Hava yolu seçeneği, yük taşımacılığı için en güvenilir seçeneklerden biridir. Hava yolu ile kargo hizmeti sağlayan güvenilir kargo şirketlerinden biri ise QuickShipper’dır Sıklıkla hava taşımacılığı hizmetinin ne olduğu sorulur. Havayolu taşımacılığı, diğer taşıma seçeneklerine göre daha ayrıcalıklı olduğu için bireylere yüklerini güvenle taşıma imkânı sunmaktadır. Kırılmaması gereken değerli eşyalar var.

QuickShipper Uçak İle Nasıl Gönderilir?

Kargonuzu uçak kargo ile bir noktadan bir diğer noktaya göndermek istiyorsanız bu konuda takip etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Uçak kargo nasıl gönderilir konusunda öncelikli olarak QuickShipper uçak kargo teslim noktalarına götürmeniz gerekmektedir. Gönderilemeyecek bir ürün olmaması gerekmektedir. Bunun ardından gerekli hesaplamaların yapılması ile fiyat oluşturulmaktadır. Sonrasında ise kargonuz kabul edilmektedir.

Uçak Kargo Çeşitleri Nelerdir?

Son zamanlarda yük taşımacılığı sürecinde hava yolu taşımacılığı imkanlarının yaygın olarak kullanıldığı açıkça görülmektedir. Hava kargo türleri incelendiğinde, kargo operasyonunun üç farklı yolu olduğu ortaya çıkar. Genel yük, özel yük ve tehlikeli yüklerin taşındığını görebilirsiniz. Müşteri ve QuickShipper tarafından yapılacak incelemenin ardından kargo uygun sınıfa ayrılarak taşıma işlemine göre gerçekleştirilecektir

Yurtdışı Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Uluslararası nakliye ücretlerini etkileyen birçok şey vardır. Öncelikle ürünün gideceği ülke fiyatı doğrudan etkiler. Aynı zamanda hizmetin türü, ekspres kargo da fiyatı etkileyen bir faktördür. Tabii ki gönderi zarf, belge veya koli ise ek bir ücret alınacaktır. Ayrıca kargo ücretini artıran ya da azaltan unsurlardan biri de paketin ağırlığı ve hacmidir.

Uçak Kargo Gönderim Ücreti

Yurtdışı kargo taşımacılığındaki express kargo hizmeti ile firmalar veya bireyler dünyanın tüm köşelerine çok kısa sürelerde gönderileri sorunsuz şekilde teslim edebilmektedirler. Ülkeler arası bu uzak mesafelerin bu kadar kısa sürede teslim edilmesinin tabi ki diğer yurtdışına kargo yöntemlerine göre maliyeti daha fazladır. Express kargo ücretleri belirlenirken; gönderinin içeriğine, ülkeler arası mesafeye, gönderilecek ülkeye düzenlenen uçak sefer sıklığına, gönderinin ağırlığına vb. durumlara göre ücretler değişebilmektedir. Express kargo ücretlerinde etkisi olan ilk durum gönderinin ağırlığıdır.