61SAAT HABER SERVİSİ

Trabzon'da 48 mahallede su kesintisi... Sular ne zaman verilecek? Trabzon'da 48 mahallede su kesintisi... Sular ne zaman verilecek?

Saadet Partisi Ortahisar 4. Olağan Kongresi bugün Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KATILDI

Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, Saadet Partisi İl Başkanı Şakir Şahintaş, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Gelecek Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Arzu Öktem ve partililer katıldı. 

TEK LİSTE İLE GİDİLDİ

Kongreye mevcut başkan Burak Turhan tek liste ile gitti. 

İKTİDAR VE MUHALEFET YER DEĞİŞTİRECEK

Burada açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan, "Seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Gerekli yönetim kadrolarına girip muhalefet ile iktidarın yer değiştireceği bir seçim olacak. Kongremiz hayırlara vesile olsun inşallah" dedi. 

BU DÜZEN DEĞİŞİRSE ENDİŞELERİ OLABİLİR

Saadet Partisi İl Başkanı Şakir Şahintaş, "Biz milli görüşçüler ne için hangi amaçla çalıştığını ve bu yokun ne kadar zorlu olduğunu bilenleriz. Yaşanabilir bir Türkiye ve yeni bir dünya kurma hayaliyle yola çıkan kardeşler topluluğuyuz. Gayemize ulaşmak uğruna bir başkalarıyla yola çıkmak bizim için gayet normal bir iştir. Bu ülkenin birlik beraberliği için uygun adımlar atabiliriz. Bu düzen değişirse endişeleri olabilir. Ege adalarında Yunanlılar asker sığarken bu yönetim sessiz kalabilir. Kazanılmış bazı mevkiler bunlar açısından değişebilir. Kudüs konusunda başkent olması konusunda buranın batısından vazgeçtik doğusu için devam edilebilir sözler var. Mavi Marmara şehitler kardeşlerimizin uluslarası haklarını araması konusunsa gerekli adımlar atılmayabilir. Kardeşlerimiz bu endişeleri taşıyabilir. Bunlar bu yönetim tarafından yapıldı. Öncelikle bunlar sorgulanmalı" diye konuştu. 

ARIKAN İKTİDARI TOPA TUTTU

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, "Çok badireli bir dönemden geçiyoruz. Yakın tarihimizin en büyük deprem acısını yaşamaya devam ediyoruz. Sel ile karşı karşıyayız. Kuraklık ile karşı karşıyayız. Hakka adalete dayalı bir nizam kurmaktan geçiyor bu sorunları aşmak. Depremde evleri zarar gören vatandaşlardan evlerin ücretlerinin talep edileceği ifade ediliyor. 6'lı masada bu konuyu gündeme getirerek ücret alınmaması yönünde fikir beyan ettik. İstifa mekanizması diye bir şey var. Yunanistan'da tren kazası oldu. İstifa yaşandı. Türkiye'de böyle bir şey yok. Deprem olmuş insanlar çadır diye bağırıyor. 3 gün Kızılay'ın depolarında çadırları tuttuk ve sonra bir kurum geldi (Ahbap) çadır sattık. 1 yıl içinde konutları teslim edeceğiz diyorlar ama böyle bir şeyin imkanı yok. Elazığ'da ve Adıyaman'daki depremlerin konutlarını 3-5 yıl geçmesine rağmen bitiremediler. Saadet Partisi Malatya'da ilk sıcak çorbayı dağıttı. Vali yardımcısı geldi bu çadırın kapanması talimatını verdi. 20 bin insanın yemek yediği organizasyonu kaldırmamız mümkün değil. Sonrasında genel başkanımızın açıklamasının ardından çadır yerinde kaldı. Kılıçdaroğlu 2 gün önce o çadırı ziyaret etmişti. Bundan rahatsız oldular. Türkiye'nin içini boşalttı bu iktidar. Toplum ikiye bölünmüş vaziyette. Araştırmaya göre ülkenin yüzde 70'i evladının başka bir partilinin çocuğuyla binanın bahçesinde oynanmasını istemiyor. Trabzon'da da önemli bir kongre icra ediyoruz. 235 bin seçmenin hepsine ulaşacak, elini sıkacak başkanımız. Türkiye'nin ve Ortahisar'ın çok önemli problemleri var. Buradaki insanları ötekileştirme tehdidi ile değil kucaklaşma teklifi ile bir araya getireceğiz" dedi.

ea75d351-424c-4fb0-b432-151b9d9342a0dda241bd-580f-4f9d-88f4-9728e13e29d203e0c022-e289-491d-ba2d-62cec10b6f65