90.0 frekansı deyince hemen adı akla gelen, 20 yılı aşkın zamandır 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz yayın hayatına devam ederek dinleyecilerini dönemin en hit müzikleriyle bir araya getiren, radyo dünyasında adını şüphe duyulmayacak şekilde en tepeye yazdıran,  en popüler radyo programı olarak tanımlayabileceğimiz her zaman yenilikçi kanal: Radyo Viva. Yenilikçi ama bir o kadar da nostaljik havasıyla gönüllerde taht kurmuş durumda. Kurulduğu 1999 yılında ''Dinle Viva'nı Bul Havanı'' sloganı ile hafızalarda yer eden Radyo Viva, hâlâ dinleyicilerinin havasını değiştirmeyi ve günün her anında duygu durumlarını yükseltmeleri için yayın hayatını sürdürüyor. ''Dinle Viva'nı Bul Havanı'' sloganının başarılı da olduğu, Radyo Viva'nın yıllardır istikrarını korumasından ve hayranlarının dinlemeyi hiç bırakmamasından açıkça görülüyor. Radyo Viva'nın reklam jenerikleri, en az radyodaki şarkılar kadar seviliyor. Bu yüzden yolculuk sırasında sıkılmadan dinlemek için frekansların ayarlandığı, akla gelen ilk kanal olma özelliğini taşıyor.

Radyo viva ile Yalnızca popüler müziklere ulaşmakla kalmayıp müzik dünyasından güncel haberlere de ulaşabilirsiniz. Yeni albümler, farklı projeler, popüler olan şarkılar,  dağılan ya da yeni kurulan müzik grupları... Müzik ile ilgili aklınıza gelebilecek her şeyi haberler bölümünde okuyabilirsiniz. Radyo Viva haberler sayfasını ziyaret ederek bir çok şarkıyı herkesten önce siz keşfedebilirsiniz. Radyo Viva'nın yayın ilkelerinden en önemlisi, dinleyicilerini en yeni şarkılarla buluşturmak.

Bağımlılık yaratan bir radyo serüveni için frekanslarınızı İstanbul, Bursa ve Kocaeli 90.0 Ankara 93.6, İzmir 105.5 Gaziantep 105.6 olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Radyolarınızın yanı sıra Canli-radyo.biz sitemizden de Radyo Viva'yı dinleyebilirsiniz.

Radyo Viva'yı diğer radyolardan ayıran en sıra dışı serüvenlerinden biri, arı gibi çalışan ekibi sayesinde yirmi dört saat boyunca hız kesmeyen bir program akışının bulunması. Sabah saat 7 sularında sizinle güne başlayan Rıza Esendemir ile Sabah A-rızası podcasti, yedi gün boyunca hayatın tüm renklerini içinde barındıran Yeni Gün, fantezi müzik severler için Türkçe Müziğin Keyfi, Ömer Erişmen ile günün en iyi 5 şarkısının geri sayımı, bizim işimiz gücümüz eğlence diyenler için Viva Mix, Sohbete hasret duyanlar için Vural Özkan, bir sonraki şarkıyı sizin seçebileceğiniz Bir Şarkı Tut, günün yorgunluğunu atmak için özel olarak seçilmiş şarkılar ile Gece Gece ve son olarak yine Viva Mix ile gece gündüz programları ile yoğun ama keyifli anlar geçirebilirsiniz. Saydığımız dolu dolu programların hiçbirini kaçırmak istemeyeceksiniz.

Radyo Viva, günün hangi saatinde açarsanız açın sizi günün stresinden uzaklaştırmak için harika bir programla ve en güzel müziklerle karşılıyor. Fantezi müzik saati ise size apayrı bir müzik keyfi vaat ediyor.

Radyo Viva Top 10 ile en çok dinlenen şarkıların ne olduğunu görebilirsiniz. Siz de herkesle birlikte en popüler şarkılara ulaşabilirsiniz. Ne dinleyeceğinize karar vermek zorunda değilsiniz. Enerjinizi yalnızca şarkılara eşlik etmeye harcayabilirsiniz.

Bazılarımız ''sabah insanı'' olmadığından müzik dinleyerek güne başlamak enerjisi yükseltmeyebilir. Bunun yerine güne güzel ve verimli bir başlangıç yapmak için Sabah a-rızası podcastini dinleyebilirsiniz.

Her çarşamba 20:00-21:00 yapımcı, sanatçı, tıp doktoru, magazin haberi yazarı Erol Köse'nin renkli kişiliğine Dr. Erol Bey programı ile tanık olabilirsiniz. Erol Köse'nin bir saatlik programını gelecek haftaya kadar unutamayacağınız ve sabırsızlıkla bekleyeceğiniz kesin. Radyo Viva'yı deneyimlemek için daha fazla beklemeyin. Türkçe müziğin, müzik haberlerinin, Türk radyosunda yer etmiş, keşke tekrar dinleyebilsem dediğiniz programların podcastlerinin tadına varın.

Adana 101.4

Ankara 93.6

Antalya 103.8

Bolu Merkez 100.8

Bolu Gerede 93.6

Bursa 90.0

Digiturk 416. Kanal

Eskişehir 93.3

Gaziantep 105.6

Utopia Gizlilikten Yana Utopia Gizlilikten Yana

İstanbul 90.0

İzmir 105.5

Kayseri 94.6

Kocaeli 90.0

Konya 106.0

Radyo Viva Türksat 4A Frekans Bilgileri

Frekans: 11977 MHz

Polarizasyon: Yatay (Horizontal)

Sembol Oranı: 27500

Kaynak: Canli-radyo.Biz