Olanlar Türkiye'ye saygısızlıktır! Carlo Ancelotti'yi çıldırttılar Olanlar Türkiye'ye saygısızlıktır! Carlo Ancelotti'yi çıldırttılar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Türkiye'nin doğalgaz altyapısı önemli potansiyele sahip. Kurulacak gaz merkezinde ticaret için elektronik platform gelecek aylarda kurulabilir" dedi.

"FİYAT TÜRKİYE'DE BELİRLENECEK"

Putin, "Avrupalı tüketiciler için doğalgaz fiyatı büyük oranda Türkiye'deki merkezde belirlenecek. Avrupa'nın kendi merkezlerinde olanlar çılgınca" ifadesini kullandı.

PUTİN EKİM AYINDA DUYURMUŞTU

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ekim ayında Avrupa'daki doğalgaz krizinin çözümü için Türkiye'yi işaret ederek, "Türkiye'de Avrupa için büyük bir doğal gaz merkezi kurabiliriz. Petrol piyasalarına yönelik hiçbir müdahale, rezerv kullanımı enerji sorununu çözmez. Rusya, kışın dahil Avrupa'ya enerji sevkiyatına hazır, top onların sahasında" demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyp Erdoğan ise, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Böyle bir dağıtım merkezi için Trakya en önemli yer olarak görülüyor. Biz başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza ve Rusya tarafında ilgili kuruma müşterek bir çalışma yapmaları talimatını Sayın Putin ile birlikte verdik. Orada bu çalışmayı yapacaklar. En uygun yer neresiyse bu dağıtım merkezini orada inşallah kurmuş olacağız."