BİR ÖNCESİ / SONRASI DA CHP’DEN…

Politik Güğüm - 15 Ağustos 2022 Politik Güğüm - 15 Ağustos 2022

CHP İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, belki de şehirde en fazla çalışan siyasetçiler arasında yer alıyor.

Siyaset aslında bunu gerektirir, herkese dokunmak…

Bu açıdan baktığımızda Oyman’ı bir gün bakıyorsunuz teşkilatını alıp Erdoğdu Mahallesi Muhtarlığını ziyaret edip vatandaşlarla sohbet ederken görebiliyorsunuz, başka bir gün programlarda…

Bir çok programa da yalnız gidiyor. Orada insanlarla konuşuyor, dertlerini dinliyor.

Bir çok noktada da yapıcı eleştirilerini sıralıyor. Bunlardan biri de 2 Nolu Erdoğdu Mahallesi.

2 Nolu Erdoğdu Mahallesinde bulunan alt geçitte engelli rampası olmadığına dikkat çeken Oyman, burada fotoğraf çektirerek vatandaşın isteğini dile getirdiği bir paylaşım yapmıştı.

Bu paylaşımında “İlgili birimler, acil olarak bu alt geçit merdivenlerine engelli rampası yapmalıdır” diye yazmıştı.

Vatandaşın talebi olan ve Oyman’ın dile getirdiği bu rampa yapıldı. Bunun üzerine Oyman, bölgenin yeniden yapılmış halinin fotoğrafını çekerek “2 Nolu

Erdoğdu Mahallesi… Öncesi / Sonrası… Talep edilen rampanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürler” diye yazdı.

Daha önce bu öncesi - sonrası konusunu Trabzon Büyükşehir Belediyesinin paylaşımlarından hatırlıyoruz. Onlarda yeniden düzenlemeye gittiği bazı alt geçitlerle ilgili bu şekilde bir paylaşım yapmıştı. Şimdi bir öncesi sonrası da CHP’den gelmiş oldu…

ARAKLILI KULOĞLU AKTİF GÖREVE GELİR Mİ ?

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ’ın önceki Bakanlık döneminde Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevinden sonra HSK’da Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlenen Araklılı hemşehrimiz Turan KULOĞLU şu an ise Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevini sürdürmekte.

Yargı camiasındaki kulis haberlerin yayınlandığı Son tv adlı sitede yer alan habere göre Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevini sürdüren Araklılı Turan KULOĞLU’nun Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevine getirilebileceği iddia edildi.

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ’ın mevcut Bakanlık dönemi ile önceki dönemlerinden de tanıdığı hemşehrimiz Turan KULOĞLU’nun Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevine getirip getirilmeyeceğini bizler de 61saat olarak merak ediyoruz.

ARTIK YENİ MODA MARAŞ CADDESİ…

Trabzon’un belki de en prestijli caddesi Kahramanmanaş Caddesinin 400 metrelik yayalaştırılan bölümü, geçtiğimiz günlerde yapılan törenle açıldı.

Cadde, hemen hemen herkesin beğenisini kazandı. Bir çok kişi akşamları bu caddeye gelerek yürüyüş yapıyor.

Eskiden vatandaş ilk olarak Ganita - Faroz arası yürüyüş yapardı. Ardından burası hem işletmelerin tutumu, hem de Karadeniz Sahil Yolunun, ‘Dalyan’ gibi çay bahçelerini ortadan kaldırmasıyla vatandaş Beşirli Sahiline akın etmeye başladı.

Beşirli Sahili de Gülcemal Projesinin etkisiyle güzelliğini kaybedince şimdi vatandaş için yürüyüş alanı Maraş Caddesi oldu.

Aslında Maraş Caddesinin bu etkisi kısa sürebilir. Çünkü Başkan Murat Zorluoğlu, hatırlanacağı üzere Ganita - Faroz Projesinin ilk ayağı olan Ganita kısmının Sonbahar’da açılacağını dile getirdi.

Ancak Maraş Caddesinde vatandaşın yerlere attığı çöpler ister istemez sorun yaratıyor.

Taş kaldırımlarda bu çöpler belki çok fazla göze çarpmıyor ama Maraş Caddesinin yeni zemininde yere atılan bir izmarit bile göze çarpıyor.
Vatandaşların bu noktada daha dikkatli olmaları gerekmez mi?

TRABZONSPOR ÖNÜNE SERVET KOYDU

Trabzonspor’un kadrosuna katmayı çok istediği Shakhtar Donetsk’in Brezilyalı savunmacısı Marlon Santos ile ilgili dikkat çeken bilgiler de gelmeye devam ediyor. 

Uzun süredir uğraşılan ancak hayatına İtalya’da devem etmek istediğini Trabzonspor’a bldiren Marlon’a meğerse Trabzonspor servet teklif etmiş.

İltaya’dan 1,3 milyon Euro maaş teklifi alan Marlon’a Trabzonspor’un bonuslarla birlikte 2.2 milyon Euro verdiği ayrıca evi arabası, bileti, tüm ihtiyaçlarını da karşıladığı konuşuluyor.

Oyuncu her ne kadar kararını Trabzonspor’a ileteli 2 hafta kadar olsa da hala bir takıma imza atmış değil. 

Muhtemeldir ki verilen maaş onu da etkilemiş durumda.

3 TEMMUZ DA FİLM ÇIKACAK

Trabzonspor’un forma tedarikçisi Macron firması dün tam bir skandala imza attı.

Sosyal medya hesaplarından Trabzonspor ‘un formasını paylaşarak işin tılsımını kaçırdı.

Trabzonspor ise durumu toparlama adına anında reaksiyon gösterip söz konusu paylaşımları sildirse de iş işten geçmişti.

Şimdi içeride bir hazırlık var.

3 Temmuz kilit nokta… Tarihin öneminin herkes farkında. Trabzonspor Kulübü özel önem taşıyan bu tarihte forma tanıtım filmini yayına koyacak.

Yapılacak çalışmanın oluşan bu havayı bozması bekleniyor.

REZERV LİG İYİ GÜZEL DE…

Türkiye Futbol Federasyonu, yönetim kurulu toplantısında deplasman yasağını kaldırdı ve Rezerv Lig kurulmasını kararlaştırdı.

Ayrıca toplantıda alınan bir diğer karar ise Rezerv Lig’in kurulması oldu. Kulüpler, A Takım listesinde yer alan tüm oyuncuları (yerli-yabancı) söz konusu ligde oynatabilecek. Ayrıca bu maçlar, A Takım maçlarının olduğu aynı günde oynanacak.

Bu organizasyon için en istekli kulüp Trabzonspor’du.. İstediğini aldı ama şöyle bir endişe var.

TFF'den Trabzonspor'a: Yapamazsınız

Özellikle Trabzonspor futbolcuları, Rezerv Ligi kendileri için kariyerlerinde geri adım olarak görüyor. Bazıları bu organizasyon içinde bulunmak yerine 1. Lig’e veya 2. Lig’e kiralanmak istiyor.

Trabzonspor ise söz konusu bu ligi ağırlıklı olarak altyapı oyuncularıyla dolduracak.  İlk dönem biraz sancılı geçecek olsa da bu sistem kuşkusuz Trabzonspor’un elini güçlendirecek.