banner2011

Politik Güğüm - 11 Şubat 2021

Trabzon'un ve Trabzonspor'un perde arkasında yaşananları sizler için derledik

Politik Güğüm 11.02.2021, 07:52 11.02.2021, 08:51

ORTAHİSAR AK PARTİ’DE MEĞER…!

Ak Parti Ortahisar ilçe başkanlığına seçilen Selahattin Çebi’nin ilçe yönetimi ile ilgili ne kadar övücü değerlendirmeler yapılıyorsa da bir o kadar sert eleştiriler de yapılıyor. Bu da ilçenin fokur fokur kaynadığını gösteriyor. Son derece ilginç söylentiler var. Bu söylentilerin en önemlisi partinin eleştirilerin odağındaki yıpranmış bazı isimlerin kendine yakın isimleri yönetime aldırdığı yönünde.

Bu isimlerin geri planda Çebi’nin yönetimini şekillendirdiği iddiası aldı başını gidiyor.

Ve tabi il delegeleri… İl delegelerinin il seçimlerinde oy kullanmayacağı gerçeği varken Çebi’nin tercihleri de bayağı eleştiriliyor. Mesela partinin kendi deyimi ile hamalı olan Hasan Şener’in sosyal medyasından paylaştığı görüşleri, partinin sessiz çoğunluğunun sesi olduğu yönünde.

İşte Hasan Şener’in paylaşımı:
“Siyasette vefa olmadığının bir örneğini de Ortahisar ilçe başkanlık seçimin de görmüş bulunduk. 2003 yılından bugüne kadar bütün kademelerinde görev aldım ve her türlü ameleliğini yaptığım Ak davamda il delegesi dair gösterilmeyişimin bizlere partimizin ihtiyacının olmadığındandır diye düşünüyorum. Sayın İlçe Başkanı Selahaddin Çebi her türlü eleştiriye ve yoruma açığım. YOLA ÇIKTIKLARIMIZI YOLDA BULDUKLARIMIZA DEĞİŞMEDİK ama bizi değişenler var…”

SEZGİN MUMCU ABLUKA ALTINDA…

Ak Parti il başkanı ve adayı Sezgin Mumcu kulislerden gelen bilgilere göre tam abluka altında.

Buna futbol deyimi ile pres altında. Hem de adam adama.

Sezgin Mumcu’ya özgür iradenle hareket et diyen üst düzey parti yöneticileri el altından yönetime isimler önererek, kesinlikle almasını istiyorlar.

Bu da Sezgin Mumcu’ya şaşırtmış durumda… Mumcu her ne kadar pres altında olduğunu hissettirmese de canı sıkkın.

Bu konuda makamında kendini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanına dert yansa da Mumcu bu tür yakın pres içinde olacağını tahmin etmeliydi.

Mumcu’nun büyük bir gizlilikle yürüttüğü yeni yönetiminde mevcut il yönetiminden yer alacakların da şöyle bir ruh halleri var.

Bizi ihtiyacı varsa söyler biz yönetimine al demeyiz. Bu da Mumcu’nun işini zorluyor gibi.

TEMEL ALTUNBAŞ’IN KÜSKÜNLÜĞÜ

Ortahisar ilçe başkanıyken ilginç bir şekilde kongreden önce görevinden alınması, kongreye kongre günü kongre başladığında çağrılması Altunbaş ve severlerini üzdü. Altunbaş’ın bu küskünlüğünün partiye veya kendisine zarar verip vermeyeceği de tartışılmaya başlandı. 

Bu konuda parti kulislerinde Ahmet Metin Genç’in devreye gireceği söyleniyor. Sonuçta Çebi’nin en büyük destekçisi ve yön vereni genç.

Bilindiği gibi Genç’in ilk belediye başkan adaylığında Temel Altuntaş’ın çok büyük ısrarı vardı. O dönemi bilenler Temel Bey’in resmen akıntıya karşı kulaç salladığını ve kararlılığı ile Genç’in aday olmasına büyük katkı sağladığını belirtiyorlar.

Şimdi, o kesim diyor ki görev ve sorumluluk sırası Genç’te…

Öte yandan bir başka ilginç iddia ise Genç’in Altunbaş ile arasının açık olduğu siyaseti bırakma eğilimi yönünde Altunbaş'ın karar aldığı. Çok ayakları yere basmayan bir iddia olsa da böyle bir şey dillendiriliyor. 

Ancak, Cumhurbaşkanının Trabzon’a geldiği gün, bazı eski Ak Partililer ile kongre salonunda bir araya geleceği bunların arasında da Temel Altunbaş’ın olduğu belirtiliyor. Diğer isimler ise şunlar; Ali Rıza Akdeniz, Mustafa Yanmış, Mustafa Aygün, Niyazi Sürmen ve 28 Şubat başörtü mağdurlarının Trabzon’daki mücadele insanları…

Bunların arasında kadınlar da var.

YOK BÖYLE SADAKAT…

Demokratik Sol Parti’nin Trabzon’da ısrarla ayakta durmasını sağlayan il Başkanı Hadiye Solmaz, partiye sadakati ile şehirde parmakla gösteriliyor.

Adeta tek başına partinin sorumluluğunu yüklenen Hadiye Solmaz maddi manevi partisine sahip çıkıyor. Özellikle CHP içindeki istifalardan sonra tabanda da benzer kopmaların olacağını tahmin eden Hadiye Solmaz partisinin iktidarda olduğu dönemde il binasından çıkmayanların şimdilerde partiye gelmeye çekindiklerini de belirtti.

Solmaz, önceki gün parti binasına gitti, temizliğini yaptı, camlarını sildi ve şu çağrıyı yaptı:

“Ülkemiz Cumhuriyet Tarihinin en zor dönemlerini yaşamaktadır.
Her zor dönemde D.S.P. göreve gelmiştir.
Ve ülkemiz için, milletimiz işçimiz köylümüz için gerekli mücadeleyi en iyi şekilde vermiştir.
Bu nedenle yine kolları sıvadık.
Çocuklarımız, torunlarımız, ülkemiz için bütün demokratik solcuları ve D.S.P.’de bakan olmuş, milletvekili olmuş ülkesini vatanını seven herkesi demokratik solda Atatürk’ün çizgisinde, Ecevit kültürü alan, cumhuriyet değerlerine sahip çıkacak herkesi Demokratik Sol Parti’ye davet ediyorum.
 Başka Türkiye yok.
 Ve Türk Milletini kabul edecek besleyecek başka bir ülke de yok.
 Demokratik Sol Parti sayesinde çok iyi ve güzel mevkilere gelen kıymetli kişileri vefa borcu ödemeye davet ediyorum. Herkese saygılar sunuyorum…”

İLÇE BAŞKANININ DİSİPLİNE SEVKİNİ İSTEDİ

Trabzon İYİ Parti’yle ilgili ilginç kulis bilgileri gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız, Yomra İlçe Başkanlığının talebiyle Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Partili üyesi Davut Çakıroğlu disipline sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı.

Çakıroğlu’nun kınama cezası, Disiplin Kurulundan oy birliği ile değil oy çokluğu ile alındığını da bu noktada hatırlatalım.

Çakıroğlu da kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle Yomra İlçe Başkanı Zekeriya Akgül’ün disipline sevkini istedi.

Çakıroğlu, seçilmiş yani Belediye Meclisi üyesi olduğu için aslında böyle bir hakkı var. 

İYİ Parti Trabzon İl Yönetimi ise Çakıroğlu’nun bu isteğine uzun bir süredir karar veremediği söyleniyor.

Yani ne Çakıroğlu’nun istediği gibi Akgül’ün disipline sevki sağlanmış, ne de bu talep geri çevrilmiş. Yani hala karar aşamasındalar.

Bakalım ileride bu konuyla ilgili farklı bir gelişme yaşanır mı? Onu da zaman gösterecek. Ancak il yönetimi, Yomra İlçe Başkanlığını, disiplin talebine kısa sürede olumlu yanıt verdiğini de hatırlatalım… 

OTO GALERİCİLER SİTESİ SATILIYOR

Trabzon Büyükşehir mülkiyetinde bulunan Ortahisar ilçesi Sanayi Mahallesi'nde, 14 bin 215 metre kare üzerinde, 40 adet Oto Galeri ve 1 adet sosyal tesisi satışa çıkarıyor.

Satış işlemi Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Ancak maddeyle ilgili söz alan CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin’in sözleri meclis üyelerini gülümsetti.

Şahin, “Bu tip belediyelerin üzerinde kambur olan mülklerin satışına bende sıcak bakıyorum. Satılmasından yanayım. Ama bu CHP’li belediye olsa AK Partili meclis üyelerinin hiçbiri onay vermez,  “Hayır bu satılmaz devletin malı” derdi. 

AK Partili meclis üyelerinin bu sırada, CHP’li meclis üyelerinin de AK Partili belediyelerde satışlara karşı çıktığını söyledikleri duyuldu. Satış ile ilgili şu bilgileri verelim; 4’te 1 peşin oranında geri kalanı 2 yıl taksitli satış yapılacak. Ayrıca burada ki alıcıların, Galericilik faaliyeti ile ilgilenmesi gerekiyor. Yani herkes satış işlemine her vatandaşta giremeyecek… 

Galericilik faaliyeti ile iştigal edenlere satılacak. Bizim de arzumuz orada sadece galericilik işiyle iştigal edenler gösterecek.

Yorumlar (8)
Dertli Galip 2 hafta önce
AK Partinin kuruluşundan itibaren içinde olan ve herşeyi takip eden biriyim. Çok iddialı bir şey söyleyecem. AK Partiyi Trabzonda zehirleyen ve insanları ya kendi adamı ya değil diye ayıran A Metin Gençtir. Gizli ajanda ile yürümektedir. S Çebi onun süvarisidir ne yazık ki. Keşke bağımsız bir yapı sergileseydi. Temel beye yapılanlar planlıdır ve AMetin Genç intikam almıştır. Kongre salınunun dizaynı Ortahisar belediyesinin reklam alanına çevrilmiştir. AK partinin Trabzonda en büyük sorunu hiç bir şey üretmeden her şeyin içinde varmış gibi,sadece halk şarlatanlığı yapan A metin gençtir. İşine gelen her meseleye balıklama dalar. Kendisini ilgilendirip ilgilendirmemesi önemli değil. Ama nedense baronun boğaziçi açıklamalarını hiç duymadı. Çünkü onun derdi sadece kendisi. parti mi; kullanılacak aparat. O da bunu iyi yapıyor.
Temel bey hiç ağlamasın. 9 yılın muhasebesini iyi yapsın. Vefa bekledikleri, kendi yükselişlerinin derdinde. Temel çoktaan unutuldu.
İsmail 2 hafta önce
çuk diye oturmuş. herşey bir gün aşikar olacak ama atı alanda üsküdarı geçiyor.
Mehmet Sarı 2 hafta önce
Bu yorumunuz için sizi tebrik ediyorum.Gerçekleri tüm açıklığı ile yazıya dökmüşsünüz
Teşkilat mensumu 2 hafta önce
Yukarıda ki arkadaşa gönülden katılıyorum ve ekliyorum. Salih Cora görevinden feragat istemesinin nedeni gözünü Ortahisar Belediye Başkanlığına diktiğındendir. Bu yorumu tatihe not olarak buraya ekliyorum. A.Metin Genç, Salih Cora oldukça çok daha lobi yapılır parti emekçilerinin önü kesilir.
Trabzon 2 hafta önce
Selahaddin Çebi hiç bir şey olmaz bunu anlamak için meclis üyeleri bakın yeter. Yola beraber çıkılanlar yolda karşılaşılnlara feda edildi. Ha trabzon ak parti 2023 çok değişiklik olacak. Mesela Ahmet metin genç gidecek. 4 tane vekil balta günnar ayvazoğlu çora seçilmesi lazım. Çora ak parti oylar düşecek secilmeyeceğini bildiği için feragat edeceğini açıkladı. Erdoğan hiçbirşeyden haberi yok.Çünkü dosya hazırlayanların kendinden haberi yok.
zaza 2 hafta önce
pariye kuruluşundan beri gönül verenler kovulduğunda sesini çıkarmayanlar şimdi kuyruğuna basılmış kedi gibi cırlamasın..
Trabzon 2 hafta önce
Selahaddin Çebi hiç bir şey olmaz bunu anlamak için meclis üyeleri bakın yeter. Yola beraber çıkılanlar yolda karşılaşılnlara feda edildi. Ha trabzon ak parti 2023 çok değişiklik olacak.... Mesela Ahmet metin genç gidecek. 4 tane vekil balta günnar ayvazoğlu çora seçilmemesi lazım.Çora ak parti oylar düşecek secilmeyeceğini bildiği için feragat edeceğini açıkladı. Erdoğan hiçbirşeyden haberi yok.Çünkü dosya hazırlayanların kendinden haberi yok.gayeyi hayalim hakkımla lutfü İlahi ile düzgün işe girmek, iki 4 vekil dahil vali ve il müdürlerinin trabzon da değişmesi.Valilikte belediye kurumlarda şunun bunun adamı diye işe girenlerin tasfiye olması.
Yazık 2 hafta önce
Siz ancak Ortahisar Milli Eğitim ve Malmüdürüne sahip çıkarsınız onlar da zulmetmeye devam ederler...
6
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 05:29
Güneş 06:53
Öğle 12:39
İkindi 15:43
Akşam 18:15
Yatsı 19:34
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 24 51
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 25 39
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Sivasspor 24 31
12. Konyaspor 24 30
13. Malatyaspor 25 30
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 25 21
20. Ankaragücü 24 20
21. Gençlerbirliği 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 23 38
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 23 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Menemen Belediyespor 23 26
14. Balıkesirspor 23 24
15. Boluspor 23 23
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 23 14
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 24 31
9. Granada 24 30
10. Athletic Bilbao 23 29
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19