banner2011

Politik Güğüm - 18 Şubat 2021

Trabzon'un perde arkasında yaşananlarını sizler için derledik.

Politik Güğüm 18.02.2021, 07:48

BALTA VE MUMCU O YÖNETİCİ İLE İLGİLİ

Ak Parti kongresi geçtiğimiz gün gerçekleştirildi fakat hala yankıları gündemden kalkmadı. 

Listeye kim kimi koydu, kim kimi istemedi tartışmaları da yazılıp, çiziliyor. 

Ak Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’nın İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun listesine müdahale ettiği etkili olduğu ve eski yönetimde yer alan bir isim ile ilgili olumsuz görüş verdiği iddiaları Trabzon’da günlerdir konuşuluyor. 

Konuyu bizzat muhatabına Milletvekili Balta’ya sorduk. Balta bu dedikodu vari iddiaların gerçek olmadığını belirterek bu iddialarda bulunanlara da sert çıktı. 

Yazan da söyleyen de namussuz, şerefsiz, alçak kör fare ve dedikoducudur diyen Balta şu ifadelerle cevap verdi: “Ben ne il başkanımıza, ne gençlik kolları başkanımıza, ne kadın kolları başkanımıza ne de herhangi bir ilçe başkanımıza kesinlikle bugüne kadar bu ismi alacaksın, bu ismi sileceksin gibi bir şey söylemedim. Sezgin başkanımıza da söylemedim. Bize fikir sorduğunda bizle istişare edebileceğini ifade ettik ama kesinlikle ne bir isim önerdim, ne bir ismi çıkarmasını söyledim. Son gün de de kesinlikle kendisiyle bir görüşme yapmadım. Ne telefonla ne de yüz yüze. Bunu kendisine de sorabilirsiniz. 

Bunu söyleyenler, benim bir isim üzerinde etkili olduğumu bir ismi koyduğumu, bir ismi çıkardığımı yazan da söyleyen de namussuz, şerefsiz, alçak kör fare ve dedikoducudur. 

İl başkanımız kendi özgür iradesiyle çalışabileceği bir ekip kurmuştur. Biz kendisine başarı dileriz, yardımcı oluruz, destek oluruz. Trabzon’da partimizi ve sayın genel başkanımızı mahcup etmeyecek şekilde namuslu, onurlu duruş sergileyecek, hileye hurdaya karışmamış vatana bu millete en iyi hizmeti verecek kişilerle çalışmasını isteriz. Ama tekrar söylüyorum bir isim önermem veya bir ismin çıkarılması gibi bir şey olmamıştır. Bizim bu tür dedikodularla kaybedecek zamanımız yoktur. Herkes de kendini bilmektedir. Kimse kabahati suçu veya sorumluğu başkalarının üzerine atmaya, işi başka taraflara çekmeye çalışmasın.”

Konuyla ilgili diğer taraf olan Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ile de konuştuk. Kendisi de kesinlikle hiçbir milletvekilinin listesine müdahil olmadığını isim önermediğini veya bir ismin çıkarılmasını istemediğini bu konuda ‘çok şükür’ rahat olduğunu herhangi bir milletvekilinin listeyle ilgili kendisine bir isim önerisinde bulunmadığını veya bir ismi çıkarmasını istemediğini ifade etti. Dileriz muhataplarının bu açıklamalarıyla bu tartışma da son bulmuş olur. 

AK PARTİ’DE ŞİMDİ MERAKLA BEKLENEN…

Ak Parti Trabzon il yönetimi bütün organları ile belli oldu.. Şimdi siyasi kamuoyu ve teşkilat mensuplarının merak ettiği şey, Sezgin Mumcu’nun yürütmesi nasıl olacak…?

Yürütmede kimler yer alacak?

Yönetimde lobisi olanlar yürütmede yer almak için şimdiden il başkanı Mumcu’ya saund yapmaya başladı.

Ak Parti kulislerinden kulağımıza gelenlere bakılırsa, yürütmede yer alması hemen hemen kesin olan isimler şunlar;

Ömer Topaloğlu, Bayram Öztürk, Nurettin Aydın, Numan Yardım , Mehmet Atmaca, Kadem Çakıroğlu, Ali Haydar Baş, Salih Seyyar, Hüsrev Türk, Alper Bektaş, Abdulhamit Özdaş, Seda Taflan. Bu arada, Mumcu, yönetiminin içinden ve dışından danışmanlarda atayacak… Danışmanların tespiti, yürütmenin açıklanmasından sonra belli olacak..

MUMCU’NUN İKİNCİ ADAMI

Ak Parti Trabzon il başkanı Sezgin Mumcu’un yönetiminde ikinci adamı kim olacak? Yani, siyasi ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımıcısına kimi atayacak..

Kulislerde bu konuda iki isim öne çıkıyor. Biri Ömer Topaloğlu, diğeri ise Abdulhamit Özdaş.. İki isim de birbirlerine çok iyi tanıyor. İki isim de milli görüşten geliyor.

İki isimde, teşkilatçı, iki isim de aklı selim tahlilleri var..Bu iki isimden biri bir önceki yönetimden..

Özdaş Revi’nin de yönetimindeydi..

Mumcu’nun yönetimlerde devamlılık esasına göre Özdaş’ı tercih edeceği söylenirken, Ömer Topaloğlu’nun büyük bir özveri ile yönetim kuruluna girmeyi kabul etmesi nedeni ile ikinci adam olacağın yorumları da yapılıyor..

BİR BİLENİN İLGİNÇ YORUMU 

Ak Parti Trabzon teşkilatının nabzını iyi tutan.. Tutmakla kalmayan olası gelişmeleri de büyük ölçüde isabet oranı ile bilen bir bilen ilginç  bir tahlil yaptı.

Dedi ki, Trabzon ile birlikte yakında bildiğim tanıdığım illerde yapılan kongreleri mercek altına aldım.

Trabzon, Artvin Rize, Ordu, Ankara gibi il kongrelerindeki yönetim kurulu üyelerini irdeledim.. Sordum soruşturdum şu sonuca çıktım..

Teşkilatların genelinde milli görüşten gelenler ağırlıkta. Hatta HAS parti ağırlıklı. Ama HAS partililer de artık bizden yani AK Partili. 

Bir bilene bundan ne anlam çıkartılması lazım dedik.. Numan Kurtulmuş’un teşkilatlarda ağırlığı oluşuyor..

Ve hatta genel başkanlık için tabanı güçleniyor dedi.

Hayda, bir bilen yine ortalığı karıştıracak bir iddia attı… Yani Kurtulmuş’a dikkat dedi. 

MUMCU AZ KALSIN KONGRE’YE KATILAMIYORDU 

Evet dün aldığımız ilginç bir bilgi. 

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu az kalsın kendi kongresine katılamayacaktı. 

Olay nasıl gelişti derseniz, Mumcu’nun oğlu önceki gün yapılan Covid 19 testinde bulguları pozitif görüldü. 

Oğlu pozitif çıkınca Mumcu’nun da kongreye katılması tehlikeye girdi. 

Fakat tıp öğrencisi olan oğlunun testindeki pozitifliğin vurulduğu aşı nedeniyle yalancı pozitif vaka olabileceği ihtimali doğunca kongre günü tekrar test yapıldı. 

Tabi test sonucu çıkıncaya kadar Mumcu’nun kongreye gelmesi riske girdi.

Neyse ki sabah tekrardan yapılan testte sonuç negatif çıkınca Mumcu gönül rahatlığı ile kongreye katılabildi. 

KONGREDEKİ TARTIŞMANIN PERDE ARKASI 

Trabzon Ak Parti İl Kongresi’nde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Trabzon Milletvekili Adnan Günnar’ın tartıştığı isim. 

Kimle neden tartıştı diye herkes birbirine sorup durdu. Konunun içeriği şu. 

Şalpazarı eski Belediye Başkanı Mehmet Mumcu, kendisine selam veren AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar’a kongrede, önceden 3 kez aktardığı bir konuyla alakalı ‘Sen önce verdiğin sözü yerine getir’ demiş.

Günnar kendisine onlarca talep geldiği için haklı olarak konuyu hatırlamadığını belirtince tartışma çıkmış. 

Sonra Mumcu ’Sana hakkımı helal etmiyorum’ deyince Günnar ‘Bende seni Allah’a havale ediyorum’ demiş. Mumcu bunun üzerine ‘Sen beni Allah’a havale edemezsin ben direk Allah’a havaleyim’ ifadelerini kullanmış.

Bu konuşma üzerine tartışma büyüyünce AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta araya girerek ortamı yatıştırmış. 

İşte o tartışmanın perde arkası bu şekilde.

Yorumlar (13)
Yunus 1 hafta önce
Vatandaşa covid testi yapılınca pozitif eve kapat. tabi başkan oğlu olunca yok doktormuşta bilmem ne yalancı pozitif.. gecin bu işleri bu yüzden Trabzonda vaka sayısı tavan yaptı..madem yalancı pozitif diye bir şey var acıklayında millette bilsin
Ali yanık 1 hafta önce
Sayın vekil ile tartışan şahısın derdi başkaaaaaaa Adnan Günnarı herkes iyi tanır o şahsı da iyi tanır böyleysiler adnan beyin yanına şimdiye kadar yanaşamamışlar. O şahıs kongreyi fırsat bilmiş bu kadarcık yaklaşabilmiş
Osmanlı 1 hafta önce
doğru söze ne acet :)
Herşeyi bilir 1 hafta önce
Sayın Balta hakaret ederek kendisine yakışanı yapmıştır. Bir milletvekili böyle bir uslup kullanırmı?böyle zamanlarda listeye giremeyen kişiler bir takım şeyler söyler. Bunun karşılığı hakaret ederek mi cevap vermektir... Tam bir suçluluk psikolojisi. O kişiye olan düşmanlığını bilmeyen yok TEŞKİLAT da.
İncinmiş 1 hafta önce
Bir vekile yakışmayan uslup...böyle süreçlerde olur böyle şeyler herkes konuşur yorum yapar. Sayın Balta da tam bir suçluluk psikolojisiyle hareket ederek çirkin ifadeler kullanmış. O
kişiyle arasın da ne geçmiş acaba onu araştırmanızı tavsiye ederim....
Osmanlı 1 hafta önce
yarası olan gocunur. demek rahatsız oldunuz.
Zulüm 1 hafta önce
Trabzon'un sorunları ile ilgilenmeyen ve Trabzon'dan uzak yaşayan vekiller... Seçim zamanları uğrar ve bir daha uğramaz; Trabzon'da ne olup bittiğini izlemez; bürokratlara sahip çıkarsınız ancak; onlar da sizden aldıkları güçle zulmetmeye devam ederler. Örneğin Ortahisar Milli Eğitim ile Malmüdürü adaletsiz, zulüm ve hakaret içeren uygulamalarından da haberiniz yoktur umarım...Zulmedenleri Allah'a havale ediyoruz...
Bakasetas 1 hafta önce
Sayın vekille tartışan şahıs çocuğunun işe girmesini talep ediyormuş bu şahış iş ve işçi bulma kurumunun yerini şaşırmış bu parti kimseye iş bulmak için bu günlere gelmedi bu arada işçi bulma kurumunu yeni yeri merkez PTT karşısıdır biline
Hasan 1 hafta önce
Syn Balta Yalanı Ana Dili Gibi Konuşuyor Hakkında Hayırlısını Diliyorum Allah Hidayet Nasib Etsin
Osmanlı 1 hafta önce
i̇spata varmısın..
cem 1 hafta önce
ak partinin trabzonda bir tane vekili var o da salih cora'dır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 05:30
Güneş 06:55
Öğle 12:39
İkindi 15:42
Akşam 18:14
Yatsı 19:33
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 24 51
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 25 39
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Sivasspor 24 31
12. Konyaspor 24 30
13. Malatyaspor 25 30
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 25 21
20. Ankaragücü 24 20
21. Gençlerbirliği 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 22 37
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 22 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Balıkesirspor 23 24
14. Boluspor 23 23
15. Menemen Belediyespor 22 23
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 22 13
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 24 31
9. Granada 24 30
10. Athletic Bilbao 23 29
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19