28 07.58.36

Ahmet Kaya'da Volkan Canalioğlu'nun başarı getiren tecrübelerini sık sık dinliyor ve ajandasına not ediyor. Hatta Başkan adayı Ahmet Kaya sosyal medyasında Volkan Canalioğlu ile olan fotoğrafını en başa sabitleyerek, "Volkan abi başarmıştı biz de başaracağız. Kalplerde iz Ortahisar'da eserler bırakacağız" notunu düştü.

Bakalım hangi adayın stratejileri sandıkta karşışık bulacak...

O İSİMLER DAİRE BAŞKANI OLUYOR

Dün bu satırlarda Trabzon Büyükşehir’de Başkan vekili ve Genel Sekreter kim olur değişir mi diye yazmıştık…

Bugün de sizlerle yeni dönemde Ahmet Metin Genç’in Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda daire başkanı olabilmesi yüksek isimlerden bahsedelim.

Trabzon’un ilçelerinde AK Parti ve MHP’den belediye başkan olarak görev yapan fakat yeniden göstermeyen isimler vardı. Tabi bu adaylara biraz küskün ve kırılmış adaylar diyebiliriz.

202d20907103030jsd8W

Politik Güğüm - 14 Nisan 2024 Politik Güğüm - 14 Nisan 2024

Bu adayların yeni dönemde büyükşehir belediyesinde daire başkanlıklarına getirileceği konuşuluyor. Bunu önceki dönemde de yaşamıştık.

Eskiden Tonya Belediye Başkanı olarak görev yapan Ahmet Kurt daha sonra Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanı olarak göreve atanmıştı.

Şimdi eski belediye başkanlarının da yeniden daire başkanı atanabileceği belirtiliyor. 31 Mart sonrası bu söylentiler daha da netleşecektir.

KURUKIZ’IN DOĞUM GÜNÜ DİLEĞİ…

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç ilçe belediye başkanları ve adayları ile iletişimi çok kuvvetli olan bir isim. Her detayı hatırlıyor ve atlamamaya gayret ediyor. Geçtiğimiz günlerde de buna benzer bir örnek yaşadık.

Ahmet Metin Genç ve beraberindekiler, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın doğum gününü Trabzonspor maçının devre arasında mum üfleterek kutladı.

Bu doğum gününde Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan da yer aldı. Mumları üfleyen Refik Kurukız’a ne dilek dileği sorulduğunda ise ilginç bir cevap alındı.

Ekran Resmi 2024-02-28 07.58.16

Başkan Kurukız bu sürpriz için, “Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız sayın Ahmet Metin Genç devre arasında sürpriz doğum günü kutlaması yaptı. Bende Ahmet Başkanımdan doğum günü hediyesi olarak beton yol sözü istedim. Sağ olsun Başkanım kırmadı bizi. Çıkmış olduğu bu kutlu yolculukta kendisine muvaffakiyetler dilerim” ifadelerini kullandı.

Kurukız’ın bu talebi, “dilekleri bile kendi adına değil ilçesi adına oluyor” yorumunu beraberinde getirdi.

ÖREN’İN LİSTESİ KESİNLEŞTİ

Trabzonspor’da önceki gün Mahmut Ören de resmi olarak Divan Kurulu için adaylığını açıkladı. 

Başkan Ören tüm ekibiyle Zorlu’da düzenlediği toplantıyla ekibini de tanıttı.

Ören’in ekibi şu şekilde:

Mahmut Ören

1 Osman Çavuşoğlu

2 Rasim Yılmaz 

3 Salih Aladag

4 Erda Aygün

5  Hayrettin Ziya Güner

6 Merih Cengiz Semerci 

7 Selahattin Atasoy

8 Nihat Demir

9 İsmail Aydın İsimlerinden oluşuyor. 

Bu listeye adaylıktan çekilen Yusuf Ziya Yılmaz’ın ekibinden de dahiller oldu. Bir nevi mini bir birleşme söz konusu.

Trabzonspor Kulübü henüz fikir belirtmese de kulislerde Mahmut Ören ismini dillendiriyor.

42b856ea-eeaf-4589-8869-f63ce6394b81