ACUN MEDYA’DAN TRANSFER

Trabzonspor medya birimine alımlar devam ediyor. Birimin bir kolu İstanbul’da bir kolu da Trabzon’a görev yapacak. 

Birimin başına getirilen Metin Kapıcıoğlu da hem İstanbul hem de Trabzon’da çalışacak. Bu arada, birimin kamera arkası denilen departmanına yeni isimler işe alındı. Bu isimlerden biri Acun Medydan transfer. 

Alınan kişiler CV’lerindeki yetenekler ile seçildi. Yeni elemanların hepsi, iletişim fakültesinden mezun. Alınan isimler; Editör muhabir, web tasarım, kurgu, yönetmen olarak görev yapacak. Yeni göreve başlayanlar şunlar;

Ahmet Batuhan Yılmaz, Ömer Şenyüz, Fatih Ertekin, Göktuğ Aytin.. Göreve yeni başlayanların üçü Trabzonlu biri Artvinli.

Bu arada medya birimi içinde, çalışanlar arasında görevlendirme de yapıldı. 

Alaattin Kazancı ile Nurgül Günaydın foto muhabiri oldu. Süleyman Karaca ile Sedat Aygün de kameraman olarak görevlendirildi.

Bu arada medya biriminin Monaco maçı görevlendirmeleri de yapıldı. Kafilede, foto muhabiri olarak Alaattin Kazancı ile Nurgül Günaydın, kameraman olarak Sedat Aygün yer alacak.

TAM 19 GAZETECİ İLE…

Biraz gecikmiş bir tespit ama yeri geldi yazalım dedik. Trabzonspor Monaco’ya gitti. 

Kafilede futbolcu ve yöneticinin dışında kimse yok. Sanki öksüz gibi. Oysa, Avrupa Kupalarındaki Kızılyıldız maçında, Kızılyıldız kafilesinde, yakından misafir ettiğimiz için tam 19 gazeteci geldiğini biliyoruz. 

Kızılyıldız kafilesi ile aynı uçakta seyahat ettiler. Maça geldiler. İzlediler gittiler.

Trabzon’un tarihi yerlerini gezdiler. Tam 19 gazeteci.. Yol masraflarını kulübe ödediler ve geldiler. 

Trabzonspor ise bu tür deplasmanlara kapıları tam kapamış durumda. Kafileye ne gazeteci alıyor ne de şehrin valisini, belediye başkanını maça davet ediyor. Ne de Akyazı’daki en VIP locaları alan iş adamlarını.. Böyle ketum bir anlayış, Trabzonspor’u küçük düşürüyor. 

Şimdi, Monaco maçında Trabzonspor’u 4 kişiden fazla gazetecinin izlediğini gören rakip takım yöneticileri ne düşünür..? Artık siz karar verin.

Koca bir Trabzonspor’u 4 gazeteci mi takip ediyor. Bu kimin eksikliği. Çoğu da devlet ve büyük holding destekli gazeteciler..

MEĞER PALAMUT..!

Bizim denizlerde yani Doğu Karadeniz bölgesi olarak bilinen deniz bölgesinde ciddi bir palamut kıtlığı var.. 

Bölgeye Palamut, Sinop, Kastamonu ve Zonguldak açıklarından geliyor. Çok yağlı ve ciddi büyüklükte olan palamutlar ise İstanbul boğazından açık denize geçiyor. Doğu Karadeniz’e gelmiyor. 

Bunun elbette bir nedeni var. İşte o nedeni ile Trabzonlu ünlü yer bilimci Bilim Adamı Osman Bektaş açıkladı. Bektaş, deniz dolgusu üzerine yapılan Akyazı ile şehir hastanesi binalarında de bilimsel verilere dayanarak riskli diyor. 

Bektaş’ın palamut ile ilgili tespiti şöyle..;

“Palamut, Doğu Karadeniz’e neden gelmiyor? Küresel iklim değişiminin sonucu palamut suları göreceli daha serin ve oksijeni daha bol olan Batı Karadeniz çanağını tercih ediyor. 

Kuzey Avrupa’nın soğuk sularını Karadeniz’e taşıyan büyük nehirler Karadeniz'deki canlılara hayat veriyor…”

ANTALYA’YA GİTTİ AYNI POZU VERDİ

Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevinde şehrin yüreğine girerek çok sevilen isim  Orhan Çevik, Trabzon’dan Emniyet Genel Müdürlüğünde personel daire başkanlığına gitti. 

Buradaki görevinden sonra şimdi Antalya’da Emniyet müdürü.. Trabzon’da sıkı bir dostluk kurduğu isim Sabah Gazetesi’nin Trabzon muhabiri Özgür Özdemir ile bu dostluğu devam ediyor. 

Gözden ırak olan gönülden ırak olur atasözü bu iki yakın dost için asla geçerli değil.. Çevik, Özgür’ü gördüğü yer her yerde başını kollarının altına alıyor sarılıyor. Bu ikilinin rutin hareketi oldu. 

Özgür kardeşimiz, Ankara’ya her gittiğinde yakın dostu Orhan Müdürünü ziyaret eder dertleşirdi. Orhan müdürün Antalya’ya gitmesi üzerine Özgür kardeşimiz geçenlerde Antalya’ya gitti. İkili makamda buluştu. Sarıldı. Hasret giderdi. 

Ve yine buluşmalardaki bildik sarılmalarını da gerçekleştirdi. Bu iki yakın dostun, arkadaşlığına bir zeval gelmez inşallah. 

Bu arada Çevik’in Özgür kardeşimizin aracılığı ile 61saat’e gönderdiği selamı da aldı.. Kendisine teşekkür ediyoruz..

MUHALİF YAZAR, ALBAYRAK’A HAYRAN KALDI

Muhalif yazar ve gazetecilerden Barış Terkoğlu bir telefon görüşmesi yaptığı, yazar, fikir adamı Trabzonlu hemşerimiz Sadık Albayrak’a hayran kaldığını Halk TV’de katıldığı canlı yayında açıkladı.. 

Berat ve Serhat Albayrak’ın babaları olan Sadık Albayrak’la yaptığı telefon görüşmesinden izlenimlerini aktaran muhalif yazar, Albayrak’ın demokrat yapısını takdir etti. 

Fikir özgürlüğü konusundaki görüşlerini alkışlıyorum dedi. Telefon konuşması başlamadan önce şimdi aramızda şiddetli tartışla olur, o kılıcını hazırladı ben de kalkanımı hazırlayayım diyen Terkoğlu, tutuklu olduğu hapishanede, Albayrak’ın da fikir suçlusu olarak hapis yattığını öğrenince saygısının bir kat daha arttığını söyledi. 

Yaylasındaki evinde Albayrak’ın Nazım Hikmet’in o ünlü dizeleri, Yaşamak bir ağaç gibi hür ve bir kardeş gibi ormancasına dizelerinin yer aldığını öğrenince de hayranlığı bir kat arttı.

Barış Pehlivan’ın Sadık Albayrak’la ilgili yazdığı yazıyı okumak için tıklayın;

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/baris-terkoglu/sadik-albayrakin-askidaki-kilici-1987836

HACISALİHOĞLU’NUN YARDIMCISI ÇEKİLDİ! 

Trabzon Ticaret ve Sanayi odası ile ilgili yaptığımız ziyaretler esnasında özellikle mevcut başkan Suat Hacısalihoğlu’nun yatırımlardan sorumlu başkan yardımcısı Murat Zeki Solak ile ilgili odaya kazandırılan yatırımlarla Solak’ın ilgilendiğini ve odaya önemli araziler kazandırdığını ifade etmişti. 

Gerek Akyazı’da gerek sera gölü sırtlarında başkan yardımcısı Solak’ın girişimleri ile odaya sosyal tesis ve sporcu eğitim merkezi projeleri hazırlanmış hayata geçmeleri an meselesiydi. 

Fakat öğrendiğimiz kadarıyla Hacısalihoğlu’nun başkan yardımcısı Solak seçimlere girmekten vazgeçmiş, çalışmaları yarıda kesmiş, neden kestiği niçin kestiği yönünde sorgulama yaptığımızda Solak’ın iş yoğunluğu nedeniyle TTSO seçimlerine girmeyeceği bilgisine ulaştık.  

Tabi bu Murat zeki Solak’ın etrafına söylediği. Bizim edindiğimiz bilgiler öyle değil.