61SAAT HABER SERVİSİ - Hatta Kayserispor cephesi penaltıyı da zorlama olarak niteledi. Kimisi de penaltı öncesi faul olduğu iddiasında bulundu.

Ancak ilginçtir Kayserispor cephesi maçın 14. Dakikasında penaltıya sebebiyet veren Onur ile Trezeguet arasında yaşanan pozisyonu atlaması ise dikkat çekti.

Her iki pozisyon Aspor canlı yayının da yan yana getirilerek yorumlandı.

Eski teknik direktör ve yorumcu Reha Kapsal, iki pozisyonun da başlangıçlarından bitişlerine kadar aynı olduğuna dikkat çekti.

KAYSERİ

14. DAKİKADAKİ POZİSYON İLE PENALTI POZİSYONU AYNI

İlk pozisyonda hakem Ümit Öztürk’ün direkt Trezeguet’e sarı kart gösterdiğine dikkat çeken Kapsal, aynı özellikleri taşıyan penaltı pozisyonunda hakemin, VAR’a gitmesi nedeniyle olayların yaşandığını söyledi.

Kapsal, “Neden VAR’a gidiyorsun.

Ümit Öztürk görüyor. VAR’dan vermemelisin. Penaltı olarak versen, bu kadar olay olmayacak. Ümit Öztürk’e ne diyorlar: “Sen buna inanmadın, VAR’dan Özgür hoca seni uyardı, geldin monitörden izledin ondan sonra penaltı verdin”’ 
Baştan verse olay olmazdı.

ÜMİT HOCA KENDİSİYLE ÇELİŞKİYE DÜŞTÜ

İlk uygulamayı yapan kart gösteren aynı şekilde Ümit Öztürk.. Kendisiyle çelişkiye düşüyor.
Ümit hocanın çelişkisi sıkıntı yarattı. Penaltıyı kendi görmesi gerekirken, VAR’dan verilince oldu..

14. Dakikada uygulamada Onur’un kola çekmiş etmiş ona rağmen Trezeguet’e vurduğu için sarı kart vermişsin. Burada da da aynı.. Ceza sahasında şiddetli olunca oyuncu tepki verir…

Umut Bozok mest etti! Umut Bozok mest etti!


Buradaki ceza sahasının dışında olduğu için faul sarı kart, diğeri de ceza sahasında olduğu için penaltı…” dedi.