banner1609

Politik Güğüm /19 Mayıs 2019)

Trabzon ve Trabzonspor kulislerinde bugün konuşulanlar...

Politik Güğüm /19 Mayıs 2019)

ZİRVEDEKİLER NASIL KUTLADI
Trabzonspor Beşiktaş maçı şüphesiz herkesin odaklandığı şehrin havasını değiştirecek bir maçtı ve muhteşem galibiyet herkesi sevince boğdu. 
Trabzon’u yöneten isimlerde maç ile ilgili maç sonrası mutlulukları sosyal medya hesaplarından yaptıkları birbirinden güzel paylaşımlarla dile getirdiler. 


Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu maç sonrası skoru paylaşarak ‘Harika maç, harika skor,Tebrikler Trabzonspor derken,

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise tribünden sahaya o meşhur selfilerinden bir tane paylaşarak ‘Bir takımdan çok daha fazlası, Tebrikler... ifadelerini kullandı. 


AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora  protokol tribününden ve maçtan kareler paylaşarak Selam Dur İstanbul başlığı ile şu ifadeleri kullandı. 
SeIam dur istanbuI! GüçIüyüz, gururIuyuz, çünkü biz; Trabzonspor’Iuyuz. Sahamızda Galatasaray ve Fenerbahçe'den sonra Beşiktaş'ı da devirdik. İftar saatinde, muhteşem bir taraftar desteğiyle ve Beşiktaş'a nefes aldırmayan futbolla zafere ulaştık. Bu aşk bitmez, bu fırtına asIa dinmez!


AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’da bordo mavi kalp emojisi ve skor ile sahadan fotoğraflar paylaşarak şu cümleleri kullandı: Muhteşem bir futbolla bizlere galibiyet coşkusunu yaşatan takımımızı tebrik ediyorum  Takımını yalnız bırakmayan taraftarlarımızı yürekten kutlarım.. Teşekkürler Trabzonsporum 


CHP. Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ise TBMM’deki makamında Trabzonspor forması ile çekilmiş fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı. 
Beşiktaş karşısında fırtına gibi esti bizim uşaklar. İyi futbol, haklı galibiyet...
Türk futbolunda Anadolu devrimini yapan Trabzonspor'umuzu ve fedakar taraftarımızı yürekten kutluyorum.

———————————————————————————————————————————————

19 Mayıs 1919 Türkiye’yi aydınlatan güneşin ışığını yansıtıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız ulusumuza kutlu olsun.
—————————————————————————————————————————————


———————————————————————————————————————————————

Türk Milleti’nin büyük önderi Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyoruz.
——————————————————————————————————————————————


ERDOĞAN BAYRAKTAR TRİBÜN LİDERİ OLDU 
Trabzonspor dün akşam muhteşem. Bir galibiyete imza attı. Taraftarıyla, futbolcularıyla, teknik heyetiyle iftar vakti muhteşem bir futbol ve dört dörtlük bir galibiyet oldu.

Emeği geçen başta taraftarlarımız ve futbolcularımız olmak. Üzere herkesi tebrik ederiz. Maç esnasında ilginç bir görüntü. Tüm taraftarın olduğu gibi bizlerinde dikkatini çekti. 


Trabzonlu Gençler taraftar grubunun lideri Mehmet Fındıkçı’nın takımı ateşlediği platformdaki küçük çocuğun heyecanı görülmeye değerdi. Sonrasında öğrendik ki o çocuk Eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın torunu 12 yaşındaki. Erdoğan. Bayraktar.

Abdullah Bayraktar’ın oğlu olanErdoğan Bayraktar koyu bir Trabzonspor taraftarı imiş. Ve bu maçta da babasına ‘Ben tribün liderinin yanında olayım bu maçı alırız’ demiş. 


rabzonlu Gençler’in lideri Mehmet Fındıkçı’da küçük taraftarı yanına almış. 
Maçın sonuna kadar Fındıkçı ile taraftarı coşturmaya çalışan Erdoğan Bayraktar gittiği her maçta takım galip geliyormuş.


İstanbul’dadoğup büyümesine rağmen bordo mavi renklere böylesine tutkun olan dedesi gibi koyu bir Trabzonspor. Taraftarı olan Erdoğan Bayraktar gibi yeni nesil kendi küçük ama yüreği kocaman böylesine umut vaadeden çocuklarımız oldukça bu takımın sırtı yere gelmeyecektir. 


———————————————————————————————————————————————

Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
——————————————————————————————————————————————


TRABZON’U YÖNETENLERİN DİKKATİNE 
Geçtiğimiz yıl yine gündeme gelmesine rağmen sahile yakın yerlerde gemilerle denizden kum çekilmeye devam ediyor. A

vrasya Üniversitesi Ömer Yıldız Yerleşkesi sahilinde yıllardır aynı yerden çekilen kum kıyıyı kaya ve taşlarla baş başa bıraktı.


Bölge sakinleri ve öz ellikle öğrencilerin en büyük isteği turizm bölgesinde güzel bir sahile kavuşmak. Alınan biliye göre daha önce yapılan girişimler sonuçsuz kaldı.


Yani biz Trabzonlular gelen turistlere de, gelen öğrencilere de ve kendimize de gelecekte bu gidişle sahil bırakmayacağız. 


———————————————————————————————————————————————

Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
——————————————————————————————————————————————


SENDİKA’DAN MAHALLE BASKISI UYARISI 
Trabzon’da eğitim camiasının çalışması ve şekillenmesinde üzerinde büyük etkiye sahip olan Memur-Sen yıl sonu yaklaşırken hassasiyetlere dikkat çekti.

Memursen Trabzon Şube Başkanı Mehmet Kara son zamanlarda gündemde olan öğrencilerin kutlamalarıyla ilgili tartışmaları hakkında velilere uyarılarda bulundu.

Başkan Kara, “Velilerimizden ricamız. Milli değerlerimize uygun olmayan yıl sonu partisi veya mezuniyet balosu gibi etkinliklerle öğretmen ve yönetici arkadaşlarımıza karşı mahalle baskısı uygulamayalım.

Sonra eyvah para etmiyor” sözlerini sosyal medya hesabından paylaştı. Bu paylaşım Başkan Kara’ya öğretmenlerin dert yanmasıyla yapılmış bir yorum olarak değerlendiriliyor.

Veliler bu tür okul dışı etkinliklerde dikkatli olmalı ve öğretmenleri ile okul müdürleriyle iletişim halinde olmalıdır. 


———————————————————————————————————————————————

100 yıl önce tam da bugün bir kahraman ayak bastı Samsun’a, bir kurtarıcı. O gün güneş doğdu Türk milletinin üstüne. Anladık ki milletçe yeniden doğuyoruz. 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
——————————————————————————————————————————————


TRABZON’DA VAKFA BAŞKAN. ARANIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman’ın kurucusu olduğu Birlik Vakfı’nın, Trabzon Şubesi bu aralar hareketli.

Birlik Vakfı Trabzon Şubesi, 2013 yılında Kurucu Şube Başkanı Ergin Aydın başkanlığında kurulurken, vakıf faaliyetlerini 6 yıldır devam ettiriyor.

Vakıf bugünlerde bir değişim sürecinde. Mevcut Başkan Ergin Aydın’ın yoğun temposu ve Ankara’daki görevinden ötürü hem başkan hem de yönetim değişikliği gündemde. 


Peki yeni başkan kim olacak? Bu henüz net değil. Mevcut yönetim de kendi arasında bölünmüş bir durumda. Taraflar ekiplerini oluşturarak çalışmalar gerçekleştiriyor.

Kimi ekip, vakıf üzerinde büyük sözü olan Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı İsmail Kahraman’a kimi ekip ise Birlik Vakıf Genel Başkanı Mehmet Alacacı’ya baskı gerçekleştiriyor. 


Alacalı da Trabzon hakkında farklı kaynaklardan bilgiler topluyor. Yakın zamanda yeni başkan ve yönetim kurulu ekibinin görevi devralacak.

Bu arada bazı isimlerin yönetim adı altında whatsapp grubu kurarak çalışmalara başladığı da öğrenildi. Bakalım Birlik Vakfı Trabzon Şube Başkanı kim olacak?


———————————————————————————————————————————————

Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
——————————————————————————————————————————————


BÜYÜKŞEHİRDE KARAOĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkan Vekili Mehmet Karaoğlu ana binada kendisine tahsis edilen odada yoğun bir şekilde gelen talep ve istekleri karşılamaya çalışırken bir taraftan da belediyenin yeni kadrolaşmasının Trabzon’a yabancı olmasından ötürü tüm teşkilat mensuplarını ve partiye yakın isimlere zaman ayırmak için gayret gösteriyor.  


Karaoğlu partinin en yoğun dönemlerinde gençlik kolları başkanlığı yapmış ve başkanlığı öncesi de sonrası da ekibini hep diri tutarak onlarla beraber yolunu hiç ayırmamıştır. 


İşte bu nedenle de şimdi ziyaretçi akınına uğruyor. Geçtiğimiz günlerde odasına uğradık bir çiçek dikkatimizi çekti tüm çiçeklerin üzerine hayırlı olsun o çiçeğin üzerine geçmiş olsun yazıyordu.

Aslında o çiçeği gönderen kişi; mesajıyla Mehmet Karaoğlu’nun nasıl ateşten bir gömlek giydiğini anlatmaya yetiyordu.  

İşi oldukça zor ve meşakkatli olan Karaoğlu’na bu yoğunluğu ve üstleneceği misyon nedeniyle geçmiş olsun çiçeği gönderen arkadaşını bu dikkat çekici davranıştan ötürü kutluyoruz.

Karaoğlu’na da yeni görevinde başarılar diliyoruz. 


———————————————————————————————————————————————

Türk Milleti’nin büyük önderi Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyoruz.
——————————————————————————————————————————————

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bir dakika 1 yıl önce

Dedesi gibi Trabzonspor lu derken?
Benim bildiğim Erdoğan Bayraktar Galatasaray lı

Avatar
Komik olmayın 1 yıl önce

Ergin aydın yerine mehmedi bırakmak için operasyon yapıyor. Vakıf zaten aynıszihniyette bir adım ileri gidemedi. Şimdi mehmet bir yere başkan olamadı ergin mehmeti buraya başkan yapıp kontrolünde tutucak yazık çok yazık. Vakfı ne hale getirdiler

Avatar
Uğur Eskici 1 yıl önce

Atatürk’ün adını ağızlarına almak istemeyenler ,şimdi muhalefete davet gönderiyor.Nasıl bir algı,nasıl bir devlet adamlığı,nasıl bir kafa yapısı anlamak mümkün değil.Az kaldı #Her şey güzel olacak.#