Dünyanın her yerinde tarihin başlangıcından beri kadınların ürettikleri birçok çözümden biri olan regl külodu, görünüş bakımından normal bir külottan farksız ancak regl sürecinin herhangi başka bir ürün kullanmadan, rahat, sağlıklı ve güvenli bir şekilde geçirilmesini sağlar. Regl külodu çamaşır makinesinde yıkanabilen, uzun ömürlü, çevreci, konforlu olmasının yanı sıra sıvıyı anında emer ve sızdırmaz. Regl külodu, akıllı kumaş katmanları sayesinde sıvıyı anında emerek vücuttan uzaklaştırır, hapseder ve sızdırmaz.

Profesör Doktor Gürkan Yetkin Kimdir? Profesör Doktor Gürkan Yetkin Kimdir?

Kiklou Regl Külodu Kullanımı ve Temizliği Nasıldır?

Kiklou yıkanabilir regl külodu, sıvıyı ciltten uzaklaştıran, hapseden ve sızdırmayan katmanlardan oluşur. Kiklou regl külodunu edindikten sonra kullanmadan önce bir defa yıkamak, hem bu katmanların aktive olmasını hem de sağlıklı bir şekilde kullanımını sağlar. Yıkama işlemini elde veya düşük devirde 30 ila 40 santigrat derecede yapılması önerilir. İlk kullanımdan itibaren üst düzey emicilik gösteren kiklou regl külodunu kullandıktan sonra temizleme sürecinde ilk adım olarak soğuk suya tutmak faydalı olacaktır. Katmanları bükmemeye özen göstererek ağ kısmından sıkmak kanın boşalmasını sağlayacaktır.

Kullandıktan ve soğuk su yardımıyla kanı boşalttıktan sonra regl külodu çamaşır makinesinde veya elde yıkanabilir. Benzer renkteki çamaşırlarla 30-40 santigrat derecede düşük devir ayarlarında yıkanabilen Kiklou regl külodu, bir fileye konularak yıkanması durumunda daha güvenle yıkama işlemi gerçekleştirilebilir.

Kiklou regl külodunu ağ kısmından asarak veya sererek kurutmak, regl külodunun zarar görmesini önler ve uzun süreler güvenle kullanılmasına olanak verir. Saç kurutma makinesi, kalorifer peteği, ütü ve doğrudan şiddetli güneş ışığı gibi güçlü ısı kaynaklarından faydalanarak kurutmak veya kurutma makinesi kullanmak kesinlikle önerilmez. Kiklou regl külodunun emici, hapsedici ve sızdırmaz katmanlarına zarar verebilecek bu yöntemler kullanım ömrünü azaltabilir.