Politik Güğüm - 23 Aralık 2019

Trabzon kulislerinde bugün...

Politik Güğüm - 23 Aralık 2019

HAYDAR REVİ’NİN GÖVDE GÖSTERİSİ!
Dün gece Sera gölü Hayal vadisinde, Ak Parti il başkanı, il başkanlığının 5’inci yıl dönümünde 5 yıldan bu yana birlikte olduğu teşkilatının mensupları ile bir araya geldi… Bizim yakın dostumuz Ak Parti’nin bir bileni de oradaydı..

Bir durum değerlendirmesi yapmasını istedik…

Niye siz gelmediniz dedi…

Davet almadık dedik..

Demek Revi sadece arkadaşları ile birlikte olmak istedi..

Bir bilen sözü uzatmadan açık ve net keskin tahlillerle şöyle konu başlıklarını şöyle verdi

-Revi, gövde gösterisi yaptı
-Toplantıya katılanlar, Revi’nin yeniden il başkanlığına destek verdi
-Revi, arkadaşlarına  dava sadakati nedeni ile teşekkür etti
Peki, bir bilene sorduk, katılım nasıldı.

Çok iyiydi.. Çok iyi.. Yüzde 95’e varan bir katılım oldu. Gelemeyenler mazeretlerini bildirdi.. Revi’ye güven oyumunuz devam ediyor dedi..

Peki dedik. Revi’ye yeniden il başkanlığı verilirse, akşam yemekte buluştuklarının arasından mı seçecek..

Bir bilen bu sorumuzu da şöyle cevapladı..

“Değil elbette ama bir harmanlama yapacak.. Yeni yüzler. Eski yöneticiler, kurucuların önerileri ile genç bir çalışkan bir ekip oluşacak…”

Bu arada Revi’nin 5 yıllık görev süresinde O’na ekip arkadaşlığı yapanlar yemekten sonra salonu hemen terk etmedi, çay sohbeti yaptı. Bu sohbette de çalışma arkadaşları Revi’ye çeşitli öneriler getirdiler.. Fahri olarak her göreve hazır olduklarını söylediler…Yemek sonrası, Revi son derece mutlu geceyi noktaladı. Buluşma amacına ulaşmıştı..

Kafamıza şeytani bir soru takılmıştı.. Bir bilene bunu da sorduk.. Geceye katılımın az olması için çırpınanlar oldu mu amacına ulaştı mı…?
Bir bilen güldü… İyi istihbarat almışsın dedi.. Oldu ama avucunu yaladı…

Revi dün gece gövde gösterisini yaptı.. Parti için kendini güç gören herkese karşı, mesajını verdi… Boşuna Revi için derin ve sessiz güç demiyorlar…

OF, HER PARTİ İÇİN ÖNEMLİ..

Trabzon’un Of ilçesi her parti için gözde bir ilçedir..

Her parti için kritik bir ilçedir. Her parti için özel bir ilçedir. Her parti için değerli bir ilçedir. Her partide Of bir güçtür… CHP, gün Of’ta ilçe kongresi yaptı.. Bu ana kadar Trabzon’da yapılan ilçe kongrelerinde hep tek aday vardı..

Of’ta ise iki aday…

Fahri Kaptanoğlu ile Bülent Saral… İki listesi seçimi, eski milletvekili Haluk Pekşen yaptı… Haluk Pekşen bile, Of’a geldi.. Bu da Of’un ne denli önemli olduğunu gösteriyor..

Pekşen Of’ta boy gösterdi. Divan başkanı oldu. Etkili bir konuşma yaptı.. Divan kurulunun hemen arkasındaki çiçek de dikkat çekiciydi…Oflu Baro Başkanı Sibel Suiçmez’in çiçeği dikkat çekti..

Of, CHP içinde ciddiye alınan bir ilçeydi ve o ciddiyet kongre salonuna yansıdı… Uzun yıllar partinin yükünü taşıyan Fahri Kaptanoğlu seçimi kazandı..49 oy aldı… Bülent Saral, 19 oyda kaldı…. Of kongresine Haluk Pekşen’in katılması çok yönlü bir mesajdır…

Bakalım bu mesajın CHP kulislerine yansıması nasıl olacak…

CHP’NİN ADAYI 3 OLUR MU 1’E İNER Mİ?

CHP’de bütün gözler, 19 Ocak’ta yapılacak olan Ortahisar ilçe seçimlerinde…

Tam 411 delege oy kullanacak..

Ve iki aday var…

Suat Oyman, Şenol Çoban.. Her ikisi de tabandan ve örgütten geliyor…

CHP’nin ağabeyleri, aday sayısını bire indirmek istiyorlar..

Önceki gün kulağımıza gelen bir bilgiye göre, CHP’nin dinazorları iki adaya da birleşin çağrısı yapmış..

Tek tek iki adayla da görüşmüş…

İki aday da sandık ne derse o olur demiş…

CHP kulislerinde seçimin kıran kırana baş başa geçeceği söyleniyor.

Böyle bir kanaat hakim..

Kim kazanırsa çok az farkla kazanacak. Bu da partinin gücünü bölecek deniyor…

Tabi bu arada, aday sayısını bire indirmeye çalışırken sürpriz bir gelişme ile aday sayısı üçe çıkabilir…

Bu da Akçaabat seçimleri ile yakından ilgili… Akçaabat seçimlerinin sonucuna göre, Ortahisar’da bir aday da ben varım diyebilir..

KOLEKSİYONUNU SATIŞA ÇIKARDI

Uzun yıllar Trabzon spor medyasında gazetecilik yapan, Türkiye’nin ilk spor gazetesi Foto Spor’un Trabzon temsilciliğini yapan yerel gazetelerde spor muhabirliği spor müdürlüğü yazı işleri müdürlüğü yapan meslektaşımız Nedim Mollaveisoğlu, meslek yaşamı boyunca biriktirdiği fotoğrafa makinesi koleksiyonunu satışa çıkardı..

Sosyal medya üzerinden koleksiyonunu satışa çıkardığını duyuran Mollaveisoğlu, uzun yıllar babası ile birlikte fotoğraf stüdyosu da çalıştırmıştı…

Çok değerli fotoğraf makinesi koleksiyonunda çok özen ve nadide parçaları bulunan Mollveisoğlu’na meslekten bazı arkadaşları da satıştan vaz geçmesini isteyerek, yakında kurulması planlanan basın müzesine bağışlamasını istedi….

Mollaveisoğlu, ciddi alıcıların kendisi ile temasa geçmesini beklerken, Mollaveisoğlu’nun Fotospor gazetesi Arşivi de bir tarih kokuyor..

KÖY HİZMETLERİ SEVDASI
Trabzon’da kırsal alana getirilen hizmetlerde önemli bir rol üstlenen Köy Hizmetleri il ve Bölge Müdürlüğü kapatılıp, çalışanları değişik devle kurumlarına naklen geçmesine rağmen Köy Hizmetleri ruhunu kendi aralarında yaşatıyorlar… Köy Hizmetlerinin efsane şube müdürlerinden Celil Yılmaz, gitti devlet kurumundan emekliye ayrıldı…

Ve emekliye ayrılması nedeni ile yıllarca Köy Hizmetlerinde mesai arkadaşlığı yaptığı dostları ile bir araya geldi..

Köy hizmetleri ruhu, yeniden canlandırıldı. Yeniden yaşatıldı..

Köy Hizmetlerinde çalışanlar, bu kurumdaki mesai arkadaşlığının samimiyeti, dürüstlüğü vefası ve dostluğunu hiç unutmadılar.

Her fırsatta Köy Hizmetlerindeki anılarını tazeliyor, dostluklarını yeniliyor… Başka kurumlara gitmiş olsalar bile Köy Hizmetlerindeki çalıştığı yılları hiç unutamıyorlar….

Köy Hizmetleri sevdası ekip ruhu ve arkadaşlığı öyle anlaşılıyor ki, uzun yıllar sürecek…

ORTAHİSAR’IN EN MUTLU MUHTARI

O muhtar Kadir Sert…

Cumhuriyet Mahallesi muhtarı, Hacıkasım kavşağına da Ay yıldızlı anıtı da koydu ya, keyfine diyecek yok. Hem, Büyükşehir hem de Ortahisar Belediyesi ile çok iyi ilişkiler içinde olan Kadir Sert’in iddiaya göre şimdi yeni hedefi var.. Trabzon Muhtarlar Derneği başkanlığı….

Sert, bu konu ile ilgili öyle bir hedefim yok dese de vatandaş böyle bir değerlendirmede bulunuyor…

Kadir Sert, mahallesine konulan anıt ile ilgili olarak herkese emeği geçenlere teşekkür etti..

Anıtı gözü gibi koruyacaklarını, kollayacaklarını da belirtti. Sert, anıtta, hilal içindeki tuğraya getirilen eleştirileri de yersiz ve anlamsız buluyor..

Sert’in mahallesi içinde hastaları ziyareti, yardıma muhtaçlara yardım etmesindeki istikrarı çocukları için oyun parkı yapılmasındaki gayretleri de mahallede takdirle karşılanıyor..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Uğur Eskici 2 ay önce

CHP ‘si Liyakat deyip,çocuklarını işe sokan ,sonrada adayım deyip liyakat gösterisi yapanlara bırakılmamalıdır.Volkan’nın İstanbul’da işkur gibi çalışmasıda ayrı.

Avatar
ahmet çakan 2 ay önce

tuğrayı niye eleştiriyorsunuz eğer gümüşten ise kadir sert satmıştır onu

Avatar
galip demir 2 ay önce

61 saat ortahisar seçimlerinde kazanan ortalama 100 fark atar. bu yorumumu unutma.

Avatar
Trabzon lu 2 ay önce

Trabzon da haydar revi ve 4 milletvekili değişmeli. Ha bu haydar revi sırf menfaati için yıkmak isteyenleri destekliyorum anlamında değil. Masumun ahı için zihniyet değişmiyorsa, şahıs değişerek işe başlanmalı,