Ayder Yaylası'nın Galerdüzü mevkisinde düzenlenen festivalde, "mini boy", "ayak" ve "küçük orta" kategorilerinde boğa güreşleri büyük ilgi gördü. Renkli anlara sahne olan etkinlikte 30 boğa, izleyicilere nefes kesen güreş mücadeleleri sundu. Bazı boğaların ise güreşmeden arenayı terk ettiği görüldü.

Festival hakkında değerlendirmelerde bulunan Çamlıhemşin Kaymakamı Serkan Böyük, geleneklerin ve kültürün gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yaparak, "Bu tür etkinliklerle yöremizin zengin kültürünü ve doğal güzelliklerini tanıtma fırsatı buluyoruz" dedi.

Evlenme teklifini uçurarak değil, uçarak yaptı Evlenme teklifini uçurarak değil, uçarak yaptı

Belediye Başkanı Ömer Altun ise festivalin bölgenin doğal güzellikleri yanında kültürel mirasını da ön plana çıkardığını belirterek, "Çamlıhemşin ilçemiz, doğası, yaylası ve manzarasıyla ayrı bir güzellik sunuyor. Bu tür festivallerle hem geleneklerimizi yaşatıyoruz hem de misafirlerimize unutulmaz anlar yaşatıyoruz" diye konuştu.

Altun, festival kapsamında hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle ilgili de bilgi vererek, "Misafirlerimize, bölgeye dair bilgilendirici broşürler ve çevre dostu çöp poşetleri sunuyoruz. Bu sayede doğamızı koruma bilincini artırıyoruz ve bölgeye gelen herkesin bu güzel ortamdan memnun ayrılmasını sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA