İçişleri Bakanı Soylu:

- "FETÖ, PKK, DEAŞ, büyük bir kararlılıkla devam etmektedir. Dikkat ederseniz, bu konularda az konuşuyor, çok iş yapıyoruz" - "Yine az konuşacağız, çok iş yapacağız ve farklı bir güvenlik konsepti içinde olduğumuzu Sayın Cumhurbaşkanımız, aziz milletimize duyurdu ve bu farklı güvenlik konsepti içerisinde Türkiye" - "Bu farklı güvenlik konsepti içerisinde önümüzdeki dönem çok önemli adımlar atılacaktır. Epey bir önemli adım atılarak geldi, şimdi işin başka bir merhalesindeyiz, inşallah bu merhaleden de alnımız ak çıkacağız ve milletimize mahcup olmayacağız"

İçişleri Bakanı Soylu:

TRABZON (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütleriyle mücadelenin büyük bir kararlılıkla devam edeceğini belirterek, "Dikkat ederseniz, bu konularda az konuşuyor, çok iş yapıyoruz." dedi.

Soylu, Trabzon Valiliğinde düzenlenen, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda yaptığı konuşmaya, Cumhuriyet Bayramı'nın kutlu ve mutlu olmasını temenni ederek başladı. Milleti cumhuriyetle, özgürlükle, bağımsızlıkla, hürriyetle buluşturan, büyük istiklal mücadelesini demokrasi ve Cumhuriyet ile taçlandıran Gazi Meclise şükranlarını sunan Soylu, şehitlere Cenabıallah’tan rahmet, gazi olanlara sağlık, ülkeye esenlikler diledi.

Türkiye'nin hızla büyüdüğünü, zenginleştiğini, bunun doğal sonucu olarak da birçok olumlu ya da olumsuz olayla karşılaştığını dile getiren Soylu, şöyle konuştu:

"Ama bunun yanında Türkiye’nin hızla büyümesinin ve hızla zenginleşmesinin, hızla demokrasi ile yükselmesinin, özgürlüklerle daha fazla buluşmasının elbetteki bizim dışımızda, bizim çevremizde bize getirdiği sorumluluklar olduğu kadar maalesef bizi uğraştırdığı olaylar da söz konusu, bunu da görüyoruz. Her büyümenin bir fırsatı olduğu kadar her büyümenin bir maliyeti oluyor. Gerek etrafımızdaki coğrafyadaki olaylar, gerek dünyadaki olaylar ama bütün bunlar devam ederken şehirlerin de kendi arasındaki bu büyüme anlayışı aynı şekilde devam etmektedir."

Türkiye'nin bir vizyon ortaya koyduğunu, bundan sapmadan yoluna devam ettiğini vurgulayan Soylu, bu vizyonun arkasında büyük bir millet, bir akıl ve dünyayı iyi anlayan, geleceğini iyi tasarlayan bir anlayış bulunduğunu kaydetti.

Soylu, üniversiteler, ulaşım ağları, bilim ve teknolojide atılan adımlar, savunma sanayisinde alınan yol, yerel yönetimlerin çalışmalarıyla her gün daha ileriye gidildiğine işaret ederek, "İstikametimizi, yönümüzü biliyor ve vizyonumuzu da ona göre koyuyoruz." diye konuştu.

Türkiye'nin etrafındaki coğrafya ve dünya ölçeğinde vizyoner bir ülke olduğunu vurgulayan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakın dün CEO’larla birlikte olan bir Türkiye, ondan önceki hafta dünyadaki bütün hukuk adamlarıyla bir araya gelen bir Türkiye, ondan önceki hafta Enerji Kongresi yapan ve uluslararası ölçekte en önemli kongrelerinden birisinin altına imza atan bir Türkiye. Bunu sağlarken de büyük projelerinden hiçbir şekilde vazgeçmeyen bir Türkiye. Aralık ayında inşallah yine Boğaz’ın altından bir geçişi daha sağlayacak Avrasya Tüneli açılacak. Allah nasip ederse Sayın Cumhurbaşkanımız ile Trabzon’da aralık ayının hemen yarısında Akyazı Stadı ve bir çok eser hizmetle buluşacak. Hem ulusal ölçekte hem şehir ölçeğinde yolculuğuna devam eden bir Türkiye var. Milletimizin bizden beklediği hizmetler var ama başka bir şey var Türkiye’nin geleceğinin bizden beklediği hizmetler var. Biz geleceğimize çok daha hazır, çok daha gelişmiş, çok daha müreffeh ve çok daha barış ve huzur ortamı içerisinde olan bir Türkiye bırakmak durumundayız.

Elbette ki karıştırmaya çalışacaklar, onlar bildiklerini yapacaklar bizde bildiğimizi yapacağız. Bizim bildiğimiz hukuk ve demokrasidir. Bizim bildiğimiz kalkınmadır, bizim bildiğimiz barış ve kardeşliktir ve bizim bildiğimiz bu medeniyetin dünyaya taşınmasıdır. Bunu sağlamaya çalışacağız hep birlikte ve bu millet bizden bunu bekliyor."

Katılımcılardan bürokrasinin mümkün olduğunca azaltılmasını isteyen Soylu, büyüdükçe sadeleşmek ve pratik olmak gerektiğini, vatandaşın arzusunun da bu yönde olduğunu söyledi. Vatandaşın önünden gitmenin, onun beklentisinin önünde bir vizyon ortaya koyabilmenin önemine işaret eden Soylu, "O zaman vatandaş için devlet çok daha önemli bir hale geliyor, öbür türlü sürekli itiraz edilen ve sürekli bir şekilde bu konuda eleştirilen bir tutum ortaya konuluyor." dedi.

Soylu, 21'inci yüzyılın söz değil sistem sistem asrı olduğuna dikkati çekerek, sistemi kuranın öne geçtiğini söyledi

- "Farklı bir güvenlik konsepti"

FETÖ, PKK, DEAŞ ile mücadelenin büyük bir kararlılıkla devam ettiğini vurgulayan Soylu, şunları ifade etti:

"Dikkat ederseniz, bu konularda az konuşuyor, çok iş yapıyoruz. Yine az konuşacağız, çok iş yapacağız ve farklı bir güvenlik konsepti içinde olduğumuzu Sayın Cumhurbaşkanımız, aziz milletimize duyurdu ve bu farklı güvenlik konsepti içerisinde Türkiye, Sayın Başbakanımız duyurdu, Türkiye bu farklı güvenlik konsepti içerisinde önümüzdeki dönem çok önemli adımlar atacaktır. Epey bir önemli adım atılarak geldi, şimdi işin başka bir merhalesindeyiz, inşallah bu merhaleden de alnımız ak çıkacağız ve milletimize mahcup olmayacağız. Bugün biz burada rahat otururken hem Türk Silahlı Kuvvetlerimizle sınırlarımızın dışında hem jandarma, emniyet birilerimiz, polisimiz aynı zamanda korucularımız da sınırlarımızın içerisinde büyük bir mücadele veriliyor ve hiç kimse gözünü budaktan sakınmıyor. Şehit olmayı kendine en önemli onur timsali olarak görüyor ve bu büyük adanmışlık, bu ülkede huzurumuzun ve geleceğimizin teminatıdır, bunu da ifade etmek istiyorum."

Soylu, gelecek nesillerin bu dönemde ortaya konulan iradeye, kararlılığa ve hizmet aşkına dua edeceğine inancını dile getirerek, "Allah'a şükürler olsun, ayağımızı çelmelemeye çalışıyorlar, çalıştıkça kuvvetlenen bir Türkiye var. Bu çok önemli bir şeydir yani her çelmeden güçlü çıkan bir Türkiye var, her çelmeden millet iradesinin kayyu olduğu bir Türkiye var, her çelmeden bize dost olanların hem hayranlıkla hem de destekle takip ettiği ama bize biraz kem gözle bakanların da hayal kırıklığına uğradığı bir Türkiye var." ifadelerini kullandı.

Kurulan oyunlara tabi olan değil, oyun kurmaya çalışanların da hesap etmek durumunda olduğu bir Türkiye tablosununun net şekilde görüldüğünü belirten Soylu, "Bu milletimizin ortaya koyduğu özgüvendir, bu Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve kararlı tutumunda Türkiye'nin rotasında ilerlediğinin en önemli delilidir. " değerlendirmesinde bulundu.

- "Vatandaşın duasını alan her kamu yöneticisinin işi rast gider"

Trabzon'la ilgili yatırımlara da değinen Soylu, milletvekillerinin, belediye başkanlarının, kaymakamların, ilgili müdürlerin, ticaret ve sanayi odalarının büyük bir gayretle ortak şehrin geleceği için ortak çaba harcadığını dile getirdi.

Soylu, eksikliklerin hep beraber tamamlanacağını, yatırımların hızlandırılacağını söyleyerek, şunları kaydetti:

"Eserlerin de bir ruhu var bunu bilesiniz. O da ilgi bekler, alaka bekler. O da kendisini takip etmenizi ister. O da farkında olmanızı bekler çünkü onun olmasını isteyen de büyük iradeye hepimiz tabiyiz. Onun için dokunmak lazım, takip etmek lazım, en önemli iş budur. Trabzon’da bu konuda çok ileri mesafedeyiz ama hem Trabzon’da hem de Türkiye’nin her yerinde vatandaşın duasını alan her kamu yöneticisinin işi rast gider. Hem tuttuğu ve yürüttüğü projeler akim kalmaz devam eder hem kendi günlük ve bireysel hayatında bundan büyük fırsat yok. Millet dua almak için yollara dökülüyor, kamu yöneticilerinin her gün dua almak neredeyse potansiyel olarak önünde durmaktadır. Bunu hep beraber fırsata çevirelim."

Vali Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta ve Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kaymakamlar, belediye başkanları ile yatırımcı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner510