Politik Güğüm - 12 Ocak 2020

Trabzon'un ve Trabzonspor'un perde arkasında yaşananları sizler için derledik

Politik Güğüm - 12 Ocak 2020

ÇİMŞİR UYUMUYOR, ONLARCA OYUNCU İPTAL

Trabzonspor’da ara transfer döneminde kadroya bir kanat oyuncusu ve bir stoper katmak için çalışmalar devam ediyor.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir ve Futbol Şube Sorumlusu Özer Bayraktar kampta ince eleyip sık dokuyor.

Tabi sık dokuma dedik bu sakın yanlış anlaşılmasın gerçekten sıkı dokuma.

Öyle ki bize gelen bilgilerde Çimşir sabahlara kadar maç kasetleri izleyip oyuncuları değerlendiriyor.

Bu konuda asla ve asla hata yapmak istemiyor.

Gelen oyuncu önerilerini değerlendiren teknik direktör Hüseyin Çimşir’in 30'a yakın oyuncuyu veto ettiği öğrenildi.

Trabzonspor’un mevcut yapısına uygun bir stoper için çalışmalarını sürdüren Bordo Mavililerin kapısı menajerler adeta aşındırırken listedeki isimlerle ilgili henüz bir mutabakat sağlanamadığı öğrenildi.

Ayrıca Bordo Mavililerin 30 yaş üstü stoperler için çalışma yaptığı ve her an sıcak bir gelişmenin yaşanmasının muhtemel olduğu gelen bilgiler arasında.

ORTAHİSAR’DA VAZGEÇİLMEYEN İSİM

Ak Parti’de kongre ateşi yandı. Şubat ayında ilçe kongreleri başlıyor. 6 ilçede değişim bekleniyor.

Herkesin aklı il başkanlığı yarışında.

Ama il kongresi düşünülürken Trabzon’un merkez ilçesi olan en önemli ilçesi Ortahisar ise şu anda gündemde değil.

Ortahisar İlçe Başkanlığı için geçtiğimiz dönemlerde kıran kırana yarışlar olduğunu gördük. Neler yaşandı neler.

Kimler kimlerle beraber oldu bunu herkes biliyor.

Şuandaki mevcut başkanı Temel Altunbaş Ak Parti’de her zaman üzerine koyan yıpranmayan bir isim oldu. Geri planda kalsa da hep ön plana çıktı.

3 dönem kuralı uygulanırsa ve Revi aday olmazsa Ak Parti Trabzon İl Başkanlığının da en güçlü adayı olabilir.

Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş’ın ayrıca Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile de sıkı diyalogu ve dostluğu var. Gençi’in en zor günlerinde hep yanında oldu.

Başkan Genç ile Altunbaş hep omuz omuza çalıştı. Aralarını açmak isteyenler olmadı değil. Ama onlar bunun bilincinde olarak kimseye aman vermedi. Kardeşçe bir arada oldular.

Başkan Altunbaş bugünlerde her ne kadar sessiz olarak devam etse de sessiz güç olarak bilinmekte.

Siyaseti çok iyi biliyor.

Birileri onu kolay lokma sanıyor ama.. Değil.

Eee ne de olsa siyasal mezunu. Ve bu işi gerçekten çok iyi biliyor. Birileri onu yemeye çalışıyor ama o öylesine çalışıyor ki birilerinin boğazına takılabilir.

AK PARTİ’DE ZİRVEDEN UYARI

Trabzon Ak Parti’de tüm gözler önce ilçelerde ardından il de gerçekleştirilecek genel kurullara çevrilmişken teşkilatların başındaki isim olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Açıklamalar bazı çevreler tarafından Trabzon’a indirgenmeye çalışıldı.

Açıklamanın sadece ‘Kimsenin gözünün yaşına bakmayız, gereğini yaparız’ bölümü alınarak Trabzon’da kimsenin kendini rahat hissetmemesi gerektiğine vurgu yapıldı.
Fakat Kandemir açıklamasında, "Cumhurbaşkanımızın kesin talimatı bize; hiç gözünün yaşına bakmayız, birisi yanlışa bulaşmışsa eğer, her türlü yanlışı kastedebiliriz. Hiç kuşkusuz, yani bize ulaştığı anda müdahale etmek boynumuzun borcu. Bir kişi eğer yolsuzluğa bulaşmışsa, bir kişi eğer toplum genel ahlakına uygun olmayan yanlışın içerisine bulaşmışsa, bir kişi eğer üstten bakar hale gelmişse... Bizim için, bizim temel ilkelerimiz ve değerlerimiz var. Bu ilke ve değerlerin dışarısında hareket eder hale gelmişse ya da bunlara bulaşmışsa burada biz bir dakika tereddüt etmeyiz. Bu büyük mücadeleyi birkaç kişinin kirletmesini müsaade etmeyiz" söyleminde bulundu.

Fakat bazı kesimler dediğimiz gibi açıklamanın bir bölümünü alarak Trabzon’a mesaj vermeye çalıştı.

Oysa ki Kandemir açıklamasının bir bölümünde ‘Sonuç ne olursa olsun sandık sonuçlarını tahlil ediyoruz’ ifadesini kullandı.

Trabzon’daki sanık sonuçlarına bakıldığında ise kazanılan sadece bir ilçede oyların düştüğü oy düşüklüğü yaşanan diğer ilçelerin ise ya kaybedildiği ya da ittifaka devredildiği gözlemlenmekte.

Yani sandık sonuçlarına bakıldığında il genelinde Türkiye geneli üzerinde bir başarı sağlanırken 6 ilçenin oy kaybı yaşadığı ve başkanlıklarının tartışılacağı gözlemleniyor.

İMAMOĞLU’NUN GİZLİ TRABZON TOPLANTISI

Trabzon’un evladı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçildikten sonra, onun seçilmesindeki en büyük etken olan Trabzonluları unuttuğu, taraflarına bakmadığı eleştirileri oluyordu.

Fakat öğrendik ki İmamoğlu Trabzonlulara her zaman her platformda kapısını açıyor, sorunlarını dinliyor, hatta onlarla aksamları sohbetler gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde de böyle bir buluşma İstanbul’da özel bir yerde gerçekleşmiş.

İstanbul’da kurulan özellikle eğitim alanında destekleriyle adından söz ettiren ve tüm üyeleri Trabzonlu olan Bizim Neslin Uşakları derneğinin yöneticileri ile bir araya gelmiş.
bu buluşmaya cep telefonu alınmamış. İmamoğlu’da davetlilerde telefonlarını kapıda bırakmışlar.

Ve öylesine içten ve samimi bir toplantı gerçekleşmiş ki İmamoğlu bu buluşmaların sık sık yapılmasını önermiş.

Toplantıda İmamoğlu çok özel bilgiler vermiş.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çok profesyonel bir hal alması için sarfettiği çabayı ve uyguladığı yöntemleri dinleyenler hayran kalmış.

Evet son dönemde İmamoğlu üzerinde bir çullanma Mansur Yavaş’ı ön plana çıkarma gayretlerini bizlerde gözlemiyoruz.

Ama İmamoğlu’nun ekibindeki bazı isimlerinde seçimden önce gösterdiği aynı heyecanı göstermediğini görüyoruz.

TRABZON İÇİN FELAKET SENARYOSU

Bilindiği üzere Büyükşehir belediyesi olduktan sonra gerek Trabzon Büyükşehir Belediyesi gerek ilçe belediyeler büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldı ve aynı sıkıntılar aynen devam ediyor.
Şu anki mevcut belediye yasasının hazırlanmasında belediye başkanımız Murat Zorluoğlu’nun da emekleri vardı fakat bazı noksanlıklar olduğunu kendisi de ifade etmişti.

Yaşanan süreç sonunda yasada bir değişiklik yapılması yönünde hemfikir olunmuş bunun üzerine çalışmalar başlatılmıştı. Fakat edindiğimiz bilgilere göre çalışma taslağında Trabzon ve benzer iller için felaket olarak öngörülecek maddelerin yer aldığı iddia edildi.

Trabzon’a hiçbir katkı sağlayamayacak hatta işlerin daha kötüye gideceği gelen bilgiler arasında.

Maalesef bazı şeyler yasallaştıktan sonra duyuluyor ve sonradan eyvah demenin bir anlamı olmuyor.

Bugünden Trabzon’un bakanlarını milletvekillerini siyasilerini bürokratlarını uyarıyoruz.

Bu işin üstüne gidelim, özellikle bu konu hakkında bilgi sahibi olan çekilen zorlukları bilen Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun mutlaka taslak hazırlığındaki komisyonun içinde olması şart.
Şu anda Trabzon ilçe belediyeleri maaş ödeyemez mazot alamaz durumda ve bunun daha kötü olması belediyelerin kapısına kilit vurulması anlamına gelir.
Dileriz bu uyarımız geç olmadan gündeme alınır.

T.C İFADESİNE KARŞIYIM AMA ASARDIM

Trabzon Büyükşehir belediye Meclisi’nin önceki ay yapılan toplantılarında bilindiği üzere T.C krizi gündeme gelmiş İYİ Parti Grup Başkanvekili Davut Çakıroğlu tabelaya T.C ibaresinin konulması önergesini vermiş fakat belediye meclis üyeleri bu konuda kendilerinin yetkisi olmadığı yönünde oylama yapmış ve bizim yetkimiz yok buna karar veremeyiz demişlerdi.

Yani bir nevi topu taca atmışlardı. Konuyla ilgili Çakıroğlu’nun açıklamaları üzerine AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ile bir ‘Beleş iş’ tartışması basına yansımıştı.

Milletvekili Cora katıldığı bir televizyon programında beleş iş demedim beleş milliyetçilik dedim ifadesini kullandı ve T.C İfadesini kendisi belediye başkanı olsa tabelaya koyup koymayacağı konusunda ise ‘Ben Trabzon’un böyle bir tartışma ile Türkiye’de gündeme gelmesine karşıyım. T.C için beleş milliyetçilik dedim beleş iş demedim. Zaten T.C denilmesine de karşıyım bu Türkiye Cumhuriyeti’dir .Ben bugün belediye başkanı olsaydım bu konuyu tartıştırmadan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin başına T.C değil Türkiye Cumhuriyeti ifadesini yazardım. Ama şunu da söyleyeyim AK Partili meclis üyelerimizin T.C’yi reddettiği yönündeki ifadeler yanlıştır, üyelerimiz bu işin meclis oylaması ile olmayacağını ortaya koymuştur. Bu böyle biline.

Anahtar Kelimeler:
politik güğüm ocak 2020
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Trabzon 2 hafta önce

En büyük hata halkına sırt dönmek, hakkı olana hakkı vermek. 1.Trabzon ak Parti haydar revi ve çoğu il yönetimi özellikle iş adamları, ihaleciler, Halil İbrahim, usta, Hasan dilekoğlu gitmeli 2.Muhammet balta, bahar ayvazoğlu, Salih çora, Adnan günnar değişmeli gitmeli, Trabzon gibi az milletvekili olan yerlerde komisyon başkanı vesaire olmamalı. 3. Tüm kamu kurumu il ve ilçe müdürleri ali ayvazoğlu oğlu yada bahar ayvazoğlu biri yada iki gitmeli,ortahisar ilçe milli eğitim müdürü şükür Köse, havalimanı baş Müdürü ve alt tüm müdürler dahil, karayolları dahil. 3.Ak parti şunu bilsin millet Erdoğana oy verdi Trabzon dekiler hakkı olana değil onlara yalvarana iş yapar oldu. 4.ben bakanabir telefon da ulaşırım benim arkam şudur deyip işini yapmayan bana birşey olmaz, olamaz diyen tüm müdür memur gidecek 5. Millet Erdoğana verdi bu çakal sürüsüne değil. Trabzon merkezde ak Parti kesinlikle alamaz. İlçeler eski zülumleri bildiği için veriyor ama ak Parti içindeki hataları görmez anlamına gelmez yeni Trabzon daki oy Trabzon ak Parti İl teşkilatı mahareti değil bunu anlasınlar. Onlar adliye alımına Mübaşir alımı, yada bekçilik alımına adam kayırarak koymayı bilir adam rüşvetle bekçilik alındı ya daha nediyeyim. Ha şunu da deyim bu yukarıdaki insanlar ile kısır çekişmesi olanlarda gelmemeli.

Avatar
Il yonetimi 2 hafta önce

Belli bir yere geldikten sonra insanlara üstten bakan bu yönetim anlayışı Trabzonda yine değişmeyecektir. Çümkü Trabzonda liyakat değil adamım anlayışı var. Isın ehli olsun olmasın bugün Trabzon il yönetimi ekserisi o konumu hak etmiyor. Il başkanını çok dahil edemesek de ana kadro bir an önce değişmesi gerekir.

Avatar
Vatandaş 2 hafta önce

İmamoğlunu allayın pullayın bakalım nereye kadar devam eder. Başkan seçilene kadar mangalda kül bırakmayan arkadaş seçildikten sonra tüm vaadleri unutup aksine tamamen tersini yapmaya başladı. Klasik CHP zihniyeti işte başka ne beklenebilirdi ki

Avatar
Fatih sağlam 2 hafta önce

T.C tartışması gösteriyorki zihniyeti akparti kıvırıyor

Avatar
İbrahim köseoğlu 2 hafta önce

AK PARTİ, S. RECEP TAYYİP ERDOĞAN IN TÜRKİYE DE, ÇOK ÖZEL ÖNEM VERDİĞİ TRABZON, MALESEF YERELDE SECİLEN SİYASİLER NEDENİYLE TARİHİ BİR FIRSATI KAÇIRDI. BU FIRSAT TRABZON UN FETHİ KADAR ÖNEMLİ İDİ.

Avatar
şeçmen 61 2 hafta önce

tc sayın corayı geriyorsa krallıkla yönetilen başka bir ülkeye gitsin oradada yapabilirse
oradada saraya girer çok talihsiz açıklama her fikir söylenebilir ancak bu ifade gelişi güzel söylenmemiştir algı çalışmasına ve rejim değiştirme toplum mühendisliğine katkıdır hiç yakıştıramadım kaldıki memleketin bunca skıntısı var iken türkiye cumhuriyeti ibaresiinden neden rahatsız olunur anlamak mümkün değil sandıkta şeçmen gereğini yapar

Avatar
Murat arı 2 hafta önce

Sayın Zorluoğlu Akp nin belediye başkanı sayın Cora ne diyor acaba ben yazarım buyurun yazın elinizi tutan mı var.

Avatar
Teşkilât 2 hafta önce

Arkaşlar murat zorluğu okadar becerisiz ki büyükşehir kanununu kendı hazırladı şimdi kendi eksik olduğunu anladı. O gün bunu onlarda anlatmaları dikkate bile almadılar şimdi ise bu yasanın trabzonu büyük mağdur ettiğini kendisi görüyor. Demem o ki belediyecilik konusunda nekadar beceriksiz, kabiliyetsiz, yeteneksiz ve ileriyi goremeyen bir başkan olduğunu buradan anlamış olsun bu şehir.