banner2032

Politik Güğüm - 28 Mart 2021

Trabzon'un ve Trabzonspor'un perde arkasında yaşananları sizler için derledik

Politik Güğüm 28.03.2021, 08:01 28.03.2021, 15:02
Politik Güğüm - 28 Mart 2021
banner2081

AK PARTİ SOKAĞA ÇIKAMIYOR MU?

Tüm Türkiye'de olduğu gibi pandemi nedeniyle Trabzon esnafı da adeta kan ağlıyor.

Özellikle muhalefet partilerinin milletvekilleri il başkanları ilçe başkanları esnafları ziyaret edip dertleriyle ilgilenirken sorunlarını dinlerken iktidar partisinden bu tür ziyaretlerin olmadığı yönünde eleştiriler geliyordu. Seçimde oylarımızı alan vekillerimiz maalesef zor günümüzde yanımızda yok şeklinde serzenişleri biz de duyuyorduk. Ak Parti Ortahisar’ın çiçeği burnunda İlçe Başkanı Selahattin Çebi bu algıyı kıracak bir hamleyle sahaya indi esnafı ziyaret edip sorunlarını dinledi.

Trabzon esnafının her zaman devletinin yanında olduğuna bir kez daha şahitlik ettiğini belirten Çebi, ‘Maalesef küresel bir salgın ile karşı karşıyayız sadece şehrimiz ülkemiz değil tüm dünya bu koronavirüs belasıyla büyük bir sınavdan geçiyor. Tabii ki icra makamında olmayınca eleştirmek eleştirecek kişiyi bulmak kolay. Fakat devletini milletini düşünen ziyaret ettiğimiz esnafımız bu salgının küresel bir salgın olduğu bilincinde. İktidarımız milyarlarca liralık destek paketleri ile onların yanında olmaya zor günlerinde destek olmaya azami gayret gösteriyor. Birçok ülkenin milletini esnafını hastanelere bile almadığı dönemde bizim hükümetimiz her yönüyle vatandaşımıza esnafımızı desteklemek üzere gayret sarf ediyor. Bizim için sokağa çıkamıyor sahaya inemiyor diyenler sadece eleştirme işini iyi yapıyorlar yapılan destekleri halkımız da esnafımızda görüyor biliyor. Bizler sahadayız hep sahada olduk hep milletimizin yanında olduk iyi gününde de kötü gününde de olmaya devam edeceğiz’ dedi.
 
AK PARTİ GÜÇ KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Trabzon AK Parti’de şu sıralar MKYK’daki tablo tartışılıyor.

Bazı yöneticiler Trabzon’dan beş isim olarak şehirle hiç alakası olmayan kişilerle öğrenmeye çalışırken bir taraftan da tepki almaya devam ediyorlar.

Az değil 75 kişilik listede Trabzon'un direk irtibat kuracağı derdini anlatacağı bir kişi yok. Kurullarda da aynı şekilde. Trabzon'un yolunu bilmeyen bir takım insanlar Trabzon asıllı Trabzon doğumlu olarak lanse edildi fakat dediğimiz gibi Trabzon ile alakası çok olmayan isimler bunlar.

Halen görevde olan ve olmayan çok sayıda AK Partili bu duruma oldukça içerlemiş. Trabzon’daki eski bakanların eski milletvekillerinin mevcut milletvekillerinin parti kurucularının bir tanesinin bile isminin MKYK’da olmaması iç çekişmeden mi yoksa diğer illerin Trabzon üzerine operasyon çekiyor olmasından mı kaynaklandığı ihtimaller üzerinde duruluyor.  

Olan oldu Trabzon yerelde ve genelde güç kaybetmeye devam ediyor. Kabinedeki gücünün de artık Trabzon'a yansıması çok olmuyor. Çünkü İçişleri Bakanlığı haricinde şehirle direk teması olan başlarında Trabzonlu isimler olmasına rağmen şehre özel ilgi gösteren kimse yok.

Hal böyle olunca şehir her manada zarar görüyor tırpanlanıyor komşu illerine nazaran güç kaybediyor. Dileriz şehrin dört milletvekili bunun farkındadır.
 
ALTYAPIDA TİK TOK UYARISI

Trabzonspor altyapısında yaşanan bir olay dikkatimizi çekti.

Altyapıları bilirsiniz, disiplin en önemli noktadır.

Her ne olursa olsun hocanızın lafından çıkmamanız gerekiyor. Bu bağlamda Altyapı Koordinatörü Hamit Cihan da bu dengeyi sağlamak için var gücüyle mücadele ediyor.

Oyunculara da özellikle sosyal medya konusunda ciddi telkinleri oluyor.

Gerek Twitter, gerek Facebook gerek de son zamanların baş belası uygulaması Tik Tok!

Oyuncular maçların başlangıcından bitişine en özel görüntülerini bu mecradan yayınlıyor. Duş aldığı noktalardan bile.

Evet bu durum rahatsızlık yaratmış durumda. Altyapı koordinatörü de oyunculara bu konuda bir takım yasaklar getirdi.

Özellikle A Takıma zarar verilmemesi noktasında uyarılar yaptı. Bu uyarı geçtiğimiz haftalarda bir oyuncu tarafından aşıldı.

Tabi oyuncunun bu yasağı aşmasında en önemli faktörler kulübün içine girmiş menajerler.

Daha gencecik bir fidan olan oyuncuları pazarlamak ve bir anda sükse yapmasını sağlamak.

Cezası ise bir haftalığına kadro dışı oldu. Daha sonra oyuncu hatasını anlayıp özrünü diledi ve affedildi.

Bazen altyapının bir hamlesi üst yapıdaki oyuncuya dokunabiliyor. Yan yana antrenman yaptığın birlikte vakit geçirdiğin ağabeyine zarar verecek davranış o oyuncuya hiçbir şey katmaz.

Altyapı kulübün can damarıdır asker gibi değil de bilinçli bir birey olarak yetişmesi en büyük kazanç olacaktır.

Bu bağlamda Hamit Cihan’ın çocukları koruma adına gösterdiği öz verisini görüyoruz.
 
TRABZONSPORLU 4 YÖNETİCİDEN HABER VAR

Trabzonspor’da geçtiğimiz hafta koronavirüse yakalanan yöneticilerden iyi haberler gelmeye başladı.

Erzurum deplasmanına giden 4 yönetici belirli aralıklarla koronavirüse yakalanmıştı.

Hemen tedavi altına alınan yöneticilerden 3'ünden iyi haber geldi.

Başkan Yardımcısı Emin Kahraman ve Yönetim Kurulu Üyesi Lokman Sadıklar’ın test sonuçları negatife döndü. Eda Lermi'nin test sonucu bekleniyor. Tuncay Uzunal'in ise tedavisi devam ediyor.

Sadıklar ve Lermi işinin başına dönerken Kahraman ise ailesindeki vakalara yöneldi. Acil şifalar diliyoruz.

Trabzonspor’da Başkan Ağaoğlu ise İstanbul’da işlerine devam ederken Asbaşkan Alp Akıncı isimli dizisine yoğunlaşmış durumda.

Önümüzdeki haftayla birlikte geniş katılımlı bir yönetici kadrosunun Sivas’a gitmesi bekleniyor. 
 
TRABZON’DAN DUALAR EDİLDİ

Tüm Türkiye’nin sevgi duyduğu Trabzon’un evladı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz haftalarda annesi Servet Soylu’yu kaybetmişti.

Annesine çok kıymet veren ve vefatıyla adeta yıkılan Süleyman Soylu’ya tüm Türkiye’den cenazeye giden sevenleri taziyelerini iletti.

Süleyman Soylu’yu sevenler dün annesi Servet Soylu için İskenderpaşa Camii’nde Mevlit okuttu.

Pandemi nedeniyle katılım sayısına dikkat edilirken mevlid programına spor-siyaset, iş dünyasından isimler ve severleri katıldı.

Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen mevlid programında Servet Soylu için dualar edildi.
 
MAÇKA’DA İLGİNÇ RUHSAT TARTIŞMASI
 
Maçka ilçesinde bugünlerde ilginç bir iddia yaşanıyor. İddiaya göre 26 yaşında olan Maçka CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tolga Öztürk kiraladığı bir dükkanı işletmeye hazırlanıyor.

Bu sırada pazartesi günleri yayınlanan zabıta tarafından dağıtıldığı söylenen belediyenin yayın organı gibi davrandığını belirten Öztürk, gazeteyi sosyal medya hesabından paylaşarak, “Buradan Maçka zabıta arkadaşlara sesleniyorum, bir daha benim dükkanıma bu kişinin gazetesini bırakmayın, rahatsız oluyorum. Size zorla bunları dağıttırabilirler ama bana zorla veremezsiniz” ifadelerini kullanmış.

Bu hareketinin ardından ruhsat talebinde bulunan Öztürk’e iddiaya göre zabıta ekipleri ruhsat vermemek üzerine diretti. Hatta Öztürk 4 dükkan değişmesine rağmen yine ruhsat alamadı ve üstüne üstük henüz açmadığı dükkan için zabıta ekipleri tarafından 427 TL cezai işlem uygulandı.

Konuyla ilgili Maçka İlçe Başkanı Av.Nihan Göktürk sert açıklamalarda bulunarak, “Gençlik Kolu Başkanımız henüz 26 yaşında genç bir girişimci olarak işyerini yeni kiralamış. Dükkanını yeni yaptırmış ve ruhsat talebinde bulunmuş. Ancak esnaf sicilinde böyle bir belge olmadığı halde motosiklet üzerine ustalık belgesi arandığı için birçok başvurusu sonuçsuz bırakıldı. Bakınız burada mağdur edilen, cezalandırılan  gençlik kolları başkanımız değildir, cezalandırılan Maçka esnafıdır. Girişimci gençlerimizdir, çocuklarına binlerce anlam yükleyen annelerimizdir. Yanlışı her yerde her zeminde söyleyeceğiz, baskı ve tehditkar tutumlar bizi yıldırmayacak. Alınan oylarla geldiğimiz makamların halka ait olduğunun bilinciyle  kayıtsız şartsız halkın yanında olamaya doğruları savunmaya devam edeceğiz” dedi.

UÇAK KAFE NASIL TEST EDİLDİ?

Trabzon havaalanında pisten çıkan uçağın Yomra’ya kaldırılan dev gövdesi ile ilgili olarak bir cafe planlaması olan Selim Pastanesi'nin işletmecisi Selim Akgün önceki gün uçak cafe olarak planladığı uçağın dev gövdesinde ilginç bir test yaptı.

Çalışanları arasında dev cüssesi ile tanınan ve pastanenin müşterileri ile müdavimlerince Minik Kemal olarak bilinen pastane görevlisi, dev cüssesi ile uçağın içine girdi.

Uçak gövdesinde temsili olarak masalara servis yaptı..

Minik Kemal’in dev cüssesi ile bu işleri rahatlıkta yaptığı görülünce, uçak cafe konusunda kafasında soru işaretlerine cevap bulan patron Selim Akgün, şimdi kolları sıvadı..

Yorumlar (3)
Mustafa 2 hafta önce
Recep Tayyip Erdoğan Akp Trabzonu gözden çıkarmıştır. Bunun en önemli kanıtı da MKYK’ya giremeyen haydar revidir- bölge koordinatörlüğü büyük bir mesajdır.
trabzonlu 2 hafta önce
nedir bu selim sevdası sessiz sedasız batan esnafı da unutmayın her gün birini öne çıkarın o zaman
Nida 2 hafta önce
Ankaralı birini Trabzondan Belediye Başkanı yaptığında zaten gözden çıkarılmıştı bu şehir. Size Murat Beyinizle mutluluklar. Vatandaşın telefonuna bakmayan belediye başkanı benim başkanım değildir. Orhan Beyi dahi arattınız
9
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:09
Güneş 05:40
Öğle 12:27
İkindi 16:08
Akşam 19:04
Yatsı 20:29
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 32 63
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Gaziantep FK 31 50
6. Alanyaspor 32 49
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 32 35
16. Malatyaspor 31 33
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 31 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 29 60
2. Samsunspor 29 57
3. Adana Demirspor 29 55
4. Altay 29 53
5. Altınordu 29 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 29 49
8. Ümraniye 29 41
9. Tuzlaspor 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 29 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 29 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 29 47
9. Leeds United 31 45
10. Aston Villa 30 44
11. Arsenal 30 42
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 30 36
15. Burnley 31 33
16. Brighton 30 32
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 30 21
20. Sheffield United 30 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 29 58
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 29 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23