banner2011

Politik Güğüm (16 Şubat 2020)

Trabzon kulislerinde bugün konuşulanları sizler için derledik

Politik Güğüm 16.02.2020, 08:10 17.02.2020, 08:14

BAKAN VARANK DOYAMADI… 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank rüzgarı esti, dolu dolu bir program müjdelerle dolu bir program oldu. Kendisinin de dediği gibi eli boş gelmedi.


Öncelikle Trabzon hassasiyeti için Bakan Varank’a teşekkür ediyoruz ve memleketine daha sık gelmesini bekliyoruz. 
Varank’ın Trabzon ziyareti ile ilgili Ak Parti Trabzon il teşkilatları da tam manasıyla teyakkuza geçti,

İl Başkanı Haydar Revi günler önce programın tüm detayları üzerine A kadrosuyla değerlendirmeler yapıp her şeyiyle eksiksiz bir programa imza attı.


Teşkilatların organizasyonu, programların doluluğu, ziyaretin enformasyonu gibi konularda Halil İbrahim Demirtaş, Uğur Aydın, Hasan Dilekoğlu, Mustafa Usta, Bayram Öztürk, Mustafa Albayrak, Ömer Fahri Coşkun  gençlik ve kadın kolları başkanlardı ile ilçe başkanları tüm gayretleri ile çalışarak uzun bir aradan sonra bakan katılımlı coşkulu bir il danışma meclisi toplantısı gerçekleştirdiler. 


Program sonrası Bakan Varank ‘Doyamadığım bir Trabzon programı oldu, gerçekten Trabzon teşkilatları her şeyiyle çok aktif, canlı heyecanlı, memleketimle gurur duyuyorum ve teşkilatları kaptanı İl Başkanımız Haydar Bey ve ekibine bu güzel karşılama için teşekkür ediyorum’ dedi. 


ALBAYRAK KIZACAK AMA… OLMAZ!
Trabzon’da herkesin dilinde olan bir konu var ki o da Trabzon limanının şehir dışına taşınması. 
Konu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bile gündeminde olduğu söyleniyor.


Bu konuyla ilgili dün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ziyareti esnasında da ilginç bir diyalog yaşandı. 
Trabzon Limanı yetkilileri demiryolunun Trabzon limanı içinden geçebileceğini, limanı daha da geliştirebileceklerini söyleyince iddialara göre Bakan Varank’da ‘Belki Ahmet Albayrak Kızacak ama önce limanın yeri tartışılır durumda. Gelişen kentin merkezinde liman olmaz. Başka uygun bir yere taşınması kanaatindeyim.

Kamuoyuda değerlendirilmesi gerekir’ dedi. 
İşte bu sözler Trabzon limanının devletin zirvesinde de gündem olduğunu gözler önüne seriyor. 
Şehir hassasiyeti de bu yönde ama tabi ki şehrimize önemli yatırımları olan Albayrak ailesinin burada mağdur edilmemesi, şehrin limansız bırakılmaması da önemli. VEKİL BAKANDAN REFERANS OLMASINI İSTEYİNCE 
Bakan Varank’ın Deneyap atölyesini ziyaretinde ilginç bir diyalog dikkatlerden kaçmadı. 
Özel yetenekli bireylerin alındığı sınıflar için AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu oğlunun bu yıl gereceği sınavda Bakan Varank’tan referans olmasını istedi.
Bakan Varank’da gülerek ‘Valla benim kızım da geçen sefer yaşı küçük diye girememişti, iki yılda bir yapıldığı için bu yılda yaşı büyük diye giremedi. 
Bu nedenle çok referans olunacak bir durum yok’ ifadelerini kullandı. 
Bakan ile vekil arasında esprili ilginç diyalog kameralara da yansıdı. 

TEŞKİLAT BAŞKANI FİŞLEDİ, FİŞEKLEDİ
Dünkü programının en önemli ayaklarından bir tanesi de Ak Parti Trabzon İl başkanlığının il danışma meclisi toplantısı idi. Programa katılamayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maliye ve hazine Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan ile Ak Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar tebrik mesajlarını ilettiler. 
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’da Trabzon’daydı fakat tam danışma meclisi toplantısı saatinde uçağı olduğu için programa katılım gösteremedi.


Toplantı için Hamamizade İhsanbey Kültürmerkezi hınca hınç doldu. 
Öncelikle toplantının her anında, sanki Akyazı’nın maraton trübünündeymiş gibi hiç durmadan parti adına konuşma yapan herkese özel tezahüratlar hazırlayan gençlik kollarının taktiri hak ettiğini belirtelim. 
Özellikle Bakan Varank için ‘Onun arabası var güzel mi güzel, bakanı da var özel mi özel, Mus-ta-fa Varank, tezahüratı bakanın da tebessüm etmesine neden oldu. 
Yine toplantıda dikkat çeken bir husus Teşkilat Başkanı Uğur Aydın’ın bazı teşkilatları fişleyici, bazı teşkilatları da fişekleyici tespit tutanakları oldu. 


Parti’nin aralık ayında başlattığı üye kampanyasında bugüne kadar 2167 yeni üye yapıldığını belirten Aydın bu çalışmada en fazla üye yapan ilk beş ilçeyi de şu şekilde sıralada. 
Of, Araklı, Dernekpazarı, Vakfıkebir, Şalpazarı. 
Bu açıklamasıyla Başkan Aydın diğer ilçelere de bir vesileyle gündeme yaparak daha gayretli olmaları mesajını iletti. 
Aydın’ın bir başka uygulaması ise il danışma meclisine tam katılım gösteren teşkilatları tek tek sayması oldu. 


Aydın Araklı İlçe yönetimi, Köprübaşı İlçe Yönetimi, Maçka İlçe Yönetimi, Tonya İlçe Yönetimi, Hayrat İlçe Yönetimi, Çarşıbaşı İlçe Yönetil, Of Kadın Kolları Yönetimi, Of Gençlik kolları Yönetimi ve Akçaabat Gençlik Kolları yönetiminin programa eksiksiz katılım gösterdiğini belirterek kendilerine teşekkür etti. 
Aydın bu uygulamaları ile bazı teşkilatları fişlerken bazılarını da fişeklemiş oldu. 

CHP’DE KIRAN KIRANA YARIŞ
Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon teşkilatlarında büyük bir heyecan var.

Yaklaşan İl Kongresi öncesinde 3 aday sahada kıran kırana bir mücadele içinde. 
Mevcut Başkan Güzide Uzun, Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Dernekpazarı eski ilçe başkanı ve bir önceki genel kurulda da il başkan adayı olan İbrahim Akbulut yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 
Akbulut yarın basın ile bir araya gelecek ve önemli projelerini paylaşacağını duyurdu. 
Diğer adaylardan henüz böyle bir hamle gelmedi, fakat Akbulut çok sistemli ve açık çalışıyor.


Neyi nasıl ne şekilde yapacağını tüm ayrıntıları ile anlatıyor ve özellikle şuna vurgu yapıyor ‘Kimse ilçeleri kendi ipoteği altına almasın. Delegemiz özgür iradesi ile projeleri vaatleri en iyi olan partiyi en iyi şekilde yarınlara taşıyacak kişiye yetki verecek, ben dahil tüm adaylarımız da kazanan etrafında birleşeceğiz’ mesajını verdi. 


UĞURCAN İÇİN BAKIN NEREDEN GELİYORLAR 
Trabzonspor’un genç kalecisi Uğurcan Çakır gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Dünyanın major ligleri tarafından takip edilen Uğurcan Çakır için İngiltere Premier Lig ekiplerinden Totthenam ve Everton kulübünün Scout ekipleri Şenol Güneş Spor Kompleksi MP Arena’ya gelecek.Uğurcan Çakır ile ciddi şekilde ilgilenen iki ekibin ilerleyen günlerde aldıkları notlar neticesinde kulüple iletişime geçmeye hazırlanacakları gelen bilgiler arasında. İki kulübün temsilcileri de Akyazı’da yerini ayırttı gözleri Trabzonspor’un genç kalecisinin üzerinde olacak. Ayrıca Uğurcan’ın İspanya La

Liga’dan da bir tabii olduğunu söylemek gerekiyor. Ancak bu bilgi şimdilik bizde kalsın, filizlenince masaya yatırırız.
 

Yorumlar (11)
şeçmen 61 1 yıl önce
millet vekili oğluna bakanın tavassut etmesini referans olmasını istiyor.hemde kameralar önünde gülermisim ağlarmısın bu aymazlık bu ne rahatlık kendi vekil eşi kültür turizm müdürü yetmedimi bu devletin size jjesti başkalarından ne farkınız vardıda bu kadar nimete ve imtiyaza sahp oldunuz bir düşünün yazık çok yazık
Rıdvan 1 yıl önce
Atatürk Üniversitesi Sosyal bilgiler öğretmenliği 2010 da bitirdim. Anadolu Üniversitesi 2 yıllık sosyal hizmet bitirdim. Atamanayınca Anadolu Üniversitesi 4 yıllık havacılık yönetimi okumaya başladım ve son sınıfım. Silahlı güvenlik belgem var Trabzon havalimanı özel güvenlik başvuruyorum 13 ay içinde 3 defa özgeçmiş bıraktım.Adam özgeçmiş bırakmadan işe başlattılar. Adamı olan üniversite hatta lise mezunu dahi alındı benim alanım alınmıyorum.Neden bilen var. Şimdi zalim olan ben olurum, haksız olan ben olurum.özel sektör olsada adalet nerede devleti yöneten vali bu kepazelik nedir diyor mu. Devlet kendi yetkisi özel sektör bıraktı diye adalet aranmayacak mı. Ne yapıyorsa buradaki şahıslar yapıyor.
Hımm 1 yıl önce
Bakan varank eyvAllah. Ama haydar revi Halil İbrahim Demirtaş uğur aydın Mustafa usta hasan dilekoğlu çöpe atın. Ha denilecek ama Trabzon bu kadar oy ile kazanıldı. Trabzon da kazanılmasının nedeni Büyükşehir yasası, CHP eski zulmü ilçelerde az çok unutulmaması, Erdoğan faktörü. Eskisi gibi Trabzon merkezde seçim olsun ak Parti kazanamaz. Trabzon ak Parti İl teşkilatı sadece ihale adamlarını belediye adliye bekçilik kamu kurumu sokmaa derdinde milletin hakkın yiyerek. Ben onun için Erdoğan bu ekibi dağıtmalı yeni il başkanı ve yönetim olmalı halka ilgilencek adalet sağlayacak. Beğenin beğenmeyin zorluoğlu iyi gidiyor ulaşım ilgili somut şeyler yapmalı... Trabzon ak teşkilatı ilçeler sorsan herşey mükemmel niye bekçilik 2 adımım sokun dediler yapıldı diye vesaire. Kardeşim ak Parti İle devam ama ak Parti sırtında geçinen artık yeter. Trabzon da sadece servis ihale bakın ya
Smail. 1 yıl önce
laf çok icraat yok. demiryolu masalı ile belli kesimleri uyutmayı bırakın artık. başka masal anlatın bayatladı o iş artık. 10 yıldır trabzon için anlattığınız 100 tane proje vardır icraat sıfır. balık hafızalı olunca ... değirmendere kavşakları çömlekçi geçitleri boztepe yolu hani nerde ...
Jımm 1 yıl önce
Sayın bakan muso varank adamsın ama lütfen adamlarla tokalaş... Sana lafım yok.. İl teşkilatı, milletvekili nefret ediyorum
Vahit kara 1 yıl önce
Nihayet Trabzonlu başka bakanlar var olduğunu size üst akıl var dedi sizde bir şeyler yapıyor görüntüsü veriyorsunuz. Tabi ben yemem.bunu yapmanızın sebebi bellli.ayrıca o akıl hocanız size bu trabzonun milletvekilleri de var dese diyecem demez sizde bu vekilleri böyle aşağılayarak kendinizin yükseleceğinizi sanıyorsunuz.
Ya Hakk sonra halk 1 yıl önce
Bunca sıkıntıya rağmen ülkenin kıtlık yiyecek anlamında derdi yok. Bunca düşmana rağmen ülke iyi durumda ama bunlar eksik olmadığı göstermez. Öncelikle işe Alımlarda adalet de ciddi sorun var. Kentleşen Türkiye de kanunlar şehir buna göre olmalı. Gençlere diploma para değil meslek verilmeli öğretilmeli. Alkol fuhuşa yasaklı maddeler ciddi mücadele edilmeli. Genel evler kapanmalı. Sanal alem kanun olarak ciddi kararlar alınmalı, twitter facebook peri cope rezillikler ortada. Trabzon da ak Parti İl teşkilatı TASFİYE edilmeli. Tüm kamu il ve ilçe müdürleri değişmeli. Ali ayvazoğlu, şükür Köse, DHMİ baş müdürü Ahmet Aydın ve tüm müdürler ve4 milletvekili. Trabzon acilen şehir hastanesi ve Güney çevre yolu yapılmalı. Trabzon havalimanı terminal ninaları acilen değişmeli dış hat yıkılıp yapılmalı şimdi en azından şut altları değişmeli,alanı bildiğimi göstermek için iç hatlar şut altı gidin güvenlikçi için soğuk ve cereyan için kabin var Çelebi havaş işçileri hiç tedbir yok, müfettişler dahi kör. Dış hat gidin apron ile dış şut altı arası eğime bakın yoğunluk da işçiler 600 kilo dolly bagaj arabasıyla ile çekiyor. Duyduklarım kesin bilgi havalimanı gidince görüyorum. Trabzon limanı şehir dışına alınmalı mümkünse Vakfıkebir tarafı. Tüm merdivenler bebek arabası alışveriş çantaları uyumlu olmalı, basamak yanında alternatif yol olmalı yada sadece düzyollu merdiven olmalı. Trabzon nitelikli meslek öğreten kurslar olmalı.
Abime ne vereyim 1 yıl önce
Şehir hastanesi ve Güney çevre yolu acil olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 05:27
Güneş 06:52
Öğle 12:39
İkindi 15:44
Akşam 18:16
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 25 54
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 26 40
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Konyaspor 25 31
12. Sivasspor 24 31
13. Malatyaspor 26 31
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 25 21
21. Ankaragücü 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 23 38
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 23 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Menemenspor 23 26
14. Balıkesirspor 23 24
15. Boluspor 23 23
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 23 14
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 25 32
9. Athletic Bilbao 24 30
10. Granada 24 30
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19