Politik Güğüm - 11 Şubat 2021

Trabzon'un ve Trabzonspor'un perde arkasında yaşananları sizler için derledik

Politik Güğüm 11.02.2021, 07:52 11.02.2021, 08:51

Abone ol google news 

İlgi alanınıza göre kişiselleştilmiş Trabzon ve Trabzonspor'dan en güncel haberlere ulaşabilmek için Trabzon'daki 16 yıllık sır cinayet çözüldü'u Google News'te takip edin...

ORTAHİSAR AK PARTİ’DE MEĞER…!

Ak Parti Ortahisar ilçe başkanlığına seçilen Selahattin Çebi’nin ilçe yönetimi ile ilgili ne kadar övücü değerlendirmeler yapılıyorsa da bir o kadar sert eleştiriler de yapılıyor. Bu da ilçenin fokur fokur kaynadığını gösteriyor. Son derece ilginç söylentiler var. Bu söylentilerin en önemlisi partinin eleştirilerin odağındaki yıpranmış bazı isimlerin kendine yakın isimleri yönetime aldırdığı yönünde.

Bu isimlerin geri planda Çebi’nin yönetimini şekillendirdiği iddiası aldı başını gidiyor.

Ve tabi il delegeleri… İl delegelerinin il seçimlerinde oy kullanmayacağı gerçeği varken Çebi’nin tercihleri de bayağı eleştiriliyor. Mesela partinin kendi deyimi ile hamalı olan Hasan Şener’in sosyal medyasından paylaştığı görüşleri, partinin sessiz çoğunluğunun sesi olduğu yönünde.

İşte Hasan Şener’in paylaşımı:
“Siyasette vefa olmadığının bir örneğini de Ortahisar ilçe başkanlık seçimin de görmüş bulunduk. 2003 yılından bugüne kadar bütün kademelerinde görev aldım ve her türlü ameleliğini yaptığım Ak davamda il delegesi dair gösterilmeyişimin bizlere partimizin ihtiyacının olmadığındandır diye düşünüyorum. Sayın İlçe Başkanı Selahaddin Çebi her türlü eleştiriye ve yoruma açığım. YOLA ÇIKTIKLARIMIZI YOLDA BULDUKLARIMIZA DEĞİŞMEDİK ama bizi değişenler var…”

SEZGİN MUMCU ABLUKA ALTINDA…

Ak Parti il başkanı ve adayı Sezgin Mumcu kulislerden gelen bilgilere göre tam abluka altında.

Buna futbol deyimi ile pres altında. Hem de adam adama.

Sezgin Mumcu’ya özgür iradenle hareket et diyen üst düzey parti yöneticileri el altından yönetime isimler önererek, kesinlikle almasını istiyorlar.

Bu da Sezgin Mumcu’ya şaşırtmış durumda… Mumcu her ne kadar pres altında olduğunu hissettirmese de canı sıkkın.

Bu konuda makamında kendini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanına dert yansa da Mumcu bu tür yakın pres içinde olacağını tahmin etmeliydi.

Mumcu’nun büyük bir gizlilikle yürüttüğü yeni yönetiminde mevcut il yönetiminden yer alacakların da şöyle bir ruh halleri var.

Bizi ihtiyacı varsa söyler biz yönetimine al demeyiz. Bu da Mumcu’nun işini zorluyor gibi.

TEMEL ALTUNBAŞ’IN KÜSKÜNLÜĞÜ

Ortahisar ilçe başkanıyken ilginç bir şekilde kongreden önce görevinden alınması, kongreye kongre günü kongre başladığında çağrılması Altunbaş ve severlerini üzdü. Altunbaş’ın bu küskünlüğünün partiye veya kendisine zarar verip vermeyeceği de tartışılmaya başlandı. 

Bu konuda parti kulislerinde Ahmet Metin Genç’in devreye gireceği söyleniyor. Sonuçta Çebi’nin en büyük destekçisi ve yön vereni genç.

Bilindiği gibi Genç’in ilk belediye başkan adaylığında Temel Altuntaş’ın çok büyük ısrarı vardı. O dönemi bilenler Temel Bey’in resmen akıntıya karşı kulaç salladığını ve kararlılığı ile Genç’in aday olmasına büyük katkı sağladığını belirtiyorlar.

Şimdi, o kesim diyor ki görev ve sorumluluk sırası Genç’te…

Öte yandan bir başka ilginç iddia ise Genç’in Altunbaş ile arasının açık olduğu siyaseti bırakma eğilimi yönünde Altunbaş'ın karar aldığı. Çok ayakları yere basmayan bir iddia olsa da böyle bir şey dillendiriliyor. 

Ancak, Cumhurbaşkanının Trabzon’a geldiği gün, bazı eski Ak Partililer ile kongre salonunda bir araya geleceği bunların arasında da Temel Altunbaş’ın olduğu belirtiliyor. Diğer isimler ise şunlar; Ali Rıza Akdeniz, Mustafa Yanmış, Mustafa Aygün, Niyazi Sürmen ve 28 Şubat başörtü mağdurlarının Trabzon’daki mücadele insanları…

Bunların arasında kadınlar da var.

YOK BÖYLE SADAKAT…

Demokratik Sol Parti’nin Trabzon’da ısrarla ayakta durmasını sağlayan il Başkanı Hadiye Solmaz, partiye sadakati ile şehirde parmakla gösteriliyor.

Adeta tek başına partinin sorumluluğunu yüklenen Hadiye Solmaz maddi manevi partisine sahip çıkıyor. Özellikle CHP içindeki istifalardan sonra tabanda da benzer kopmaların olacağını tahmin eden Hadiye Solmaz partisinin iktidarda olduğu dönemde il binasından çıkmayanların şimdilerde partiye gelmeye çekindiklerini de belirtti.

Solmaz, önceki gün parti binasına gitti, temizliğini yaptı, camlarını sildi ve şu çağrıyı yaptı:

“Ülkemiz Cumhuriyet Tarihinin en zor dönemlerini yaşamaktadır.
Her zor dönemde D.S.P. göreve gelmiştir.
Ve ülkemiz için, milletimiz işçimiz köylümüz için gerekli mücadeleyi en iyi şekilde vermiştir.
Bu nedenle yine kolları sıvadık.
Çocuklarımız, torunlarımız, ülkemiz için bütün demokratik solcuları ve D.S.P.’de bakan olmuş, milletvekili olmuş ülkesini vatanını seven herkesi demokratik solda Atatürk’ün çizgisinde, Ecevit kültürü alan, cumhuriyet değerlerine sahip çıkacak herkesi Demokratik Sol Parti’ye davet ediyorum.
 Başka Türkiye yok.
 Ve Türk Milletini kabul edecek besleyecek başka bir ülke de yok.
 Demokratik Sol Parti sayesinde çok iyi ve güzel mevkilere gelen kıymetli kişileri vefa borcu ödemeye davet ediyorum. Herkese saygılar sunuyorum…”

İLÇE BAŞKANININ DİSİPLİNE SEVKİNİ İSTEDİ

Trabzon İYİ Parti’yle ilgili ilginç kulis bilgileri gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız, Yomra İlçe Başkanlığının talebiyle Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Partili üyesi Davut Çakıroğlu disipline sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı.

Çakıroğlu’nun kınama cezası, Disiplin Kurulundan oy birliği ile değil oy çokluğu ile alındığını da bu noktada hatırlatalım.

Çakıroğlu da kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle Yomra İlçe Başkanı Zekeriya Akgül’ün disipline sevkini istedi.

Çakıroğlu, seçilmiş yani Belediye Meclisi üyesi olduğu için aslında böyle bir hakkı var. 

İYİ Parti Trabzon İl Yönetimi ise Çakıroğlu’nun bu isteğine uzun bir süredir karar veremediği söyleniyor.

Yani ne Çakıroğlu’nun istediği gibi Akgül’ün disipline sevki sağlanmış, ne de bu talep geri çevrilmiş. Yani hala karar aşamasındalar.

Bakalım ileride bu konuyla ilgili farklı bir gelişme yaşanır mı? Onu da zaman gösterecek. Ancak il yönetimi, Yomra İlçe Başkanlığını, disiplin talebine kısa sürede olumlu yanıt verdiğini de hatırlatalım… 

OTO GALERİCİLER SİTESİ SATILIYOR

Trabzon Büyükşehir mülkiyetinde bulunan Ortahisar ilçesi Sanayi Mahallesi'nde, 14 bin 215 metre kare üzerinde, 40 adet Oto Galeri ve 1 adet sosyal tesisi satışa çıkarıyor.

Satış işlemi Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Ancak maddeyle ilgili söz alan CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin’in sözleri meclis üyelerini gülümsetti.

Şahin, “Bu tip belediyelerin üzerinde kambur olan mülklerin satışına bende sıcak bakıyorum. Satılmasından yanayım. Ama bu CHP’li belediye olsa AK Partili meclis üyelerinin hiçbiri onay vermez,  “Hayır bu satılmaz devletin malı” derdi. 

AK Partili meclis üyelerinin bu sırada, CHP’li meclis üyelerinin de AK Partili belediyelerde satışlara karşı çıktığını söyledikleri duyuldu. Satış ile ilgili şu bilgileri verelim; 4’te 1 peşin oranında geri kalanı 2 yıl taksitli satış yapılacak. Ayrıca burada ki alıcıların, Galericilik faaliyeti ile ilgilenmesi gerekiyor. Yani herkes satış işlemine her vatandaşta giremeyecek… 

Galericilik faaliyeti ile iştigal edenlere satılacak. Bizim de arzumuz orada sadece galericilik işiyle iştigal edenler gösterecek.

Yorumlar (8)
Dertli Galip 3 hafta önce
AK Partinin kuruluşundan itibaren içinde olan ve herşeyi takip eden biriyim. Çok iddialı bir şey söyleyecem. AK Partiyi Trabzonda zehirleyen ve insanları ya kendi adamı ya değil diye ayıran A Metin Gençtir. Gizli ajanda ile yürümektedir. S Çebi onun süvarisidir ne yazık ki. Keşke bağımsız bir yapı sergileseydi. Temel beye yapılanlar planlıdır ve AMetin Genç intikam almıştır. Kongre salınunun dizaynı Ortahisar belediyesinin reklam alanına çevrilmiştir. AK partinin Trabzonda en büyük sorunu hiç bir şey üretmeden her şeyin içinde varmış gibi,sadece halk şarlatanlığı yapan A metin gençtir. İşine gelen her meseleye balıklama dalar. Kendisini ilgilendirip ilgilendirmemesi önemli değil. Ama nedense baronun boğaziçi açıklamalarını hiç duymadı. Çünkü onun derdi sadece kendisi. parti mi; kullanılacak aparat. O da bunu iyi yapıyor.
Temel bey hiç ağlamasın. 9 yılın muhasebesini iyi yapsın. Vefa bekledikleri, kendi yükselişlerinin derdinde. Temel çoktaan unutuldu.
İsmail 3 hafta önce
çuk diye oturmuş. herşey bir gün aşikar olacak ama atı alanda üsküdarı geçiyor.
Mehmet Sarı 3 hafta önce
Bu yorumunuz için sizi tebrik ediyorum.Gerçekleri tüm açıklığı ile yazıya dökmüşsünüz
Teşkilat mensumu 3 hafta önce
Yukarıda ki arkadaşa gönülden katılıyorum ve ekliyorum. Salih Cora görevinden feragat istemesinin nedeni gözünü Ortahisar Belediye Başkanlığına diktiğındendir. Bu yorumu tatihe not olarak buraya ekliyorum. A.Metin Genç, Salih Cora oldukça çok daha lobi yapılır parti emekçilerinin önü kesilir.
Trabzon 3 hafta önce
Selahaddin Çebi hiç bir şey olmaz bunu anlamak için meclis üyeleri bakın yeter. Yola beraber çıkılanlar yolda karşılaşılnlara feda edildi. Ha trabzon ak parti 2023 çok değişiklik olacak. Mesela Ahmet metin genç gidecek. 4 tane vekil balta günnar ayvazoğlu çora seçilmesi lazım. Çora ak parti oylar düşecek secilmeyeceğini bildiği için feragat edeceğini açıkladı. Erdoğan hiçbirşeyden haberi yok.Çünkü dosya hazırlayanların kendinden haberi yok.
zaza 3 hafta önce
pariye kuruluşundan beri gönül verenler kovulduğunda sesini çıkarmayanlar şimdi kuyruğuna basılmış kedi gibi cırlamasın..
Trabzon 3 hafta önce
Selahaddin Çebi hiç bir şey olmaz bunu anlamak için meclis üyeleri bakın yeter. Yola beraber çıkılanlar yolda karşılaşılnlara feda edildi. Ha trabzon ak parti 2023 çok değişiklik olacak.... Mesela Ahmet metin genç gidecek. 4 tane vekil balta günnar ayvazoğlu çora seçilmemesi lazım.Çora ak parti oylar düşecek secilmeyeceğini bildiği için feragat edeceğini açıkladı. Erdoğan hiçbirşeyden haberi yok.Çünkü dosya hazırlayanların kendinden haberi yok.gayeyi hayalim hakkımla lutfü İlahi ile düzgün işe girmek, iki 4 vekil dahil vali ve il müdürlerinin trabzon da değişmesi.Valilikte belediye kurumlarda şunun bunun adamı diye işe girenlerin tasfiye olması.
Yazık 3 hafta önce
Siz ancak Ortahisar Milli Eğitim ve Malmüdürüne sahip çıkarsınız onlar da zulmetmeye devam ederler...
7
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak 05:21
Güneş 06:46
Öğle 12:38
İkindi 15:47
Akşam 18:21
Yatsı 19:40
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 27 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 27 46
6. Gaziantep FK 27 43
7. Alanyaspor 26 42
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Ankaragücü 26 23
20. Denizlispor 26 21
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 25 43
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 26 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
`)}});