banner2032

Politik Güğüm - 1 Ağustos 2020

Trabzon'un ve Trabzonspor'un perde arkasında yaşananları sizler için derledik

Politik Güğüm 01.08.2020, 08:03 04.08.2020, 07:53
banner2171

CAS VE TRABZONSPOR KAPALI KUTU

Trabzonspor CAS sürecini kabul edelim hiç şeffaf yürütmedi.. Kulüpten süreç ile ilgili doyurucu açıklamalar yapılmadı.. Süreç tam bir sır deposu gibi yürütüldü.. Ve, sonunda sanki kulübün de beklediği ceza geldi.. Bakın maddeler halinde Trabzonspor süreci nasıl yürüttü.

-UEFA cezası geldiği gibi, biz bu işten sıyırırız algısı yaratıldı.

-CAS itirazı kamuoyu itiraz edildiği şekli ile öğrendi

-CAS sürecinde teknik ve hukuki bilgiler taraftarlardan saklandı

-Hiçbir yönetici CAS süreci ile ilgili kamuoyuna açıklama yapmadı.

-CAS hakemleri kim bu bile kamuoyundan gizlendi.

-CAS savunması bile kamuoyunun bilgisine sunulmadı.

-CAS’ın iddiaları da kamuoyundan gizlendi.

-Muharrem Usta’nın garantörlüğü her şeyi halletti algısı yaratıldı.

-CAS bu garantörlüğün geç verildiğini söyledi.

-Şimdi bile CAS’ın gerekçeli kararı gizleniyor.

-En önemlisi TFF önceleri biz her türlü yardıma hazırız dedi, itirazın ret edileceğini öğrendi daha bu konuda ne adım attı ne de açıklama..

-TFF bu bilgiyi Trabzonspor ile paylaştı.. Trabzonspor bunu da gizledi.

Yani anlaşacağınız süreç ilginçtir gizli yürütüldü. Şeffaf olunmadı.. Trabzonspor hukuk kurulunun yetkilileri bile CAS hakeminin kim olduğunu bilmiyoruz dedi.. CAS’ta Trabzonspor adına duruşmayı takip eden avukatlık bürosunun ne adı verildi.. Ne sanı.. Sadece İsviçre’de bir büro dendi..Bu durum, zaten ceza alınacağı belliydi fazla masraf etmeyelim kuşkularını da beraberinde getirdi..

TARAFTARIN KAFASINDA DELİ DELİ SORULAR

CAS’ın Trabzonspor’un itirazını ret etmesinden sonraki sürecin bari şeffaf yürütülmesini bekliyor taraftar.. Bu süreç de CAS süreci ile kapalı kapılar ardından yürütülürse, taraftarın kafasındaki deli dile sorular camiayı hakikaten şaşkına çevirecek gibi..

Şimdi CAS kararından sonra taraftar diyor ki

-Trabzonspor ceza alacağını biliyordu. Elinde sağlam argümanlar yoktu.

-Bunun üzerine ligin zirvesini dizayn edenlere yol verildi..

Bu iki deli sorular, CAS sürecini çok gizli yürüten şeffaf olmayan yönetimin acemiliğinden kaynaklandı desek bile, Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın ile Trabzonlu başkanı CAS’ın itirazı ret etmesinden iki gün önce, Trabzonspor Avrupa’ya gitsin. UEFA’nın Trabzonspor’a ceza vermesi ile bizim gitmemiz anlamlı olmaz demeleri bile bir algı operasyon… Onlar da Trabzonspor’un ceza alacağını biliyorlardı.. Çünkü TFF biliyordu…

TÜRKİYE KUPASI NEREDE?

Dün, Trabzonspor’un kazandığı kupayı görmek onunla bir anı fotoğrafı çekmek için müzeye gitti.. Baktık kapısı kilitli.. Görevli müze kapalı dedi.. Hayda, şehir dışından ülke dışından Trabzon’a gelen yüzlerce kişi müzenin kapalı olmasına bir anlam veremedi. Müze kapalı olur mu..? Bilakis bayram gibi tatil günlerinde açık olur. Bizim gibi bir çok taraftar da müzeden hayal kırıklığı ile ayrıldı.. Görevliye kupa müzede mi dedi.. Hayır dedi.. Bir kez daha şaştık kaldı.. Kupa nerede sahi…Nerede saklanıyor.. Ya da korunuyor..

Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun’u aradık.. Müze’nin 4 Ağustos’da açılacağını ve o tarihte kupanın yerine konulacağını söyledi..

Peki, kupa nerede.. 4 Ağustos’a kadar nerede saklanıyor..

Uzun onun da cevabını verdi.. Tesislerde, başkanın makam odasında. Yani başkan kupayı alı koydu…

YÖK'ÜN MÜLAKATINDA NELER DEDİ NELER

KTÜ’de rektörlük ataması ile ilgili süreçte sona doğru geliyor.. Süleyman Baykal’ın görevi 8 Ağustos’da bitiyor..Atamla bu tarihten önce yapılacak..

Bu arada geride bıraktığımız 10 gün içinde rektör adaylarının YÖK tarafından mülakatlar da bitti..

Ancak mülakatlardan bazı bilgi kırıntıları gelirken rektör adaylığına başvuran İsmail Hakkı Çavdar’la ayak üstü bir sohbetimiz oldu..

Çavdar, mülakatını arazide yapmış.. Belirtilen saatte, ben tarlarda olacağım demi.. Ama tabi kravatlı YÖK heyetinin karşına çıkmış..

Çavdar’a KTÜ’yü anlat bakalım dediklerinde KTÜ’nün bir teknik üniversite olduğunu belirterek atanacak rektörün teknik olması gerektiğini belirterek söze giren Çavdar, üniversitenin ivme kaybettiğini şehirle bütünleşemediğini bölgede 500 yakın çay fabrikası olmasına rağmen teknolojik olarak bir atılım olmadığını üniversitenin bu anlamda yetersiz kaldığını tek tek anlatmış…

Çavdar eş dost kayırması ile öğretim görevlisi ve elemanı alındığını da hatırlatarak bunu örnekleri ile seslendirmiş..

Çavdar, demokrat bir insan olduğunu, üniversitede meslektaşlarının özgür ve hür çalışacaklarını, özgür ve hür olarak şehrin meselelerini seslendireceklerini de belirtmiş… Çavdar’ın ifadesine göre mülakatların normal süresi 10 dakikaya geçmezken YÖK heyeti kendi ile yarım saatten fazla sohbet etmiş..

BEŞİRLİLİ ÖMER DAYININ SİTEMİ

Büyükşehir Belediyesinin Beşirli dolgu alanı ile ilgili STK’lar ve ilgili hassas kişilerle birlikte yaptığı değerlendirme toplantısında, dolgu alanında neler olmalı önerilerde elle tutulur bile öneri gelmediğini belirtebiliriz.. Sadece gazeteciler; Turgay Beşyıldız, Ali Savaş ve Murat Taşkın’ın önerileri şöyle oldu

-Faroz’a yakın yerde balıkçılık müzesi

-Denize dik mendirekler yapılarak amatör balıkçıların avlanması kolaylığı

-Dolgu alanında yer yer açık alanlar bırakılarak buralarda su sporlarının yapılmasının sağlanması

-Denize girilebilecek plaj yapılması.

-İçki de içilebilecek balıkçı restorenlarının yapılması..

-Açık hava mescitlerinin yapılması

-Bayanlara yüzme havuzunun yapılması..

Bu arada Ortahisar Belediyesinin CHP’li meclis üyesi dededen toruna Beşirlili yani Holomanılı olan Ömer Dayı böyle bir toplantıdan haberdar edilmemesine üzüldüğünü belirterek “Orada biz yokuz da kim vardı” dedi.. Siteminde de haklı..

PANDEMİDE EN ANLAMLI MESAJ

Pandemi döneminde beklide en anlamlı mesajı Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu verdi..

Birçok siyasi, belediye başkanı bayrak mesajlarında maskesiz fotoğraf kullandı..

Zorluoğlu ile reklamlardaki fotoğrafını maskeli kullandı..

Bu da vatandaşa maske konusundaki duyarlılığı hatırlattığı gibi sorumlu yöneticilik örneği sergiledi..

Bu anlamlı mesajı için Zorluoğlu’nu tebrik ediyoruz…

Türkiye genelinde hiçbir siyasi ve belediye başkanı da bayram kutlamalarında maskeli fotoğraf kullanmadı..

Zorluoğlu bu anlamda tekti..

Yorumlar (18)
Osman ışık 12 ay önce
Eskiden rektörü universite secerdi.simdi siyeset seciyor.bilim bitiyor.torpil almis başini gidiyor.farabi hasanenisini batiranlar rektor olmak istiyor..eyyy adalet neredesin...
farabi 12 ay önce
hastaneyi batıranlar dün çıkıp diyordu ki hükümetin sağlık politikaları yüzünden farabi hastanesi bu durumda. bunu diyen bir rektör adayı. aynı rektör adayı 15 yıl önceki başhekimliğindeki hastane modernizasyondan bahsedip ben başarılıyım ve rektör olmalıyım diyor. ne bu şimdi ? Hastane batarken hükümet batırdı. Hastane iyi iken ben yaptım benim başarım. Yok yaaa.....
KTÜ 12 ay önce
sayın çavdar'ın mülakatı ile ilgili: teknik birinin rektör olması (katılıyorum) ktü ivme kaybetti (araştırma noktasında katılıyorum çünkü arge çok kötü dizayn edildi) şehirle bütünleşmedi (katılmıyorum) eş dosta kadro verildi (çek hem de çok katılıyorum)
ktülü 12 ay önce
hocanın belirttiği eş akraba öğretim görevlisi veya elemanı kadrolarından -eğer ki varsa- yeni rektör son ilanlarda atanacakları imzalamazsa, atanmışlar hakkında geriye dönük soruşturma açarsa ktü için tünelin ucunda ışık görünebilir.
siyaset ve rektörlük 12 ay önce
her şeyden önce ktü rektörü olmak için yola çıkanlardan ortaya bir vizyon koymaları beklenir. göreve gelirsem şunları yapacağım diyerek sıralaması gerekir. ktü de akademik, idari, öğrenci nerdeyse 50 bine yakın kişi var. onlara saygı gereği çıkıp adaylar vaatlerini teker teker sıralamalı. bunu yapan adayları gönülden tebrik ederim. ancak ben külliyedeyim işimi ordan hallederim edalarında olup tek bir vaadini açıklamayanların davranışını etik bulmuyorum. bu davranış; ey ktü siz de kimsiniz demektir. daha başlamadan bitmek demektir.
kemal 12 ay önce
Biz ne vaatler veren rektörler gördük ama o vaatler hep sözde kaldı. Bundan dolayı insanın aynası yaptığı iştir. Görüyoruz rektör adaylarımız açıklamalarda bulunuyor öyle yapcam böyle yapacam diye. Bence yök ün ilk önce aday olan kimselerin bölümleri için neler yaptıklarına bakmaları gerekir.
analiz 12 ay önce
ktü çok büyük bir camiadır. tarsusun arka bahçesi olmaz. bu oyuna gelmez.
Serdar yarar 12 ay önce
Ktu yobetimi başatan aşaği tamamen degişmelidir.yillardir cemsst kafrolaşmadi ile yonettiler yeter artik.temiz yonetim istiyoruz.cemaatci vaya çaykarali olnayan durust bir insan olmali rektör.
vatandaş 12 ay önce
aslında rektörlük o kadar kolay ki; 3 şeyi yapın bu millet bu ktü sizi bağrına basar, heykelinizi diker. 1- Allah'tan korkun 2- kuldan utanın 3- ktü de üniversitesi için ülkesi için bilimle uğraşıp bişeyler üretmek isteyen ve benim fitneden fesattan ondan bundan işim olmaz ben işimle ilgilenirim diyenlerin önünü ardına kadar açın......bu 3 şey rektörlük için yeter de artar da başka hiç birşey yapmayın....
Tstrtstrtstr 12 ay önce
Evet klüp başkansız,yöneticisiz kalmaz daa yiyiciler,çakallar dışarıda bekliyor klübü sömürmek için sende tarihe not düşersin..yaklaşık 10 yıldır cas ve uefa da Trabzonspor veya hangi başka klüp olumlu bir sonuç almış bilende konuşuyor bilmeyende..
1 yıl önce klüp batma noktasına gelmişken neredeydi bu sevgili Tirabzonsipor taraftarcukları....
Tonyalı 12 ay önce
Evet bu cas olayında yönetim sınıfta kaldı.Ağaoğlu bildiğini yapıyor yapmasına da,Trabzonspor’un gerçek taraftarı da olayları izliyor.Şimdiden söyleyelim!!başkan güven sarsıyor.Hüseyini hoca yapması,transferlerdeki başarısızlığı,cas davasını ellerine yüzlerine bulaştırması,camianın büyük kesişmişsen Abdullah Avcı’ya veto gelmesine rağmen onu ts ye hoca olarak düşünmesi gibi konularda sınavı geçemedi,bizden söylemesi.Özgğven önemli birşey ama birlikte yönetmek camianın sesine kulak vermek daha önemli.Şimdiden uyaralım tarihe de not bırakalım.Yönetim kendine çeki düzen ver Yoksa bu kulüp başkansız da yönetimsiz de kalmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 02:42
Güneş 04:42
Öğle 12:28
İkindi 16:28
Akşam 20:04
Yatsı 21:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30