DEVİR TESLİM VE TRABZON DAYANIŞMASI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha ülkenin yatırımda ve hizmette öncü bakanlığı olan Ulaştırma Altyapı Bakanlığı görevini Trabzonlu bir isme teslim etti.

Ve öyle bir isim seçti ki... Liyakatıyla, beyfendiliği ile tertemiz geçmişi ve memlekete olan sevdası ile bilinen siyaseten üstlenmek istediği bazı görevler kendisine verilmese de asla küsmeyen, verilen her görevi sorgulamadan yapan Abdulkadir Uraloğlu...

2018 yılında devraldığı Karayolları Genel Müdürlüğü görevini başarıyla noktalayıp Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine getirildi. 

Ve dün bakanlıktaki izdiham denilebilecek bir kalabalıkla görevi Trabzon Milletvekilimiz Ulaştırma ve Altyapı eski bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan devraldı. 

Karaismailoğlu görevi devrederken Uraloğlu’nun en büyük destekçisi olacağını belirtmesi ve kendisine çok güvendiğini bugün bakanlığın geldiği hizmette, başarı noktasında büyük payı olduğu sözleri taktirle karşılandı. 

Coşkulu kalabalığın alkışlar eşliğinde izlediği devir teslim töreninde Uraloğlu da Karaismailoğlu’nun tecrübelerinin bakanlığa önemli katkılar sağladığını kendisiyle çalışmış ve bundan sonraki süreçte de çalışacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirmesi ‘işte Trabzonlu dayanışması’ dedirtti. 

WhatsApp Image 2023-06-06 at 06.11.54

Trabzon’un akın ettiği devir teslim töreninde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Milletvekilleri Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç ve Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in yanı sıra yüzlerce siyasetçi bürokrat ve yerel yönetici hazır bulundu. Trabzon Milletvekili Mustafa Şen İstanbul’da olması nedeniyle törene katılamadı. 

Bakan Uraloğlu devir teslim töreni için geldiği bakanlıkta Karaismailoğlu ile yarım saat özel bir görüşme yaptıktan sonra törenin düzenleneceği salondaki herkes ile tek tek tokalaşıp geldikleri için teşekkür etti, devir teslim sonrası Trabzon ekibi ile özel toplantı düzenledi ve ayrıca teşekkürlerini iletip iyiki varsınız dedi. 

Salonda yokluğu farkedilen İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu’nun önemli bir ameliyat randevusu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in de ayın ilk meclis toplantısı mazereti bildirdiği en kısa sürede hayırlı olsun ziyareti gerçekleştireceği öğrenildi. 

Bu arada bakanlık görevini devreden Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu’nun TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu‎ Başkanlığı’na getirileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

İKİ İLÇE TEK VÜCUT 

Bilindiği üzere bakanlık görevini devralan Abdulkadir Uraloğlu Dözköy’ün Çağırbağı Mahallesi’ndendir. 

İşte bu yüzden ilçesinden, mahallesinden başta Uraloğlu ailesi olmak üzere çok sayıda seveni devir teslim törenine akın etti. 

Sadece Düzköy değil Akçaabat’tan da katılım oldukça fazlaydı. 

İki ilçe tek vücut olarak bir ilçe gibi hareket ediyor ve bundan da hiç rahatsızlık duymuyorlar. 

Fx3EfxUXwAMtX9_

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altuntepe, Düzköy Belediye Başkanı Yılmaz Ankara, Düzköy İlçe Başkanı Şanol Akpınar, İl Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Atmaca, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mehmet Tayar, eski il yöneticisi ve meclis üyesi Ömer Tosun sabah birlikte buluşup birlikte hareket ettiler.

İl yöneticisi Gökhan Karslı da bu birlikteliğin organizasyonunda önemli görev üstlendi. 

BAŞ, BU KEZ… 

Bizim neşeli memurumuz Erman Baş son dönemlerde maalesef kontrolsüz hareketleri nedeniyle sempatikliğini kaybetmeye başladı. 

Çok sayıda vatandaşın yaralandığı veya yaralanmaktan son anda kurtulduğu seçim gecesi kutlamalarında 1’i tarihi eser 4 silahla balkondan havaya ateş açması ve bu anları marifetmiş gibi sosyal medyada paylaşması sebebiyle bazı sosyal medya platformlarında ve yayın organlarında ismi maganda Erman’a çıkan, ertesi gün ifadeye alınan ve ruhsatsız silahlarına el konulan Erman Baş nedense Ankara’yı mesken tuttu. 

ee2e2e2e

Silah olayından sonra belki de ceza alacağım korkusuyla günlerdir Külliye’yi mesken tutan oradan telefonu ile yayınlar yapan

Erman Baş dün Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı devir teslim töreninde kaşla göz arası kalabalığı fırsat bilerek salona girdi. 

Ayakkabılarını çıkaran Erman Baş koltukların üzerinde gezerek salondan telefon ile yayın yapmak selfi çekilip paylaşmak için adeta büyük çaba sarfetti. 

Erman Baş’ın Ankara’daki maceraları buradaki hemşehrilerini de sıkıntıya koyuyor. 

Onu gören eyvah deyip tedbir alma yoluna gidiyor. 

Bu arada Baş'a sahip çıkan bazı siyasiler de eleştiriliyor.

BU AN İLE HATIRLANACAK!

Süleyman Soylu, Ankara siyasi kulislerinde büyük olasılıkla İstanbul ya da Ankara’dan yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkan adayı gösterilecek. 

Bir başka kulis bilgisi ise Soylu, TBMM’de İçişleri komisyonu başkanlığına getirilecek. 

Soylu’nun bakanlığı döneminde helikopter ile terör bölgesine yaptığı seyahat anında gizli çekilen bu fotosu, son günlerde yine en çok tıklanan yorumlanan fotoğrafı oldu. 

WhatsApp Image 2023-06-06 at 06.12.57

Ankara kulislerinde çok derin ve ilginç kulisler de yok değil. 

Muhammet Balta’nın Mehmet Özhaseki bakanın yardımcısı olacağı söylenirken, Salih Cora’nın da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan yardımcısı olabileceği konuşuluyor. 

Yeni Adalet Bakanı’nın çok yakın dostu olduğunu bildiğimiz Ayşe Sula Köseoğlu’nun da Adalet Bakan yardımcılığı ile ilgili bir hamlesi olabilir deniyor. 

Şu sıralar Ankara çok hareketli. Şimdi mecliste komisyonlar seçilecek. 

Komisyon başkanlığı önemli ki, resmi araç ve kırmızı plakan oluyor. 

Öte yandan Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, bir önceki dönem milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun tecrübeli meclis sekreteri Tuba Atlı’yı yanına aldı.

KARABOĞA İLE BOMBACI! 

Son yılların Trabzonspor’un da iki isim hep gündemdeydi. Taraftarın ilgi odağındaydı.

Biri Bombacı Hami Mandıralı diğeri Karaboğa Ünal Karaman.

Bu iki arkadaş, yoldaş, takımdaş, kader birliği yapmış iki isim TBMM’de bir araya geldiler. 

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın’ın da yer aldığı buluşmada, Bombacı Hami Mandıralı hem Ünal Karaman’a hem de Yavuz Aydın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

WhatsApp Image 2023-06-06 at 06.13.13

Hami, eşi ile gitti meclisi.. Meclis bahçesinde nezih bir kamelyada buluşan iki değerli Trabzonsporlu, o an meclisin de ilgi odağı oldu. 

Anıların paylaşıldığı buluşmada elbette Trabzonspor da sohbetin konusuydu. 

Bir dönem Trabzonspor yöneticiliği yapmış Levent Erkuloğlu ve eşi de bu buluşmadaydı. 

İYİ Parti İl Başkanı Fatma Başkan’ın eşi Sami Başkan da bu güzel anlamlı karede yer aldı.

Sohbetin bir yerinde ise ilginç bir siyasi sohbet oldu. 

WhatsApp Image 2023-06-06 at 06.13.21

Hami Mandıralı’nın ilerleyen yıllarda milletvekili adayı olup olmayacağı. 

Mandıralı, ‘Ben böyle mutluyum’ dedi.

Ünal Karaman’a başarılar diledi.

Ünal’ın aynı zamanda Trabzon’un da milletvekili olduğunu söyledi..

SİBEL SUİÇMEZ’E GÖREV!

Trabzon CHP Milletvekili Sibel Suiçmez’e parti TBMM’de bir görev verdi. 

Suiçmez artık TBMM’de katip üye olarak yer alacak. 

Başkanın hemen yanında oturan üç kişiden biri olarak meclisi yönetecek olan Sibel Suiçmez’in bir hedefi de Anayasa Komisyonu üyeliği. 

Bunun içinde Suiçmez parti içinde lobi yapıyor. 

FxoA1g7WcAI-P7b

CHP’nin yeniden yapılanan MKYK üyeleri ile ilgili olarak da Suiçmez, genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun örgütlerden sorumluluğu üzerine almasını güzel ve olumlu bir gelişme olarak nitelendirdi. 

Bu arada Suiçmez’in meclis katip üyeliğine seçilmesinden sonda dün meclis koridorlarında Suiçmez tebrikleri kabul etmekten adeta yoruldu diyebiliriz.