Zımparalama işlemi manüel ya da zımpara makinesi kullanılarak yapılabilir. Zımpara yardımıyla ahşap, mermer, metal ve bunlara benzer özellikleri olan pürüzlü yüzeyler arındırılır. Zımparanın kullanım alanları azımsanamayacak çoğunluktadır. Genelde küçük zımpara aletleri ya da daha büyük makine ile çalışan zımpara tipleri mevcuttur. 

Büyük işler için fabrikalarda genellikle makine zımparalar kullanılırken, daha küçük tip esnaflar bant zımpara gibi küçük zımpara çeşitlerini kullanırlar. Zımparator sitesinde her kesime hitap eden zımpara çeşitleri mevcuttur. Rulo bez zımparalar, su zımparaları, şerit bant zımparaları, flap disk zımparalar, cırtlı disk zımparaları, elmaslı kesici ve aşındırıcı diskler gibi pek çok zımpara çeşidini bir arada bulabilirsiniz. 

Su Zımparaları Özellikleri Nelerdir?

Özellikle otomotiv, ahşap, metal ve mermer sanayisinde kullanılan vazgeçilmez bir üründür. Otomotiv sanayisinde mermer ve metallerin zımparalanmasında parlak bir bitiş için çoğunlukla bu zımpara ile zımparalama tekniği tercih edilir. 

Su zımparası adından da anlaşıldığı gibi kayganlaştırıcı özellik sağlayan suyun veya benzer sıvıların kullanıldığı zımparalama tekniğidir. Daha prüzsüz ve daha az aşındırıcı bir zımparalama sağlar. Aynı zamanda yapılan bölgenin daha parlak görünmesine yardımcı olur. 

Su zımparaları ile zımparalamadaki esas amaç son adım olarak kullanmaktır. Zımparator sitesi güvencesiyle su zımparalarını uygun fiyata alarak  daha parlak yüzeyler elde edebilirsiniz. Ürünler orijinaldir, asla pişman olmazsınız.

Flap Disk Zımparası Nedir? Ne İşe Yarar? 

Flap disk zımparalar, metal yüzeyleri aşındırmaya yarayan zımpara makinesi parçasıdır. Flap disk zımparalama tekniği ile genel olarak metaller zımparalansada mermer yüzeyler içinde tercih edilebilir. Mermerlerde ve metallerde pürüzleri gidererek yüzeylerin birleşmesini uygun hale getirir. Doğru malzeme ile doğru iş için doğru numaraya sahip flap diski kullanmak çok önemlidir. 

Zımpara makinenize doğru numarada flap diski bulmak için hemen sitemize başvuru yapabilirsiniz. Flap disk zımparalama tekniği için doğru numarada disk aldığınzdan emin olun. Sitemizde istediğiniz numarayı bulabilir ve pürüzlü yüzeylerin korkulu rüyası olmaya devam edebilirsiniz.