banner2028

banner2032

Politik Güğüm - 13 Mayıs 2020

Trabzon'un ve Trabzonspor'un perde arkasında yaşananları sizler için derkedik

Politik Güğüm 13.05.2020, 08:04 13.05.2020, 08:18
banner2081

GÖNÜLLERDE İZ BIRAKAN VEKİL

Onun döneminde siyaset daha güçtü, daha zordu, daha halkçıydı, kitle iletişim araçlı bu kadar yaygın değildi.

Ve o hep halkıyla milletiyle iç içerde, bir bakardınız Çayırbağı’nda bir bakarsınız Holofter’de idi.

Mütevazi idi, alçak gönüllüydü. Esnaflıktan gelen halden anlayandı.

Her fikire, her görüşe saygı duyar vatandaşa asla kötü bir laf üstün bakma veya onları alaya alma gibi üsluplara asla müsade etmezdi.

Gerçekten milletine vekil olmuş, her soruna çare aramayı kendine görev bilmişti. 

Sürekli Trabzon sokaklarında veya köylerinde ilçelerinde görmek mümkündü kendisini. 

Kırılma gücenme tavır alma gibi huyları da yoktu. 

Öyle lüks yemeklerde sofralarda boy göstermezdi, yer sofralarında genelde görmek mümkün olurdu.

Taşrayı hiç unutmazdı, garibana hep sahip çıkardı, gelen her talebi not eder sonuç alana kadar peşinden koşardı. Teşkilatlarla hep iç içeydi. 

Hep fikir alırdı, kendisine bir sorun iletildiğinde ‘Sence çözümü ne olmalı’ derdi ve istişare ederdi. 

AK Parti Trabzon Milletvekili Merhum Mustafa Cumur bundan tam 8 sene önce Samsun’da geçirdiği trafik kazasında Rahmeti Rahman’a kavuştu.

Ölümünün 8. Yılında Merhum Cumur’u rahmetle anıyoruz.

TRABZON OTOGARI NEDEN!

Trabzon’da Büyükşehir Belediyesinin yeni otogar yapımı ile ilgili kamuoyunu aydınlatan açıklamaları müthiş bir heyecan yarattı… 

Trabzon’un mevcut otogarı ne yazık ki, şehrin çok ama çok gerisinde kaldı.. 

Ve her dönem otogar ile ilgili olarak yenisi yapılacak dendi, bir adım atılamadı.. 

Şimdi Murat Zorluoğlu bu adamı atıyor… Bilgilendirmede otogarın bittiğinde nasıl olacağını belirten animasyon görüntüler de var.. 

Bu da heyecan yarattı.. Trabzon’un beklediği bir yatırımdı.. Genellikle biz Trabzonlular bir yatırımın bittiğinde nasıl olacağına dair animasyonlara inanıyor ama yatırım bittiğinde gördüğümüz ile hayal kırıklığına uğruyoruz… 

Akyazı spor kompleksi buna en güzel örnek.. Bize gösterilen ile ortaya çıkan arasında dağlar kadar fark var…

Umarız, bu güzel yatırım da böyle olmaz… Otogar şehir için gerekliydi.. Ve büyükşehir demir yolunun da Değirmendere vadisinde geleceğini öngörerek, otogarı böyle planladı..
Şehrimize hayırlı olsun. 

Trabzon Büyükşehir otogarın nasıl olacağını animasyonları ile birlikte kamuoyuna açıkladı.. Kamuoyundan gelen ilk tepkiler olumlu.. Bu anlamda destek gördü.. Ancak merak ettiğimiz bir konu var…

Otogarın bağlantı yolları nasıl olacak.. Nereden nereye bağlanacak.. Tüneller mi kullanılacak.. Sahile nereden inilecek.. Bu konuda da büyükşehir’in kamuoyunu aydınlatması gerekiyor..

AK PARTİ TRABZON’DA 

TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın, Berrin Soygenç isimli çalışanının eşi Hakan Soygenç tarafından saldırıya uğraması..

Soygenç ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Tasvip edilmesi kabul edilemeyecek büyük bir saygısızlık ölçüsüz bir tepkiydi.

Tabi ki olay bu noktaya nasıl ve neden geldi iyi sorgulanması gerekir. 

Saldırıyı gerçekleştirenin kişinin Ak Parti’nin merkez ilçe kadın kolları kurucu başkanının eşi olması, doğal olarak Ak Parti genel merkezini de bu saldırıya odaklanmasını neden oldu… Edindiğimiz bilgilere göre genel merkez çok yönlü çapraz bir şekilde saldırıyı incelemeye aldı.. 

Ve saldırı olayını gerçekleştireni de dinledi.. 

Daha sonra kimi veya kimleri dinleyeceğini bilemiyoruz… Aynı şekilde sürgünlere mobinglere maruz kalan çalışanlar olduğu söyleniyor.

Ama unutulmamalı ki ne olursa olsun böyle tepki verilmez, verilemezdi.Kimse böyle bir olayı tasvip etmez. Varsa bir haksızlık hukuk devletinde yaşıyoruz. Bu yola başvurulmadı idi.  

Genel merkez tabi ki olaya bu tarafından da bakacaktır. 

Saldırıda bulunanın genel merkeze ne dediğini bilemiyoruz ama, polis sorgusunda ben genel müdür ile konuşacaktım, beni kaale almayıp tersleyince kendimi kaybettim, eşime çok ağır mobiing uygulandı, çalışanının emrine verildi, muhbir olarak içeriden bilgi sızdıran kişi olarak ilan edildi, hatta genel müdür kendisine böyle bir SMS atmış. Psikolojisi bozuldu, her gün eve geldiğinde ağlıyordu, şeklinde ifadesi olduğunu öğrendik.

Bu süreç bayağı su kaldıracağa benziyor. 

TEKATAŞ’A TELEFON YAĞMURU 

TİSKİ Genel Müdür Ali Tekataş’ın yumruklu saldırıya uğramasından sonra telefonları susmadı.. 

Belediye meclisinin her partiden meclis üyesi Tekataş’ı arıyarak geçmiş olsun dileklerini iletti.. 

Bu arada, Tekataş’ın makamına de gidenler oldu. 

Özellikle her ilçeden çok sayıda muhtar da Tekataş’ı arayarak üzüntülerini belirttiler. 

Olayın Tekataş’ın bundan önce görev yaptığı Van’da da duyulması ile Van’dan da geçmiş olsun dilekleri yağmur gibi yağdı.. 

Bu arada bize gelen bir bilgiye göre Tekataş’a özel güvenlik koruması önerildi ama kabul etmedi..

Ben Trabzonlulara emanetin bu şehir insanı kendine hizmet edeni korur dedi..

ARTIK DAYANAMIYORUZ

Bu sitem Trabzon’da hayatın bir gerçeği olan sokak kahvecilerinin… 

Sokak aralarındaki kahveciler çok uzun süreden bu yana kapalı… 

Ülkemizde yaygın bir kültür ve çok sayıda esnaf bu nedenle mağdur.

Ve artık dayanamadıklarını belirtiyorlar. Her gün kahveci esnafı mağduriyeti ile ilgili şikayetlerini haber sitemize iletiyorlar.. 

Artık onların da normalleşme sürecinde kepenkleri açma zamanı gelmedi mi..?

Hakikatten kahveci esnafı, çok zor durumda.. Ve bilim kurulu bu konuda, nasıl bir öneri getirecek, merak ediliyor..

AŞKALE LOBİSİ İLE 

Değirmendere’de Aşkale’nin sökülen çimento fabrikasının yeri ne olacak? 

Hükümet nezdinde ciddi bir lobisi olan Aşkale’nin anılan yerde bazı imar değişiklikleri istediğine dair bilgiler kulağımıza geldi. 

Bundan önceki belediye yönetimi bazı değişiklikler yaptı.. 

Şimdi başka talepleri de varmış.. Bakalım Aşkale lobisi, imar değişikliklerini istediği gibi yapabilecek mi.._?

Şehrin en kıymetli yeri için planları gerçekten merak konusu.

Yorumlar (11)
Ahmet KUMAŞ 13 ay önce
Rahmetli Mustafa cumhur'a Allah tan rahmet diliyorum Rabbim cennet mekanına nasip etsin inşAllah
Objektif reis 13 ay önce
Ali tekataş görüntülerde belli olduğu kadarıyla adamı dinlemeden içeri giriyor,burayı elazığ yada van zannetti mobbing uyguladığın insanı dinleyeceksin gazını alacaksın sen orda buranın sahibi benim bak işine dersen yumruğu yersin.ama yazıkki Trabzonu bilmeyen insanını tanımayan bir adamı tranzonlu olmayan birini kurumun başına getirirsen öyle olur.ben birde şu açıdan bakıyorum sen hayjrdır dağdan geldin bağdakini kovuyorsun.
Deniz 13 ay önce
Hiç kusura bakma bağdaki liyakatlı degilse varsın gelsin dağdaki iş ehli gorev yapsın Trabzona..bu sekilde de ayrim yapma..Trabzonuma isterse ulkenin enn ücra noktasindan gelsinler , yeterki hizmetini doğru ve adaletli yapsin..
Deniz 13 ay önce
Çalışan hanımın kademesi düşürüldüğüne göre, işin ehli degildi ve parti torpili sayesinde makam almişti..Ali müdür de bakmış, bu hanım iş liyakatına sahip değil kademesini azaltmiş..birde bu açidan düşün bakalim..
Şefik yılmaz 13 ay önce
Acaba yalakalardan başka kim arayıpta geçmiş olsun demiş çok merak ediyorum
Vatansever 13 ay önce
Rahmetli vekilimiz Mustafa Cumur un yeri çok zor doldurulur onun gibisi daha gelmedi o bir Trabzon aşığı idi Trabzon'a kazandırdığı eserlerin mirasını şimdikiler yiyor ne demiş atalarımız eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri bu halk seni çok arıyor sevenleri gittikçe artıyor Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun
Trabzon 13 ay önce
Trabzon ak parti il teşkilatı havası alınmalı, çok şımarıklar. Ha murat zorluoğlu hatası illa var çünkü belediye çakal sürüsü ile dolu yolsuzluğun meşru yapmanın Ak partiliyim. Genel müdür istediği gibi tasarruf yapar ama ölçülü olmalı muhbir se başka yere gönder, bu kadın daire başkanı olunca iyiydi alınınca kötü. Trabzon halkına alenen siz salaksınız denildi ses yok6neyi mi kastediyorum milletvekili eşi ali ayvaz oğlunun ankara6il müdürü atanmasını diyorum.Ak parti genel merkezi Trabzon yanlış okuyor çünkü Haydar revi ve ekibinin tamamen dağıtılması lazım hala tık yok. Çünkü genel merkez kör sağır.
Özhan 13 ay önce
Mustafa Cumur' a Allah'tan rahmet dilerim. Esnaf kokenli olmasi onu halkin dilinden anlayan kisiklik yapmisti. Yanina giden torpil isteyenler bugun bir yerlere gelmis vatandasa tepeden bakar olmus. Rahmetli size boylemi davranmisti. Ne zaman arasam telefonuma bakar makamina gittigimde tepeden bakmazdi. Mutevazi yonleri bende iz birakmistir. Adam gibi adamdi. Iyiler erken gocuyor.
vatandaş 13 ay önce
partiden teşkilattan belediyelere yığınla adam alındı,liyakatla değil, teşkilat sayesinde..
kadın çaycılıkla başlayıp vekil oldu, kocası asgari ücretle başlatyıp ankara müdür oldu belediye kapısı mübarek ne hikmetli yermiş
Güner can 13 ay önce
Zorluoğlu Trabzona belediye başkanı olduktan sonra sürekli tartışmalı işlerle gündemde. Trabzonu hiç bilmeyen insanlarla asla yol alamayacağını bilmeli, alamıyor da zaten. Çalışanlara bu kadar mobing olamaz. Adamı dinlemek bile dinlemeyen bir genel müdürün Trabzon umurunda değil. Çünkü işi bitince gidecek bu şehirden. Şiddet hiç bir zaman tasvip edilemez. Ancak insanları zıvanadan çıkarmamak lazım. Dinlemek lazım. Ayrıca sn başkanın bu gün yerel bir gazetedeki beyanından dehşete kapıldım. Köklerini kazıyacam.sinek vızıltısı bunlar. Mafya ağzı, maganda ağzı bunlar. Böyle bir ifade bir devlet adamına yakışır mı? Yazık. Çok üzücü bir durum. Bir genel müdür bir kadınla uğraşır mı? Şu Ramazan günü kadınlar sürgün ediliyor. Yazık değil mi? Belediyede şirket elemanı işçiler memur şube müdürlerinin üstünde koordinatör diye görevlendiriliyor. Böyle bir devlet idaresi olur mu? Valilik yapmış birisi devlet düzenini bilmiyor mu? İmza yetkisi olmayan bir işçi memura amir olur mu? Trabzon belediyesinde sular zor durulur. Tedbir alınmazsa çok daha üzücü olaylar yaşanabilir. Belediye yönetimi bu kabadayı edasından vazgeçmeli. Karşılarında hdp li terör geupları yok. Trabzonun evlatları var. Sn başkan kök kazıyacam lafından dolayı özür dilemelidir. Bu intikamcılık neyin nesi?
Deniz 13 ay önce
Partici ,torpilli, liyakatsız insanlar belediyeden temizlenmeli..hakeden çalışmalı...murat başkanı destekliyorum..temizlesin belediyeyi..torpilli olanlari cikarsin..gercek Trabzon haĺkı destekler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 03:18
Güneş 05:02
Öğle 12:23
İkindi 16:16
Akşam 19:34
Yatsı 21:10
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 38 81
2. Fenerbahçe 38 79
3. Galatasaray 38 78
4. Trabzonspor 38 67
5. Hatayspor 38 60
6. Sivasspor 38 59
7. Alanyaspor 38 57
8. Gaziantep FK 38 55
9. Karagümrük 38 54
10. Göztepe 38 51
11. Konyaspor 38 48
12. Rizespor 38 45
13. Malatyaspor 38 44
14. Başakşehir 38 44
15. Kasımpaşa 38 43
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 38 40
18. Ankaragücü 38 38
19. Erzurumspor 39 37
20. Gençlerbirliği 38 35
21. Denizlispor 38 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 34 70
3. Chelsea 35 64
4. Leicester City 35 63
5. West Ham 35 58
6. Liverpool 34 57
7. Tottenham 35 56
8. Everton 34 55
9. Arsenal 35 52
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 34 48
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 34 41
14. Newcastle 35 39
15. Brighton 35 37
16. Southampton 34 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 35 77
2. Real Madrid 35 75
3. Barcelona 35 75
4. Sevilla 35 71
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 35 52
7. Real Betis 34 51
8. Celta de Vigo 35 47
9. Athletic Bilbao 35 46
10. Granada 34 45
11. Cádiz 35 43
12. Osasuna 35 41
13. Valencia 35 39
14. Levante 35 39
15. Getafe 35 34
16. Deportivo Alaves 35 32
17. Real Valladolid 35 31
18. Huesca 35 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 35 29