ERDOĞAN YİNE TARİH YAZDI

Türk Demokrasi tarihinde, Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan gibisi yok. Partisi kurulduğundan bu yana, girdiği tüm seçimleri, kazandı. Seçimlerin yanı sıra referandumları da kazandı.

Söylemesi kolay.

Tam 6 genel seçimi kazandı.

5 yerel seçimi de.

3 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de.

3 Referandumu da.

Tüm bu seçimleri kazanan Türk siyasi hayatında bir başka lider yok.

Erdoğan son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de her türlü koşullar, ekonomik ve diğer ağır sorunlara rağmen seçim kazanmasını bildi. Böyle bir rekor ülkede yok.

Seçmenlerinin güven sıkıntısı yaşamadığı Erdoğan, son kez Cumhurbaşkanı olurken, bu dönemine sonunda da yine kuşkusuz öyle görünüyor ki, işaretlediği isim kazanacak, her zaman yenilenen, yeni bir ruh işe koyulan teşkilatları ile Erdoğan, yeni döneme de damgasını vuracak bir isim olarak Türkiye’nin siyasi gündemini de belirleyecek.

2018-06-13-trabzon-020-miting

TRABZON'UN BAKANA İHTİYACI VAR

Ak Parti bu seçimlerde, iki turlu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Trabzon’un önüne vizyon projelere koydu. Adil Bakan, sloganı ile şehre kendini kabul ettiler, sevdiren Bakan Adil Karaismailoğlu, dün gece meydandaki Trabzon seçim kutlamalarında da şehri coşturdu. Haklı olarak bu zaferin kahramanı olarak Ankara’ya güçlü bir milletvekili olarak gidiyor. Trabzon’u bilen, Trabzon özellikle ilgi odağı içince olan R.Tayyip Erdoğan muhtemelen yine kabinesi Perşembe günü açıklayacak. Ve Trabzon yeni kabinede kendi içinden çıkmış, Trabzon’un önüne Erdoğan onaylı vizyon projeleri koyan bakan Adil Karaismailoğlu’nu yeniden bakan olarak çalışma arkadaşı olarak seçmesi Trabzon’un beklentisi.

Meclisteki milletvekili çoğunluğu da Erdoğan’ın elini güçlendiriyor. Bu nedenle Bakan İsmailoğlu’nu Ulaştırma ve Alt  yapı bakanı olması şehrin genel talebi ve beklentisi. Seçim sonuçlarına bakıldığında bu anlamda da başarı var. Adil Karaismailoğlu teşkilatı diri tuttu. Gitmedik yer bırakmadı. STK’lar ile sık sık toplantı yaptı. Emekçilerle buluştu. Kanaat önderleri ile görüştü. Partinin eski yöneticileri, teşkilat mensupları ile bir araya geldi. Partisini ve Trabzon’u hep diri tuttu. Hele ikinci oylama öncesi. Yine ilk oylamada olduğu gibi sokaktan uzaklaşmaladı. Alanlarda oldu. İlçeleri gezdi. Ganita’da , Boztepe’de çarşıda pazarda dolandı.. Uzun seçim sürecine, maratonca gibi koştu. Son tura girildiğinde de teşkilatını kendini atağa kaldırdı.

Adil Bakan, bakanlığı hak etti.

O nedenle diyoruz ki, Trabzon’un bakana, Adil Bakanın da bakan olmaya hakkı var.

adil-karaismailoglu-trabzonda-ziyaretlerine-devam-ediyor-34774

YAVUZ AYDIN CHP'LİLERİN HEDEFİNDE

Seçim akşamı sonuçların Cumhurbaşkanlığı seçimlerini R.Tayyip Erdoğan’ın kazanması kesinleşince sayım devam ederken İyi Parti Trabzon milletvekili Yavuz Aydın son derece gerçekçi doğru ve tam bir tespit yaptı. Kendi açısından yaptığı bu tespit aynen şöyleydi;

“Sayın Kılıçdaroğlu, siyasi jübilesini,

Sayın Meral Akşener’den özür dileyerek yapmalıdır” 

Sosyal medyasından bunu paylaşan Aydın’a Trabzon’daki CHP’liler büyük tepki gösterdi. Bu ifadesinin altına tanınmış CHP’liler Yavuz Aydın’a eleştiri getirirken, sen demi Yavuz Aydın dedi. Yakından tanıdığımız CHP’lilerin bu eleştirileri karşısında Aydın, sessiz kaldı. Bir çok Trabzonlu da Aydın’a hak verdi.

Yavuz Aydın’ın bu ifadelerine CHP il başkanı ve Milletvekili Sibel Suiçmezi’in sessiz kalması de CHP tabanını üzdü. Twetter’den CHP’li örgüt mensupları ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren kitle, hem il başkanı hem de Milletvekili Sibel Suiçmez’e, Yavuz Aydın’a gerekli cevabı vermesini istedi.

iyi-partili-yavuz-aydin-trabzonun-turizm-sorunlarini-siraladi-1

14 MAYIS - 28 MAYIS ARASI

Şimdi Millet ittifakı cephesinde şu tartışma dün geceden başladı.. 14 Mayıs-28 Mayıs arası Millet ittifakı niye alana sokağa inmedi. Niye işi gevşek tuttu. Niye sandık bazlı çalışmadı. Sadece Maraş caddesinde seçim standı açmanın başarı getirmediği görüldü.

Biz Cumhur ittifakından, Trabzon özelinden bir bilgi verelim.

Ak Parti Trabzon il başkanlığının seçimin lokomotifi olduğu biliniyor. SKM’de, sandık sandık özel çalışla yapıldı. Hangi sandıkta kim oy kullanmadı isim isim belirlendi. Mahalle temsilcileri ile temasa geçildi. Bu isimlerle yüz yüze görüşüldü. Hatta, Adil Bakan telefonla sandığa davet edildi.

cumhurbaskani-erdoganin-trabzon-mitinginden-nabiza-yansiyanlar-1683180737

Bu süreçte Millet İttifakı ne yaptı?

SKM’sini kapattı.

İttifakın her iki milletvekili, yeterince alan çalışması yapmadı. CHP sandıklardaki oy kullanmayanlara dönem bildiğimiz kadarı ile bir hamle yapmadı. En çok seçmeni sandığı davet eden CHP, Trabzon’da bu konuda başarılı olamadı.

Evet ikinci turda Kemal Kılıçdaroğlu oyunu Trabzon özelinde yükseltti ama aynı biçimdi Erdoğan da yükseltti.

14-28 Mayıs arası, millet ittifakı açısından çok başarılı geçmedi.

CHP’nin milletvekili Sibel Suiçmez yorgun ve ümidini kaybetmiş partilileri ile seçmeni diri tutamadı.

yeni-haber-basligi_c10e1659

RAKAMLARLA TRABZON

14 Mayıs ile 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rakamlarla Trabzon’a baktığımızda şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor.

14 Mayıs’ta ki seçimlerde;

R.Tayyip Erdoğan; 349 bin 217 % 65

Kemal Kılıçdaroğlu; 151 bin 436 % 28

Sinan Oğan; 31 bin 388 % 5.98

Muharrem İnce; bin 996 % 0.37

28 Mayıs seçimlerinde ise;

Recep Tayyip Erdoğan; 358 bin 916 % 68.9

Kemal Kılıçdaroğlu; 162 bin 055

Bu sonuçlara göre her iki isimde oyunu arttırdı.

Erdoğan: 9 bin 699 oyunu artırdı.

Kılıçdaroğlu ise; 10 bin 619 oyunu arttındı.

Sinan Oğan’ın ilk turda aldığı 32 bin oy ile Muharrem İnce’in aldığı bin 996 oyun iki lider arasında dağıldığı görüldü. Bu iki adayın oyları blok olarak bir tarafa yönelmedi.

1a239360-fd55-11ed-92cc-b3a9bf1f67e9

YÜZDE 4 ARTIŞ VE ZORLUOĞLU

Türkiye seçimini yaptı ve yüzde 52 oranla Recep Tayyip Erdoğan dedi. Bakanlar vekiller sahada iyi çalıştılar. Ancak bir hakkı teslim etmemiz gerekir. İlk turun ardından kendi ekibini kurarak sahaya çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu yaptığı yatırımları o kadar doğru anlattı ki bu kararsız seçmen üzerinde büyük etki yarattı. Son iki haftada Trabzon'un Ganitası, Kadın Yaşam Merkezi ve bir çok yatırımın sadece yerel kaynaktan değil genel bütçeden destek alarak yapıldığını ve bu seçimde neden Erdoğan'a oy vermeleri gerektiğini anlattı. İlçe ilçe gezdi mahalle mahalle gezdi. Herkese gitti ve anlattı. Sonuç olarak Trabzon’da artan yüzde 4 oyda Zorluoğlu’nun katkısı çok büyük diyebiliriz.

20230522095939fGWb5