MİLLİ DURUŞU DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı hemşerimiz Trabzon’un evladı özellikle ülkenin terörle mücadelesinde ABD’nin ikili oynamasını her fırsatta dile getiriyor, kamu oyunun önüne de koyarak milli duruşunu sergiliyor. 

Son olarak Suriye kırsalında şehit olan askerlerimiz için ABD’nin yayınladığı taziye mesajını, Soylu hiç samimi değil diyerek tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD'nin taziye mesajına böyle tepki verdi. 

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın Suriye Demokratik Güçleri yöneticileri için yayınladığı başsağlığı mesajına yer veren Soylu, "Hiç samimi değil. PKK yöneticisine resmî ağıt yakan ABD resmî makamlarının, Şehit olan kahramanlarımıza yönelik taziyesi, terör örgütüyle sinsice eşit kılma çabasıdır. Hiç samimi değil..." dedi.

Bu milli duruşu ile Soylu, ABD’nin gerçek yüzünü de dünyaya göstermiş oldu.

SALİH CORA’NIN O FOTOĞRAFA YORUMU

Dün Trabzon için güzel bir buluşma vardı. TTSO’nun öncülüğünde Ak Parti’nin iki milletvekili Salih Cora ile Bahar Ayvazoğlu, İyi Partili Hüseyin Örs, Gazeteciler Cemiyetinde bir araya gelerek, Trabzon Turizmi ile ilgili mesajlar verdiler. Trabzon’un çıkarları için bir araya rahatlıkla geliriz fotoğrafı da.

Toplantı başlamadan evvel, yayın danışmanınız Ali Savaş, Hüseyin Örs’e Genel Başkan Meral Akşener’in, Trabzonlu hemşerimiz Koray Aydın’ın evine çat kapı yapmasını sordu.. 

Arada bir sıkıntı, kırgınlık, küskünlük mü vardı da Akşener çat kapı yaptı. Örs önce soru karşısında şaşırdı. Toplantı başlamamıştı, böyle bir soruyu beklemiyordu. 

Örs, Genel Başkanımız böyle ziyaretler yapar. Koray Bey’le de çok samimidir. Bu tür çat kapıları başkalarına da yapıyor. Arada bir sorun yok dedikten hemen sonra Salih Cora devreye girdi. 

Dedik ki, o fotoğrafa benim yorumum Koray Aydın’ı ikna ziyaretidir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına Sayın Koray Aydın’ı Meral Hanım ikna etmeye çalışıyor. Zira, Koray Aydın dedi ya, kazanacak bir aday belirlememiz lazım. Koray Bey Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşıdır..

Cora’nın bu yorumuna anında Örs karşı çıktı. Yok öyle bir şey.. Cumhur İttifakı partileri Millet ittifakının adayı kim olarak bir merak içinde dedi, Cora’ya dönerek, siz de bunun için istiareye yatan var mı diyerek fotoğrafa üzerinden tatlı esprili tartışma bitti, toplantının asıl konusuna dönüldü. Suat Hacısalihoğlu açıklamalarına başladı.

ÖRS’ÜN PARTİYE KATILIM TÖRENİ

Yine dünkü toplantıdan ilginç detaylar aktarmaya çalışalım..

Toplantı bittikten sonra, toplantıya katılan bütün herkesle gazeteciler toplu fotoğraf almak istedi. 

Bunun üzerine TGC Başkanı Ersen Küçük hemen ortamı hazırladı. 

Toplantıdakiler ayağa kalktı. Bu toplu fotoğrafı verdi. 

Tam topluluk dağılacakken, Salih Cora’nın bir esprisi, Cemiyet salonunu kahkahaya boğdu.. 

Salih Cora yüksek sesle, Evet, Hüseyin Örs’ün Ak Parti’ye katılım töreni bitti dedi. 

Tabi bu espriyi büyük bir olgunlukla karşılayan Örs’ün yüksek sesle kahkahası da görülmeye değerdi..  

AHMET KAYA NEREDEYDİ?

Dünkü turizm ağırlıklı mesajın verileceği toplantıya Trabzon’un bütün milletvekilleri davet edildi. 3 vekil katıldı. Katılamayanlar Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Ahmet Kaya’ydı.. 

İlginçtir toplantıdaki gazeteciler Ahmet Kaya’yı merak etti. Niye yok diye..? Suat Hacısalihoğlu, Kaya’nın kendisini arayarak mazeret bildirdi. 

Giresun’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir dönem danışmanlığını yapan Murat Ongun’un Babasının cenazesinde olduğunu söyledi.. Kaya bu nedenle o toplantıda yoktu. 

Suat Hacısalihoğlu’nu toplantıda alınan kararların hepsine katılacağını da söyledi.. Balta ile Günnar da mazeret bildirdiler.. Bir başka merak ise, Kültür ve Turizm il Müdürlüğüne yeni atanan Tamer Erdoğan da yoktu. 

Erdoğan, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanının Uzungöl ziyareti ile Vali’nin Trabzon Dış hatlar terminal binası ziyaretlerinde de yoktu.. 

Yeni Müdürün Ankara’da bir dizi çalışma ziyaretleri ve toplantıları olduğu için dünkü buluşmada olmadığı anlaşıldı.

Yeni müdür kısa sürede Trabzon’un sorunlarını toparladığı ve Bakan’a özel olarak iletmek için Ankara’ya gittiği öğrenildi.

TTSO ÜYESİNİN İLGİNÇ İDDİASI

Trabzon TSO yönetim kurulu üyesi bir önceki dönem Ak Parti il yönetiminde görev yapan  Murat Zeki Solak şu sıralar gazeteci dostları ve arkadaşları ile bir iddiaya giriyor. 

İddia fındık fiyatı ile ilgili. Solak, fındık fiyatını, derin(!) istihbaratı bilgileri ve ilişkileri ile öğrendiğini belirterek, fiyatı şöyle açıklıyor.. 

Cumhurbaşkanı Fındık fiyatını şöyle açıklayacak; "Giresun kalite fındık için kilogram başına 52,5 lira, Levent kalite fındık için kilogram başına 52 lira"

Bu tahmininde iddialı olan Solak, fiyat bu dedi. İtiraz edenlere de var mısın iddiasına diyerek tahminini güçlendirdi. 

Politik Güğüm - 12 Ağustos 2022 Politik Güğüm - 12 Ağustos 2022

Edindiğimiz bilgilere göre fındık üzerine yazılar yazan gazeteciler, Solak ile iddiaya giremedi.. 

Solak’la fındık alanında faaliyet gösteren kimin iddiaya girdiğini de öğrenemedik.. 

Solak’ın bu keskin duruşu bakalım, Cumhurbaşkanı da doğrulayacak mı..?

REVİ’YE YENİ GÖREV

Bölgemizdeki birçok ilin Ak Parti Genel Merkezi tarafından koordinatörü olarak atanan Haydar Revi’ye, parti genel merkezi yeni bir görev daha verdi.. 

Bundan böyle Revi, Giresun’dan da sorumlu olacak. Bu görevi almasından sonra hemen Revi, Giresun’a gitti ve parti yetkilileri ile belediye ve il genel meclisi üyeleri ile buluştu. 

Partiyi masaya yatırdı. Revi, bu görevi ile Genel Merkez nezdinde etkili bir isim olduğu da ortaya çıktı. 

Haydar Revi önümüzdeki genel seçimlerde, milletvekili adaylığı ile ilgili olarak adı en çok telaffuz edilen isim.