YÜRÜYÜŞ YOLUNDA KARŞILARINA ÇIKTI 

Ak Parti Trabzon Milletvekili adayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun şehrin her noktasında olması, her konusuna hakim olması vatandaştan tam not alıyor.

Bazen kendisini kale arkası tribününde maç izlerken bazen Faroz Mahallesi'nde futbol seyrederken bazen ise çocuklarla parkta oynarken görebiliyoruz...

Karaismailoğlu'na dün de vatandaşlar sabah saatlerinde Beşirli’de eşi ile birlikte spor yaparken rastladı.

601a62e5-1bae-4c02-b9d0-9e11f9a1392a

Üzerinde Trabzonspor eşofmanları ile sessiz sedasız sabah sporunu yapıyordu.

Etrafında ne bir koruma ne bir danışman vardı. 

Yürüyüş yapan vatandaşlar da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve eşi Nilüfer Karaismailoğlu’nu karşılarında görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Vatandaşlarla gündeme ilişkin sohbet eden Karaismailoğlu ve eşinin sabah yürüyüşündeki sadeliği gören herkesin büyük taktirini topladı da diyebiliriz.

Şehir siyasilerin böyle sadeliğini özlemiş diyebiliriz...

TRABZON HALKININ İMAMOĞLU'NDAN BEKLENTİSİ BÜYÜK

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile kameralar karşısına geçmiş ve seçimi kazanmaları durumunda İmamoğlu'na verilecek görevi açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu'nun, "Doğru şehirleşmeye, doğru konut politikalarıyla kentlerimizi güçlendirmeye, güçlü yapılara ihtiyacımız var. Bu görevi en iyi kim yapar? Tabi Ekrem Başkan yapar. İstanbul’da ve dünya tarihinde 10 metroyu aynı anda yapan bir kişi var. Bu görevi ona vereceğiz. Bu berbat şehirleşmeyi bitirecek yiğit odur" sözleri Trabzon'da düzenlenen Trabzon Sanayici ve İş İnsanları Derneği 15. Olağan Genel Kurulu’da da karşılığını buldu. 

718246Image1

Koridorlarda iş adamlarının gündeminde Ekrem İmamoğlu'na verilen bu görev de vardı.

CHP adaylarına bu görev hakkında tebriklerini ileten iş adamları Trabzon için İmamoğlu'ndan beklentilerin büyük olduğunu belirtti. 

Politik Güğüm - 28 Mayıs 2023 Politik Güğüm - 28 Mayıs 2023

Bildiginiz gibi Ekrem İmamoğlu Türkiye geneli seçim çalışmalarında 25 ilde görevlendirilmişti sahadaki performansı ve İmamoğlu'na gösterilen tevecühün üzerine seçim koordinasyon merkezi İmamoğlu'nun 40 ilde miting yapmasına karar verdi.

Bu yoğun tempoya rağmen İmamoğlu bir eli Trabzon'un üzerinde olduğu ve ekipleriyle sürekli Trabzon'dan bilgi aldığı bize gelen duyumlar arasında. Bu da İmamoğlu'nun Trabzon'a ne kadar önem verdiğini bir kez daha gösteriyor...

WHATSAPP’TAN KURULAN GRUP… 

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, Trabzon’da İYİ Parti'de mevcut yönetime muhalif olan isimlerin de yer aldığı kanatta çalışmalar başladı. 

Hatta bunun için WhatsApp üzerinden bir grup da kuruldu.

Eski yöneticilerin de yer aldığı grubun adı “Trabzon İYİ Parti Gönüllüleri” oldu. 

Grubun fotoğrafında ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Trabzon’da yaptığı mitingde çekilmiş bir fotoğrafı bulunuyor. 

WhatsApp grubunun İYİ Parti’nin eski bir yöneticisi tarafından kurulduğunu belirtelim.  

a0c9af36-6ca4-4573-b0b7-9aca8c08afd8

Çok sayıda kişi de gruba dahil oldu. 

Grubun hangi amaçla kurulduğunu bilmiyoruz, ancak büyük ihtimal arkadaşların birbiriyle iletişiminin devamı için olma ihtimali yüksek…    

Grubun İYİ Parti’nin önümüzdeki günlerde Trabzon’da yapacağı mitinge yakın kurulması ise belki de bu mitingin daha da başarılı geçmesi içindir… 

Bilindiği gibi Meral Akşener, 10 Mayıs’ta Trabzon’da bir miting yapacak. 

TRABZON’DA YİNE BAŞKA BİR PROVOKASYON… 

Trabzon’un Ortahisar İlçesi Boztepe Mahallesi Kemik Hastanesi'nin yakınlarına Trabzon Ülkü Ocakları tarafından “Selahattin Demirtaş Teröristtir” şeklinde bir pankart asıldı. 

Ancak bu pankarta henüz kimliği tespit edilmemiş kişiler tarafından zarar verildi. 

Bölgedeki güvenlik kameraları tarafından çok rahatlıkla tespit edilebilecek kişiler, pankartın “Teröristtir” kısmını keserek o kapasitelerince mesaj vermeye çalışmış. 

d9d5dd18-8213-473b-8e0f-ec7d363c1677

“Trabzon’da buna nasıl cesaret ettiler?” diye sorabilirsiniz ancak Trabzon bu tür provokasyonların sürekli olarak yapılmaya çalışıldığı bir yer. 

En son Maraş Caddesinde de bir HÜDAPAR gerilimi yaşandığını hatırlatalım… 

Pankarta zarar veren kişiler, kısa sürede tespit edilecektir ancak Trabzon’da vatandaşların bu tür provokasyonlara gelmemesi için daha itidalli davranmalıdır…

DOĞAN’IN ÇOK YOĞUN MESAİSİ

Trabzonspor’da Başkan Ertuğrul Doğan göreve geldiği günden bu yana bir türlü rahat nefes alamadı.

Bir yandan yeniden takım inşaa etmek ile uğraşan Doğan diğer yandan da ekonomik anlamda tam bir savaşın içine girdi.

40 milyon Euro maliyetli bir takım oluşturan Trabzonspor bu yükün altından kalkamadı. 2 yabancı oyuncu hariç tüm oyuncular Trabzonspor’un kapısına dayanarak hakkı olan paraları istedi.

Yönetimiyle birlikte önce söz konusu bu sorunları çözmek isteyen yönetim tamamı olmasa geriye dönük kısım kısım ödemelerle bu sorunun önüne geçerek olası bir transfer yasağı durumunu ortadan kaldırdı.

dogan-4

Toplamda 22 milyon 500 bin dolarlık bu ödemenin %20’si yönetici %30’u sponsorluk, hibe geriye kalan %50’lik kısmı da direkt başkandan çıktı.

Tabi iş burada bitmiyor, sezon sonunda da yine ciddi bir ödeme Trabzonspor’u bekliyor.

Bunun için de oyuncu satışına kesin gözüyle bakılıyor. Her ne kadar taraftar istemese de bu oyuncular Uğurcan veya Abdülkadir olacak gibi duruyor. 

8 TRANSFER KESİN DURUYOR

Trabzonspor’da yeni teknik direktör Bjelica’nın göreve gelmesinin ardından transfer stratejisi de belli olmaya başladı.

Maddi olarak zorlu süreç içine giren Trabzonspor transferde uçuk kaçık rakamlara girmek istemiyor.

Önümüzdeki hafta Ertuğrul Doğan transfer için yurt dışına çıkacak. Bjelica’nın raporu ve kulübün talepleri doğrultusunda 8 transfer kesin gibi duruyor.

Özellikle 4-3-3 sistemine uygun adamlar kadroya dahil edilecek.

Bu bağlamda Bjelica Sağ bek, 2 tane stoper, 1 tane 6 numara 2 tane iki yönlü orta saha ve 2 forvet talep etti. 

TS-16

Bu rakam gidecek oyunculara göre daha artacak gibi duruyor.

Kulübün burada savurganlığı durdurması ve hataya düşmemesi elzem durum.

Geçtiğimiz sezon bu sezon yaşananların kulübü ne hale sürüklediğini hep beraber gördük ve tecrübe ettik.

Yine sayısı 10’dan fazla transfer olacak ve menajerler kulübün etrafında fink atacak.

Dikkatli olmak ve sağlam adımlarla ilerlemek Trabzonspor adına sağlıklı olacaktır.