AK PARTİ'NİN ANKETLERİ BAŞLIYOR

Ak Parti Genel Merkezi 81 ilde yeni yüzler belirlemek, halkın teveccühünü kazanmış yeni insanlarla 23 Haziran seçimlerine gitmeyi planlaması üzerine, Trabzon’da da bu hafta ve Kasım ayında anket çalışmaları yapacak. Anketin en son seçimdeki seçmen listeleri üzerinden yapılması planlandı. İlk anket telefonla gerçekleşecek ve kimi milletvekili görmek istersiniz denilecek. Bir çapraz sorgu ile da bazı vatandaşlara isimler sorulacak, bunlardan kimi vekil görmek istersiniz en az üç isim belirtin delinecek..İkinci anket ise, ilk yapılan ankette öne çıkan isimlerin yüz yüze vatandaşa sorulması ile gerçekleşecek. Bu arada bölgesel yayın yapan Çay TV’de Rize ve Trabzon’da Ak Parti odaklı, kimi Ak Parti’den milletvekili görmek istiyorsunuz diye yüz yüze bir anket çalışmasına başlıyor. Anketörlerini tespit eden Çay TV’nin böyle bir anketi niye yaptığı merak konusu. Çay TV’nin  Trabzon temsilcisi gazeteci arkadaşımız Halil İbrahim İleli’ye yaptıracakları anketi sorduk. Doğruladı.. Her medya kurumu yapıyor biz de yapıyoruz dedi.

Erdoğan Trabzon'da konuştu - Son dakika haberleri – Sözcü

SALİH CORA İLK 10'DA!

Ak Parti genel merkezinin milletvekillerine verdiği talimat ile sokağa inin, sokakta dert dinleyin, sokağın nabzını tutun demesinin genel merkezdeki yansıması, pek öyle istenilen düzeyde değil. Ama yine de parti genel merkezi, bu talimatı doğrultusunda sokağa inen, sokakta dert dinleyen, sokağın nabzını ölçen milletvekilleri arasında Salih Cora, Trabzon özelinde en performansı yüksek milletvekili seçildiği bilgisine ulaştık. Üstelik Cora, Türkiye genelinde Ak Parti milletvekillerini arasında ilk 10 ‘a da girdiği yönünde bir bilgi var.. Salih Cora gerçekten sokağa en çok inen vekillerin başındı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ''Basın, demokratik her ülkede demokrasinin'' - 61saat - TRABZON HABER SAYFASI

O İHALEYE ÖDENEK NE YAZIK Kİ YOK...

2010 yılından beri fiziki şartlarının yetersizliği nedeniyle önemli sorunlardan biri haline gelen Akçaabat Adliyesi yeni hizmet binası için Adalet Bakanlığınca yapılan ilk ihalenin 10/08/2021 tarihinde iptal edilmesi üzerine 15/12/2021 günü yapılan ikinci ihale de iptal edilmiş ve uzun bir süredir yeni Akçaabat Adalet Binası yapım işi ihaleye çıkarılmamıştı.

61saat olarak edindiğimiz bilgiye göre; yeni Akçaabat Adalet Binası yapım işi 2022 yatırım programında olmasına rağmen ödenek yetersizliğinden dolayı ihaleye çıkarılmamış…

Politik Güğüm - 24 Kasım 2022 Politik Güğüm - 24 Kasım 2022

Trabzon Milletvekilleri Salih Cora, Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu'nun gündeme getirdiği ve iki sene önce de müjdesini verdiği yeni Akçaabat Adliye Binası ihalesinin iki kez iptal edilmesi ve 1 yıldır yeni ihaleye çıkılmaması adliye çalışanları ve avukatlar olmak üzere Akçaabat halkı ve adliyeye yolu düşen her bir vatandaşı olumsuz yönde etkilemekte.

Hali hazırda eski Tekel binasında müstakil olarak hizmet veren Akçaabat Adliyesi, son 10 senedir fiziki şartları nedeniyle hem vatandaşlar için hem de çalışanlar için ciddi olumsuzluklara sebebiyet veriyor. Adliyedeki fiziki imkansızlıklar nedeniyle İcra Müdürlüğünün ve Seçim Müdürlüğünün farklı bir binaya taşınmasının yanı sıra duruşma günlerinde oluşan yoğunluktan ötürü vatandaşlar sokakta duruşma saatini beklemek zorunda kalıyor.

Gerek Trabzon milletvekillerinin gerekse Akçaabat halkının bu konuda uzun yıllardır verdiği çabanın sonuçsuz kalmasının hem ilçede hem de hukuk camiasında üzüntü yarattığı ifade ediliyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın çalışma ekibinde yer alan Adalet Bakan Yardımcıları Zekeriya BİRKAN ve Hasan YILMAZ’ın Trabzonlu olduğu bilinirken, yeni Akçaabat Adliyesi yapım işinin ihaleye çıkarılmasında Trabzonlu Adalet Bakan Yardımcıları ve Trabzon Milletvekillerine büyük bir sorumluluk düştüğünü ifade etmek isteriz.

WhatsApp Image 2022-09-29 at 07.03.25

HANİ DERLER YA, TAM ADRESE TESLİM

KTÜ, idari personel alıyor. İşe alım ilanı yayınlandı. Bu alımlar arasında büro personeli var. Ve aranan özellikler şöyle;

-Ön lisans mezunu olacak.. (Lisans mezunu olsa ne sakıncası var)

-3 yıl çağrı merkezinde çalışmış olacak ( 1 yada 2,5 yıl çalışsa olsa ne olur)

-En az 6 ay bir devlet üniversitesinde çalışmış olacak( Bir kamu kuruluşunda, özel bir üniversitede çalışa ne olur..)

Bu şartı tutturmak hakikatten zor. Bu tür şartlı ilanlara genellikle adrese teslim alım deniyor. Bu da öyle bir alıma benziyor.

İşe alım ilanının tümünü bu linkten ulaşabilirsiniz..

Karadeniz Teknik Üniversitesi logo vector

HA ŞÖYLE...

Trabzonspor A takımı ile ilgili olarak medya biriminin Trabzon medyasına, son haftada iki kez idmanları açması, iki kez de futbolcular ile söyleşi, röportaj yapması. Futbolculara özel mizansen fotoğraf çektirmesi, ha şöyle dedirtti. Her ne kadar bu karar UEFA’nın medya biriminin Trabzon’a gelip, idmanı izleyip Hamsik ve Abdülkadir ile özel söyleşi yapmasından sonra alınmış olsa da yine iyi bir adım.

Ancak dün yine öğrendik ki, Avcı, tam gün tam saat idmanı ilk kez medyaya açtıktan sonra basın mensuplarını kıymalı partisi düzenlemesinin ardından,  sizinle üç ay görüşemeyiz çok zorlu bir sürece başlıyoruz demesi, bir anda medya mensuplarının moralini bozdu.. Bu tesislerin medyaya kapanacağı mesajı idi.

WhatsApp Image 2022-09-28 at 16.53.48

KOLEKSİYONER AVCI!

Trabzonspor Kulübü Teknik Direktörü Abdullah Avcı dün gerçekleşen antrenman sonrası basın mensuplarına pide ısmarladı.

Basın ile sohbet eden Avcı’nın gelen galibiyetlerden sonra oldukça keyifli olduğu görüldü. Kadro kalitesinin yeterli olduğunu söyleyen Avcı kanat rotasyonu için çözümler aradığını da ekledi. Şampiyonluktan önceki ve sonraki süreci de değerlendiren Avcı, forma koleksiyonu olduğunu söyledi. Trabzonspor’daki özel anlarda gol atan veya maçın oyuncusu olan bir futbolcusunun formasını aldığını ve böyle bir koleksiyon yaptığını söyleyerek Avcı herkesi şaşırttı.

Avcı koleksiyonunun Bodrum’daki evinde, muhafaza ediyor.

WhatsApp Image 2022-09-28 at 16.53.31