banner2028

banner2032

Politik Güğüm (2 Mayıs 2021)

Trabzon kulislerinde bugün konuşulanları sizler için derledik!

Politik Güğüm 02.05.2021, 08:25 02.05.2021, 13:36
Politik Güğüm (2 Mayıs 2021)
banner2081

KOCAMAN SORU İŞARETLERİYLE DOLU TRANSFER!

Trabzonspor’da transfer döneminin açılmasına kısa bir süre kala ön anlaşma imzalanan transferler Koita ve Peres oldu.
Ancak Koita için kafaları kurcalayan sakatlık sorunu öne çıkıyor.
Trabzonspor'un yıllık 800 bin euro'dan ön sözleşme imzaladığı Koita için dikkat çeken veriler bulunuyor.
Fode Koita'nın Kasımpaşa kariyerinde kaçırdığı maç sayıları:

15/16 : 2
16/17 : 40
17/18 : 8
18/19 : 9
19/20 : 13
20/21 : 17*

*8 Maç kadro dışı.

Bakıldığında sakatlık yaşamadığı bir sezon yok. Ortalama ise 10 maç kaçırıyor. 800 bin Euro (8 milyon TL) gibi bir rakam riske atılıyor. Aldığımız son bilgilere göre ise oyuncunun sezon sonu sağlık taramasından geçirilecek. Hatta böyle risklerle dolu oyuncuya sözleşmesini de ona göre yapmak ya da riske girmemek lazım.

BU NASIL BAŞKAN!
Trabzon’da ezber bozan isimlerden biri o. Genelde siyasi partilerde ve STK’larda başkanlık  unvanını alanlar masa başlarında kasıla kasıla talimat verme, ‘başkan yönetir çalışmaz’ gibi saçma bir kavrama kendilerini kaptırmaktadır. 

Bunu aksini yapan ezber bozan bir isim Meryem Çelenk Sürmen. 

AK Parti’nin İl Kadın Kolları Başkanı olarak öylesine olmadık yerlerde öylesine hikayelerle çıkıyor karşımıza ki şaşırıyor insan. 

AK Parti’de görevde olduğu sürede Trabzon ili genel merkez nezdinde en çok faaliyet yapan iller arasında 3 kez birinci yaptı.

Hiç durmadan üretiyor, çalışıyor, hem kendi işini de yapıyor, mesaiye gidiyor. Çok faaliyet yapıp aynı zamanda bir yerde çalışınca hemen ‘Kesin işten kaytarıyor’ yaftası yapıştırılıyor tabi ki ama soruşturduğumuz kadarıyla işinde de mesaisinde de herkese tanınan ayrıcalıklar (pandemi

nedeniyle idari izin, yıllık izin ve esnek çalışma gibi) haricinde işinde gücünde bir isim.

Çok faaliyet yapınca çok insana dokunuyor haliyle derdi olan veya dertli birini gören onu arıyor. Gerçekten Trabzon’da faaliyetleri ile göz dolduruyor. Bir bakıyorsunuz elinde fırça yerleri siliyor, bir bakıyorsunuz bir garibanın evini boyuyor, kapılarını siliyor.


Bir bakıyorsunuz istihdam üreten bir anneye moral vermek için kapısına gidiyor, girişimci bir kadını onur etmek için işyerine gidip örnek gösteriyor. 

İşte makam sahibi olup da sahada gerçek manada insana dokunabilmek. Özlenen ve istenen siyaset bu. Maalesef lafla peynir gemisi yürümüyor. 


ABD’Lİ TRABZON’U TERCİH ETTİ 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi özellikle yeni rektör Hamdullah Çuvalcı ile birlikte enformasyon noktasında önemli adımlar atmanın yanında bu adımları da duyurmayı başarıyor. 

Tabii ki önceleri de çok önemli işler araştırmalar, projeler, tedaviler, ameliyatlar buluşlar, başarılar, ödüller alınıyordu fakat enformasyon da sıkıntı olduğu için bunlar kamuoyuna yansımıyordu. 

Yarın da KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekimliği önünde önemli bir bilgilendirme toplantısı yapılacak. ABD’li bir hasta böbrek nakli için Türkiye’yi, Trabzon’u hem de Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesini seçti. 

Böbrek nakli başarıyla gerçekleşti. İşte bu önemli haberin detaylarını yarın yapılacak basın toplantısında hep birlikte öğreneceğiz. Biz inanıyoruz ki Tıp Fakültesi layık olduğu şekilde hak ettiği şekilde bürokrasi ve siyasetçiler tarafından merkez bütçeden yeterli anlamda desteklenirse bölgenin değil

Türkiye’nin en önemli nakil merkezlerinden biri olur. 

SADE BİR VATANDAŞ DİYOR Kİ 

61saat’i sade bir vatandaş telefonla aradı… 

Muhabirlerin gözünden kaçan ve şehre ilişkin halkın yaşadığı birçok sorunun olduğunu ve haberlerde bu sorunları göremediklerini dile getirerek serzenişlerde bulundu ve ekledi… 

“Dilerseniz ben bir başlangıç yapayım, şehrime ve size katkı sunayım” dedi. Biz de vatandaş haklıdır dedik ve bu köşede ona da yer verdik! Söz vatandaşın dedik…

Sade bir vatandaş der ki

Vatandaşın gözüyle gördüğünü yetkililer görmez mi?

Trabzon’da yaşayan yurttaşlar olarak yollardaki çukurlardan, kopan asfalttan, çöken mazgaldan, trafiği engelleyen reklam tabelalarından, kentsel yönetim sorunlarından, kamu idarelerinin vatandaşı odağına almayan hizmet şeklinden birçoğumuz şikayetçiyiz… 

Fotoğrafta gördüğünüz bu kare, Trabzon’un Ortahisar ilçesi Kanuni Bulvarı Kavşağı Karşıyaka hattından… Derin bir çukur… Kapağı kırık… Fotoğraftaki gibi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdan birisinin o çukura düşmesi an meselesi… Bu kapağın kırık olduğunu ve o çukuru gören vatandaşın gözünden başka bir göz yok mu sahi? Bu yoldan idareciler, belediye ve kent yöneticileri, belediye ve kent yol ağından sorumlu olan amirler ve memurlar geçmez mi… Yalnızca Sade Bir Vatandaş mı bu yoldan geçer de ihmali görüp, fotoğrafını çekip, bu yanlış karşısında susmayıp da çözüm arar… Ne yazık ki vatandaşın gördüğünü belediye, karayolları, valilik ve tüm ilgili olması gereken idareler ve memurları görmüyor… Hepimiz bu kenti seviyoruz ama bu kentteki sorunları gidermek için bahşedilen bu güzide kamu görevlerini yerine getirirken “acaba bugün bir ihmalim oldu mu?” diye soruyor muyuz. 

Ben Sade Bir Vatandaş olarak kentimi seviyorum ve soruyorum: Bu sorunları tek tek çekip, fotoğraflayıp bildirmektense bu işle ilgili zaten görevli bulunan yetkililer görevlerini kendileri yapsalar, otokontrol oluştursalar ve sahada daha etkin bir konumda olsalar bu kadim şehre daha güzel hizmet edilmez mi…

1461 TRABZON KAPANIYOR MU?

Trabzonspor'un proje takımı olan 1461 Trabzon, zaman içerisinde sayısız oyuncu yetiştirip hem Trabzonspor'a hem ülke futboluna kazandırdı.

Ancak yöneticilerin ilgisizliği ve gereken önemi vermemesi nedeniyle Bölgesel Amatör Lige kadar gerileyen 1461 Trabzon'un yeni sezona katılıp katılmayacağı ise hala netlik kazanmadı. 

Takımın lige katılmaması durumunda tamamen kapanması gündeme gelirken, bir taraftan altyapıya önem verilmesi bir taraftan ise hala bu belirsizlik ortamının sürmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Nereden nereye diyor insan.. Lige bilerek çıkmayan, sayısız oyuncu yetiştiren, İstanbul takımlarını dize getiren proje ne hallere geldi….


METİN ALPER O GÖRÜNTÜNÜN NEDENİNİ AÇIKLADI! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘tam kapanma’ sürecini açıklamasının ardından hem ülkede hem de Trabzon’da trafik yoğunluğu vatandaşların tepkisini çekmiş ve tepkiler dile getirilmişti.

Biz de sokağa çıkma kısıtlaması başladığı andan itibaren kontrol noktalarında yer aldık ve denetimleri okurlarımıza ilettik.

Özellikle liman kavşağında çekim yaparken yoğun trafik görüntülerini servis edince vatandaşlar da ‘Bu nasıl tam kapanma, neden herkes dışarıda’ tepkilerini gösterdi.

Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper de dün denetimleri yerinde incelerken biz de yine kontrol noktasında denetimlerin çekimini gerçekleştiriyorduk.

Mikrofonu Metin Alper’e uzatıp düşüncelerini sorduk. Alper de tepki çeken görüntülere bir açıklama getirdi.

Trabzon’a günde 10-15 uçakla birlikte, 2 bin-2 bin 500 civarında yolcu geldiğini ve onları karşılamaya giden 500-600 kişi olduğunu belirtti.

Bunun yanında tırların, gıda tedariğinin, sağlık çalışanlarının da olduğunu dile getirerek yoğunluğun normal karşılanması gerektiğini söyledi.

Alper, denetimler konusunda kimsenin şüphe duymamasını özellikle vurgularken görev belgelerinde ikametleri ile çalışma yerleri dışında olanlara ceza kesildiğini söyledi.

Vatandaşlara önemli uyarı da yapan Alper, ‘Marketlerimiz ve fırınlarımız açık ancak lütfen çocuklarımızı alıp gitmeyelim, birer kişi gidelim’ dedi.

BAŞKAN GENÇ’TEN TAKDİR TOPLAYAN HAREKET
Artvin'in Ardanuç ilçesinde bahçede kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına yakalanarak fenalaşan 16 yaşındaki Emre Selim Geçici, ailesiyle birlikte tedavisi için KTÜ Farabi Hastanesi'ne geldi. Bir vesile durumu öğrenen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Emre Selim ve ailesine ulaşarak geçmiş olsun dileklerini ileterek bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Hastanede tedavi altına alınan gencin ailesi kalacak yerleri olmadığı söyleyince Başkan Genç 5 kişilik aile için kalacak bir yeri için bizzat ilgilenerek aileyi mutlu etti. Zor durumda olan bir ailenin hayır dualarını alan ve bizlerin de takdirini kazanan Başkan Genç’i bu anlamlı davranışından ötürü tebrik ederiz.

Yorumlar (14)
TRABZON SEVDALISI 5 gün önce
Transferde TS batmak üzere. Konuşulan topcular ellerine para verilip gönderilecek topcular. Avcı balonu patlayacak. Koita efecan.....
Yasat 5 gün önce
Nasıl bu yorumu yapabiliyorsunuz ? Avcı takımı nerden aldı nereye getirdi , hiç mi insafınız yok
Sürkent 5 gün önce
Koita’nın her sezon kaçırdığı maçların dökümünü güzelce çıkarmışsınız. Santrafor diye alınan adamın bir de sezonluk gol sayılarını bulun. Ne kadar boş bir transfer olduğu daha net bir şekilde ortaya çıkar.
inquisitive 5 gün önce
bu topculardan hicbiri ts un para kazanabilecegi oyuncular degil, hepsi yunus gibi, kariyerleri bitmis, yikilacak kapi, son bir balli transfer arayan tipler, bu kafa ersun kafasi, gene siradan futbolcular coplugu oluyoruz, bize transfer degil, oyunu, hirsi olan, sergen gibi toplama takimdan sampiyon cikaracak karakterde bir hoca lazim once, sergen le esit baslayip ustelik hic top oynamadan 17 puan fark yiyen hoca birakin sampiyonlugu tribunleri de bos birakacak, marka degerini de oldurecektir.
Cenk 5 gün önce
Trabzonspor tarihinin en kötü başkanlarından birisi olan sadri şener yüzünden 1461Trabzon ne hallere düştü...
Ak teşkilat 5 gün önce
Meryem hanım gayet mütevazi ve başarılı çalışmalar yapıyor takdir ediyorum gerçekten fakat Genclik spor il müdürlüğü de çalışıyor gözükmesi işe gitmeden görev yapmadan maaş almasi kul hakkına giriyor bu ona yakışmaz o parayı da almaması gerkiyor bu benim tavsiyem buna kimse ses çıkarmadı çıkarmadan onada zarar vermeden o görevden ayırmalı buna ihtiyacımı var
Palavracı 5 gün önce
iftira atma, Bak işine
Fırtına Kuşu 5 gün önce
Sanırım Koita'nın durumunu teknik ekip bilmiyor. Bilinmeyen bir transfer yapılacak. O zaman yol gösterin onu alsınlar. ama tutmazsa zararı karşılarsınız
Vatandaş rıza 5 gün önce
İyiki varsın ahmet metin genç
Ahmet Güneş 5 gün önce
Ne koitası ,Adem Büyükü alın
Mesut 5 gün önce
800bin euro ne kadar basit. ayda 3000 tl kazanan asgari ücretli birisinin 200 yıl harcamadan biriktirebileceği kadar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:05
Öğle 12:23
İkindi 16:16
Akşam 19:31
Yatsı 21:05
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26