banner2032

POLİTİK GÜĞÜM 2-08-2020

Trabzon ve Trabzonspor kulislerinde bugün...

Politik Güğüm 02.08.2020, 08:07 04.08.2020, 07:52
banner2171

TRABZONSPOR YÖNETİMİ İKİYE BÖLÜNDÜ

Trabzonspor’da Hüseyin Çimşir’in görevden alınmasının ardından gözler yeni hocanın kim olacağına çevrilmiş durumda.

Hemen hemen camianın tüm sözü geçenleri kendilerine yakın isimleri önerirken yönetimden ses Seda çıkmıyor diyebiliriz.Ya Abdullah Avcı ya Eddie Newton

Abdullah Avcı ile temasa geçen yönetim camiadan gelen sesler üzerine işi yavaşa aldı. Dün de duyurduğumuz üzere Eddie Newton ismi ön plana çıkmış vaziyette. Yönetimin bir kesmi Newton’la devam diyor diğer kesim güven vermiyor diyor.

Gelen duyumlara göre bu isim de açıklanabilir. Tıpkı yönetimin ilk geldiği günlere benziyor. Günlerce farklı ismler üzerine yoğunlaşılmış bir günde Ünal Karaman’a imza attırılmıştı. 

Yine öyle bir durum da yaşanabilir

MANSUR YAVAŞ TRABZON’DA!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçildiği günden itibaren her kesim tarafından takdir gören bir yönetim anlayışı sergiliyor. 

Twitter’da yaklaşık 4 milyon takipçisi olan Mansur Yavaş bayramda Trabzon’daydı. 

Hem de ailesiyle sessiz sedasız şehre geldi ve kafa dinlemek istedi. Mansur Yavaş Trabzon ziyaretinde Ayasofya Camii’ni ziyaret etti. Son dönemde ülkenin gündeminde olan İstanbul Ayasofya’nın cami olması sonrasında bazı kesimler tarafından büyük tartışmalar yaratmıştı. Mansur Yavaş Ayasofya için, “Danıştay'ın Ayasofya ile ilgili verdiği kararın ülkemize, milletimize ve İslâm alemine hayırlı olmasını temenni ediyorum” yorumunda bulunmuştu. 

Trabzon ziyaretinde de özellikle Ayasofya’yı ziyaret etmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Mansur Yavaş’ı Trabzon’da gören sevenleri de kendisiyle fotoğraf çekildi. İttifak teşkilatlarının da bu ziyaretten haberi olmaması dikkatlerden kaçmadı. Demekki Mansur Yavaş sessiz sedasız kafa dinlemek istedi. Bu ziyarette Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından açılışı gerçekleştirilen Tonya’daki Foleya Hotel’de konakladı. Foleya Otel Trabzon’da bu şekilde çok önemli isimleri sessiz sedasız ağırlıyor ve uğurluyor.

BÜYÜKŞEHİR’DE BAŞKAN VİRÜSE YAKALANDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde bir isim daha koronavirüs nedeniyle tedavi altına alındı. 

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde iki personel Yol Bakım Onarım İşleri Dairesi’nde koronavirüs testine yakalandığı için tedavi altına alınmıştı. 

Bu kez onların amiri olan Yol Bakım Onarım İşleri Dairesi Başkanı Hüseyin Türker’in de korona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle hastanede tedavi altına alındı. 

Edinilen bilgiye göre Yalıncak’ta bulunan hizmet binasında tedbirler üst düzeye çıkarıldı. Hatta binanın karantinaya alınacağı ve bayram sonrasında hizmet vermeyeceği gelen bilgiler arasında. 

TRABZON’DA DÖNÜŞÜM SATILIĞA ÇIKARDI

Önceleri Trabzon’da dönüşüm denildiğinde akla ilk kentsel dönüşüm gelirdi. Fakat Kentsel dönüşüm de Çömlekçi bölgesinde yapılacak projenin yavaşlaması insanların aklından çıkması projenin küçültülmesi ve sonrasında dolmuşlardaki dönüşüm gelişmesi akıllardaki düşünceyi de değiştirdi. 

Şimdi dolmuşlarda dönüşüm tartışılıyor. 

Dönüşüm denildiğinde akla dolmuşlardaki dönüşüm geliyor. Geçtiğimiz günlerde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu dönüşecek dolmuşların borda mavi olacağını duyurmuş ve bilboardlara da bordo mavi bir minibüs tasarımı ile çıkılmıştı. Bazı kesimler şimdilerde fotoğrafı yayınlanan bordo mavi minibüsün bir markayı işaret ettiğini iddia etse de belediye yetkilileri kesinlikle bir marka işaret etmediklerini maket çizim olduğunu ifade ediyor. 

Yine dolmuşta dönüşüm ve özellikle Çukurçayır’da yaşanan bir hadise sonrası Zorluoğlu’nun anında olaya müdahale ederek ardı ardına otobüsleri Çukurçayır hattına koyması dolmuşçuları da tedirgin etmişti. 

Pandemi nedeniyle büyük darbe yiyen dolmuşlar sahiplerinin bazıları yüksek maliyetli dönüşüme ayak uyduramayancağını düşünüyor ve bir çok hat sahibi şimdiden hatlarını satılığa çıkarmış durumda. 

Başkan her ne kadar bu yoldan dönülmeyecek dese de belliki dönüşüm işi sarpa saracak. 

Trabzon'da Dolmuşlar Bordo Mavi - BordoMavi.com | Bordo Mavi ...

İMAMOĞLU’NA BELEDİYE’DEN İLGİNÇ HEDİYE Resim

Türkiye’nin en önemli iki şehrinin belediye başkanları kurban Bayramı’nı Trabzon’da geçirmeyi tercih etti ve tüm gözler tabii ki Trabzon’a çevrildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun programı önceden belli olduğu için partililer yoğun ilgi gösterdi, gittiği her yerde coşkuyla karşılandı. 

İmamoğlu gittiği yerlerde böyle karşılanıyor ama ziyaret ettiği buradaki kişiler İstanbul’a yanına gittiğinde aynı ilgiyi aynı alakaya maalesef bugüne kadar göremiyordu. 

Özellikle muhalefette olup Trabzon ilçelerinde görev yapan belediye başkanlarının en büyük şikayeti İstanbul’a gittiklerinde Büyükşehir Belediyesi’nde muhatap bulamamaktı. 

Ekrem İmamoğlu’na ulaşamamaktı. Yomra Belediyesini ziyaretinde bu şikayeti Mustafa Bıyık kendisine iletti İmamoğlu da ekibinin gerekli koordinasyonu sağlayamadığını belirterek özellikle bir isim verdi ve artık bu isimle tüm ilişkilerimizi daha sıkı tutacağız dedi bir proje için de tam destek sözü verdi. 

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ziyaret esnasında Yomra’nın simgesi haline gelen iki adet Yomra elması fidanını İmamoğlu’na hediye etti. Genellikle gittiği yerlerde forma plaket ve benzeri hediyeler alan İmamoğlu bu ilginç jest karşısında şaşırdı ve artık her bahçeme baktığımda bu iki fidanı görüp Yomra’yı aklıma getireceğim dedi. 

TRABZON VALİSİ HANGİ KURUMA ÇOK KIZDIVali Ustaoğlu'ndan şehit ve gazi yakınlarına yemek - Bitlis Haberleri

Trabzon’da iki okul binasının kütüphane yapılmasıyla ilgili Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun bir talimatı vardı. Biri Arsin’de diğeri Ortahisar ilçesindeki iki okul binasının Kütüphane olarak tahsisi için milli eğitime talimat veren Vali Ustaoğlu’nun bu talimatı gecikince adeta kriz çıkmış.  

İddialara göre son koordinasyon kurulu toplantısında Vali Ustaoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı’na “Neden talimatımı yerine getirmediniz” diye sordu. 

Milli eğitimin bakanlığa yazı yazdığını duyunca tekrar sinirlenerek ‘Neden yazıyorsunuz ki burada bir vali olarak milli eğitimin binasını kütüphaneye çevirecek yetkimiz yoksa bu koltuklarda niye oturuyoruz, neden bu işi Ankara’ya ulaştırıyorsunuz. Ankara ne dedi? Vali Bey’in talimatındadır dedi niye işleri uzatıyorsunuz” diyerek adeta fırça attı. 

Sayın valimizin de dediği gibi maalesef bürokrasi bazen sol kulağını sağ eliyle tutmaya çalışarak bir günde yapılacak işi sürüncemede bırakıp aylara yayıyor dileriz bu hadise diğer bürokratlara örnek olur.

Yorumlar (7)
Milli eğitim 11 ay önce
Milli eğitim neleri gördü neleri. Trabzona özellikle taht sistemi olduğu için bu durum sadece haber olur kalır. Sonuçta görevden alınmasına rağmen müdür yardımcılığı kendi adına tahsis edilip tekrar göreve iade edilen bir kurumdan bahsediyoruz. Sn Valimiz sonuna kadar haklı. Ama bugünün sistemi bu..
İbrahim köseoğlu 11 ay önce
TS ye ingiliz veya alman çalıştırıcı olmalı. Daha önce Türkiyede çalışmamış olmalı. Yardımcısı dahil olmak üzere yabancı olmalı. Teknik kadroda yerli fitne fesat ortadan kalkmalı. Liği tanımıyor diye birşey yok. O eskidendi. Maç yapacağı rakibi tanısın yeter. Futbol un dili heryerde aynı. O zaman yabancı futbolcu da alınmasın. ..... Dolmuşların rengi TS gercek rengi olan AVIK MAVİ VE BORDO ŞERİTLİ olmalı. Jandarma renginden ayrılmalı.
Yıllardır böyle 11 ay önce
Milli Eğitim milli hezimet yeri olmuş haberiniz var mı sayın Valim...Görevlendirmelerle şişirilmiş yer olmuş milli eğitim...Kitap yazma komisyonu, özel büro, öğretmenden şube müdürü görevlendirilmesi daha neler neler... Yıllardır böyle Milli Eğitim...Okuldaki öğretmeni özel büroya görevlendiriyorsunuz yerine okulda öğretmen yok...Çok değil bir saatinizi Milli Eğitime ayırsanız kimin kadrosu nerde nerde görevlendirilmiş, öğretmenken şube müdürü, özel büro v.s. çalışıyor... Yıllardır böyle okulu, öğrenciyi düşünen yok...Öğrencinin dersi boş geçmiş kimin umrunda...Yeterki birileri yan gelip yatsın ücret alsın, çalışanın canı çıksın kimin umrunda...Eğer Milli Eğitimde ihtiyaç varsa öğretmeni kadrosuyla Milli Eğitime alarak işgal ettiği okuldaki kadrosuna bir öğretmen gelsin öğrencilere faydası olsun... Öğrenciyi düşünen var mıdır?...
Dolmuş rengi 11 ay önce
Bordo mavi iyi de bu dolmuşlar jandarma araçlarına benzemez mi. Bence abartmaya gerek yok.
Dolmuş için 11 ay önce
Dolmuşlar bordo mavi olunca sanki jandarma aracı gibi oluyor . Bence abartmayalım. Beyaz iyi
Vatandaş 11 ay önce
Pandemi doneminde bu kadar yoğunluğun oldugu baska bir kurum yok. Giden vatandasin haddi hesabi yok her ilceden gelen insanlar var odalar agzina kadar dolu maske var yok. Vardiyalı calismasi gereken belkide tek kurum. İnsanlarin hayatinin kiymeti yok maalesef ordakilerin. Bizzat gidip gördük ki herkes bu şekilde orada tehdit altinda
Hakkı 11 ay önce
Vali haklı..
23
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2021
İmsak 02:41
Güneş 04:42
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:03
Yatsı 21:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30